محمدروستایی

چگونگی تحویل سایت

16 پست در این موضوع

باسلام به سوال داشتم وقتی سایت و طراحی کردیم چطوری بهمشتری تحویل بدهیم

آیا باید یه پنل مدیریت بهش بدیم؟

خب دراینصورت که میفهمد چقدرکارباجوملا اسون است

باتشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

هر سایتی یک قیمتی داره شما سعی کنید زمانی دسترسی به سایت را به مشتری بدید که تصفیه حساب کرده باشد

اینکه کار با مدیریت جوملا راحت است خوب یکی از محسنات این cms است نه نقطه ضعف

من الان کار دستمه کل محیط و چنتا پلاگین رو سفارشی سازی کردم !

شما نصب کنید همین که نشد سایت !

کار با جوملا کجا آسونه ؟ مگر اینکه بسته نصبی نصب کرده باشید و مطلب گذاشته باشید. که قیمت سایت میشه زیر ۵۰۰ تومن. اگر طرف همین کار رو هم بلد بود که به طراح مراجعه نمیکرد.

اما در کل شما دسترسی مدیریت کامل نمیدید. در حد منو و ارسال مطلب. بقیه رو برای کاربر مسدود کنید . هم سایت بهم نمیریزه . هم مورد شما پیش نمیاد

سلام

دوست عزیز اتفاقا از آسان بودن مدیریت میتونید یه نوع تبلیغ داشته باشید

به مشتری میتونید بگید که سایتی میتونید طراحی کنید که در عین قدرت و پیشرفته بودن مدیریت آسانی داره

شما وقتی سایت طراحی میکنید حتما باید دسترسی به ادمین سایت رو بدید تا بتونه سایتش رو آپدیت کنه

ولی میتونید توی قرارداد قید کنید که دسترسی به هاست رو بهشون نمیدید

من هم همین مشکل رو دارم از دوستان طراح میخوام اطلاعات بیشتر از نحوه تحویل سایت بگن

این حق مشتریه!

اصلا مگه میشه فقط سایت رو تحویل بدید؟!!!!!!

اول تسویه حساب کنید سپس سایت و مدیریت رو در اختیارش قرار بدید

یاحق

یک یوزر با سطح دسترسی ادیت به مشتری باید داد تا بعدا برای هر کار کوچیکی مزاحم طراح نشه

قیمت هم بسته به نوع کار داره و چون جوملا هست نمیشه گفت که باید ارزون کار کرد

بعد از طراحی ماژول ها و پلاگین هایی که نمیخوایید رو حذف کنید

اطلاعات اضافی رو در زمان تحویل پاک کنید

البته بعضی از طراحان فقط یه بسته نصبی با ادیت مطالب میدن دست مشتری که اصلا فایده نداره

برخی کارهای امنیتی و شخصی سازی و طراحی تم اختصاصی استفاده از ماژول های حرفه ای باعث میشه کار تحویلی با ارزش باشه

در کل برای طراحی سایت های شرکتی و شخصی جوملا بهترین گزینه هست

در زمان تحویل کار باید رسید تحویل پروژه و پایان کار گرفته بشه وگرنه بعدا میتونه دردسر درست بشه

خود من زیر یک و دویست کار انجام نمیدم چون واقعا ارزش نداره به اینکه سر یک پروژه وقت بذاری

همیشه تو فکر سرویس دهی های بعدی هم باشید. اگه قرار هست پشتیبانی بدید به مشتری , چارچوب پشتیبانی رو مشخص کنید تا بعدا دچار مشکل نشید

بعضی ها فکر میکنن پشتیبانی به معنی این هست که هر وقت هرچی خواستن طراح باید براشون انجام بده

خلاصه مفت کار نباشید

راستی یکم وقت بذارید و طرح های پیشفرض جوملا رو با طرح های خودتون جایگزین کنید مشتری عادی به سختی میتونه متوجه بشه سایت جوملا هست

حتما از rs firewall استفاده کنید

خود من چند وقت پیش یه سایت ساز دیدم که برای آژانس های هواپیمایی کلی سایت طراحی کرده بود و میگفت سورس برنامه نویسی خودشون هست ولی وقتی یکی از سایت هاشون رو دیدم متوجه شدم که وردپرس رو شخصی سازی کردن و به اسم سورس خودشون دارن به آژانس هواپیمایی ها میفروشن

ضمنا تو قرارداد هاتون درج کنید استفاده از cms joomla تا بعدا مشتری ادعا نکنه شما گفتید برنامه نویسی میکنید و رفتین از cms آماده استفاده کردید

مردم چون شنیدن جوملا رایگانه فکر کردن طراح هم باید رایگان براشون کار کنه

من خودم به مشتری توضیح میدم که با جوملا براش سایت بزنم خیلی زود تحویل میگیره و خیلی ارزونتر براش درمیاد تا بخوام کد بزنم براش

تو دوراهی انتخاب قرار میدمش و قیمت کد زدن رو زیر 3 تومن نمیگم

اینجوری خودش با فراق خاطر سفارش طراحی با جوملا رو میده

خداییش جوملا کار حرفه ای باشی مشتری راضی میمونه

در 46 دقیقه قبل، shamanica گفته است :

راستی یکم وقت بذارید و طرح های پیشفرض جوملا رو با طرح های خودتون جایگزین کنید مشتری عادی به سختی میتونه متوجه بشه سایت جوملا هست

حتما از rs firewall استفاده کنید

خود من چند وقت پیش یه سایت ساز دیدم که برای آژانس های هواپیمایی کلی سایت طراحی کرده بود و میگفت سورس برنامه نویسی خودشون هست ولی وقتی یکی از سایت هاشون رو دیدم متوجه شدم که وردپرس رو شخصی سازی کردن و به اسم سورس خودشون دارن به آژانس هواپیمایی ها میفروشن

ضمنا تو قرارداد هاتون درج کنید استفاده از cms joomla تا بعدا مشتری ادعا نکنه شما گفتید برنامه نویسی میکنید و رفتین از cms آماده استفاده کردید

مردم چون شنیدن جوملا رایگانه فکر کردن طراح هم باید رایگان براشون کار کنه

من خودم به مشتری توضیح میدم که با جوملا براش سایت بزنم خیلی زود تحویل میگیره و خیلی ارزونتر براش درمیاد تا بخوام کد بزنم براش

تو دوراهی انتخاب قرار میدمش و قیمت کد زدن رو زیر 3 تومن نمیگم

اینجوری خودش با فراق خاطر سفارش طراحی با جوملا رو میده

خداییش جوملا کار حرفه ای باشی مشتری راضی میمونه

آیا میشه خرید هاست رو به گردن مشتری انداخت یعنی ما راهنمایش کنیم خودش بگیره یا این که طراح یک سرور مجازی بگیره روی سرور مجازی خودش سایت رو برای مشتری بالا بیاره؟

در 1 دقیقه قبل، hosseinm1 گفته است :

آیا میشه خرید هاست رو به گردن مشتری انداخت یعنی ما راهنمایش کنیم خودش بگیره یا این که طراح یک سرور مجازی بگیره روی سرور مجازی خودش سایت رو برای مشتری بالا بیاره؟

هاست رو میتونید بر عهده مشتری بذارید بذارید و در انتهای کار یک رسید مبنی بر تحویل کامل سرویس از مشتری بگیرید

هاست اگه در کنترل شما باشه قاعدتا سالیانه میتونید یک مبلغ خوب بابت پشتیبانی و هاستینگ از مشتری دریافت کنید

نیازی به سرور ندارید چون کنترل کردن سرور کار سختی هست و اکثر سرویس دهنده های vps  سرویس خوبی در اختیار شما قرار نمیدهند

بهتره هاست سالیانه برای مشتری خودتون تهیه کنید قاعدتا مبلغ بین 50 تا 100 هزار تومان بستگی به نوع فضای هاست و پهنای باند میبایست هزینه کنید و این هزینه رو میتونید از مشتری دریافت کنید

استفاده از هاست به جای سرور بهتر هست به دلیل اینکه اکثر vps ها سرویس اتوماتیک بک آپ در اختیار شما قرار نمیدهند و ماهیانه علاوه بر هزینه سرور میبایست هزینه cpanel  رو هم پرداخت کنید

البته کانفیگ سرور ها خودش یکی از دیگر دلایلی هست که من پیشنهاد نمیدم

طبق فرمایش دوستان ، سادگی از محسنات هست ، نه عیب ، در ضمن مگه می خواهید یه سایت بدید دست طرف ، همین ؟ اگر هم این مورد باشه ، قیمت زیر 800 حروم کردن وقت خودتون هست ، البته کیفیت کار تحویل دادن بین جوملا کارها هم فرق داره ، این مورد خیلی مهمه ، در ضمن بعد از تحویل دادن پروژه ، بسته به مشتریتون امکان داره حالا حالاها باهات کار داشته باشه ، خود من یه مشتری دارم ، نزدیک 2 سال است ، کار رو تحویل دادم ، هنوز سفارش می ده ، جهت ارتقا سایتش ، سوال های کوچک و بزرگ ، هر ساعتی ، البته ما سیستم سازی کردیم ، 24 ساعت زنگ نزنه ، ولی مفت کار نکنید ، مشتری خوش می فهمه ، شما براش وقت می زارید ، مهم این هست ، که شما جهت شفاف سازی زحمتی که کشیدید  ، یه مقدار بابت کارتون هم یه مقدار توضیح بدهید .

موفق باشید

در 2 دقیقه قبل، milad.spark گفته است :

طبق فرمایش دوستان ، سادگی از محسنات هست ، نه عیب ، در ضمن مگه می خواهید یه سایت بدید دست طرف ، همین ؟ اگر هم این مورد باشه ، قیمت زیر 800 حروم کردن وقت خودتون هست ، البته کیفیت کار تحویل دادن بین جوملا کارها هم فرق داره ، این مورد خیلی مهمه ، در ضمن بعد از تحویل دادن پروژه ، بسته به مشتریتون امکان داره حالا حالاها باهات کار داشته باشه ، خود من یه مشتری دارم ، نزدیک 2 سال است ، کار رو تحویل دادم ، هنوز سفارش می ده ، جهت ارتقا سایتش ، سوال های کوچک و بزرگ ، هر ساعتی ، البته ما سیستم سازی کردیم ، 24 ساعت زنگ نزنه ، ولی مفت کار نکنید ، مشتری خوش می فهمه ، شما براش وقت می زارید ، مهم این هست ، که شما جهت شفاف سازی زحمتی که کشیدید  ، یه مقدار بابت کارتون هم یه مقدار توضیح بدهید .

موفق باشید

راستی یه مورد رو یادم رفت بگم ، خودم به عینه دیدم ، مشتری یه سایت املاک رفته یه جای شیک  که براش آب میوه بردند ، عصرونه بهش دادند ،سرآخر با پرزنت کاملا ، قیمت دادند 17 میلیون تومان ، برای هر ماژول ازش مبلغ گرفتند از 500 تومان الی 1 میلیون . البته جوملا نبود ، ولی مساله ای که برام جالب بود این بود ، که به ایشون گفتند تمام ماژول ها رو خودشون نوشتند ، مشتری هم خوشحال از اینکه چنین سایتی براش درست کردند ، ولی حداقل روی صفحه اول سایت از افزونه zopim استفاده کرده بودند جهت چت آنلاین ، به ایشون گفتیم چقدر گرفتند برای این مورد می دونی چقدر گفتند ؟

500  تومان ، بازار این جوریه ، دیگه خودتون می دونید و مشتری ، تو هر پروژه ای که تحویل می گیرید ، حداقل کار این هست ، کم فروشی نکنید و البته به اتکای اینکه جوملا کار می کنید ، بازار رو خراب نکنید ، جوملا خیلی قدرمتند هست در عین سادگی و رابط کاربر پسند بودن

یاعلی

باسلام

هیچموقع توی کار شفاف سازی رو با مشتری کنار نذارید.

کلیه هزینه ها اعم از خرید هاست /دامنه/خرید سورس های قالب/ماژول/کامپوننتهای موردنیاز

هزینه های خرید درگاه پرداخت/اتصال به پیامکی

هزینه های گرفتن پنلهای مختلف اعم از سرویس پیامکی

هزینه هایی که برای دریافت و هماهنگی برای اخذ ای نماد و ساماندهی  صرف میکنید(اینجور هزینه ها نه مستقیما ولی میتونه در سایر هزینه هاتون مستتر باشه)

حتی اگر سورسشون موجوده و میخواهید براشون هزینه کنید برای فارسی سازی قالب/افزونه یا هزینه های شمسی سازی و..

البته گفتن همه ی اینها منوط به این هستش که به مشتریتون بگید با جوملا یا یک سی ام اس کار میکنید و بهش بفهمونید که درسته که هسته ی سیستم رایگان هست اما کلیه ی مواردی که در بالا گفته شده همگی شامل هزینه هایی میشه . اگر هم نخواهید به مشتریتون بگید خب میبایست در اول کار همه ی اینها رو بهش فکرکنید .چون اینها رو فکرنکنید بعد از وسط کار تازه بفهمید اینها هم هزینه باید بکنید و از طرفی هم به مشتری نگفتید که مثلا دارید با جوملا کار میکنید و در ابتدا مثلا گفتید با 300تومن یک سایت اختصاصی از بیس براش مینویسید و طراحی میکنید.خب اون که نمیدونه داستان چیه و اینجاست که 90% مشکلات بچه هایی که دارن کار میکنن با جوملا و وردپرس و...پیش میاد.

اولش ادعاهای بیخودی و بیموردی میکنند. بجای اینکه استفاده از سیستم های مدیریت محتوا رو توجیهه کنند صرفاً به بزرگ نمایی و دروغ پردازی نسبت به اونچیزی که هستند تلاش میکنند. 

آخرش هم خودشون متضرر میشن نه هیچکس دیگه ای!

موفق باشید و سربلند

در 3 ساعت قبل، حجت مردانه زاده گفته است :

باسلام

هیچموقع توی کار شفاف سازی رو با مشتری کنار نذارید.

کلیه هزینه ها اعم از خرید هاست /دامنه/خرید سورس های قالب/ماژول/کامپوننتهای موردنیاز

هزینه های خرید درگاه پرداخت/اتصال به پیامکی

هزینه های گرفتن پنلهای مختلف اعم از سرویس پیامکی

هزینه هایی که برای دریافت و هماهنگی برای اخذ ای نماد و ساماندهی  صرف میکنید(اینجور هزینه ها نه مستقیما ولی میتونه در سایر هزینه هاتون مستتر باشه)

حتی اگر سورسشون موجوده و میخواهید براشون هزینه کنید برای فارسی سازی قالب/افزونه یا هزینه های شمسی سازی و..

البته گفتن همه ی اینها منوط به این هستش که به مشتریتون بگید با جوملا یا یک سی ام اس کار میکنید و بهش بفهمونید که درسته که هسته ی سیستم رایگان هست اما کلیه ی مواردی که در بالا گفته شده همگی شامل هزینه هایی میشه . اگر هم نخواهید به مشتریتون بگید خب میبایست در اول کار همه ی اینها رو بهش فکرکنید .چون اینها رو فکرنکنید بعد از وسط کار تازه بفهمید اینها هم هزینه باید بکنید و از طرفی هم به مشتری نگفتید که مثلا دارید با جوملا کار میکنید و در ابتدا مثلا گفتید با 300تومن یک سایت اختصاصی از بیس براش مینویسید و طراحی میکنید.خب اون که نمیدونه داستان چیه و اینجاست که 90% مشکلات بچه هایی که دارن کار میکنن با جوملا و وردپرس و...پیش میاد.

اولش ادعاهای بیخودی و بیموردی میکنند. بجای اینکه استفاده از سیستم های مدیریت محتوا رو توجیهه کنند صرفاً به بزرگ نمایی و دروغ پردازی نسبت به اونچیزی که هستند تلاش میکنند. 

آخرش هم خودشون متضرر میشن نه هیچکس دیگه ای!

موفق باشید و سربلند

سلام

راستش یکی اومد پیشم گفت که یک سایت میخواد من از پایه براش توضیح دادم قراره چیکارا کنم و سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده میکنم و کامل هم براش توضیح دادم که از قالب آماده استفاده میکنم و ادیتش میکنم (چون گفته بود مثل فلان سایت میخواد. و اون سایت قالب آماده ولی گران قیمت داشت ). من هم گفتم باشه و براش توضیح دادم پول رو کمی اول کمی وسط کار بقیش آخر کار میگیرم اون هم قبول کرد فاز اول خوب پیش رفت فاز دوم میگفت نه داری زیاد میگیری (در حالی که کم هم میگفتم 2هزار درهم)که خرج قالب وهاست و هزینه های جانبی دیگه رو هم از روی این کم میکردم تهش برای خودم 1000 باقی میموند توی فاز دوم گفت تو کاری نکردی قالب آماده نصب کردی اینا و بعد جاهای که براش اختصاصی نوشته بودم زیر بار نمیرفت هیچی دیگه هر چی بود تحویل دادم(هرچی در فاز اول انجام شده بود)

و بهش گفتم پروژه تو بده کس دیگه ای انجام بده بعد چند وقت زنگ زد گفت بیا تمومش کن چون جاهای دیگه قیمت بالاتر بهش گفته بودن ولی دیگه چون رفتارش زننده بود قبول نکردم و گفتم چندتا پروژه دیگه هم دارم(حتی 2 هفته هم صبر کردم برای شروع فاز دوم اما کمکاری هم از خودش بود)

اینم داستان یکی از مشتری های من 

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری