farshid-foss

اعمال محدودیت در هاست دانلود؟؟؟

9 پست در این موضوع

سلام

من قراره یه سایت بالا بیارم که در اون کاربر بعد از پرداخت آنلاین بتونه به لینک دانلود دسترسی داشته باشه

تصمیم گرفتم با جوملا 2.5 اینکار رو انجام بدم.

حجم فایلها جمعا حدود 300 گیکه

الان از شرکت ارائه هاست (میهن وب هاست) پرسیدم گفتن باید یه پنل مدیریتی بگیری مثلا 200 مگ و یه هاست دانلود مثلا 300 گیگ.

توی بخش هاست دانلود نوشته: «مخصوص آپلود و دانلود فایل بوده و فاقد دیتابیس میباشد» این جمله باعث شد تا نسبت به این قضیه سوال برام پیش بیاد که آیا برای هاست دانلود میشه حق دسترسی ایجاد کرد؟ فکر کنم بهش میگن vip

یا چون دیتابیس نداره نمیشه براش محدودیت گذاشت؟

پشتیبانی میهن وب هاست نتونست جواب درستی بهم بده. ممنون میشم راهنمایی کنید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

الان من یه جستجویی کردم و افزونه Pay Per Download رو پیدا کردم. آیا با این افزونه میشه بر روی هاست دانلود محدودیت ایجاد کرد یا چون شامل دیتابیس نمیشه امکان پذیر نیست؟

شاید دلیل اصلی جواب ندادن به این تاپیک، عدم شفاف سازی توسط بنده باشه. خب! منظورم رو شفاف تر میگم:

بر فرض مثال من یک هاست 200 مگی برای دومینم گرفتم که روش سی پنل نصب شذه و روی اون جوملا رو نصب نمودم. بر فرض مثال MySite.com

حالا یه ساب دومین هم درست کنم به شکل dl.MySite.com و هاست دانلود که نامحدود هستش روی این ساب دومین سوار بشه.

سوال من اینجاست آیا الان از طریق جوملا میتونم به کمک افزونه Pay Per Download بر روی هاست دانلود (dl.MySite.com) محدودیت ایجاد کنم یا خیر؟ آیا با توجه به این مطلب که در مشخصات هاست ذکر شده که «مخصوص آپلود و دانلود بوده و شامل دیتابیس نمیباشد» این امر مشکل ساز نمیشه؟

سوال دومم هم اینه که بر فرض فایلی روی هاست دانلود هست با آدرس dl.MySite.com/Package.zip آیا میشه محدودیتی ایجاد کرد که فقط و فقط با پرداخت آنلاین دسترسی فعال بشه؟ و حتی کاربر با دونستن آدرس دقیق فایل (مثلا dl.MySite.com/Package.zip) و کپی کردن اون در مرورگرش یا دانلودمنیجرش نتونه اونو در حالت عادی دانلود کنه. اصطلاحا نتونه لینک رو دور بزنه

ممنون از راهنماییتون

سلام دوست عزیز

با استفاده از افزونه ی فوکا دانلود و همچنین rs membeship حالت فوق را پیاده سازی کنید

قبلا استاد طالبی راجع به این موضوع توضیح داده اند در انجمن جستجو کنید

برای راه اندازی کار مورد نظرتان هم راهش همونه یک هاست سازگار با جوملا تهیه کنید البته نه 200 مگ حداقل 500 مگ تا برای پشتیبان گیری هم با مشکلی مواجهه نشید

یه هاست دانلود هم برای قرار دادن فایلهاتون باید تهیه کنید

البته راههای دیگری هم وجود داره که مناسبترینش از لحاظ صرفه ی قیمتی همین هست

موفق باشید

یعنی جمله «هاست دانلود مخصوص آپلود و دانلود بوده و شامل دیتابیس نمیباشد» اخلالی در پیاده سازی ایجاد نمیکنه؟

خیر مشکلی به وجود نخواهد آورد

شما فایل هایی که برای دانلود میخواهید قرار بدهید بر روی این هاست (هاست دانلود) ریخته و در سایتتان (منظورم هاست دیگر است که سایت را در آن راه اندازی کرده اید) در سمت لینک دانلود آدرس هاست دانلود و فایل مورد نظرتان را می دهید

سوال دومم هم اینه که بر فرض فایلی روی هاست دانلود هست با آدرس dl.MySite.com/Package.zip آیا میشه محدودیتی ایجاد کرد که فقط و فقط با پرداخت آنلاین دسترسی فعال بشه؟ و حتی کاربر با دونستن آدرس دقیق فایل (مثلا dl.MySite.com/Package.zip) و کپی کردن اون در مرورگرش یا دانلودمنیجرش نتونه اونو در حالت عادی دانلود کنه. اصطلاحا نتونه لینک رو دور بزنه

ممنون از راهنماییتون

ضمن قدردانی از جناب Komail عزیز ممنون میشم جواب سوال دومم رو هم بدید (توی نقل قول گذاشتمش)

دوست عزیز فکر میکنم به صورت غیر مستقیم پاسخ این سوال را نیز داده باشم

هاست دانلود یک فضا است که عموما از طریق آی پی یا دی ان اس های سرور فراخوانی می شود

به همین دلیل محل مناسبی فقط و فقط برای آپلود و دانلود فایل ها میباشد

به همین جهت دیتابیس نیز ندارد

و چون دیتابیس ندارد شما نمیتوانید سایت های پویا یا دینامیک ایجاد کنید

به همین جهت به 2 هاست نیاز دارید : یکی هاست سازگار با سیستم مدیریت محتوای جوملا و دیگری هاست دانلود

موفق باشید

متاسفانه فوکا دانلود هم جوابگوی دوستمان نخواهد بود.

چون لینک های هاست دانلود رو باید به عنوان لینک خارجی در اون تعریف کنیم. و فوکا لینکهای خارجی را کاملا نشان میده و مثلا اگر یک کاربر عضو لینک رو بگیره به یک کاربر غیر عضو بده اون کاربر میتونه راحت دانلود کنه.

شما بهتره از جی دانلود استفاده کنید.کامل تره و لینکهای خارجی هم به صورت کد شده نشان میده. و کاربرا نمیتونن لینکها رو به کسی بدن .تنها مشکلش اینه سرعت دانلود رو پائین میاره و قابلیت ریزوم نداره که راه حلی براش پیدا نشده هنوز.

با سلام دوست عزیز همون طوری که دوستان فرمودن شما باید دو کار انجام بدین

1.خرید هاستی که دیتابیس بشه ساخت توی اون و برای نصب جوملا باشه و سازگاری داشته باشه

2.خرید هاست دانلود که دیتابیس نداره و فقط برای ریختن فایل های دانلودی شما هستش در این مکان

برای مورد دوم شما میتونید با تغییرات در فایل htaccessبه راحتی برای تمامی فایل های خودتون پسورد قرار بدین و طرف بعد از پرداخت پول از طرف شما یه اکانت به user&password بگیره که وقتی خواست دانلود کنه نتونه

قبلا کاملا توضیح داده بودم میتونید برید استفاده ببرید

http://forum.*************************.html

دوست عزیز و گرامی لطفا آموزش رو در داخل انجمن درج کنید ، تا مطلب ماندگار بشه

ویرایش شده در توسط reza.sh

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری