paeez77

معرفی و آموزش قدرتمندترین کامپوننت جوملا( seblod)

66 پست در این موضوع

داستان از کجا شروع شد؟

از یک مشتری بسیار سمج ، سخت گیر و دارای خرده فرمایشهای بسیار زیاد که دوست داشت سایتی شبیه ایران تجارت خودرو و سیستم جستجوی سایتش شبیه گروه املاک دلتا داشته باشد و بتواند در بین فیلدهایی که خود درخواست داده است یک فرم جستجوی حرفه ای هم داشته باشد مثلا بتواند آپارتمان های با متراژ کمتر از 100 یا بالاتر از 150 مترمربع را پیدا کندیا مثلا زمین هایی که سند ملکی ندارند و ....

از کجا پیدا شد؟

در یک مقایسه ای که بین کامپوننت های مختلف و قدرتمند جوملا مثل K2 و sobi و breezingform و flexicontent صورت گرفته بود بیشترین امتیاز را ازآن خود کرده بود منتهی هر چه تلاش کردم نتوانستم آن جدول مقایسه را پیدا کنم! ولی دوست خوب و توانا جناب مجتبی پردل در این تاپیک حسابی از خجالت این کامپوننت در آمده اند!!!!

چه ویژگی هایی دارد؟

• امکان جستجوی سلسله مراتبی (مثلا با انتخاب فیلد استان فیلد شهرهای زیرمجموعه ظاهر می شود با انتخاب فیلد آپارتمان، فیلد تعداد خواب ظاهر می شود و ..

• بی نیاز کردن نویسندگان از ورود به پشت صحنه سایت برای ورود اطلاعات

• ساخت فرم های ثبت نام کاربران کاملا اختصاصی

• ساخت فرم تماس با ما کاملا اختصاصی

• ساخت فرمهای جمع آوری اطلاعات کاملا اختصاصی

• یکپارچگی کامل با ساختار جوملا

• نصب راحت و بی دردسر

• فیلدهای متنوع نظیر چک باکس، فیلد جمع آوری تصاویر و فایل، فیلد پسورد، فیلدهای گروهی و ...

• وجود 171 فیلد از پیش تعریف شده برای راحتی کار شما

• ایجاد سطح دسترسی برای تمامی فیلدها

• وجود 42 موقعیت و پوزیشن برای قرار دادن فیلدها داخل آن

• امکان drag&drop تمامی فیلدها در موقعیتهای مختلف

• امکان اعتبارسنجی فیلدها

• پشتیبانی از CSS3 برای تمامی موقعیت ها با امکان تعریف گوشه های گرد و ضخامت کادرها و تعریف رنگ

چه معایبی دارد؟

ماژولهایی که همراه این افزونه نصب می شوند فقط برای فرمهای ورود اطلاعات و جستجوی اطلاعات است و برای نمایش داده ها می بایست صفحه اصلی را در حالت نمایش مجموعه مورد نظر قرار داد ولی ماژولهای news show gk4 و bt content slider با کمی دستکاری با این کامپوننت سازگار می شوند هر چند که مهمتر از همه سازگاری خود کامپوننت با هسته جوملاست بدون هک و دستکاری هسته

چه سایتهایی را می توان با آن طراحی کرد؟

• سایتهای خبری با امکان روتیتر، میان تیتر، تیتر اول ، تیتر دوم ، تیتر سوم(!)، عکس نویسنده ، متفاوت بودن تصویر در حالت خلاصه با حالت خبر کامل، ایجاد گالری تصاویر در متن خلاصه و یا متن کامل، ایجاد سیستم نظردهی کاملا اختصاصی

• سایتهایی با محتوای آگهی با تنوع فیلدهای مختلف و امکان جستجو میان فیلدها

• سایتهایی با محتوای املاک و آپارتمان با امکان جستجوی سلسله مراتبی (مثلا با انتخاب فیلد استان فیلد شهرهای زیرمجموعه ظاهر می شود با انتخاب فیلد آپارتمان، فیلد تعداد خواب ظاهر می شود و ..

• سایتهای با محتوای معرفی کتاب و معرفی نویسنده

• سایتهایی با موضوع شهدا همچون سال تولد ، سال شهادت زندگینامه و ایجاد تصاویر مختلف ی از وصیتنامه و زندگی آن عزیزان و جستجوی بین شهدا بر حسب سال تولد و ...

• سایتهایی بر پایه گالری تصاویر با فیلدهای کاملا اختصاصی

• سایتهایی بر پایه جستجوهای حرفه ای

• و ....

آیا منابع آموزشی فارسی دارد؟

تا آنجایی که من جستجو کردم فقط سایت جومینا یک آموزش و آنهم فقط مخصوص اعضا منتشر کرده است و غیر از آن هیچ منبع جستجوی فارسی ندارد و حتی فارسی هم نشده است

آیا یادگیری آن آسان است؟

بله اگر منطق کار با آن را متوجه شوید کار کردن با این کامپوننت بسیار شیرین خواهد

دوستان اگر تمایل دارند آموزش را شروع کنیم

1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
دوست عزیز لطفا کامپوننت رو هم قرار بدین.

فکر کنم آدرس سایت جهت دانلود این باشه

SEBLOD

آیا این افزونه فارسی هست و میشه باهاش دایرکتوری مشاغل ساخت ؟؟آیا میشه بانک sql خودمون رو به این افزونه متصل کرد که قابلیت جستجو رو به کاربران داد ؟؟؟

متاسفانه این افزونه فارسی نیست در مورد سوال دوم هم اجازه بدید اول چک کنم

با سلام

ممنون از همه دوستان اجازه میخواهم قبل از شروع چند نکته رو بگم:

1- این افزونه فارسی نیست پس قبل از شروع طراحی حتما زبان بخش مدیریت انگلیسی باشد

2- این آموزشها صرفا توسط تجربه صورت گرفته است و مقدماتی است و توسعه و پیشرفت این کامپوننت ( که واقعا ساختار سایتهای جوملایی را با تحول روبرو میکند و نیاز به نصب کامپوننتهای اضافی و پلاگینهای اضافی تر را که باعث کند شدن سیستم میشود از بین می برد )در بین فارسی زبانان مستلزم همکاری و اشتراک تجربیات همه دوستان است

3- امیدوارم پروژه فارسی سازی seblod هر چه سریعتر با همکاری دوستان آغاز شود

ابتدا کامپوننت را از اینجا دانلود و نصب کنید:

دانلود از سرور انجمن جوملای ایران:

[ATTACH]3881[/ATTACH]

دانلود از سایت اصلی

قبلا گفتم که برای یادگیری این کامپوننت ابتدا باید منطق آن را بدانیم پس برای یادگیری اش به دو تصویر زیر دقت کنید همین!

در تصویر زیر گزینه های کامپوننت توضیح داده شده است

[ATTACH=CONFIG]3882[/ATTACH]

حالا برای شروع گزینه form&content type یا همان زونکن ها و بعد گزینه article را فعلا علی الحساب کلیک کنید

[ATTACH=CONFIG]3883[/ATTACH]

حالا توضیحات تصویر:

گزینه 1 تا 4 مربوط به چیدمان فیلدهاست و گزینه 5 تا 7 هم هریک از قسمتهای 1 تا 4 را مدیریت میکند:

گزینه 1 : این قسمت طراحی و چیدمان فرم ورود داده ها را در قسمت مدیریت سایت (yoursite.com/administrator)بر عهده دارد

گزینه 2 : این قسمت طراحی و چیدمان فرم ورود داده ها را بدون دسترسی کاربران به پشت صحنه سایت yoursite.com بر عهده دارد کاربرد این قسمت برای مثال برای طراحی فرمهای تماس با ما و فرم ثبت نام کاربران استفاده می شود.

گزینه 3 : قسمت خلاصه خبر یا مقاله یا خلاصه آگهی ملک یا خودرو و ... است

گزینه 4 : متن کامل خبر یا مقاله است

توضیح : همانطور که میبینید قدرت کامپوننت را در گزینه 3 و 4 میتوان مشاهده کرد . دستان شما کاملا باز است و میتوانید فیلد متن کامل خبر را در گزینه 3 وارد کنید و خلاصه را در گزینه 4 که متن کامل است! میتوانید تیتر خبر را آخرمتن خبر بیاورید و عکس را اول! میتوانید کاری کنید که خلاصه خبر عکس داشته باشد و متن کامل فقط تصویر نویسنده را! در هر صورت این بازی شما با گزینه 3 و 4 حال هر مشتری سختگیری را خواهد گرفت و مشت محکمی هم بر دهان دشمنان جوملا خواهد کوفت!!!!!!!!!!!!

همانطور که قبلا هم گفتم گزینه 5 تا 7 هم هریک از قسمتهای 1 تا 4 را مدیریت میکند:

گزینه 8: این قسمت فقط و فقط راهنمای چیدمان و موقعیت هر یک از فیلدها را بر عهده داردکه42 موقعیت است با این حال نمیدانم که چرا فقط 21 موقعیت فعال است به هر حال موقعیت ها را میتوانید در تصویر زیر ببینید:

[ATTACH=CONFIG]3884[/ATTACH]

گزینه 9: این علامت + برای این است که اگر از171 فیلد از پیش تعریف شده خوشتان نیامد خودتان یک فیلد جدید تعریف کنید

گزینه 10:فیلدهای از پیش تعریف شده است که با استفاده از فیلترهای تعبیه شده میتوانید دسترسی سریعتری به فیلدها داشته باشید

گزینه 11: کار اصلی شما با این قسمت است هر فیلدی را که از قسمت 10 انتخاب کرده اید میتوانید با درگ و دراپ به این قسمت منتقل کنید (در تصویر یکجایی به نام #mainbody) تعبیه شده که یکی از همان 42 موقعیت گزینه 8 است با این حال نمیدانم که چرا فقط 21 موقعیت فعال است

گزینه 12 : تنظیمات فوق العاده هر فیلد است

گزینه 13 : برچسب موقعیت

گزینه 14 : تنظیمات css3 و سایر تنظیماتی از این دست است

این قسمت صرفا جهت آشنایی با این کامپوننت است در قسمت بعدی بخشی از طراحی یک سایت خبری را با هم کار میکنیم

فایل ها رو منم چک کردم مشکلی نداشت ولی پیشنهادم به کاربر عزیز paeez77 این هست که فایل ها رو در آپلود سنتر انجمن آپلود کنند تا این مشکلات پیش نیاد

با سلام من فایل pdf قسمت اول رو قرار میدم امیدوارم دیگه مشکلی پیش نیاد

دانلود فایل

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام خدمت دوستان نمیدونم از قسمت اول آموزش راضی بوده اید یا خیر به هر حال با قسمت دوم آموزش با عنوان ساخت یک اپلیکیشن خبری با امکان روتیتر و ... مثل سایت تابناک و عصرایران در خدمت عزیزان هستم

برای دانلود فایل پی دی اف آموزشی کلیک کنید

ویرایش شده در توسط paeez77

سلام دستت درد نکنه این واقعا عالیه.

میتونی روش ساخت فرم جستجوی پیشرفته رو هم بذاری؟

سلام بله در حال تهیه آموزش ساخت اپلیکیشن آگهی خودرو هستم با امکان جستجوی خودروها و قیمت ها و خلاصه هر فیلدی که خودمان ساخته ایم

وقتی در قسمت ادمین اضافه میشه آیتم ها اما در قسمت intro دیگه آیتمی وجود نداره که اضافه کنم

وقتی در قسمت ادمین اضافه میشه آیتم ها اما در قسمت intro دیگه آیتمی وجود نداره که اضافه کنم

سلام وقتی به قسمت Intro وارد میشی باید طبق تنظیمات زیر عمل کنی تا آیتمها ظاهر شوند اگر گزینه news نداری باید all content type رو بزنی

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13716259431.jpg

ویرایش شده در توسط paeez77

بله ... اما همین که save میکنم یا میخوام برم به تب intro در قسمت راست دیگه اون آیتم ها نمیاد فقط اون موردی که خودمون ساختیم میاد

بله ... اما همین که save میکنم یا میخوام برم به تب intro در قسمت راست دیگه اون آیتم ها نمیاد فقط اون موردی که خودمون ساختیم میاد

میتونی یه تصویر ازش بزاری اینجا؟

با سلام طبق قولی که داده بودم با آموزش ساخت یک اپلیکیشن مبتنی بر آگهی خودرو مثل سایت ایران تجارت در خدمت دوستان هستم.اگر این آموزشها مورد پسند شما قرار گرفته است با زدن دکمه تشکر من خواهم توانست بازخورد آنرا ببینم

برای دانلود فایل آموزشی کلیک کنید

سلام

من می تونم سیستم کد رهگیری رو با این افزونه پیاده کنم؟ یعنی یه فرم می خوام که از کاربر اطلاعات بگیره و توی یه جدول دیتابیس بریزه. یه فرم دیگه هم می خوام که وقتی کاربر کد رهگیری که قسمت قبل بهش نشون داده شده بود رو زد، مشخصاتش بیاد و بتونه شماره فیش واریزی خودش رو به اون اضافه کنه.

ممنون میشم راهنمایی کنید .

یه کم با این افزونه کار کردم؛ نوشتن در جدول دیتابیس رو یاد گرفتم، اما هنوز برای اینکه بفهمم چجوری می تونم از دیتابیس بخونم؛ و مدیریت ادمین چجوری طراحی میشه و کجا نمایش داده می شه مشکل دارم :)

دوستان حالا که زحمت ترجمه را کشیدین در مورد مشکل اصلی ان یعنی rtl نبودن این کامپوننت چه پیشنهادی را دارین؟

هنوز چیزی منتشر نشده که !

فارسی سازی همراه با راست چین کردنه ...

خب rtl کردن که کاری نداره. در صورت تمایل دوستان برای بهینه سازیش تقسیم بندی میکنیم.

با اون تاخیری که در تحویل ترجمه ی اعضای گروه داشتیم تا به اکنون نتونستیم شروع به فارسی سازی کنیم. بزودی فایل ترجمه رو قرار خواهم داد و همچنین اگر شد که نسخه ی راست چین هم قرار میدم اگر نشد سعی میکنیم از دوستان کم گرفته و زودتر تحویل بدیم

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

سلام

من می تونم سیستم کد رهگیری رو با این افزونه پیاده کنم؟ یعنی یه فرم می خوام که از کاربر اطلاعات بگیره و توی یه جدول دیتابیس بریزه. یه فرم دیگه هم می خوام که وقتی کاربر کد رهگیری که قسمت قبل بهش نشون داده شده بود رو زد، مشخصاتش بیاد و بتونه شماره فیش واریزی خودش رو به اون اضافه کنه.

ممنون میشم راهنمایی کنید .

یه کم با این افزونه کار کردم؛ نوشتن در جدول دیتابیس رو یاد گرفتم، اما هنوز برای اینکه بفهمم چجوری می تونم از دیتابیس بخونم؛ و مدیریت ادمین چجوری طراحی میشه و کجا نمایش داده می شه مشکل دارم :)

با سلام در حال پیگیری موضوع هستم

با سلام آیا تهیه آموزش ساخت اپلیکیشن آگهی خودرو با امکان جستجوی خودروها و قیمت ها و خلاصه هر فیلدی که خودمان ساخته ایم تمام شده است ؟ اگر اموزش تهیه شده لطفا بگذارید ممنون

با سلام آیا آموزش ساخت اپلیکیشن آگهی خودرو با امکان جستجوی خودروها و قیمت ها و خلاصه هر فیلدی که خودمان ساخته ایم را تهیه کرده اید ؟ اگر تهیه کرده اید یک نسخه برای من ارسال و در تاپیک معرفی و آموزش قدرتمندترین کامپوننت جوملا( seblod) نیز زحمت بکشید و بگذارید ممنون از زحمات جنابعالی

سلام دوست عزیز آموزش مربوطه حدود دو هفته پیش روی سایت قرار گرفته است این هم لینکش :

معرفی و آموزش قدرتمندترین کامپوننت جوملا( seblod) - صفحه 2

این هم لینک دانلودش :

seblod part 3 دانلود ● آپلود سنتر انجمن جوملای ایران

با سلام به دوستان عزیز من این افزونه را روی لوکال که نصب کردم بر روی جوملا 2.5 مشکلی نداشت اما بر روی سرور بعد از نصب خطای زیر را می دهد

Fatal error: Class 'JCck' not found in /home/yazdsite/domains/yazdsite.ir/public_html/aris/administrator/components/com_cck/controller.php on line 434

البته ناگفته نماند در مرحله نصب مشکل عدم توانایی در ایجاد فولدر cck را داد ولی ظاهرا نصب شده و در لیست کامپوننتهای جوملای 2.5 وجود دارد اما وقتی وارد کامپوننت می شویم خطای فوق را می دهد

مشکل زیر را بنده به اشتباه در یک تاپیک دیگر قرار داده بودم که مجددا اینجا قرار می دهم.

واقعا که خسته نباشید. البته من از نسخه انگلیسی استفاده کرده ام و هنوز فارسی را نصب نکردم. اما گفتم یک تشکر بکنم و خداقوت

و یک سوال .: بنده در کنترل پنل این برنامه زمانیکه وارد Forms & Content Types می شوم و سپس وارد Article یا قسمت های مشابه می شوم صفحه کاربری Mainmenu ی من به هم ریخته و قاطی شده

تصویرش را هم قرار میدهم

ببینید کسی میتونه این مشکل من را حل کنه...

http://jupload.ir/do.php?imgf=joomlaforum.ir_13745626511.png

این فک کنم بخاطر این هست که مدیریت جوملای شما فارسی هست روی لاتین بذارید تست کنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری