unique1

بهترین کامپوننت امنیتی جوملا

27 پست در این موضوع

با سلام سوالی داشتم در خصوص بالا بردن امنیت سایت های جوملا آیا استفاده از کامپوننت آر اس فایروال که با لایسنسشم سایت افزونه ها می فروشه می تونه راه حل خوبی باشه برای ارتقای امنیت؟ چون من می خوام به فرض این کامپوننت خریداری کنم و خیالم تا حد زیادی راحت شه از امنیت سایتم با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

آره کامپوننت خیلی خوبیه دوست عزیز بیشتر باگها رو بهت نشون میده و حتی اگر شل روی هاستت آپلو بشه متوجه میشی، همچنین اگر کوچکترین حمله ای به سایتت بشه متوجه میشی و این خیلی مهمه، من تا حالا بیش از 200 بار به یکی از سایتهام حمله شده م با استفاده از همین کامپوننت متوجه شدم و آی ها رو روی سرور قفل کردم، خیلی کمک میکنه.

با سلام. بنظرم با وجود این همه سایت جوملایی و بروز رسانی ها ، جوملا اینقدرم ضعیف نیست که براحتی هک بشه! اگر دقت کنید نسخه 2.5.11 فقط چند روز بعد از نسخه 2.5.10 منتشر شد. یعنی اینکه چاله های امنیتی پیدا و مرتفع میشه. اینم بایست در نظر بگیرید که چقدر بازدید کننده دارید؟ چه مطالب و یا کالایی را عرضه میکنید؟ اگر حجم مشتری و کالاها قیمتی است خوبه که کامپوننت رو بخری در غیر اینصورت بنظرم نیازی نیست. هر چی تعداد افزونه های نصبی زیادتر باشه ، موقع بروز رسانی مثلا از 2.5 به ورژن 3.5 مشکلاتتون بیشتر میشه. اینم در نظر بگیرید داشتن دهها افزونه روی وبسایت سرعت لود شدن و کانفلیکت افزونه ها با هم رو بیشتر میکنه. تا یه افزونه ای جدید اومد نبایست تندی اونو دانلود و نصب کرد. بنظر من کیفیت و کمیت رو با هم در نظر بگیریم! "ببخشید رفتم بالا منبر من خودم مبتدیم[ghahghah]".

سایت شخصی من نوعی ، سایت پنتاگون یا ناسا یا سایت بانک ملی که نیست که یکی بشینه کلی وقت بزاره تا هکش کنه ، باید انگیزه ای قوی " مثل سیاسی ، اقتصادی و ..." وجود داشته باشه تا اقدام به هک و جلوگیری از اون هم برای شما اهمیت پیدا کنه..

توصیه اکید همه اساتید اینه:

1- از فایلهاتون همیشه بصورت دوره ای بک آپ تهیه کنید.

2- رمز ورود ساده وقابل حدس زدن ایجاد نکنید.

3- برای پوششه ادمین حتما حتما پسورد ایجاد کنید.

4- سعی در مخفی سازی پلتفرم سایتتون کنید تا هکر نتونه نوع زبان یا cms رو تشخیص بده

5- حتما حتما قبل از تهیه هاست از سابقه شرکتی که خدمات هاستینگ ازش خریدید مطمئن بشید. فقط قیمت کم یا زیاد ملاک نیست!!!!

ویرایش شده در توسط gholami_sam

- سعی در مخفی سازی پلتفرم سایتتون کنید تا هکر نتونه نوع زبان یا cms رو تشخیص بده

سلام با این گزینه مخالفم چن واقعا کار بیهوده ای هست، در ضمن دوست عزیز جوملا اینقدر ضعیف نیست که بخوایم مخفیش کنیم، به نظر من جوملا ابر قدرت هست، بنده خودم با 25 تا ازcms ها کار کردم در مورد امنیت اول جوملا بعد textpattern این دوتا امنیتشون عالیه.:yeah::yeah::yeah:

من Admin Tools Professional در کنار Akeeba Backup Professional را پیشنهاد می دم با Admin Tools Professional امنیت سایتون را در حد بالایی نگه می دارید و با نصب Admin Tools Professional و ست کردن برنامه بک آپ گیری خودکار و انتقال ان به drop box یا amazon cloud عملا اگر هک بشید؛ سرور مشکلی پیدا کنه .... ظرف چند دقیقه سایت را بر می گردونید[kotak]

سلام

آره کامپوننت خیلی خوبیه دوست عزیز بیشتر باگها رو بهت نشون میده و حتی اگر شل روی هاستت آپلو بشه متوجه میشی، همچنین اگر کوچکترین حمله ای به سایتت بشه متوجه میشی و این خیلی مهمه، من تا حالا بیش از 200 بار به یکی از سایتهام حمله شده م با استفاده از همین کامپوننت متوجه شدم و آی ها رو روی سرور قفل کردم، خیلی کمک میکنه.

ممنون از شما نمی خوام تبلیغ بشه ولی شما هم از همین سایت افزونه ها خریداری کردید؟ میده 50 هزار یه جای دیگه هم هست میده 80 البته اونا می گن بروز رسانیش می کنیم با هر آپدیت جدید که بیاد من واسه جوملا 2.5 می خوام

ویرایش شده در توسط unique1

من Admin Tools Professional در کنار Akeeba Backup Professional را پیشنهاد می دم با Admin Tools Professional امنیت سایتون را در حد بالایی نگه می دارید و با نصب Admin Tools Professional و ست کردن برنامه بک آپ گیری خودکار و انتقال ان به drop box یا amazon cloud عملا اگر هک بشید؛ سرور مشکلی پیدا کنه .... ظرف چند دقیقه سایت را بر می گردونید[kotak]

دوست عزیز اینایی که گفتید کامپوننتن؟ واین ست کردن و بک آپگیری خود برنامه انجام میده ؟

والا من که آخرش نفهمیدم کدوم سی ام اس خوبه از لحاظ امنیتی من وردپرس داشتم هم شد راحت این عربا و روس ها حمله می کردند برای همین جوملا انتخاب کردم درست سایت من اطلاعات خاصی نداره که مورد سرقت هکرها قرار بگیره ولی نمی خوام به این راحتی ها هم هک شه ممنون از توضیحاتتون

ممنون از شما نمی خوام تبلیغ بشه ولی شما هم از همین سایت افزونه ها خریداری کردید؟ میده 50 هزار یه جای دیگه هم هست میده 80 البته اونا می گن بروز رسانیش می کنیم با هر آپدیت جدید که بیاد من واسه جوملا 2.5 می خوام

نه عزیز من روی سایت جومینا یک لایسنس رایگان به عنوان هدیه بهم دادن و فقط برا یه دامنه میشه استفاده کرد، از همین انجمن بخرید بهتره.

درود

یه چیزی که خیلی منو اذیت میکنه اینه اکثر کاربرا تصورشون اینه با نصب چند افزونه امنیتی دیگه هک نمیشن!!!! در صورتی که سخت در اشتباهن !!! افزونه امنیتی فقط یکی از ابعاد امنیت سایت هست

درود

یه چیزی که خیلی منو اذیت میکنه اینه اکثر کاربرا تصورشون اینه با نصب چند افزونه امنیتی دیگه هک نمیشن!!!! در صورتی که سخت در اشتباهن !!! افزونه امنیتی فقط یکی از ابعاد امنیت سایت هست

درود

حرف شما کاملا صحیح هست به نظر من افزونه های امنیتی به صرف اطلاعاتی که از حملات میدن واقعا عالی هستن وگرنه فک نکنم برا ایجاد امنیت بشه بهشون تکیه کرد،.

درود

بله ولی یه سری کارهای عادی مثل رمز گذاری روی پوشه ادمین و گذاشتن پسورد سمبلی رو که خیلیا انجام میدن, به غیر از اطلاع از حمله من کلا می خوام آی پی یه سری از کشور هارو بلاک کنم که می گن این کامپوننت قابلیتشو داره من شاید بخوام برای شرکتی که یه سری اطلاعاتش واسش مهم سایت طراحی کنم با جوملا باید امنیتشو تا حد زیادی ببرم بالا دیگه لزوما نم چون اطلاعات تخصصی در مورد امنیت و هک سایت ندارم ترجیح دادم از این کامپوننت استفاده کنم اگه راه بهتری هست بگید ممنون میشم

بله ولی یه سری کارهای عادی مثل رمز گذاری روی پوشه ادمین و گذاشتن پسورد سمبلی رو که خیلیا انجام میدن, به غیر از اطلاع از حمله من کلا می خوام آی پی یه سری از کشور هارو بلاک کنم که می گن این کامپوننت قابلیتشو داره من شاید بخوام برای شرکتی که یه سری اطلاعاتش واسش مهم سایت طراحی کنم با جوملا باید امنیتشو تا حد زیادی ببرم بالا دیگه لزوما نم چون اطلاعات تخصصی در مورد امنیت و هک سایت ندارم ترجیح دادم از این کامپوننت استفاده کنم اگه راه بهتری هست بگید ممنون میشم

درود

این افزونه قابلیت بلاک کردن یک آی پی مشخص رو داره ولی نمیتونه آی پی یک کشور رو بلاک کنه مگه رنج آی پی یک کشور رو بهش بدی بهتره از برنامه های country ip blocking استفاده کنی که با تیک زدن اسم

کشور خاص کل آی پی هاش بسته میشه چون داخلش دیتابیس کشور ها روداره

سلام. با حترام به نظر آقای amin2222 که در مورد امنیت CMS ها گفتند.. تصور من و دانسته هام میگه که بالاترین امنیت رو فعلا دروپال داره اما برای کاربر ایرانی ، شاید جوملا با در نظر گرفتن تعداد افزونه های رایگان بهتر و مناسب تر باشه. با اینحال هر افزونه ای که روی هر سی ام اسی نصب کنیم معادلش امکان ایجاد فضا برای هک نیز مهیا میشه!

نصب نکردن افزونه های غیر قابل اعتماد (منظور کمتر نصب شده یا کمترتست شده) میتونه در کنار مطالبی که قبلا عرض نمودم خیلی به امنیت وب سایت جوملایی کمک کنه.

با اینحال این بحث تا ابد ادامه دارم میشه قیاسش کرد با بحث سیستم عامل مک و ویندوز.:128fs318181:

با تعصب کامل نباید موضع گرفت. هر سی ام اسی مزایا و معایب و کاربرد خاص خودشو داره

اینم خبری که یکی از دوستان در مورد امکان هک شدن جوملا منتشر کردند. http://www.cyberpolice.ir/news/23431

ویرایش شده در توسط gholami_sam

سلام. با حترام به نظر شما که در مورد امنیت CMS ها گفتید.. تصور من و دانسته هام میگه که بالاترین امنیت رو دروپال داره ولی در کل هر افزونه ای که روی هر سی ام اسی نصب کنیم معادلش امکان ایجاد فضا برای هک نیز مهیا میشه! فکر کنم بهتره مواردی رو که قبلا عرض کردم رو با کمی سلیقه شخصی + نصب نکردن افزونه های غیر قابل اعتماد (منظور کمتر نصب شده یا تست شده) میتونه خیلی به امنیت وب کمک کنه. با اینحال این بحث تا ابد ادامه دارم میشه قیاسش کرد با بحث سیستم عامل مک و ویندوز.:128fs318181:

درود

اینکه کدوم cms امن ترینه یک مقدار غیر منطقیه بلکه بسته به نیاز و سلیقه کاربران تعیین میشه من هم از رودپرس هم جوملا هم دروپال از سایت هام استفاده می کنم

واسه دروپال هم باگ های متعددی منتشر شده که priv8 هست:128fs318181:

اما اینکه نصب افزونه کمتر=امنیت بیشتر دسته

اینم خبری که یکی از دوستان در مورد امکان هک شدن جوملا منتشر کردند. http://www.cyberpolice.ir/news/23431

درود

این باگ واسه چند ماه پیشه که priv8 بوده و بعد چند ماه عمومی کردند باگ رو هکرا

واسه دروپال هم در تاریخ 2013-04-18 یک باگ priv8 بین هکر ها منتر شده که بعد اینکه تعداد زیادی سایت دروپال هک شد خبر کاملش عمومی میشه

درود

این افزونه قابلیت بلاک کردن یک آی پی مشخص رو داره ولی نمیتونه آی پی یک کشور رو بلاک کنه مگه رنج آی پی یک کشور رو بهش بدی بهتره از برنامه های country ip blocking استفاده کنی که با تیک زدن اسم

کشور خاص کل آی پی هاش بسته میشه چون داخلش دیتابیس کشور ها روداره

سلام

لطف می کنید بهترین برنامه country ip blocking را هم برای جوملا 2.5 و هم 1.5 معرفی کنید؟هر چی در انجمن گشتم چیزی پیدا نکردم!

سلام

می بخشید من کل این دو صفحه را خواندم ولی نفهمیدم منظورتون کدوم کامپوننت هست؟:33:

می بخشید من کل این دو صفحه را خواندم ولی نفهمیدم منظورتون کدوم کامپوننت هست؟:33:

اگه اشتباه نکنم منظورشون RS Firewall

با سلام

سایت من مورد حملات داس بوده و بلاک شده و کلیه فایلهارو پاک کردم، و یک صفحه آپلود کردم با این حال با مرورگر موزیلا قبل از مشاهده سایت تصویر ریپورت زیر دیده میشه.

به نظر شما چطور میشه هاست رو به حالت اول برگردونم؟چطور میتونم سایت رو از حالت بلاک در بیارم

از کجا بدونم راه نفوذ هکر بسته شده یا نه؟

ممنونم از راهنمایی

[ATTACH=CONFIG]3970[/ATTACH]

به پشتیبان سایت بگید اخرین بک اپ سایت شما را برگردونند

این سایت بعد از هک از طرف گوگل بسته شده چطور میشه سایت رو دوباره باز کرد؟

ممنون از راهنماییتون

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری