ميثم كاظمي

درج ( واحد تومان ) در نماد پول رایج ويرچومارت

18 پست در این موضوع

با سلام و خسته نباشيد .من از ويرچومارت استفاده مي كنم .مي خواستم واحد تومان رو بجاي ريال بزارم نمي شه ......

مشكل اينه كه براي تغيير واحد پولي به قسمت پول ----پول رايج---- اي پي آر ----رو انتخاب مي كنيم بعد ميريم قسمت

نماد ارز مي ريم و اگر ريال رو پاك كنيم بخوايم واحدي مثل تومان بنويسيم (تومان )چون 5 حرفي هستش و بيشتر از 4 كاراكتر براش تعريف شده مي نوبسه (توما) و كامل نمي نويسه!چه جوري بايد 5 كاراكتر يا بيشتر كرد اين قسمتو كه بشه واحد تومان رو درج كرد(ممنون مي شم كمكم كنيد مي خوام واحدشو ويرچومارتو تومان بزارم

97858091844507691453.png

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

من بلد نیستم خودم

ولی در انجمن های دیگر گفته بودند این را بنویسید

در قسمت فرمت هر فیلدی این عبارت رو تایپ نمایید : "تومان "#,##0.00;"تومان"#,##0.00-

درسته نسخه فرقی نداره ولی منظور این بود یک نسخه که این مشکل را دارید بزارید تا اصلاح کنیم و بعد روش را بگم. معمولا علت اندازه فیلد هست که به 4 محدود شده

شما به دیتابیستون برید و اونجا تب sql رو بزنید و این خط کد رو اجرا کنید

ALTER TABLE `#__virtuemart_currencies` CHANGE `currency_symbol` `currency_symbol` CHAR( 5 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NULL DEFAULT NULL;

بجای #_ پیشوند جداول خودتون رو وارد کنید البته بطور دستی هم میتونید از دیتابیس از طریق تب structure فیلد ارز رو ویرایش کنید.

اما در کل هم همون اول میشه فایل install.sql رو ویرایش کرد و در خط 244 این خط کد رو مقدار 4 رو افزایش داد تا موقع نصب با مقدار بیشتری نصب بشه

`currency_symbol` char(4),

مسیر فایل: administrator/components/com_virtuemart/install/install.sql

ویرایش شده در توسط saber

ALTER TABLE `#__virtuemart_currencies` CHANGE `currency_symbol` `currency_symbol` CHAR( 5 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NULL DEFAULT NULL;

بجای #_ پیشوند جداول خودتون رو وارد کنید البته بطور دستی هم میتونید از دیتابیس از طریق تب structure فیلد ارز رو ویرایش کنید.

اما در کل هم همون اول میشه فایل install.sql رو ویرایش کرد و در خط 244 این خط کد رو مقدار 4 رو افزایش داد تا موقع نصب با مقدار بیشتری نصب بشه

متوجه اون خط کد نشدم باید تومان رو به جای "#_" بنویسم؟ به هر صورت داره ارور میده میگه موجود هست

توی structure هم پیداش کردم ولی بازم بیشتر از 4 تا نمیپذیره! راستی نصبی هست

لطف میکنید کمک کنید

متوجه اون خط کد نشدم باید تومان رو به جای "#_" بنویسم؟ به هر صورت داره ارور میده میگه موجود هست

لطف میکنید کمک کنید

لطف میکنید کمک کنید

بجای این عبارت #_ باید پیشوند جداول خودتون رو بنویسید دیتابیستون رو نگاه کنید متوجه میشید همه جداول یه پیشوند جدول مشترک دارند

من کد sql میزنم ارور میده چرا ؟

از داخل فایل اینستال هم گفته شد رفتم و تغییری مشاهده نشد

مشکلم حل شد مهندس

بعد از پیشوند جدول یه _ اضافه گذاشته بودم

:auau::auau: سلام من هم مشکل 4 کارکتر رو دارم بجای ریال می خوام بنویسم تومان که نتیجش میشه توما !!!

چطوری این مشکل حا میشه ؟

لطفا راهنمایی فرمایید :yoho:

:auau::auau: سلام من هم مشکل 4 کارکتر رو دارم بجای ریال می خوام بنویسم تومان که نتیجش میشه توما !!!

چطوری این مشکل حا میشه ؟

لطفا راهنمایی فرمایید :yoho:

الان یعنی شما این تاپیک رو خوندید؟:33:

سلام به شما

با توجه به این که در تمام پست های قبل جند مورد اهمیت داشت برای تغییر در دیتابیس تماما انجام شد

ولی با این که عدد 4 را به 5 تبدیل کردیم ولی باز هم تغییری اجرا نشد

نسخه ویرچومارت من 2.6 نسخه آخر می باشد

به این راحتی

برای تغییر نماد ریال به تومان در کامپوننت ویرچومارت، مسیر زیر را دنبال کنید:

virtuemart --> Configuration --> Currencies --> Iranian rial --> Currency Symbol

در قسمت Currency Symbol ریال را به تومان تغییر دهید.

می بینید که فقط 4 حرف از تومان را از شما قبول میکند. برای رفع مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:

1- به phpmyadmin بروید.

2- بانک مربوط به سایت خود را انتخاب کنید.

3- جدول virtuemart_currencies را انتخاب کنید.

4- تب structure را انتخاب کنید.

5- currency_symbol را در حالت ویرایش قرار دهید.

6-قسمت rahc(4) را به rahc(5) تغییر دهید و ذخیره کنید.

حالا دوباره مراحل تغییر نماد پول را انجام دهید.

باسلام

می تونید هم داخل نام ارز و پول رایج کامپوننت بنوسید تومان درست میشه

یاعلی

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری