Mohammad Moradi

دانشنامه سئو سايت محمد مرادي

479 پست در این موضوع

بطور جد پیشنهاد می کنم از این دست سایتها بشدت پرهیز کنید

شاید سالها قبل موثر بودند ولی اکنون با الگوریتم های جدید گوگل پاندا و بخصوص پنگوئن به شدت برخورد می شود

کارشون هم یه چیزی مثل تبادل لینک است در صورتی که شما کد لینک باکس را قرار می دید در سایت و کلی لینک خارجی می گیرید که ضرر محض است

100% به سمت این سایتها نروید جز ضرر سئو و کندشدن سایت و ..... چیز دیگری ندارند

سایت هایی مثل

لینک باکس هوشمند نگین

دقیقا کارشون چیه؟ و برای سئو مفید هستند؟

مطالب که باید متفاوت باشند و قسمت بعدی رو متوجه نشدم؟

حتی اگر مطالب هر صفحه متفاوت باشه اما چیزهایی که گفتم مشابه باشه بازهم مضر هست؟

منظورم این بود که در کل برای مطالب باید تگ توضیحات و کیوردها متفاوت باشند دیگه؟

مطلبی خوندم در مورد ریدایرکت 301

ممنون میشم درموردش یکم توضیح بدید و اینکه این نوع ریدایرکت چه مواقعی باید استفاده بشه؟

و طرز استفاده اش چطوریه

خیر نباید یکی باشند ولی شما می توانید یکسری کلمات مشابه به آنها اضافه کنید

نظیر :

صفحه ای دارای کلمات کلیدی

طراحی وب سایت,طراحی سایت,ساخت سایت می باشد

در صفحه ای دیگر که مشابه این موضوع فعالیت طراحی سایت است می توانید از کلمات زیر استفاده کنید که تکراری هم نباشند

طراحی حرفه ای وب سایت,طراحی سایت حرفه ای,ساخت سایت توسط ....

اگر این آموزش مفید واقع شده در پایین این پست بر روی می پسندم جهت ترویج و تشویق کلیک کنید

منظورم این بود که در کل برای مطالب باید تگ توضیحات و کیوردها متفاوت باشند دیگه؟
1 کاربر پسند دیده است

آقای مرادی سوال های من و درخواست های من برای شما نمیاد که جواب نمیدید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hehe:

با سلام

ببخشید سوالات زیاده، سوالات شما با بروزرسانی و پاسخگویی عقب تر می روند آنها را یه یادآور شوید سریعا جواب می دهم

اکنون در خدمتم بپرسید:oom:

آقای مرادی سوال های من و درخواست های من برای شما نمیاد که جواب نمیدید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hehe:

آقای مرادی سوال من بین سوالا گم شده بود

مطلبی خوندم در مورد ریدایرکت 301

ممنون میشم درموردش یکم توضیح بدید و اینکه این نوع ریدایرکت چه مواقعی باید استفاده بشه؟

و طرز استفاده اش چطوریه

کد ریدایرکت 301 برای مواقعی استفاده می شود که مثلا: شما سایتی با دامین 1 دارید و پس از مدتی می خواهید انتقال دامین دهید به 2

حال قاعدتاً از نظر سئو خیلی خیلی ضرر خواهید کرد و اگر چنانچه دامین 1 شما با کلماتی در صفحات اول بوده بدون استفاده از ریدایرکت 301 این انتقال انجام بشه یک فاجعه است

د این جاست که ریدایرکت 301 با کدهایی که در اختیارش هست و می توان از انها در فایل htaccess قرار دارد می توان جلوی این ضرر بزرگ را گرفت و تمامی ارزش های لینک ها صفحات و محتوا و رتبه بندی دامین 1 را براحتی به دامین 2 انتقال بدید و گوگل هم همراه شما خواهد بود

و استفاده دیگرش هم در این مورده که برا رفع ارورهای 404 استفاده می شه در واقع برا جلوگیری از اون کاربرد داره

به این صورت که شما یک صفحه با ادرس لینکی دارید پس از مدتی بنابر هر دلیل می خواهید ادرس لینک اون صفحه را عوض کنید که اگر ناشیانه انجام گیرد این کار منجر به ارور 404 می شود و دردسر شروع می شود ولی با ریدایرکت 301 براحتی و بدون بروز مشکلی این امکان برا شما میسر می شود

اگر این آموزش مفید واقع شده در پایین این پست بر روی می پسندم جهت ترویج و تشویق کلیک کنید

با سلام

ببخشید سوالات زیاده، سوالات شما با بروزرسانی و پاسخگویی عقب تر می روند آنها را یه یادآور شوید سریعا جواب می دهم

اکنون در خدمتم بپرسید:oom:

در جوملا وقتی یک پست جدید میذاری در قسمت سمت چپ پست یه بخش داره که توضیحات محتوا و کلمات کلیدی رو میشه گذاشت.

دو تاسوال دارم

اگه در این قسمت کلمات کلیدی رو برای چند پست تکراری بذاریم ایرادی داره؟

و سوال دوم اگه بخوایم کلمات کلیدی جدید هر پستی رو بذاریم مثلا یه پست در مورد بازاریابی هست کلمات کلیدی در مورد بازاریابی باشه یه پست در مورد دانلود محصولات هست کلمات کلیدی مربوط به دانلود باشه و غیره....

مثلا ممکنه ما اگه 1000 تا پست در سایتمون بذاریم در آینده ای نزدیک و برای هر یک از این پست ها کلمات کلیدی جدیدی بذاریم

اگر برای هر یک از این پست ها دو تا کلمه ی کلیدی جدید بذاریم میشه سایت ما 2000 کلمه کلیدی جدید داره

آیا این موضوع در گوگل مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید

و اینکه اون کلملت کلیدی که در قسمت روت سایت داریم اونا دچار مشکل نمیشه

با تشکر

مثلا توی سایت من بعضی مواقع آدرس رو خیلی بد نشون میده

labtinstamp.com/jcomponent/....

مثلا اینطوری

اینجاهم باید از ریدایرکت 301 استفاده کنم؟

بله نباید تکراری باشند یا حداقل به کلمه به اونها اضافه کنید تا از حالت تکراری بودن در بیان و گوگل شک نکنه چون در الگوریتم جدید گوگل- پنگوئن با این عمل بشدت برخورد می شود چه در محتوا و چه در کلمات کلیدی سایت

بله - کلمات کلیدی را از خود محتوا بردارید - کلماتی را که احساس می کنید در این متن با ارزش تر و با اهمیت تر هستند البته آنها را هم bold کنید بد نیست

خیر عیبی نداره - ولی خوب چه بهتره که وقتی پستی رو درج می کنیم بلافاصله کلمات کلیدی و توضیحات آن را هم تکمیل کنیم چون کمک به ایندکس توسط روبات های گوگل می کند

اگر در اینده این کار رو انجام بدید دیرتر به نتایج می رسید

منظور از کلمات کلیدی در روت سایت چیست؟ متوجه نشدم!

در جوملا وقتی یک پست جدید میذاری در قسمت سمت چپ پست یه بخش داره که توضیحات محتوا و کلمات کلیدی رو میشه گذاشت.

دو تاسوال دارم

اگه در این قسمت کلمات کلیدی رو برای چند پست تکراری بذاریم ایرادی داره؟

و سوال دوم اگه بخوایم کلمات کلیدی جدید هر پستی رو بذاریم مثلا یه پست در مورد بازاریابی هست کلمات کلیدی در مورد بازاریابی باشه یه پست در مورد دانلود محصولات هست کلمات کلیدی مربوط به دانلود باشه و غیره....

مثلا ممکنه ما اگه 1000 تا پست در سایتمون بذاریم در آینده ای نزدیک و برای هر یک از این پست ها کلمات کلیدی جدیدی بذاریم

اگر برای هر یک از این پست ها دو تا کلمه ی کلیدی جدید بذاریم میشه سایت ما 2000 کلمه کلیدی جدید داره

آیا این موضوع در گوگل مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید

و اینکه اون کلملت کلیدی که در قسمت روت سایت داریم اونا دچار مشکل نمیشه

با تشکر

منظور از بعضی وقتاها چیست؟

ادرس سایت دقیق نیست - این مشکل بیشتر مربوط به تنظیمات سئو سایت و همچنین ایجاد نوع آدرس دهی لینک اون ماژول یا کامپوننتی که استفاده کردید است نه ریدایرکت 301

مثلا توی سایت من بعضی مواقع آدرس رو خیلی بد نشون میده

labtinstamp.com/jcomponent/....

مثلا اینطوری

اینجاهم باید از ریدایرکت 301 استفاده کنم؟

کد ریدایرکت 301 برای مواقعی استفاده می شود که مثلا: شما سایتی با دامین 1 دارید و پس از مدتی می خواهید انتقال دامین دهید به 2

حال قاعدتاً از نظر سئو خیلی خیلی ضرر خواهید کرد و اگر چنانچه دامین 1 شما با کلماتی در صفحات اول بوده بدون استفاده از ریدایرکت 301 این انتقال انجام بشه یک فاجعه است

د این جاست که ریدایرکت 301 با کدهایی که در اختیارش هست و می توان از انها در فایل htaccess قرار دارد می توان جلوی این ضرر بزرگ را گرفت و تمامی ارزش های لینک ها صفحات و محتوا و رتبه بندی دامین 1 را براحتی به دامین 2 انتقال بدید و گوگل هم همراه شما خواهد بود

و استفاده دیگرش هم در این مورده که برا رفع ارورهای 404 استفاده می شه در واقع برا جلوگیری از اون کاربرد داره

به این صورت که شما یک صفحه با ادرس لینکی دارید پس از مدتی بنابر هر دلیل می خواهید ادرس لینک اون صفحه را عوض کنید که اگر ناشیانه انجام گیرد این کار منجر به ارور 404 می شود و دردسر شروع می شود ولی با ریدایرکت 301 براحتی و بدون بروز مشکلی این امکان برا شما میسر می شود

آقای مرادی من سوالم رو در صفحه ی 11 تکرار کردم اگه میشه ببینیدش

سوال بعدیم در مورد این پسته چطوری مشه ریدایرکت کرد پست هارو که این ارور های 404 رو تو گوگل وبمستر نشون نده؟

یعنی من از کامپوننت جوم شاپ استفاده کردم

و از ماژول هاش تو صفحه اول استفاده کردم

مثلا ماژول نمایش آخرین محصولات

یا ماژول محبوب ترین محصولات

بعد وقتی روی همین محصولات کلیک میکنم اول اسم کامپوننت رو نشون میده و خیلی لینک بدیه

جایی خوندم که باید عوضش کنم با ریدایرکت.درسته؟

بله نباید تکراری باشند یا حداقل به کلمه به اونها اضافه کنید تا از حالت تکراری بودن در بیان و گوگل شک نکنه چون در الگوریتم جدید گوگل- پنگوئن با این عمل بشدت برخورد می شود چه در محتوا و چه در کلمات کلیدی سایت

بله - کلمات کلیدی را از خود محتوا بردارید - کلماتی را که احساس می کنید در این متن با ارزش تر و با اهمیت تر هستند البته آنها را هم bold کنید بد نیست

خیر عیبی نداره - ولی خوب چه بهتره که وقتی پستی رو درج می کنیم بلافاصله کلمات کلیدی و توضیحات آن را هم تکمیل کنیم چون کمک به ایندکس توسط روبات های گوگل می کند

اگر در اینده این کار رو انجام بدید دیرتر به نتایج می رسید

منظور از کلمات کلیدی در روت سایت چیست؟ متوجه نشدم!

منظورم از روت سایت همون قسمت پیکر بندی ایت جوملا هستش که اونجا هم میشه کلمات کلیدی گذاشت و همچینین توضیحات برای سایت

این کلمات کلیدی باید با کلمات کلیدی پست ها متفاوت باشه؟

اون قسمت تنظیمات کلی سایت است و کلمات و توضیحات مربوط به صفحه اصلی سایت می باشد

بله باید با هم متفاوت باشند

منظورم از روت سایت همون قسمت پیکر بندی ایت جوملا هستش که اونجا هم میشه کلمات کلیدی گذاشت و همچینین توضیحات برای سایت

این کلمات کلیدی باید با کلمات کلیدی پست ها متفاوت باشه؟

برا هر پست مطلب تگ های keywords - description باید با هم متفاوت باشند.

باید سئو را بصورت حرفه ای منطبق بر الگوریتم های جدید بیاموزید

سلام

ممنون از مطالب بسیار مفید

می خواستم بدونم اگه برای مطالب گوناگون گاهی تگ های یکی استفاده بشه ایراد داره؟

اگه بخوایم سایت رو چند کلمه کلیدی بالا بره باید چی کنیم؟

براحتی می توانید در قسمت نام مستعار هر پست این کار را انجام دهید

سوال دوم اینکه چه کنیم تا مانند سایت شما در جوملا آدرس صفحات فارسی باشه

مانند این انجمن که عنوان مطلب رو در ادامه آدرس نشون میده

براحتی می توانید در قسمت نام مستعار هر پست این کار را انجام دهید

به خاطر ورژن جوملا قبول نمی کنه فارسی باشه!

توی گوگل وبمستر یه سری ارور 500 دارم چطوری میشه اون هارو از بین برد؟

ممنون از پاسخگویی

نباید چنین مشکلی پیش بیاد براتون

کد 500 به معنی وقوع یک خطای داخلی در سرور است و معمولا به دلیل نقص تنظیمات یا انجام به روزرسانی نرم افزاری یا سخت افزاری رخ می دهد، تنظیم این کد در مواقعی که می خواهیم در سایت، تغییراتی اعمال کنیم که باعث از دسترس خارج شدن آن می شود، می تواند مفید باشد.

پس یعنی احتمال داره که این پست ها حذف شده باشن؟

باید چی کار کنم؟

من یه سوال دارم بالاخره از کامپوننت Sh404sef استفاده کنیم برای سئو سایت یا خیر؟

بعضی ها کلا ردش میکنن و بعضی های میگن خیلی خوبه!!!!

نظر شخصي من را بخواهيد استفاده نكنيد

چون خود جوملا قويه؟ در هر نسخه هم صبا از باگ و كدنويسي سئو جوملا قوي تر از پيش مي شود.

من یه سوال دارم بالاخره از کامپوننت Sh404sef استفاده کنیم برای سئو سایت یا خیر؟

بعضی ها کلا ردش میکنن و بعضی های میگن خیلی خوبه!!!!

بی زحمت سوالتونو دوباره بپرسید؟

ابتدا باید یک صفحه ارور 404 برا سایتتون درست کنید

سپس وارد فایل hatccess شده و کد مربوط به اینکه در صورت موجود نبودن خطای 404 ندهد سایت رو قرار بدید

البته قبلش باید نقشه سایت بروز شده - تنظیمات سئو فعال - سایت بهینه و بر روی یک دامین قفل شده باشد و نیز با آدرس های مختلف قابل دسترسی نباشد

آقای مرادی من سوالم رو در صفحه ی 11 تکرار کردم اگه میشه ببینیدش

سوال بعدیم در مورد این پسته چطوری مشه ریدایرکت کرد پست هارو که این ارور های 404 رو تو گوگل وبمستر نشون نده؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری