roozeabi

مشکل دو زبانه کردن

5 پست در این موضوع

سلام

من از قالب Shaper Spectra استفاده کردم و فارسی اون رو روی هاست نصب کردم و فعال است. حالا می خواهم انگلیسی هم اضافه کنم و همه آموزش های لازم برای دو زبانه کردن رو طبق آموزش های موجود در نت و انجمن انجام داده ام. مشکل اینجاست که منوی اصلی، منوی فارسی و منوی انگلیسی دارم ولی وقتی زبان سایت رو انگلیسی انتخاب می کنم، سایت با منوی فارسی نشون داده می شه و منوی انگلیسی رو نمی خونه. در ضمن باید اضافه کنم که استایل قالب رو هم به دو زبان انگلیسی و فارسی ساخته ام و دارم.

طبق آموزش های موجود در منوی فارسی که داشتم یک کپی به نام منوی اصلی درست کرده ام و منوهای فارسی و انگلیسی را دوباره ساخته ام و موجود است. ولی زبان انگلیسی از منوی انگلیسی استفاده نمی کنه و با منوی فارسی بالا میاد.

سایت رو هم برای راحت تر کار کردن به لوکال انتقال داده ام به همین دلیل نمی تونم آدرس سایت رو بذارم که مشاهده کنید.

آیا باید تنظیم خاصی انجام بدهم که موقع انتخاب زبان انگلیسی از استایل انگلیسی استفاده کنه یا جوملا خودش به طور پیش فرض این کار رو انجام میده؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید.

معذرت که طولانی شد.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

باید برای هر زبان یک قالب داشته باشید :

Shaper Spectra default

Shaper Spectra-fa

Shaper Spectra-en

(در مدیریت قالب ، قالب پیش فرض رو ازش کپی بگیرید و تغییر نام بدید)

بعد مثلا قالب Shaper Spectra-en رو باز کنید و نوع منوش رو بذارید مثلا mainmenu-en (منوی انگلیسی ای که ساختید) بعد قالب رو برای زبان en پیش فرض کنید و به تمام منوهای انگلیسی تون تخصیص بدید

باید برای هر زبان یک قالب داشته باشید :

Shaper Spectra default

Shaper Spectra-fa

Shaper Spectra-en

(در مدیریت قالب ، قالب پیش فرض رو ازش کپی بگیرید و تغییر نام بدید)

بعد مثلا قالب Shaper Spectra-en رو باز کنید و نوع منوش رو بذارید مثلا mainmenu-en (منوی انگلیسی ای که ساختید) بعد قالب رو برای زبان en پیش فرض کنید و به تمام منوهای انگلیسی تون تخصیص بدید

سلام و تشکر از محبت شما

روشی را که فرمودید قبلا انجام داده ام. الان من 3 تا قالب و 3 تا منو دارم. وقتی منوی قالب انگلیسی رو روی mainmenu-en قرار می دم و زبان انگلیسی رو به اون اختصاص می دم، پلاگین و ماژول انتخاب زبان غیر فعال می شه و باز هم سایت وقتی en هست از منوی فارسی استفاده می کنه.

یک سئوال دیگر: آیا منوهای داخل منوی اصلی با منوهای داخل منوی فارسی باید یکی باشد؟؟

ویرایش شده در توسط roozeabi

سلام و تشکر از محبت شما

روشی را که فرمودید قبلا انجام داده ام. الان من 3 تا قالب و 3 تا منو دارم. وقتی منوی قالب انگلیسی رو روی mainmenu-en قرار می دم و زبان انگلیسی رو به اون اختصاص می دم، پلاگین و ماژول انتخاب زبان غیر فعال می شه و باز هم سایت وقتی en هست از منوی فارسی استفاده می کنه.

یک سئوال دیگر: آیا منوهای داخل منوی اصلی با منوهای داخل منوی فارسی باید یکی باشد؟؟

در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. با تشکر

پلاگین که غیرفعال نمیشه

لطفا ماژول بررسی وضعیت چندزبانه رو در پنل مدیریت جوملا فعال کنید ببینید اون چه خطایی می گیره

نه منوها نباید یکی باشه

شما یه جاش رو اشتباه انجام میدید احتمالا :

1- قالب پیش فرض: زبانش روی همه و منوش : mainmenu - بخش اختصاص منو: فقط میشه منوی home که در mainmenu ساختید و پیشفرض هست و زبانش هم روی همه . برای همه زبان ها پیشفرضه

2- قالب فارسی: زبانش روی fa و منوش: mainmenu-fa- بخش اختصاص منو: شامل تمام منوهایی که در mainmenu-fa ساختید و زبانشون روی fa هست - زبان قالب برای fa پیش فرضه

3- قالب انگلیسی: زبانش روی en و منوش: mainmenu-en- بخش اختصاص منو: شامل تمام منوهایی که در mainmenu-en ساختید و زبانشون روی enهست - زبان قالب برای en پیش فرضه

با فرض اینکه شما بقیه مراحل مربوط به چند زبانگی رو درست انجام داده باشید، باید الان درست بشه

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری