MILAD SAFARY

تا سال 2020 همه انسان های دنيا آنلاين می شوند

7 پست در این موضوع

مدیر اجرایی گوگل اظهار داشت: ظرف 7 سال آینده همه انسانها در سراسر جهان در اینترنت آنلاین خواهند بود.

اریک اشمیت طی این اظهارات یادآور شده است که تاپایان این دهه همه انسانها در زمین به اینترنت متصل هستند.

وی اضافه کرده است که تصور وجود 2 میلیارد کاربر اینترنتی جذاب است اما فکر کردن به 5 میلیارد کاربر آنلاین ظرف یک دهه بسیار هیجان انگیز تر به نظرمی رسد.

براساس اعلام اتحادیه ارتباطات راه دور بین المللی که به عنوان یک سازمان وابسته به سازمان ملل که در راستای اطلاعات، ارتباطات و فناوری کار می کند، امسال، سال 2013، 38 درصد از جهان از اینترنت استفاده می کنند، که این تعداد در مقایسه با 35 درصد سال گذشته افزایش یافته است.

این درحالی است که عده ای از کارشناسان با اشاره به اینکه کشورهای فقیر و درحال توسعه در جهان با عدم وجود زیرساختهای درست وب و یا وجود نقص در این زیرساختها درحال منزوی شدن هستند و برخی دیگر به واسطه عواملی چون جغرافیای دور از دسترس و محدودیت از این فضا فاصله گرفته اند، این پرسش را مطرح کرده اند که آیا نظریه اشتمیت بیش از حد خوشبینانه نیست؟

شاید این نظریه خوشبینانه باشد اما نمی توان آن را تکذیب کرد.

جولی بورت از بیزینس اینسایدر یادآور شده است که تعدادی پروژه درحال اجرا است تا همه انسانهای کره زمین بتوانند از مزایای عصر دیجیتال استفاده کنند.

شرکت گوگل نیز خود از پروژه ای حمایت می کند که به "اینترنت بدون مرز" شهرت دارد و به عنوان یک گروه غیرانتفاعی تلاش می کند رایانه و فناوریهای مربوط به آن را در نقاط فقیر و دور افتاده دنیا به نیازمندان اهدا کند. این پروژه تاکنون عمدتا در مکزیک، آمریکای مرکزی و آفریقا اجرا شده است.

از سوی دیگر سامسونگ نیز از پروژه آنلاین کردن کلاسهای درس در نقاطی چون جنوب آفریقا و سودان حمایت می کند.

بی تردید افزایش موبایل وب نقش مهمی در تحقق چنین نظریه هایی ایفا می کند، در آفریقا تعداد مردمی که به تلفن همراه دسترسی دارند از تعداد افرادی که به انرژی برق دسترسی دارند بیشتر است. براساس اعلام گوگل، در آفریقای جنوبی 25 درصد از جستجوها در هفته از طریق دستگاه های موبایل صورت گرفته است که این میزان در آخر هفته ها به 65 درصد می رسد.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بسیاز رویای زیبایی داره. اما یک واقعیت جامعه شناسانه هست که میگه ما فقط میتونم در مورد جامعه، محیط و افرادی که زندگی کردیم میتونیم آمار و نظر بدیم. وقتی در همین کشور خودمون (که تازه خیلی هم اوضاعش داغون نیست) خیلیا حتی کامپیوتر بلد نیستن ایشون چه رویایی داره؟

دیروز بانک بودم طرف اومده میگه من میخوام وقتی چک و این چیزا دادم رو موبایلم بهم بگه.

بانک: یعنی چی بهت بگه؟ منظورت اس ام اس هست؟

طرف: نمیدونم فلانی بهش میگه

بانک: خوب میتونید یا اس ام اس بانک رو فعال کنید یا موبایل بانک یا اینترنت بانک. کدومش رو میخواید

طرف: اس ام اس بهم بده

بانک: بانک ملت اس ام اس نمیده (متصدی بانک هم حسابی کلافه شده بود میخواست یارو رو رد کنه بره)

طرف: جون خودت اذیت نکن بهم بده

بانک: عزیزم بانک امکانات این چنینی نداره میتونی موبایل بانک رو فعال کنی برنامش نصب کنی موجودی بگیری یا گردش حساب. گوشی موبایل داری؟

طرف: ها دارم اینا (گوشی فک میکنم 1100 بود)

بانک: ای خداااااا. خوب باشه این چیزا ایمیل میخواد داری؟

طرف: چی؟

بانک: اصلا میدونی ایمیل چیه؟

طرف: [با خنده] نه چه میدونم چیه؟

بانک: خوب لطفا این فرم رو پر کن برو 20 روز دیگه بیا. توی این قسمت هم امضا کن

قضاوت با خود شما دوستان و البته یا ما که توی این محیط هستیم که آیا 2020 واقعا همه انلاین خواهند بود یا نه؟

به نظرم خیلی جاهای دنیا که زیرساختهای لازم رو دارند این ایده شدنی هستش اونم به راحتی ولی با این داستانی که شما تعریف کردید و هر روز هممون باهاش مواجه هستیم و به خاطر فرهنگ سازی که روش اصلا کار نمی شه توی ایران، حداقل می تونیم بگیم دستیابی به این ایده توی ایران محاله! اونم فقط تا 7 سال دیگه!

بسیاز رویای زیبایی داره. اما یک واقعیت جامعه شناسانه هست که میگه ما فقط میتونم در مورد جامعه، محیط و افرادی که زندگی کردیم میتونیم آمار و نظر بدیم. وقتی در همین کشور خودمون (که تازه خیلی هم اوضاعش داغون نیست) خیلیا حتی کامپیوتر بلد نیستن ایشون چه رویایی داره؟

دیروز بانک بودم طرف اومده میگه من میخوام وقتی چک و این چیزا دادم رو موبایلم بهم بگه.

بانک: یعنی چی بهت بگه؟ منظورت اس ام اس هست؟

طرف: نمیدونم فلانی بهش میگه

بانک: خوب میتونید یا اس ام اس بانک رو فعال کنید یا موبایل بانک یا اینترنت بانک. کدومش رو میخواید

طرف: اس ام اس بهم بده

بانک: بانک ملت اس ام اس نمیده (متصدی بانک هم حسابی کلافه شده بود میخواست یارو رو رد کنه بره)

طرف: جون خودت اذیت نکن بهم بده

بانک: عزیزم بانک امکانات این چنینی نداره میتونی موبایل بانک رو فعال کنی برنامش نصب کنی موجودی بگیری یا گردش حساب. گوشی موبایل داری؟

طرف: ها دارم اینا (گوشی فک میکنم 1100 بود)

بانک: ای خداااااا. خوب باشه این چیزا ایمیل میخواد داری؟

طرف: چی؟

بانک: اصلا میدونی ایمیل چیه؟

طرف: [با خنده] نه چه میدونم چیه؟

بانک: خوب لطفا این فرم رو پر کن برو 20 روز دیگه بیا. توی این قسمت هم امضا کن

قضاوت با خود شما دوستان و البته یا ما که توی این محیط هستیم که آیا 2020 واقعا همه انلاین خواهند بود یا نه؟

به نظرم خیلی جاهای دنیا که زیرساختهای لازم رو دارند این ایده شدنی هستش اونم به راحتی ولی با این داستانی که شما تعریف کردید و هر روز هممون باهاش مواجه هستیم و به خاطر فرهنگ سازی که روش اصلا کار نمی شه توی ایران، حداقل می تونیم بگیم دستیابی به این ایده توی ایران محاله! اونم فقط تا 7 سال دیگه!

محال نیست و در ایران عزیزمان هم این امر میسر است

هیچی محال نیست ولی گفتن این جملات روحیه بخش(!) واقعا دردی از مشکلات ما دوا نمیکنه

درصد بالایی از مردم اصلا نمیدونن اینترنت چیه، کامپیوتر چیه و اصلا ندارن و شاید داشته باشن به کارشون هم نیاد!

خیلی طول میکشه من فکر میکنم با این روند شاید حتی 20 یا 40 سال دیگه هم همه مردم ایران دسترسی به زیرساخت مناسب، دانش استفاده و حتی کامپیوتر رو نداشته باشن.

اگه گجت های جدید (مثل اسمارت فونها، تبلت ها، پلیرهای موزیک، ابزارهای بازی و ...) قیمتشون واقعا پایین بیاد و برای همه در دسترس باشه و از طرفی اینترنت 3g (فعلا 4G هنوز برای ما زود و دور از دسترسه)، و gprs هزینه هاشون پایین تر بیاد و کیفیت هاشون بالاتر بره، همه گیر شدن اینترنت و همون آنلاین شدن همه، ملموس تر میشه.

کاملا با حرفهای شما موافقم. امیدوارم این اتفاقات خوب توی ایران هم بیفته و تکنولوژی روز رو توی کشور خودمون هم لمس کنیم.

هیچی محال نیست ولی گفتن این جملات روحیه بخش(!) واقعا دردی از مشکلات ما دوا نمیکنه

درصد بالایی از مردم اصلا نمیدونن اینترنت چیه، کامپیوتر چیه و اصلا ندارن و شاید داشته باشن به کارشون هم نیاد!

خیلی طول میکشه من فکر میکنم با این روند شاید حتی 20 یا 40 سال دیگه هم همه مردم ایران دسترسی به زیرساخت مناسب، دانش استفاده و حتی کامپیوتر رو نداشته باشن.

اگه گجت های جدید (مثل اسمارت فونها، تبلت ها، پلیرهای موزیک، ابزارهای بازی و ...) قیمتشون واقعا پایین بیاد و برای همه در دسترس باشه و از طرفی اینترنت 3g (فعلا 4G هنوز برای ما زود و دور از دسترسه)، و gprs هزینه هاشون پایین تر بیاد و کیفیت هاشون بالاتر بره، همه گیر شدن اینترنت و همون آنلاین شدن همه، ملموس تر میشه.

کاملا با حرفهای شما موافقم. امیدوارم این اتفاقات خوب توی ایران هم بیفته و تکنولوژی روز رو توی کشور خودمون هم لمس کنیم.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری