ابوالفضل طالبی

فرمساز حرفه ای بریزینگ فرم فارسی BreezingForms 1.7.2

466 پست در این موضوع

سلام

من احتیاج به یک فرم گارانتی دارم زمانیکه کاربر وارد سایت میشه و فرم پر میکنه واسه ایمیل من یک لینک بیاد که من بتونم با کلیک بر روی اون تایید کنم که کالاها به دستم رسیده و کالاهای تایید شده من داخل پنل کاربرم دیده بشه یعنی بعبارتی کاربرم بتونه داخل پنلش ببینه کالاهاشو .

الان خودم یه فرم با همین فرمساز درست کردم ولی لینک نمیده کسی میتونه کمکم کنه ؟؟؟

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام و خسته نباشید خدمت همه اعضا و بزرگترای سایت

من یه مشکلی با محل قرار گرفتن المانها دارم المانها بجای اینکه سمت راست باشن سمت چپ فرم قرار میگیرن یه عکس هم گذاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

[ATTACH=CONFIG]1004[/ATTACH]

با سلام

من میخواستم بدونم میشه جمع دو المان را داشت بصورت اینکه نه عددی بلکه جمع دو فیلد متنی به فرض مثال یک المان عدد مثل 12 باشه و المان دیگر حروف باشه مثل فروردین ؟

آیا امکان داره .

ممنون میشم از راهنمائیتون

الماس رایان *سامانه ارسال پیامک الماس*

کسی در جمع هست که منو بابت php راهنمایی کنه .

من یک فایل راهنمای ارسال در سامانه ارسال پیامک دارم . اگه کسی منو بتونه راهنمایی کنه میتونم یک پنل ارسال پیامک رایگان با تمام امکانات به عنوان هدیه به او واگذار می کنم .

این فایل راهنمایی جهت کار هست

توضیحات

باید فرم جوری طراحی بشه که شخص بتونه با یوزر و پسورد دریافتی از ما بتونه به سامانه متصل گردد .

وسپس بتونه یک فرم باشه که داخل سایت بتونه ارسال را انجام بده .

نمونه راهنما : http://almassms.ir/Files/WebService.pdf

فایل نمونه : http://almassms.ir/files/SamplePHP.rar

سایت سامانه ما با رمز ورود demo و کاربری demo میتونید یک سر بزنید http://www.almassms.ir

دوست عزیز پنل های زیادی هست برای ارئه اس ام اس حتما نیاید اینجوری باشه که

http://iran200.org/default.aspx

مانند نمونه خواستید در خدمت هستم

دوست عزیز من منظورتونو نفهمیدم . میتونین کامل راهنمایی کنین .

دوست عزیز منظور این بود پنل اس ام اس هایی بگیرید که همچین مشکلاتی نداشته باشه :13::25:

از انجایی که فرم ساز بریزینگ فرم به پرداخت آنلاین و پیامک نیز متصل میباشد در این آموزش قصد داریم یک فرم پرداخت آنلاین ساده را طراحی کنیم.فرض بر این است که فرم ساز متصل به درگاه پرداخت بانک پاسارگاد میباشد.قبل از ساخت فرم حتما در بخش پیکربندی فرم ، تنظیمات بانکی و پیامکی را انجام دهیدو بعد فرم خود را طراحی کنید.

در این فرم نمونه دو المان نیاز داریم

ابتدا یک المان از نوع " فیلد متنی" ساخته و نام انرا " name " قرار دهید و عنوان آن را " نام و نام خانوادگی "

یک المان از نوع " فیلد متنی" ساخته و نام انرا " SMS " قرار دهید و عنوان آن را " شماره موبایل "

یک المان از نوع " بانک پاسارگاد " ساخته و نام انرا " pasargad " قرار دهید و عنوان آن را " پرداخت آنلاین "

در سربرگ مشصات مربوط به المان بانک پاسارگاد یک فیلد به نام مقدار وجود دارد که شما باید مبلغی را که قصد دارید کاربر با پر کردن فرم آن را پرداخت کند را وارد نمایید.برای مثال رقم 1000 را وارد کنید.این رقم به ریال میباشد.

اکنون در سربرگ پیشرفته مربوط به المان بانک پاسارگاد رفته و در قسمت پایین از بخش اکشن اسکریپت ، کتابخانه را انتخاب کنید و گزینه "عملکردها:کلیک" را انتخاب کنید.در همان قسمت و از لیست کشویی گزینه ff_validate_submit را انتخاب نمایید.

پس از ذخیره فرم خود اکنون کاربران سایت شما میتوانند فرم را تکمیل کنند و بر روی گزینه پرداخت کلیک کنند.همان مبلغی که شما تعریف کرده ای برای پرداخت به درگاه بانکی ارسال میشود.پس از پرداخت نیز کاربر به سایت شما ارجاع داده شده و در همان لحظه به شماره تلفن همراهی که در فرم وارد کرده بود پیامک تائید پرداخت ارسال میشود.

در ادامه آموزش قبلی قصد داریم فرم پرداخت آنلاین کاملتری را بسازیم.برای مثال 3 محصول داریم که میخواهیم به گونه این امکان را فراهم کنیم که کاربران سایت در فرم ، یکی از محصولات را انتخاب کنند و بر اساس قیمتی که برای محصول تعریف کرده ایم ، مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند.

فرض بگیرید 3 محصول به نامهای زیر و با مبالغ مشخص شده داریم:

1- سیب هوایی 5000 ریال

2- سیب زمینی 10000 ریال

3- سیب زیرزمینی 20000 ریال

:128fs318181:

المانهای نام و نام خانوادگی و غیره را طبق روش معمول ایجاد کنید و بعد برای ساخت قسمت انتخاب محصول و پرداخت آنلاین مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا باید یک لیست باکس درست کنیم که کاربر از لیست محصول مورد نظر خود را انتخاب کند.

یک المان از نوع " لیست پایین افتادنی " بسازید و نام آن را " products " قرار دهید و عنوان آنرا " محصولات "

در همان قسمت و در کادر لیست به صورت زیر محصولات و قیمت محصولات مورد اشاره را وارد مینیم:

1;یک محصول انتخاب نمایید;یک محصول انتخاب نمایید
0;سیب هوایی 5000 ریال;5000
0;سیب زمینی 10000 ریال;10000
0;سیب زیرزمینی 20000 ریال;20000

حال باید به سربرگ پیشرفته بروید و در بخش اکشن اسکریپت گزینه "سفارشی " را انتخاب کنید و بعد از عملکردهای موجود گزینه " کلیک " را تیک بزنید، یک کادر متنی در قسمت پایین خواهید دید که باید در داخل آن کد زیر را قرار دهید:

function ff_products_action(element,action) {
ff_amountowing_action(element,action);
}

موارد انجام شده را ذخیره نمایید

2- اکنون باید یک المان از نوع متنی و با نام " amountowing " و با عنوان " مبلغ پرداختی " ایجاد کنید.

در سربرگ پیشرفته ابتدا گزینه " فقط خواندنی " را تیک بزنید

در قسمت اکشن اسکریپت هم کدهای زیر را قرار دهید:

function ff_amountowing_action(element,action)
{
  ff_getElementByName('amountowing').value = 0;  

ff_getElementByName('amountowing').value = Number(ff_getElementByName('products').value);

}

تغییرات انجام شده را ذخیره نمایید.

3- حال باید یک المان بسیار مهم را ایجاد کنید.این المان باید از نوع " ورودی مخفی " باشد. نام آنرا باید " PasargadSelect " بگزارید و عنوان آنرا " جمع تراکنش " قرار دهید.

تنظیمات را ذخیره کنید

4- در آخرین مرحله باید دکمه پرداخت را ایجاد کنید.

یک المان جدید از نوع پاسارگاد ایجاد کنید و نام آنرا " payment " قرار دهید و عنوان را نیز " پرداخت انلاین "

در سربرگ پیشرفته رفته و در بخش اکشن اسکریپت گزینه سفارشی و عملکردها را "کلیک" انتخاب کنید.سپس در کادر پایین کد زیر را قرار دهید:

function ff_payment_action(element, action)
{
   switch (action) {
       case 'click':
ff_getElementByName('PasargadSelect').value =  Number(ff_getElementByName('amountowing').value)
ff_validate_submit();
           break;
       default:;
   } 
} 

تغییرات را ذخیره کنید و تمام.

نکته بسیار مهم:

مثالی که اجرا شد با فرض این بود که فرم ساز متصل به بانک پاسارگاد میباشد بنابراین در مرحله سوم نام المان PasargadSelect قرار داده شد.در صورتی که فرم ساز به سایر بانکها متصل باشد باید در مرحله سوم ، المان به نامهای زیر نامگزاری شود:

برای بانک ملت MellatSelect

برای بانک پارسیان ParsianSelect

برای بانک سامان SamanSelect

برای پی پاد PaypadSelect

برای زرین پال ZarinpalSelect

آموزش سریع ساختن تاریخ شمسی

یک بخش ایجاد کنید .

وداخل این بخش 5 المان ایجاد کنید .

المان اول از نوع ورودی مخفی و به نام m مقدار آن میتوانی از مقدارهای (- . , /) استفاده کنید

المان دوم را به نام روز rooz و از نوع لیست بازشدنی باشد و مقدار آنها را از 1 تا31 به شکل (0;1;1 تا 0;31;31) وارد کنید

المان سوم هم به نام ماه mah مانند روز و مقدار آنرا میتوانید نام ماهها را به فارشی بنویسید و valu را عدد بدین و هم میتونین همش حروف باشه و هم عدد مانند (0;1;فروردین , 0;فروردین;1 , 0;فروردین;فروردین)

المان چهارم هم مانند قبلی ها ولی سال را وارد کنید . اگر برای تاریخ تولد است باید از سال 1300 تا 1391 . 91 آیتم بسازید که سخت است بیائید سال رو هم تقسیم کنید و تشکیل دهید از سه المان لیست بازشدنی یکان . دهگان و 13 که نشان دهنده سال 1300 هست . ولی برای درج تاریخ روز و همین سال که المان را با مقدار زیر (0;1391;1391) وارد کنید .

المان پنجم هم چیزی نیست جز یک ورودی مخفی که به نام همان تاریخ اصلی shamsiاست که در فرم درج شود .

مرحله دوم اسکریپت ها

همه ورودی ها در قسمت پیشرفته /اسکریپت ها / سفارشی بغیر از آخری شمسی و بجای **** نام المان را وارد کنید .

function ff_****_action(element,action) {

ff_shamsi _action(element,action);

}

و در اسکریپیت المان پنجم این اسکریپت را وارد کنیم .

function ff_shamsi_action(element,action)

{

ff_getElementByName('shamsi').value = 0;

ff_getElementByName('shamsi').value = Number(ff_getElementByName('shamsi').value) + Number(ff_getElementByName('rooz').value) + (ff_getElementByName('m').value) + (ff_getElementByName('mah').value) + (ff_getElementByName('m').value) + Number(ff_getElementByName('sal').value);

}

نکته : اگر شما الما آخری که تاریخ کلی هست را از نوع ورودی مخفی بگذارید . میتوانید در جدولها و خروجی ها استفاده کنید . و یا در صفحات بعد خلاصه اطلاعات وارد شده نشان دهید .

اگر دوست داشتید بعد از تکمیل تاریخ . تاریخ را ببینید . المان پنجم را از نوع متنی بگذارید و فقط خواندنی بگذارید .

شرمنده که من خلاصه توضیح دادم .

ویرایش شده در توسط h_tavakol59

سلام

دوستان کسی میدونه چجوری میشه ایمیل ارسالی برای پرکننده فرم را تغییر داد به حالت دلخواه مثلا html استفاده کرد

سلام

اول از همه یه خداقوت جانانه به این جوملایی های همیشه در صحنه ! که پشتیبانی شون حرف نداره . یعنی معنای کامل لوگوی جوملا رو میشه توی انجمن پشیتبانیش دید . و

اولین سوال اینکه من برای یه کاری احتیاج داشتم توی فرمم فیلد آپلود فایل بذارم و تصویر کاربر رو ازش بگیرم . حالا می خوام که اگه بشه یه کاری بکنم که کاربر یه پیشنمایش از عکس ارسالی خودش ببینه ( Preview ) توی پشتیبان اصلی بریزینگ فرم سرچ کردم این مطلب پیدا شد . ولی خوب چیز ازش سر در نیاوردم والا !

مورد بعدی هم اینکه من توی اون فرم از کاربرا شماره ملیشون رو میگرم . حالا دوستان راهنمایی کنن که امکانش هست که از ثبت کاربر با شماره ملی تکراری هم جلوگیری کرد ؟ و البته برای این هم دو تا تاپیک توی پشتیبان اصلی بود که اولیش برای جلوگیری از ایمیل تکراری بود که اینجاست و دومیش هم جلوگیری از نام کاربری تکراری که اونهم اینجاست و البته دست کاربرای با سابقه ی جوملا رو می بوسه .

مورد آخرهم اینکه اگه میشد تاریخ ثبت نام کاربرا رو یه جوری توی xForm نشون داد دیگه اصلا به قول معروف (!) می ترکوند . حالا شمسیم باشه که دیگه هیچی !

ویرایش شده در توسط mastermind

من این فرم سازو از همین جا دانلود کردم اما کامپوننتش نصب نمیشه!

نه رو هاست نه رو لوکال:21:

من این فرم سازو از همین جا دانلود کردم اما کامپوننتش نصب نمیشه!

نه رو هاست نه رو لوکال:21:

جوملا 1.5 هست؟ این افزونه را خیلی ها از جمله خودم هم رو لوکال هم هاست نصب کردن مشکلی نداره.

سلام

دوستان کسی میدونه چجوری میشه ایمیل ارسالی برای پرکننده فرم را تغییر داد به حالت دلخواه مثلا html استفاده کرد

سلام دوست خوبم.

این دو لینک را بخون متوجه می شی .

http://crosstec.de/support/index.php?pid=knowledgebase&cmd=viewentclient&id=154

http://crosstec.de/support/index.php?pid=knowledgebase&cmd=viewentclient&id=112

شرمنده من این چند روز خیلی مشغولم نمی تونم بیشتر توضیح بدم،

بازم به مشکل خوردی مطرح کن

جوملا 1.5 هست؟ این افزونه را خیلی ها از جمله خودم هم رو لوکال هم هاست نصب کردن مشکلی نداره.

بله 1.5 اما نصب نمیشه.پلاگین و ماژولش میشه اما کامپوننتش نه.هیچ پیغامی هم نمیده! فقط هنگ میکنه:13:

سلام دوست خوبم.

این دو لینک را بخون متوجه می شی .

http://crosstec.de/support/index.php?pid=knowledgebase&cmd=viewentclient&id=154

http://crosstec.de/support/index.php?pid=knowledgebase&cmd=viewentclient&id=112

شرمنده من این چند روز خیلی مشغولم نمی تونم بیشتر توضیح بدم،

بازم به مشکل خوردی مطرح کن

سلام ممنون

اینارو دیده بودم متاسفانه این قابلیت برای نسخه 1.7.3 به بالا هست

با سلام به دوستان من 2 تا مشكل در فرم ساز دارم .

1- فرمي كه ساختم محل آپلود عكس داره .مي خوام براش حجم حداكثر و نوع فرمت تعريف كنم ...من توي چند پست تئوريشو خوندم ولي خواهشن عدديشو برام مثال بزنيد ممنون مي شم

2-دومين مشكل مي خوام وقتي عكس آپلود مي شه پريويو و پيش نمايش در فرم نشان بده (فكر كنم سوال خيلي ها باشه )

منتظر راهنمايي شما هستم

سلام

اول از همه یه خداقوت جانانه به این جوملایی های همیشه در صحنه ! که پشتیبانی شون حرف نداره . یعنی معنای کامل لوگوی جوملا رو میشه توی انجمن پشیتبانیش دید . و

اولین سوال اینکه من برای یه کاری احتیاج داشتم توی فرمم فیلد آپلود فایل بذارم و تصویر کاربر رو ازش بگیرم . حالا می خوام که اگه بشه یه کاری بکنم که کاربر یه پیشنمایش از عکس ارسالی خودش ببینه ( Preview ) توی پشتیبان اصلی بریزینگ فرم سرچ کردم این مطلب پیدا شد . ولی خوب چیز ازش سر در نیاوردم والا !

مورد بعدی هم اینکه من توی اون فرم از کاربرا شماره ملیشون رو میگرم . حالا دوستان راهنمایی کنن که امکانش هست که از ثبت کاربر با شماره ملی تکراری هم جلوگیری کرد ؟ و البته برای این هم دو تا تاپیک توی پشتیبان اصلی بود که اولیش برای جلوگیری از ایمیل تکراری بود که اینجاست و دومیش هم جلوگیری از نام کاربری تکراری که اونهم اینجاست و البته دست کاربرای با سابقه ی جوملا رو می بوسه .

مورد آخرهم اینکه اگه میشد تاریخ ثبت نام کاربرا رو یه جوری توی xForm نشون داد دیگه اصلا به قول معروف (!) می ترکوند . حالا شمسیم باشه که دیگه هیچی !

خوب آقا من مورد آخر رو خودم حل کردم :21: . مختصر و مفید گزارش بدم می شه این :

برای ایجاد یک فیلد در فرم که تاریخ ثبت فرم رو به صورت شمسی ذخیره کنه و در افزونه xForm Viewer هم قابل نمایش باشه باید این مراحل رو طی کنید :

1- در فرمتون یه فیلد مخفی ایجاد کنید و یه برچسب براش انتخاب کنید ( مثلا "تاریخ ثبت فرم" ) حالا توی قسمت نام هم یه اسم به دلخواه خودتون مجددا وارد کنید ( مثلا " date " ) خوب حالا نوبت مهمترین و سخت ترین مرحله است . شما باید توی مقدار فرم این عبارت رو وارد کنید :

<?php return JHTML::_('date', 'now' ) ?>

خوب به سلامتی این مرحله ی سخت هم تموم شد ! دیدید چقدر مشکل بود ؟!

2- جالبش اینه که به همین باقلوایی توی xForm Viewer هم نشونش می ده !

با سلام به دوستان من 2 تا مشكل در فرم ساز دارم .

1- فرمي كه ساختم محل آپلود عكس داره .مي خوام براش حجم حداكثر و نوع فرمت تعريف كنم ...من توي چند پست تئوريشو خوندم ولي خواهشن عدديشو برام مثال بزنيد ممنون مي شم

2-دومين مشكل مي خوام وقتي عكس آپلود مي شه پريويو و پيش نمايش در فرم نشان بده (فكر كنم سوال خيلي ها باشه )

منتظر راهنمايي شما هستم

1- برای مشکل اول که گلابیه ! شما وقتی فیلد " آپلود فایل " رو گذاشتی توی فرمت از قسمت تنظمیات پیشرفته اش می تونی انتخاب کنی که حجم فایل ارسالی چی باشه ، فرمتش چی باشه و یا حتی اسمش چی باشه !

خوب برای شروع به این عکس دقت کن :

[ATTACH=CONFIG]1145[/ATTACH]

قسمت " تنظیمات پیشرفته " که میگم رو با فلش قرمز نشون دادم . برای تنظیم حجم هم می تونی از اون قسمتی که توی مستطیل قرمز رنگ توی عکس نشونش دادم استفاده کنی . البته باید مقدار حجم عکس رو به byte وارد کنی که مثلا برای یک مگابایت باید وارد کنی : 262144 . برای تبدیل مگابایت به بایت هم از این سایت می تونی استفاده کنی : http://www.matisse.net/bitcalc/?input_amount=2&input_units=megabits&notation=legacy

توی مستطیل سبز هم اگه تیک رو بزنی اونوقت سیستم خودش یه اسمش خاص به عکسهات نسبت می ده که مثلا اگه دو تا عکس با اسم یکسان آپلود شد ، مشکلی پیش نیاد و به اصطلاح replace نشن .

مستطیل آبی هم مخصوص مشخص کردن فرمت هاست . یکم دقت کنی کامل متوجه میشی که چه جوری باید با این قسمت کار کنی .

در مورد پیش نمایش عکس هم والا من خودمم دنبالشم . حالا تا ببینیم کدوم یکی از مدیرا دلش می سوزه و میاد این سیستمو راه میندازه بالاخره book

.

درود .

دوستان ازتون یک راهنمایی می خواهم .

من این فرم ساز را نصب کردم اما اصلا نمی دونم چه طوری باید باهاش کار کنیم !!!!

می خواهم چند فیلد ایجاد کنم ( یکی ازفلید ها ابشاری باشه . چه طوری فیلد آبشاری ایجاد کنم ؟ )

می خواهم بعد از اینکه کاربر فرم را تکمیل کرد و ارسال نمود یک کد رهگیری به کاربر بدهد .

دوستان من همون ایجاد فیلد هم بلد نیستم . ممنون میشم راهنمایی کنید .

با تشکر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری