bestboy7

تغییر آدرس بدون از دست دادن اندکس های گوگل؟؟؟

16 پست در این موضوع

سلام دوستان

من یک کامپوننت نوشته بودم و از ابتدای شروع کار سایت ازش استفاده کردم و براساس آدرس صفحات اون تونست توی گوگل صفحه هایی با رتبه های اول تا پنجم ششم (بهر حال توی صفحه اول است) رو بدست بیاره. حالا این 30 40 صفحه رو که رتبه های بالایی هم توی گوگل داره رو میخوام به گونه ای دیگه به نمایش در بیارم و کامپوننتی دیگه نوشته شده که آدرسش تغییر کرده. حالا پیشنهاد شما چیه واسه اینکه اندکس های گوگل رو نه تنها از دست ندم بلکه ضعیف هم نشه و به مرور زمان رتبه های این صفحات خراب نشه.

ریدایرکت کردن صفحه ها به صفحه جدید یکراهه اما آیا ریدایرکت از نظر گوگل مشکلی نداره و بازم صفحه حذف شده رو به حساب میاره یا به مرور زمان اون آدرس قدیم که الان داره ریدایرکت میشه به آدرس جدید از نظر گوگل متروکه میشه و خراب میشه.

یه راهی پیشنهاد کنید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

از نظر گوگل برای اینکه هم سریع جایگزین بشه هم از ارزش صفحات کم نشه از ریدارک 301 استفاده کنید

اگر تو وبمستر گوگل عضو هستین می تونید با استفاده از امکانات اون بهش اطلاع بدین که آدرس سایتتون رو تغییر دادین

از نظر گوگل برای اینکه هم سریع جایگزین بشه هم از ارزش صفحات کم نشه از ریدارک 301 استفاده کنید

اونوقت بعد از مدتی کدام آدرس ملاک قرار میگیره؟ آیا آدرس اول حذف میشه یا همیشه وجود داره؟

اگر تو وبمستر گوگل عضو هستین می تونید با استفاده از امکانات اون بهش اطلاع بدین که آدرس سایتتون رو تغییر دادین

به نوعی سوال من از شما هم همینه اگه از وبمستر اعلام تغییر آدرس بدم فورا آدرس جدید در جستجو گوگل ظاهر میشه با همون جایگاه قبلی یا باید از اول آدرس جدید شروع کنه و به مرور بالا بره؟

آدرس قبلی به آدرس جدید ریدارکت 301 میشه

ربات گوگل هم هر پستی رو چک کنی و ببینه ریدارکت 301 میشه آدرس قبلی رو حذف و آدرس جدید رو جایگزین قبلی می کنه ( حتی بک لینک های آدرس قبلی رو برای آدرس جدید تا وقتی ریدارکت هست حساب می کنه)

بسیار خوب طبق راهنمایی دوستان و بررسی های خودم و البته توصیه خود گوگل بهترین راه حل ریدایرکت 301 است.

حالا به چه شیئه ای بهتر است از htaccess یا از داخل خود گوگل وبمستر (که البته من پیداش نکردم)؟؟؟

اگه فقط گوگل برات مهمه می تونی فقط از طریق گوگل انجام بدی (اما موتورهای جستجوگر دیگه رو از دست میدی اما به سرورت کمتر فشار میاد)

اگر از طریق htaccess انجام بدی بهتره ...(حتی بازدید کننده ها هم ریدارکت میشن)

از طریق گوگل می تونید از آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/change-address?hl=en&siteUrl=http://qalebfa.ir/ عوض کنید توجه کنید به جای http://qalebfa.ir آخر آدرس ، آدرس سایت مورد نظرتون رو وارد کنید و یا وارد گوگل وبمستر بشید و روی سایت مورد نظر کلیک کنید و از سمت راست روی چرخ دنده کلیک کنید و گزینه Change of Address رو انتخاب کنید

پیشنهاد تیم سئو قالبفا به شما اینه که هم از طریق گوگل وبمستر هم از طریق بینگ وبمستر هم از طریق htaccess مطالب رو ریدارکت کنید...

موفق و پیروز باشید

مرسی از پاسختون

من از وبمستر به قسمتی که گفتید رفتم اما اونجا فقط واسه تغییر نام سایت (دامین) است و گویا نمیشه آدرس های داخلی رو تغییر داد

راستی چندین راه برای تغییر و جایگزین کردن آدرس هم هست

1.آدرس های جدید رو در سایت مپ سایت جای آدرس های قبلی بذارید

2.وقتی پست باز میشه از تگ <link rel="canonical" href="http://seo.qalebfa.ir/seo/improving-site-structure/make-your-site-easier-to-navigate.html" /> در head پست استفاده کنید

3.لینک های به پست رو به آدرس جدید تغییر دهید و لینک با آدرس جدید را با rel="canonical" اضاف کنید

4.و یه راه خوب و سریع هم اینه که آدرس های جدید رو توی گوگل وبمستر Fetch کنی و بگی که ایندکس بشه

اینم چند راه دیگه :D علت این راه ها اینه که من اشتباه به شما در مورد گوگل وبمستر ( من یه لحظه فک کردم دامین میخواهید تغییر بدید)

مرسی دوست عزیز

من یه جستجو کوچیک کردم در مورد fetch متوجه شدم گویا این عمل دقیقا واسه کار ما نیست البته ممکنه بشه با این شیوه گوگل رو مجبور کرد که زودتر صفحه ما رو بررسی و اندکس کنه اما گویا fetch دقیقا برای تعویض آدرس صفحه نیست.

کسی میتونه دقیق و با جزئیات بیشتر کار fetch رو توضیح بده که برای چه منظوری استفاده میشه؟

خود fetch برای اینکه که ببینی ربات گوگل می تونه به مطالب سایت دسترسی پیدا کنه یا نه ( یا به طور دیگه مطلب رو ربات گوگل چطور می بینه) که 500 تا لینک در یک ماه بیشتر نمیشه فچ کرد (البته تخفیف هم میده قبل یه ماه دوباره اجازه فچ میده)

اما بعد از Fetch کردن می تونید به ربات بگید که ایندکس کن ( که تو همون کادر هم بهتون میگه هیچ بایدی در کار نیست و شاید ایندکس نشه) اما من خودم هر وقت زدم چند دقیقه بعد ایندکس شده

در طول یه ماه فقط 10 تا لینک می تونید ایندکس کنید

با ایندکس مطلب با لینک جدید اگه تو head از <link rel="canonical" href="" /> استفاده کرده باشید اون مطلب ایندکس شده با هر آدرس دیگه ای ایندکس شده باشه به آدرس جدید تغییر داده میشه

آقا من شرمنده این قدر سوالات جزئی میپرسم

من چون قبلا پیش نیومده بود و این کار رو نکردم و از اونجاییکه یکم حساسم که کارم اشتباه نشه که دوباره کاری بشه جزئی ترین چیزا رو میپرسم که نکنه با سعی و خطا یوقت مشکل که حل نشده بیشتر هم بشه

سوال: فرمودید توی head مطلب یا همون صفحه کامپوننت <href..... رو قرار بدم. اما خودتون که میدونید head اصلی صفحه از قالب گرفته میشه و مطلب تمام محتویاتش درون یک قسمت از قالب که خودمون در نظر گرفتیم لود میشه پس چه جوری میتونیم از توی مطلب head اصلی (که مربوط به قالب هست) رو تغییر بدیم؟

آیا منظور شما همینه که ابتدای مطلب <head></head> قرار بدیم و درون اون این تگ رو بذاریم؟

سوال بعدی: این تگ صرفا جهت اطلاع به موتورها هست یا کارش ریدایرکت کردن صفحه هم هست؟ چون من که بصورت دستی این تگ رو اضافه کردم صفحه رو ریدایرکت نکرد با وجود اینکه این تگ در head بود

آقا من شرمنده این قدر سوالات جزئی میپرسم

من چون قبلا پیش نیومده بود و این کار رو نکردم و از اونجاییکه یکم حساسم که کارم اشتباه نشه که دوباره کاری بشه جزئی ترین چیزا رو میپرسم که نکنه با سعی و خطا یوقت مشکل که حل نشده بیشتر هم بشه

خوب کاری می کنی...

سوال: فرمودید توی head مطلب یا همون صفحه کامپوننت <href..... رو قرار بدم. اما خودتون که میدونید head اصلی صفحه از قالب گرفته میشه و مطلب تمام محتویاتش درون یک قسمت از قالب که خودمون در نظر گرفتیم لود میشه پس چه جوری میتونیم از توی مطلب head اصلی (که مربوط به قالب هست) رو تغییر بدیم؟

من روی جوملا تسلط کاملی ندارم اما بنظرم با افزونه می توان برای هر صفحه و یا پستی تگ آدرس متعارف رو تعیین کرد...

آیا منظور شما همینه که ابتدای مطلب <head></head> قرار بدیم و درون اون این تگ رو بذاریم؟

نه منظور من اینه که هر صفحه یه <head></head> داره و یک <body></body> با کمک از افزونه ها کاری کنید که آدرس متعارف در تگ <head></head> بنمایش در بیاد و از طریق بخش مدیریت بتوان آدرس متعارف رو تعیین کرد...

سوال بعدی: این تگ صرفا جهت اطلاع به موتورها هست یا کارش ریدایرکت کردن صفحه هم هست؟ چون من که بصورت دستی این تگ رو اضافه کردم صفحه رو ریدایرکت نکرد با وجود اینکه این تگ در head بود

این تگ کارش مشخص می کنه اگه پستی یا صفحه ای با چندین آدرس می توان باز کرد کدام یک از آدرس ها آدرس اصلی هست و اصلا ریدارکت نمی کنه چه کاربر چه ربات جستجوگر رو

با سلام

من یه سایت دو زبانه دارم که برای فارسی و انگلیسی دو جوملای جداگانه نصب کردم.

در بخش فارسی از آدرس ها، index.php رو با htaccess حذف می کنم ولی نمی تونم با 301 لینک های فارسی رو ریدایرکت کنم. صفحات با index.php هم بصورت یه صفحه سفید میاد

صفحات دارای index.php توسط سرچ گوگل رنک خوبی دارن. برای همین می خوام ریدایرکت بشن.

لطفا راهنمایی کنین

سلام دوستان من می خوام لینک های با نام انگلیسی سایتم رو به فارسی تغییر نام بدم آیا با ریدایرکت میشه این کارو کرد البته من در سی پنل این کارو کردم ولی خطای 404 میده برای من این سوال پیش اومده که چون نام انگلیسی دیگه وجود نداره خطا میده آیا این درسته و چطور می تونم مسئله رو حل کنم

من یه لینک با نام انگلیسی داشتم که به فارسی تغییر نامش دادم حالا که ریدایرکت رو در سی پنل انجام دادم انجام نمیشه و خطای ۴۰۴ میده لطفا راهنمایی کنید که آیا باید لینک قدیمی موجود باشد

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری