owner1masoud

انتقاد از شلوغی و درهم ریختگی انجمن

23 پست در این موضوع

با سلام و احترام

راستش یه انتقادی دارم از انجمن که به نظرم زیادی شلوغه و مرتب نیست.رنگ اول انجمن یه چیز دیگست رنگ آخر انجمن یه چیز دیگه.و اینکه یه سری از موقعیت واقعا انجمن رو شلوغ کرده...جوملا پیشرفت کرده یه دستی هم به انجمن بکشید بد نیست...

مثلا انجمن جوملا فارسی مرتبه و هر چیزی سر جای خودشه و وقتی واردش میشی میدونی چی کجاست اما این انجمن به دلیل شلوغی زیادش خیلی چیزارو نمیبینه

موفق باشیدgift

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

اینجوریا هم نیستا من الان به انجمن عادت کردم همه چیزم سرجای خودشو ولی میتونه بهترم باشه!:didi:

اگه مشکل رنگ و قالبه یه بحثه اگه نامرتبی چینش هست یه بحث دیگست...انجمن بسیار گستردست و اعضا هم زیاد...این نوع طراحی و دادن این همه امکانات کار خیلی خوبیه که مهندس طالبی انجام داده،شما یک بار با حوصله بخش های مختلف رو و عنوان هاشون رو بخون،خیلی زود و راحت همه چی دستت میاد،یه مقدارم عادت چشمه،یکم که باشید مثله بقیهبچه ها به انجمن های دیگه میگید نامرتب giftgift:35:

پرچم انجمن جوملا فروم همیشه بالاست

--------------------------------------------

هنوز دوست عزیز انجمن خونت نشده که جای همه چیز دستت بیاد وگرنه انجمن با سیاست خاصتی چینش شده / یه کم بیشتر وقت بزاری عادت میکنی / موفق باشی

با سلام

آقایون من فقط انتقاد کردم خب چرا میزنید:1:

خب دوستان عزیز من به خاطر همین میگم چرا باید به محیط انجمن عادت کنم تا من به خودم بفهمونم که این انجمن همون چیزی که میخوام هستش و فکر نکنم منطقی باشه.بعد اینکه من قصد جسارت نداشتم و میدونم حرفه ای و آقای طالبی واقعا زحمت کشیده اما من هم انتقاد های خودم رو دارم و من اگر انجمن رو دوست نداشتم نمیومدم پس این انجمن رو دوست دارم.

ولی من حرفم اینه چون اینجا امکاناتش زیاده میتونه جمع و جورتر از این بشه

برای مثال وقتی وارد انجمن میشیم تو یک مانیتور 19 اینچ wide فقط تا قسمت تیتر بسته های آموزش ظاهر میشه

[ATTACH=CONFIG]3449[/ATTACH]

اما خب میتونه جمع و جورتر باشه.همون قسمت خب رنگ فقط سفیده میتونه از رنگ های تیره تر استفاده بشه.هدر مشخص و جالب هم نداره نداره عرض انجمن هم زیاده و کل مانیتور رو هم میگیره.و یه چیز دیگه توی جوملا فارسی وقتی یک پست میخوای ارسال کنی قبلش پست های همنام رو برات نمایش میده که شاید مطلبت اونجا باشه اما خب این نداره ولی در کل میتونه گرافیکی تر باشه

به هر حال شاید من خیلی وسواسم و خیلی حساسیت به خرج میدم ولی من قصد جسارت نداشتم و اینم میدونم جناب مهندس طالبی خیلی زحمت کشیدن

بازم عذر میخوام اگر باعث ناراحتی شدم.:ds6a5d:

مطمئنن تا جایی که مدیران میتونن و بخصوص ابولفضل عزیز انجمن رو بهتر میکنند البته انجمن به نظر بنده عالیه .. همیشه باید محتوا رو دید البته گزافیک هم یه طرف قزیه هست ولی مطمئنن محتوا بیشتر از اوناست که به صراحت میشه گفت یکی از بزرگترین انجمن ها و پشتیبان جوملا در ایران همین انجمن خودمونه...:25:

به نظر بنده بهترین انجمن جوملا همین انجمن هست، من داخل همه انجمنها گشتم تا آخر اینجا رو انتخاب کردم از همه لحاظ عالیه، باید خداروشکر کنیم که همچین مدیرای با سوادی داخل انجمن هستن که مشکلات ما رو بدون هیچ چشم داشتی حل میکنن، دستت دردنکنه جناب طالبی.:thanks::thanks::thanks:

درود بر شما

آقایون من فقط انتقاد کردم خب چرا میزنید

سعی کنید متن ها را با لحن خاص و با منظور خاص نخونید سعی نکنید لحن های خاصی جای نویسنده متن قرار بدید. اینطوری دچار اشتباه و سوء تفاهم میشوید.

خب دوستان عزیز من به خاطر همین میگم چرا باید به محیط انجمن عادت کنم

خب من یک سوال از شما دارم. چرا باید 10 هزار تا کاربر محیطی که بهش عادت دارند رو از دست بدن چون شما نمیخواهید عادت به محیط انجمن کنید و چون شما سلیقه شخصی دارید؟

جواب شما در این سوال نهفته است!

اما خب میتونه جمع و جورتر باشه.همون قسمت خب رنگ فقط سفیده میتونه از رنگ های تیره تر استفاده بشه.هدر مشخص و جالب هم نداره نداره عرض انجمن هم زیاده و کل مانیتور رو هم میگیره.

رنگ بندی یک سایت بر اساس روانشناسی رنگ ها تعیین میشود. اگر کمی تحقیق کنید متوجه میشوید بهترین رنگ های اصلی سری #ffffff و #eeeeee و #dddddd میباشد. و کمترین آسیب به چشمان کاربران را دارد

در خصوص عرض نیز باید عرض کنم اصول یک انجمن این هست که بالاترین عرض را داشته باشد. شما فکر میکنید چرا سیستم های انجمن ساز اکثرار با عرض بالا هستند . به نظر شما سازنده چه فکری در سرش بوده ؟ آیا خواسته مخاطب ها را آزار بده ؟

علت اینکه عرض اکثر سیستم های انجمن ساز بالا هست به دلیل فشردگی مطالب و تکست ها می باشد. انجمن ها همیشه پر محتوا هستند و پر از مطالب و تیتر های جور واجور هستند.

پس باید عرض بالا داشته باشند تا میدان دید وسیع تر بشه . اگر دقت کنید سطح مردمک چشم شما در انجمن ها سطح مانیتور را پوشش میده و متمرکز به یک جا نمیشه و این عمل باعث میشه کمترین فشار به چشم متحمل بشه

اما اگر قرار باشه با عرض کم به خاطر راحتی شما حرکت کنیم. عملا چشم 10 ها هزار بیننده را از بین بردیم. چون کاربران مجبور هستن برای پیدا کردن متون و خواندن تیتر ها و محتوا میدان دید را تنگ تر کنند وصورتشان را به مانیتور نزدیک کنند و این فشار زیادی به عصب های چشم میاره

و یه چیز دیگه توی جوملا فارسی وقتی یک پست میخوای ارسال کنی قبلش پست های همنام رو برات نمایش میده که شاید مطلبت اونجا باشه اما خب این نداره

قرار گرفتن این بخش باعث از دست رفتن رشته کلام میشود. و کاربر را به سمت دیگر میکشاند . کاربر باید یاد بگیرد تکنیک و امکان بزرگی به نام "جستجو" وجود دارد که به راحتی مطالب مورد نظرش را پیدا میکند. و ضمن اینکه وقتی یک مطلب ایجاد میشود اگر بیش از حد اون مطلب کش پیدا کند فقط تبدیل میشه به یک مطلب بایگانی چون ببینده اصلا دوست نداره بیاد در یک تایپک و با یک تایپک مثلا 30 صفحه ایی مواجه شود. ضمن اینکه نوع پرسش سوالات همیشه با هم متفاوت هست حتی در موضوعات یکسان

ولی در کل میتونه گرافیکی تر باشه

انجمن ها بر اساس مطالب و موضوعات و محتوا میچرخند و سایت های تجاری ، تفریحی و سرگمی نیستند . معولا انجمن ها برای باز کردن گره و مشکلات و آموزش راه اندازی میشود. حجم مطالب و اطلاعات بسیار بالا هست

ممکن هست یک کاربر برای بدست اوردن یک راه حل مجبور بشه 2 تا 30 الی 40 صفحه را ورق بزنه . پس اگر بیس گرافیک براش در نظر بگیری که بنده خدا با توجه به نوسانات سرعت اینترنت سر از امین آباد در میاره

پس موضوع گرافیکی فقط در حد معمول و نرمال رعایت میشود

به هر حال شاید من خیلی وسواسم و خیلی حساسیت به خرج میدم ولی من قصد جسارت نداشتم و اینم میدونم جناب مهندس طالبی خیلی زحمت کشیدن

مرسی از اینکه دقت میکنی و قطعا مطمئن باش هیچ یک از کابران و مدیران از شما ناراحت نیستند . فقط چون شما مطالب و متن ها را با احساس یا لحن خاصی مطالعه کردی باعث سوء تفاهم خودت شد و فکر کردی دوستان با عصبانیت یا طلبکارانه از شما جواب خواستند

به هر حال ما همچنان پذیرای انتقاد ها و پیشنهادات شما دوستان هستیم.

موفق پایدار

محمد دلجو

چرا تایپیک ها ناقصه؟؟؟ چرا اینجوریهههههههههههههههههههههههههههه؟؟؟[kkk]

عنوانیش هست اما محتواهاش یا خطا میده یا کلا نیست واقعا بهم ریخته اس واقعاااااااااااااااا:65d6a5d6s:

چرا تایپیک ها ناقصه؟؟؟ چرا اینجوریهههههههههههههههههههههههههههه؟؟؟[kkk]

عنوانیش هست اما محتواهاش یا خطا میده یا کلا نیست واقعا بهم ریخته اس واقعاااااااااااااااا:65d6a5d6s:

خوب اگر منظورتون تاپیک اموزش html هست. دوست خوبم فربد اموزش را ادامه نداد.

این تاپیک تاپیک جالبیه و تابه حال ندیده بودمش

درمورد مشکلات ظاهری و گرافیکی که در پست اول مطرح شد باید بگم که:

چند وقت پیش شاید کمی مشکلات بیشتر بود(اطلاعیه ها خیلی فضا گرفته بود). بین مدیرا نظرسنجی مطرح شد برای تغییر قالب ولی یه سری ها مخالف بودند چون میگفتند که کاربرا عادت کردن و اگر دوباره بخوان عادت کنند طول میکشه(که البته نظر خیلی منطقی و درستیه)

طی گفتگو هایی که شد تصمیم بر این شد که بخش هایی از انجمن که نامنظم هست به حالت بهتری تغییر کنه و اگر از 2 3 ماه پیش کاربر اینجا بوده باشید بدون شک تغییرات رو احساس خواهید کرد.

بله حرف های دوستمون رو تایید میکنم که هنوز هم بخش هایی از انجمن مشکل داره و مهندس طالبی اگر صلاح بدونن تغییرش میدم.

برای مثال قسمت سبز رنگ بالای انجمن کنار لوگو کمی بهم ریخته هست و مثلا تقویم میلادی که داره زیاد کارآمد نیست یا آخرین ارسالات که صد جا هست و یه نمونش توی منوی کشویی سمت راست و دیگری که بالا چت باکس.کلید های میانبر و عملیات انجمن هم زیاد کار آمد نیست

این ها رو گفتم که بخش های کم اهمیت انجمن مشخص بشه و اگر بنا بر منظم کردن بود بررسی بشن

درباره ی ناقص بودن تاپیک ها هم این بر میگرده به آغازگر تاپیک ها و برای مثال آموزشی که شخصی قرار میده بقیش رو نمیشه کس دیگه ای قرار بده.

در آخر هم از شما کاربران عزیز که درباره ی این امجمن نظر دادید و مهندس طالبی و سایر مدیران تشکر میکنم

بنظر من هم انجمن خیلی چیدمانش عالی شده فقط ای کاش ی فکری به حال این امضاء ها میشد که مثلا آقای X,Y نیان سه تا چهارتا بنر بزنن تو امضاء کل انجمن رو اسکرول بزنی تا بیای پایین ی تاپیک بخونی:128fs318181:

این تاپیک تاپیک جالبیه و تابه حال ندیده بودمش

درمورد مشکلات ظاهری و گرافیکی که در پست اول مطرح شد باید بگم که:

چند وقت پیش شاید کمی مشکلات بیشتر بود(اطلاعیه ها خیلی فضا گرفته بود). بین مدیرا نظرسنجی مطرح شد برای تغییر قالب ولی یه سری ها مخالف بودند چون میگفتند که کاربرا عادت کردن و اگر دوباره بخوان عادت کنند طول میکشه(که البته نظر خیلی منطقی و درستیه)

طی گفتگو هایی که شد تصمیم بر این شد که بخش هایی از انجمن که نامنظم هست به حالت بهتری تغییر کنه و اگر از 2 3 ماه پیش کاربر اینجا بوده باشید بدون شک تغییرات رو احساس خواهید کرد.

بله حرف های دوستمون رو تایید میکنم که هنوز هم بخش هایی از انجمن مشکل داره و مهندس طالبی اگر صلاح بدونن تغییرش میدم.

برای مثال قسمت سبز رنگ بالای انجمن کنار لوگو کمی بهم ریخته هست و مثلا تقویم میلادی که داره زیاد کارآمد نیست یا آخرین ارسالات که صد جا هست و یه نمونش توی منوی کشویی سمت راست و دیگری که بالا چت باکس.کلید های میانبر و عملیات انجمن هم زیاد کار آمد نیست

این ها رو گفتم که بخش های کم اهمیت انجمن مشخص بشه و اگر بنا بر منظم کردن بود بررسی بشن

درباره ی ناقص بودن تاپیک ها هم این بر میگرده به آغازگر تاپیک ها و برای مثال آموزشی که شخصی قرار میده بقیش رو نمیشه کس دیگه ای قرار بده.

در آخر هم از شما کاربران عزیز که درباره ی این امجمن نظر دادید و مهندس طالبی و سایر مدیران تشکر میکنم

ممنون بابت توجهههههههههههههه:dadad4:

بنظر من هم انجمن خیلی چیدمانش عالی شده فقط ای کاش ی فکری به حال این امضاء ها میشد که مثلا آقای X,Y نیان سه تا چهارتا بنر بزنن تو امضاء کل انجمن رو اسکرول بزنی تا بیای پایین ی تاپیک بخونی:128fs318181:

ای خدااااااااااااااااااااااا راست میگه خداییش این کاربر

هر چند من تازه امروز اومدم اینجا هکه خیلی هم خوش اومدم[ghahghah]

اما واقعا یکی دو تا کاربر رو دیدم که امضاهاشون تبلیغات بود این شکلی شدم:21:[kkk]

ای خدااااااااااااااااااااااا راست میگه خداییش این کاربر

هر چند من تازه امروز اومدم اینجا هکه خیلی هم خوش اومدم[ghahghah]

اما واقعا یکی دو تا کاربر رو دیدم که امضاهاشون تبلیغات بود این شکلی شدم:21:[kkk]

قانون این انجمن اینه که: تبلیغ در امضا آزاده ولی تبلیغ در پست ها ممنوعه

با این کار فرد حتی اگر بخواد برای سایتش تبلیغ کنه آزاده ولی به شرطی که پستش مفید باشه و مشکلی رو حل کنه یا مشکل واقعیش رو بگه و خلاصه فعالیت مفید داشته باشه در غیر این صورت پستش حذف میشه.پس این یه عامل تشویقیه.البته هرکس به تناسب مقامش میتونه از این امتیاز بهره ببره.یعنی برای مقام های پایین کمی محدودیت هست تا هرکی دلش خواست سایت و تاپیک هارو با بنر هاش شلوغ نکنه.

البته باید بخاطر امضای یه خورد ناجور خودم عذر خواهی کنم.سعی میکنم تا چند روز دیگه یه دستی رو سر و گوشش بکشم

یه سوالی برا من پیش اومده که بهتره تو این تاپیک مطرح کنم

یه چیز عجیب که فکر من رو مشغول کرده اینه که وقتی تو انجمن جوملا ایران تو یک تاپیک مشترک میشیم هر چند نفر دیگه بیان تو اون تاپیک پست بزنن ما متوجه نمیشیم چون ایمیلی نمیاد که بگه این تاپیک پاسخ داده شده

دقیقا همین مشکل درباره وقتی که پیغام خصوصی میاد وجود داره

آیا مشکل از من یا تنظیمات کنترل پنل من هست یا اصلا تو این انجمن چنین ویژگی وجود نداره ؟

یه سوالی برا من پیش اومده که بهتره تو این تاپیک مطرح کنم

یه چیز عجیب که فکر من رو مشغول کرده اینه که وقتی تو انجمن جوملا ایران تو یک تاپیک مشترک میشیم هر چند نفر دیگه بیان تو اون تاپیک پست بزنن ما متوجه نمیشیم چون ایمیلی نمیاد که بگه این تاپیک پاسخ داده شده

دقیقا همین مشکل درباره وقتی که پیغام خصوصی میاد وجود داره

آیا مشکل از من یا تنظیمات کنترل پنل من هست یا اصلا تو این انجمن چنین ویژگی وجود نداره ؟

مشکل از تنظیمات کنترل پنل شماست.چون من همچین مشکلی نداشتم و ندارم

با سلام در بخش کاربری تون میتونید آگاه سازی توسط ایمیل رو فعال کنید.

و همچین موقع ارسال هر پست میتونید بطور دستی تیک مربوط رو بزنید تا براتون ارسال بشه..ایمیلهاش....

موفق باشید و سربلند

بامدادنیکــــ....

با سلام در بخش کاربری تون میتونید آگاه سازی توسط ایمیل رو فعال کنید.

آگاه سازی از طریق ایمیل دقیقا کجاست ؟

از منوی بالای انجمن (سیاه رنگ با نوشته های زرد) مسیر زیر رو دنبال کنید:

کنترل پنل شما ---> حساب کاربری ---> تنظیمات شخصی .بخش "اطلاع رسانی و دریافت پیام"

گزینه های ایمیل رو فعال کنید

از منوی بالای انجمن (سیاه رنگ با نوشته های زرد) مسیر زیر رو دنبال کنید:

کنترل پنل شما ---> حساب کاربری ---> تنظیمات شخصی .بخش "اطلاع رسانی و دریافت پیام"

گزینه های ایمیل رو فعال کنید

این قسمت را قبلا تنظیم کرده و مجدادا تنظیم کرده ام

اما ایمیلی ارسال نمی شود

لطفا تنظیمات حساب کاربری من را بررسی کنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری