Mahboobe.Maleki

آموزش فریم ورک رایگان Helix

69 پست در این موضوع

بله دوست عزیز نحوه اضافه کردن این سی اس اس رو هم میدونم ولی باید به کدوم فایل php این کد رو اضافه کرد تا هنگام راست چین این فایل رو هم بخونه من به چندین فایل اضافه کردم ولی باز هم نشد

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
پس از فعالسازی قالب ارور زیر نمایش داده میشود

Fatal error: Cannot redeclare class lessc_formatter_compressed in /home3/*****/public_html/plugins/system/helix/core/classes/lessc.inc.php on line 3350

برای حل این مشکل داخل مدیریت جوملاتون بشید سپس از منوی سیستم به قسمت پاکسازی کش و پاکسازی کش منقضی شده برید و این قسمتها رو پاک کنید

مدیریت قالب به شکل زیر نمایش داده میشود

پلاگین هم فعاله

[ATTACH=CONFIG]6675[/ATTACH]

فریمورک ها چین ؟ ما هرچی جستجو کردیم نفهمیدیم مثلا این قالب های جوملا که پیش فرضا چه نفاوتی دارند

Send From Tapatalk Surface Windows 8.1 pro

فریمورک ها چین ؟ ما هرچی جستجو کردیم نفهمیدیم مثلا این قالب های جوملا که پیش فرضا چه نفاوتی دارند

Send From Tapatalk Surface Windows 8.1 pro

دوست عزیز سوالتون رو در جای مناسبی نپرسیدید. باید تاپیک جدا باز کنید برای هر سوال.

فریم ورکها، چارچوب هایی از توابع و کتابخانه ها هستند که به کار برنامه نویسی سرعت میدن. در این سوال ، پاسخ من به شما مربوط به فریم ورک های طراحی قالب جوملا هستند. (خود جوملا علاوه بر پلتفرم، مفهوم فریم ورک رو هم در بر میگیره. ولی هر cms ای در حالت کلی نمیشه بگیم که فریم ورکه)

در مورد جوملا ،که از نسخه 2.5 پلفترم حساب میشه، انواعی از فریم ورک های طراحی قالب وجود دارند. که بصورت یک template آماده و پیش فرض نصب میشن. داخل مدیریت این قالب ها، ابزاری هست که کار انجام تغییرات رو برای کاربر ساده تر میکنه مثلا تغییر فونت، رنگ ، پهنای منوها و ... معمولا هر فریم ورکی یه پلاگین هم داره برای تنظیمات بیشتر.

هر فریم ورکی روش کار خودش رو داره و نیاز شما رو به برنامه نویسی و کد زدن، تا حد زیادی کم و سفارشی می کنه

همچنین با مطالعه ی document هرفریم ورک میتونید به سادگی قالب های بسیاری رو با base اون فریم ورک طراحی کنید

فریم ورک های مشهور قالب جوملا عبارتند از :

warp

helix

gantry

jat3

...

اینم لینک مفهوم فریم ورک: http://support.day.ir/kb/framework.aspx

لینک های مفید برای این موضوع:

9 Joomla Template framework solutions for developers

موقع اختصاص قالب به یک منو صفحه آن منو سایت کاملا خالی نمایش داده میشود؟

نحوه اضافه کردن فونت فارسی رو توی این فریمورک لطفا کمی توضیح بدین

تصویر از قسمت مدیریت فریم ورک هلیکس ، لطفا راهنمایی بفرمائید

ارسال شده در (ویرایش شده)

فرض کنید قصد داریم فونت یکان رو به قالب اضافه کنیم

1- فایل custom.css رو در مسیر templates\your template\css بسازید

2- یک فولدر به نام fonts در روت قالب ایجاد کنید (میشه اینجا templates\your template\)

3- فونت های یکان رو از پیوست دانلود کنید و داخل فولدر بریزید مثل تصویر زیر:

[ATTACH=CONFIG]7116[/ATTACH]

4- حالا برید به اول فایل coustom.css و اینطوری فونت ها رو فراخوانی کنید:

@font-face {
font-family: 'Conv_BYekan';
src:url(../fonts/BYekan.eot);
src: local('☺'), url(../fonts/BYekan.woff) format('woff'), url(../fonts/BYekan.ttf) format('truetype'), url(../fonts/BYekan.svg) format('svg');
font-weight: normal;
font-style: normal;
}

به مسیر فونت دقت کنید. الان پوشه fonts کنار پوشه css هست. اگه جاش عوض بشه باید مسیرتون رو اصلاح کنید

5- خب، حالا هرجایی که قصد دارید فونت یکان بشه ، در custom.css اضافه کنید. مثللا:

#sp-main-menu {
 float: right;
[color="#FF0000"]  font-family:'Conv_BYekan',Sans-Serif;
[/color]  font-size:17px;
}

ویرایش شده در توسط Mahboobe.Maleki
اصلاح اشتباه املایی

فرض کنید قصد داریم فونت یکان رو به قالب اضافه کنیم

1- فایل custom.css رو در مسیر templates\your template\css بسازید

2- یک فولدر به نام fonts در روت قالب ایجاد کنید (میشه اینجا templates\your template\)

3- فونت های یکان رو از پیوست دانلود کنید و داخل فولدر بریزید مثل تصویر زیر:

[attach=config]7116[/attach]

4- حالا برید به اول فایل coustom.css و اینطوری فونت ها رو فراخوانی کنید:

@font-face {
font-family: 'conv_byekan';
src:url(../fonts/byekan.eot);
src: Local('☺'), url(../fonts/byekan.woff) format('woff'), url(../fonts/byekan.ttf) format('truetype'), url(../fonts/byekan.svg) format('svg');
font-weight: Normal;
font-style: Normal;
}

به مسیر فونت دقت کنید. الان پوشه fonts کنار پوشه css هست. اگه جاش عوض بشه باید مسیرتون رو اصلاح کنید

5- خب، حالا هرجایی که قصد دارید فونت یکان بشه ، در custom.css اضافه کنید. مثللا:

#sp-main-menu {
 float: Right;
[color="#ff0000"]  font-family:'conv_byekan',sans-serif;
[/color]  font-size:17px;
}

یک دنیا تشکر خیلی راحت بود و عالی جواب داد

فقط سوال آخرم : شما قسمت آخر یعنی نام ماژول ها رو چطور فهمیدید ؟ سوال بعدی اینکه آیا هر تغییر فونتی دارم باید توی custom.css بدم ؟ نمیشه برای کل سایت یکجا فونت گذاشت ؟

سپاس از شما

ویرایش شده در توسط gavad700

بله فونت های فارسی رو باید فقط توی custom تغییر بدید .

چون خود هلیکس اجازه میده فونت های گوگل رو اضافه کنید. می تونید فونت های فارسی ای که مورد پسند شماست از google font api به فریم ورک اضافه کنید.

اون بخش هم به کمک فایرباگ پیدا کنید. هرجا رو که قصد دارید فونتش رو عوض کنید یا هر تغییری بدید، با فایرباگ استایلش رو پیدا کنید

پست قبلی م رو اینطوری کامل می کنم:

اینجا میتونید فونت فارسی تون رو (بعد از روشی که گفتم و اضافه کردید) درج کنید تا به همه قالب اضافه بشه. مثلا به تمام h1 ها

فونت رو هم اینطوری اضافه کنید

conv_BYekan',Sans-Serif

[ATTACH=CONFIG]7117[/ATTACH]

ویرایش شده در توسط Mahboobe.Maleki
افزودن عکس

پست قبلی م رو اینطوری کامل می کنم:

اینجا میتونید فونت فارسی تون رو (بعد از روشی که گفتم و اضافه کردید) درج کنید تا به همه قالب اضافه بشه. مثلا به تمام h1 ها

فونت رو هم اینطوری اضافه کنید

conv_BYekan',Sans-Serif

[ATTACH=CONFIG]7117[/ATTACH]

میدونستید شما بی نظیرید ؟ شما مهربونید ؟ آیا میدونستید ؟

موفق باشید

منم سعی می کنم یه چیزایی برای بچه های دوست داشتنی انجمن بزارم

بازم سپاسِ بی کران از تمام زحماتی که می کشید .

سلام

من از یه قالبی برای طراحی سایتم استفاده می کنم که از helix استفاده کرده اما بعد از چند روز کار کردن، سایتم بالا نمیاد و صفحه layout مثل شکل زیر شد.

کسی میتونه کمکم کنه؟[ATTACH=CONFIG]7388[/ATTACH]

سلام

من از یه قالبی برای طراحی سایتم استفاده می کنم که از helix استفاده کرده اما بعد از چند روز کار کردن، سایتم بالا نمیاد و صفحه layout مثل شکل زیر شد.

کسی میتونه کمکم کنه؟[ATTACH=CONFIG]7388[/ATTACH]

دمو آنلاین قراربدین تا چک بشه

روی لوکال اینجوریه ببین روی هاست همین خطا رو هم می ده روی هاست احتمال زیاد درست می شه :128fs318181::128fs318181::128fs318181::128fs318181:

من قالبی را که با این فریمورک کار می کنه نصب کرده ام. متاسفانه در قسمت مدیریت قالب و ویرایش وقتی تغییرات را اعمال می کنم و کلید save رو می زنم، تغییرات اعمال نمی شن و عمل save انجام نمی شه. آیا امکان داره که برای جلوگیری از تغییرات امکان save رو disable کرده باشند؟

درود

گزینه less رو در مدیریت قالب غیر فعال کنید مجدد تست بزنید ببینید مشکلتون حل میشه ؟

با سلام و خسته نباشید

لطفا استفاده از مگا منو را آموزش بدین...

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری