سید منصور فیروزه

بیشتر بدانید : تبلت با پلتفرم Android یا iOS ؟

22 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

بیشتر بدانید : تبلت با پلتفرم Android یا iOS ؟

این مطلب به دلیل حجم زیاد بروزرسانی خواهد شد...

Android-Vs-iOS.jpeg

جنگ بین پلتفرم ها تـــــــــــــا انتخاب یک تبلت

با سلام دوستان عزیز و گرامی

این مطلب کاملا بصورت اختصاصی در این انجمن نوشته میشه. برای دوستان عزیز JoomlaForum.

در دنیای تکنولوژی امروز گجت های زیادی عرضه میشن که کم و بیش به درد بخور هستند . یکیش همین تبلت که برای مصارفی چون : مرور وب ، بازی ، موسیقی ، پخش فیلم ، خواندن کتاب و ...

که خب بسته به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به چند دسته تقسیم بندی میشن. مهمترین این دسته بندی ها به تنوع سیستم عامل های تبلت ها بر میگرده. و درصد کمی امکانات سخت افزاری خاص !

از زمانی که Apple محصول iPAD خود را به بازار عرضه کرد بازار تبلت و سازندگان محصولات ، رونق زیادی پیدا کرد. هرچند قبل از Apple iPAD تبلت در بازار موجود بود منتها نه به این شکل ظاهری ، وزن و سبکی سیستم عامل و...

بود که با فروش بسیار عالی اپل، شرکت هایی چون Blackberry ، Acer ، Asus ، Samsung ، Motorola و ... دست به تولید تبلت زده اند.

حالا در این بازار داغ چه خبره ؟

همانطور که در بالا گفتم ، یکی از مهمترین مواردی که در حال حاضر در بین خریداران باب شده اینه که تبلتی که خریداری میکنم سیستم عاملش اندروید باشه یا iOS اپل ؟

خب خریدار در پی انتخاب سیستم عامل بین یک دستگاه iPAD و ده ها دستگاه اندرویدی دچار عدم تصمیم گیری مناسب میشه. و جالبه پس از پرسش در این باره ، مورد تعصب گرایی برخی دوستانی که تبلت دارند قرار میگیره.

یکی میگه اندروید بهتره یکی میگه نه iOS و امثالش که شما بهتر قضیه را درک میکنین. حالا چیکار کنیم ؟ در این موارد همیشه بهتره از افراد متخصص خارج از گودِ تعصب سوال کنین. شخصی که تبلت نداره ولی آشنایی به

سیستم عامل ها داره یکی از این افراد می باشند. بنده شخصا پس از مراجعه به چنین شخصی کمی در مورد سیستم عامل اندروید دید بهتری پیدا کردم چون بحث سر OpenSource (متن باز) بودن سیستم عامل میشه و

این خود یک پارامتر بسیار عالی در خرید هستش. نه فقط تبلت بلکه کلا سیستم های اپن سورس به دلیل امکان توسعه گسترده میتوانند آینده پیش بینی نشده با سرعت بالایی را داشته باشند. ولی چیزی که باید گفته بشه

و ثمره تحقیق و تجربه کاری زیاد بنده با سیستم عامل اندروید بوده به شرحی کوتاه بیان میکنم:

اندروید بی شک یکی از جدیدترین سیستم عامل ها جهت استفاده بر روی Smartphone ها و تبلت هاست که توسط تیم گوگل (خارج از گود اینکه یه سری ایده هایی را از iOS اپل کپی کرده) تولید شده.

تا چندی پیش ضعیف بودن اندروید را با تعداد نرم افزارهای جانبی موجود برای این سیستم عامل می سنجیدند. منتها پس از اینکه خبر بیشی گرفتن آمار چندین درصدی Application های اندروید بر iOS اعلام شد

رویکرد کاری و تضعیف اندروید عوض شد . یادمه از اون زمان که آمار اعلام شد شرکت ها در کنفرانس ها و نمایشگاه ها دست به معرفی تبلت هاشون زدند. بصورت خیلی سریع بازار پر از تبلت اندرویدی حتی مارک های نامعروف

چینی شد.

تجربه کاری با اندروید با وجود همین تعداد زیاد نرم افزار گواه از تکامل اندروید نمیده . چرا ؟ چونکه SDK یا همون فریمورک ایجاد Application برای اندروید به دلیل ساده بودن ، حجم زیادی از توسعه دهندگان غیر حرفه ای را به خود

جذب کرده و باعث شده اغلبا نرم افزارهای ناقصی را به Market مربوطه وارد کنند و باعث نارضایتی استفاده کنندگان شود. همچنین در اندروید هنوز MultiTasking (امکان چندوظیفه بودن یا همون اجرای همزمان چندین برنامه) بصورت ناقص اجرا شده بصورتی که با اشغال شدن مقدار زیادی از حافظه رو برو شده و بعضا با اعلان Force Close شدن Application ها روبرو میشویم. این یعنی هم هنوز Android جای کار داره و هم اینکه Market باید کنترل دقیق تری

نسبت به Application های ارسالی انجام بده. تا به امروز که صحبت از استفاده از پردازشگرهای چند هسته ای در Device های اندرویدی شده ، آمار ها حاکی از عدم استفاده توسعه دهندگان از الگوریتم های چند برنامگی برای

اجرای برنامه بر روی پردازشگر چند هسته ای بوده اند. چرا که تفاوت اساسی در کارکرد و سرعت چشمگیر مشاهده نشده.

تا چند ماه اخیر که برخی اعتراضات نسبت به اندروید از طرف توسعه دهندگان جهت استفاده از نسخه اختصاصی اندروید برای تبلت ها صورت گرفته بود . گوگل نسخه HoneyComb اندروید را مخصوص تبلت ها ارائه کرد که شدیدا

دارای باگ های زیادی بود و مجددا با فیدبک های منفی و ارائه مشکلات گوگل نسخه جدید به اسم Ice Cream Sandwich را ارائه کرده ، که هنوزم دارای مشکلاتی هست . (جالبه بدونین در نسخه های قبل از 2.2 و برخی آپدیت های پس از 2.2 اندروید Froyo تعداد زیادی از کاربران اطلاع از نبودن امکان Ad-hoc Wireless نداشتند. که ابتدا با Patch ها مشکل را حل کردند و بعد در نسخه های بعدی ارائه کردند. به دلیل نبودن استاندارد قبل از وجود تبلت ها و حتی

در بین گوشی های موبایلی اندرویدی با تغییر سایز Screen هر Device درصد اجرا شدن نرم افزارهای اندرویدی بر روی اون دستگاه کم میشد. در مورد تبلت ها نیز در حال حاضر چنین قضیه ای وجود داره و اکثر نرم افزارها با سایز

کوچک در تبلت ها اجرا شده و اکثرا Force Close میشن. اگه دقت کنین توی تبلیغات مربوط به تبلت ها بازی ها و برنامه هایی که بصورت دمو نشون داده میشه چیزایی هست که توسط قوی ترین توسعه دهندگان تولید شده مثلا

سرگرمی ها و بازی های مربوط به شرکت های GameLoft و EA Sport را نشون میدن، درصورتیکه اگه همه App ها همینطوری بودن درصد قابل قبول تری را برای استفاده از اندروید در نظر میگرفتیم.

جا برای صحبت در این موارد زیاده .

یک مورد مهم : به دلیل OpenSource بودن ، امکان پورت شدن نسخه های آینده بر روی Device های قدیمی وجود داره . ولی اگه کسی بخواد. به اصطلاح ROM Cooker ها با دستکاری در رام (فریمور) های اندرویدی قادر به نصب

شدن روی مدل های قدیمی تر هستند .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

آپدیت مطلب : 1

در پی OpenSource بودن اندروید و در ادامه بحث اندروید باید اعلام کنم که در حال حاضر لینوکس UBUNTU 11.x روی Asus eee pad Transformer و همچنین Samsung Galaxy Tab 10.1 نصب شد.

لینک مطلب

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا بریم سراغ iOS اپل :

سیستم عامل سبک ، امکان MultiTasking بصورت کامل و نیمه ، وجود نرم افزارهای زیاد و کامل و گرافیکی .

ارائه برخی نرم افزارهای سنگینی که نمونه هاش روی Mac OS خود اپل اجرا میشن . سیستم عامل تا حالا جواب خودش را پس داده. چیزی که مهم هست اینه که با وجود نرم افزارهای اندروید که درصد عظیمی از آنها FREE

هست و یا کرک شده ارائه میشن ولی برای iOS قضیه کمی فرق میکنه . بر خلاف داشتن Application/Game های Free بسیاری از آنها که حرفه ای و واقعا عالی و کاربردی هستند باید از iTunes (مارکت نرم افزاری اپل) یا همون

iTunes Store خریداری بشن. در حالیکه میانبری به نام JailBreak (هک سیستم عاملش) وجود داره که میتونید بصورت غیر رسمی و هک شده اونها را روی دستگاه iDevice خود نصب کنید. که خودش دنگ و فنگ زیادی داره و

بعضا باید منتظر بمانید تا روش جدید جیلبریک بر روی فریمور جدید کشف بشه و بصورت یک بسته نصبی به شما ارائه بدن. ولی با این حال ارزشش را داره که دستگاهتون را جیلبریک کنین چون بدون پرداخت هزینه زیاد میتونین

همان نرم افزارها را نصب کنید.

بنده شخصا زمان های زیادی را با iDevice های اپل و مخصوصا iPAD1 و iPAD2 کار کردم و سیستم عامل به حد کافی و کامل نیازها پوشش داده شده. موضوع اصلی که در استفاده از iPAD باید در نظر داشته باشید اینه که

محدودیت یا دیواری به نام iTunes وجود داره. (البته بهش عادت میکنین ولی دست و پا گیره) . شما یک دستگاه اندرویدی را از طریق USB به هر سیستم عاملی وصل کنین به راحتی میتونین به Storage (حافظه داخلی)

دسترسی پیدا کرده ، فایل کپی کنید و موسیقی ، فیلم ، بازی و یا برنامه را در آن کپی و بعد نصب کنین. ولی در مورد iPAD کمی قضیه فرق میکنه. شما حتما باید نرم افزار iTunes را داشته باشید و تنها از طریق اون میتونین

موارد یاد شده را به دستگاهتون انتقال بدین. راه ها و نرم افزارهای کاربردی ای نظیر iFunBox نیز ارائه شده اند ولی مشکل را بصورت کامل مرتفع نمیکنند. و جالب توجه هست که فقط بر روی همان PC که آخرین بار دستگاه روی

iTunes آن Sync شده باشد قابل بازیابی است . در غیر اینصورت راهی به غیر از Erase & Clean مجدد ندارید. مجبورید لپ تاپی را دنبال خود یدک بکشید یا اینکه از میانبرها استفاده کنید.

در ادامه تصمیم به بحث در مورد امکانات سخت افزاری ارائه شده در این دومدل پلتفرم بیشتر توضیح میدم.

نتیجه گیری : اندروید سیستم عامل خوبیه ولی هنوز یه کم برای اطمینان زیاد روش کمه.

ادامه دارد ....

ویرایش شده در توسط سید منصور فیروزه

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بخش دوم : امکانات سخت افزاری ارائه شده در این دو پلتفرم

این بخش کمی کوتاه تر از بخش قبلی خواهد بود و صرفا جهت تفکیک به دو پست تغییر داده شدند.

جهت انتخاب تبلت مورد نظرتون که ایده آل های شما در آن باشد باید به موارد و امکانات سخت افزاری و جانبی آن هم کمی باخبر باشید.

امکانات iPAD اپل .

apple-ipad-2-wi-fi-3g.jpg

تبلت فوق امکانات سخت افزاری نظیر :

- ارتباط از طریق WiFi و 3G( مدل خاص)

- دوربین و وبکم (در عقب و جلو )

- اسپیکر خروجی صدا

- جک 3.5 میلیمتری صدای فوق العاده بی نظیر و عالی در محصولات اپل برای گوش دادن به موسیقی (Powerful & Clean Sound Quality) . بی نظیره.

- صفحه نمایش Retina

- کابل اتصال به USB اختصاصی اپل برای اتصال به iTunes.

- باطری پر دوام و عالی (طول عمر زیاد و همچنین درصد لیتیوم بالای استفاده در باطری های اپل بر هیچ شخصی پوشیده نیست)

خب مواردی که گفته شد بعضی از اونها مانند جک 3.5 میلیمتری و یا صفحه نمایششون جای بحث داره که توضیحی که برای جک 3.5 دادم کافی بود.

صفحه نمایش خازنی Retina . این چی هست حالا ؟

یکی از مهم ترین و بارز ترین موارد سخت افزاریش برای کسانی که میخوان با تبلتشون مطالعه زیاد داشته باشن و کتاب بخونن همینه. این سیستم خروجی تصویر

میزان Backlight غیر عادی مانند بقیه نمایشگر ها را نداره . عدم جلوگیری از خیره شدن به صفحه و در نتیجه عدم خسته شدن چشم را داره به علاوه اینکه زیر نور آفتاب مثل کره جزئیات را نشونتون میده !!!

امکانات موجود بر روی تبلت های اندرویدی

Best-Android-Tablets-2011.jpg

امکاناتی نظیر :

- ارتباط از طریق WiFi و 3G

- دوربین و وبکم ( در عقب و جلو)

- اسپیکر خروجی صدا

- جک 3.5 میلیمتری هدفون

- صفحه نمایش خازنی Backlight دار

- باطری های تقریبا مناسب و خوب ، مخصوصا سامسونگ ها

- یکی از مهم ترین عواملی که شک در خرید شما را زیاد میکنه وجود پورت های USB ، mini-HDMI و امکان اتصال MicroSD (مموری) بر روی تبلت های اندرویدی هست که میتونین اطلاعات را جابجا کنین و از حافظه های

جانبی در تبلت استفاده کنید ، ماوس و کیبورد USB به آنها وصل کنین و با پورت mini-HDMI آنها را به نمایشگرهای بزرگتر و قوی تری متصل کنین.

جالب توجه هست که محصولات اپل کلا دارای تجهیزات جانبی زیادی هستند که خود یک پارامتر سخت افزاری و خارجی بشمار میان.

در پی تحقیقات شخصی در حال حاضر برای انتخاب تبلت iOS دار فقط iPAD و برای تبلت اندرویدی محصولاتی مانند ASUS EEE PAD Transformer و Galaxy Tab ها مخصوص 10.1 سامسونگ از موارد بسیار معتبر و پرکیفیتی به شمار میروند. مدل های دیگری هم هستند ولی طی تحقیق شخصی بنده این دو مورد را بیشتر پیشنهاد میدم.

نکته شدیدا مهم :

در بین این بازی و کشمکش زیاد بین این دو پلتفرم مایکروسافت میخواد خودی نشون بده و Windows 8 خود را با تبلیغات زیاد میخواد برای تبلت ها روانه بازار کنه . که با قول هایی که HP و ASUS و حتی Lenovo و بقیه کمپانی های سازنده دادن میخوان محصولات قوی ای بیرون بدن ولی خب نسبت به تاریخ ارائه Windows 8 برای تبلت ها بصورت کامل به این زودی ها چیزی دست خریدار را نمیگیره. دست کم برای خرید یک تبلت با پلتفرم Windows 8 عالی و ایده عال باید 8 ماه صبر کنین ...

موفق و پیروز باشید.

واقعا مقاله خوبی بود که زحمت انتشارش رو کشیدید .. حتما مورد استفاده کاربرانی که دنبال یک انتخاب خوب هستند قرار میگیره.. این مطالب فکر کنم حاصل حداقل یک هفته تحقیق و بررسی خودتون بود.موفق باشید

واقعا مقاله خوبی بود که زحمت انتشارش رو کشیدید .. حتما مورد استفاده کاربرانی که دنبال یک انتخاب خوب هستند قرار میگیره.. این مطالب فکر کنم حاصل حداقل یک هفته تحقیق و بررسی خودتون بود.موفق باشید

بله توی هفته اخیر شدیدا درگیر شده بودم. ولی کلا توی مقاله صحبت از سابقه کار کردن با Device ها بر میگرده به مدت ها پیش .

من یه سوال دارم شاید زیاد ربطی نداشته ولی بی ربط هم نیست.

من به دنبال یه تبلت اندروییدی هستم که تو ایران موجود باشه یا بشه به صورت عمده و قیمش خیلی پایین باشه. تنها چیزی هم که ازش مسلما میخوای wifi هست.

تا حالا همچین چیزی دیدید؟

من یه سوال دارم شاید زیاد ربطی نداشته ولی بی ربط هم نیست.

من به دنبال یه تبلت اندروییدی هستم که تو ایران موجود باشه یا بشه به صورت عمده و قیمش خیلی پایین باشه. تنها چیزی هم که ازش مسلما میخوای wifi هست.

تا حالا همچین چیزی دیدید؟

سلام

تبلت های چینی به وفووور در بازار تهران و اصفهان یافت میشن. همشون اندرویدی هستند امکانات پایه را دارند. وایرلس هم 100% دارن.

البته یه مدلی هم هست به نام Archos آرکــــــــــوس که قیمتش همین حدوده. وقتی سیستم عامل خوب باشه ، مجانی هم باشه خب معلومه

باید شاهد تولید چنین دستگاه هایی از جانب چین باشیم. یه مارک هایی خواهید یافت که اصلا شاید فقط یکبار تبلت تولید کرده باشند!!!!

با عباراتی شبیه "خرید/فروش تبلت چینی" به این قضایا دست پیدا خواهید کرد.

موفق باشید

ممنون از شما

فقط یه سوال، شما کمترین قیمتی که برای تبلت چینی دیدید چقدر هست؟

ممنون از شما

فقط یه سوال، شما کمترین قیمتی که برای تبلت چینی دیدید چقدر هست؟

حدود 220 البته قیمتشون کمتره . توی سایت های تولید کنندشون روی 160 و 170 بود.

البته توی همین ایران ، همین امروز میتونید تبلت های Archos را به قیمت 148 و 180 تا 430 از این برند بخرید.

خب یه چیز کاملا طبیعیه که هرچقدر پول بدین همونقدر آش میخورین.

ولی من اگه جای شما بودم چنین کاری نمیکردم. تجربه ی بدی از تبلت مخصوصا از اندروید پیدا میکنید.

دقیقا مث گوشی موبایل . یادمه اینو به بقیه هم میگفتم ، طرف میرفت یه گوشی ساده اندرویدی میخرید بعد بهش حال نمیداد ، کند بود و امکانات ساده

بعد طرف زده میشد از اندروید . گفتم اگه میخوای با اندروید حال کنی و ته و توی امکانات را داشته باشی باید یه گوشی خوب انتخاب کنی که از نظر منابع

سخت افزاری رم و CPU و همچنین چیپ گرافیکی بهتری برخوردار باشه. شما هم یه بار پول بده خودت را راحت کن. به نظر من این مارک های عادی و رسما چینی

تاریخ انقضاء داره و یه جورایی با استاندارد جلو نمیرن...

موفق باشید

پست اول در مورد امکانات نرم افزاری و مربوط به OpenSource بودن آپدیت شد !

Linux UBUNTU 11.x روی تبلت اندرویدی ASUS eee Pad Transformer نصـــــــــــــب شد ...

سلام منصور جان

ممنون زحمت زیادی برای مقاله کشیدی. من جدیدا میخوام یه تبلت بردارم. اطلاعی از asus trans نداشتم (همونی که عکسشم زدی) حالا میخواستم بدونم اگه باهاش کار کردی رضایت بخش بوده برات؟ قیمت 640 تومن با کیبورد قیمت خوبیه؟

سلام منصور جان

ممنون زحمت زیادی برای مقاله کشیدی. من جدیدا میخوام یه تبلت بردارم. اطلاعی از asus trans نداشتم (همونی که عکسشم زدی) حالا میخواستم بدونم اگه باهاش کار کردی رضایت بخش بوده برات؟ قیمت 640 تومن با کیبورد قیمت خوبیه؟

سلام

بله من با این مدل هم کار کردم. بد نیست ، ولی بهتره نیازهات را چک کنی بعد بخری . شاید یه iPAD کارت را راه بندازه.

من خودم در حال حاضر نظرم روی iPAD هست ، حداقل تا زمانی که اندروید به یک استاندارد ( ثبات) کاری برسه.

ipad خوبه ها ولی وقتی اون مارا تحریم می کنه ما چرا اونا تحریم نکنیم؟ کلی مکافات داشتم باهاش. سر itunes هم که هیچ .ولی کلا نیاز مهمترین چیزیه که میشه گفت.

بچه ها نظرتون راجب این چیه

Eee_Slate_B121

مجید عزیز

اینی که معرفی کردین کلاً سیستم عامل ویندوز داره در حالی که asus trans یک تبلت با سیستم آندروید 3 است. اگه نظر منو بخوای، ویندوز 7 اینترفیس خوبی با کاربر نداره.(البته نظر خیلی از افراده) چون اصل این ویندوز برای کار با صفحات لمسی ساخته نشده. ریز بودن اکثر قسمت*ها باعث سخت بودن کارکردن با اونه.

ipad خوبه ها ولی وقتی اون مارا تحریم می کنه ما چرا اونا تحریم نکنیم؟ کلی مکافات داشتم باهاش. سر itunes هم که هیچ .ولی کلا نیاز مهمترین چیزیه که میشه گفت.

بچه ها نظرتون راجب این چیه

Eee_Slate_B121

مجید جان بعضی مواقع انقدر خوبی و کمالات زیاده که کمبود ها به چشم نمیان. شما نگاه کنین به قول خودمون با این همه محدودیت و دنگ و فنگ و پولی بودم App ها و iTunes و هزار مشکل دیگه که یکیش مثلا بلوتوث میشه (قابل حل)

و باید بصورت دستی حل بشه و کلی وقت گیر هستند باز هم این همه طرفدار داشته باشه. شما یه بررسی تو دنیای اینایی که اپل باز هستن بندازین فکر میکنین دیووونه اند. از گوشی گرفته تا لپ تاپ و تبلت و ...

یه جوری معتادش شدن. چون واقعا در تولیدش از بهترین اجناس استفاده شده و میشه جنس درجه 1 حسابش کرد.

ولی با این حال نظر هر شخص محترمه و ما تنها اینجا یه راهنمایی کوچکی میکنیم. این تبلتی هم که معرفی کردین اینا جزو Tablet PC ها بشمار میان. ایسوس روش خیلی تبلیغ کرد. سیستم عاملش کمی بهینه شده ولی اگه ویندوز میخواین

حتما تا وارد شدن کامل Windows 8 صبر کنین. چرا که سیستم عامل کاملا برای استفاده بر روی تبلت طراحی شده ، از نظر میزان مصرف منابع و در نتیجه مصرف و بازدهی باطری قوی تر شده و ...

موفق باشید

ارسال شده در (ویرایش شده)

مجید جان بعضی مواقع انقدر خوبی و کمالات زیاده که کمبود ها به چشم نمیان. شما نگاه کنین به قول خودمون با این همه محدودیت و دنگ و فنگ و پولی بودم App ها و iTunes و هزار مشکل دیگه که یکیش مثلا بلوتوث میشه (قابل حل)

و باید بصورت دستی حل بشه و کلی وقت گیر هستند باز هم این همه طرفدار داشته باشه. شما یه بررسی تو دنیای اینایی که اپل باز هستن بندازین فکر میکنین دیووونه اند. از گوشی گرفته تا لپ تاپ و تبلت و ...

یه جوری معتادش شدن. چون واقعا در تولیدش از بهترین اجناس استفاده شده و میشه جنس درجه 1 حسابش کرد.

ولی با این حال نظر هر شخص محترمه و ما تنها اینجا یه راهنمایی کوچکی میکنیم. این تبلتی هم که معرفی کردین اینا جزو Tablet PC ها بشمار میان. ایسوس روش خیلی تبلیغ کرد. سیستم عاملش کمی بهینه شده ولی اگه ویندوز میخواین

حتما تا وارد شدن کامل Windows 8 صبر کنین. چرا که سیستم عامل کاملا برای استفاده بر روی تبلت طراحی شده ، از نظر میزان مصرف منابع و در نتیجه مصرف و بازدهی باطری قوی تر شده و ...

موفق باشید

اره منم خودم قصدم صبر کردن تا ویندوز 8 هستش. چون واقعا تمام برنامه هایی که من باهاش کار می کنم تحت ویندوز هستش(یکی از run ها دیروز بعد 1 هفته تموم شد:4d564ad6:). راستش منم خیلی از دنیای apple دور نبودم شاهکارشا با iphone تست کردم . ولی محدودیت های apple خیلی دست و پا گیره. اینا دیگه در جریانی که ایراینی نمشه apple بخره jailbreak نکنه. حالا بعد jailbreak مگه این os همون قبلی میشه. باتری کم می کنه ، هنگ می کنه (گرچه هنگ برا ios بی معنی هستش...) .قیمتی هم که تفاوتش با سیستم های دیگه خیلی هستش .بخصوص ایران. ipad2 بستر خودشا می خواد. اونم از نظر من 3g هستش

ویرایش شده در توسط majid.fathi

اره منم خودم قصدم صبر کردن تا ویندوز 8 هستش. چون واقعا تمام برنامه هایی که من باهاش کار می کنم تحت ویندوز هستش(یکی از run ها دیروز بعد 1 هفته تموم شد:4d564ad6:). راستش منم خیلی از دنیای apple دور نبودم شاهکارشا با iphone تست کردم . ولی محدودیت های apple خیلی دست و پا گیره. اینا دیگه در جریانی که ایراینی نمشه apple بخره jailbreak نکنه. حالا بعد jailbreak مگه این os همون قبلی میشه. باتری کم می کنه ، هنگ می کنه (گرچه هنگ برا ios بی معنی هستش...) .قیمتی هم که تفاوتش با سیستم های دیگه خیلی هستش .بخصوص ایران. ipad2 بستر خودشا می خواد. اونم از نظر من 3gs هستش

این قضیه خط آخر "اونم از نظر من 3gs هستش" یعنی چی ؟ متوجه نشدم.

این قضیه خط آخر "اونم از نظر من 3gs هستش" یعنی چی ؟ متوجه نشدم.

منظورم 3g بود ديگه.

منظورم 3g بود ديگه.

والا من یادمه 22 بهمن امسال میخواستن این سرویس را راه اندازی کنن. ولی خبری نشد.

اعلامیه هم داده بودن.

بسیار عالی بود سید منصور عزیز ، واقعا امیدوارم مقالات بیشتری درباره گجت ها و فناوری ها بذاری ، چون واقعا کلمه به کلمه شو خواهم خوند و درس میگیرم .

من زیاد تو این خط نبودم ولی دارم میام ... یک سوال : اگر تبلت رو از کشور خارجی بگیریم ، بیاریم ایران چه کارهایی باید روش انجام بدیم ؟

مثلا برای gprs نقشه و امکانات دیگه ... نباید تغییراتی در رجیستری یا هر چی دیگه داده بشه ؟

مثلا xbox دو نوع دارم یکی کرک شده یکی کرک نشده ، اونی که کرک نشدست باید بازی هاشو اورجینال واقعی بخری ، یعنی هر بازی ممکنه 40 دلار ، اما کرک شده نه ..

راستی در مورد 3g هم میشه کمی اطلاعات بدید ؟ فکر میکنم درباره مودم باشه یا ربطی به اینترنت پرسرعت داشته باشه ، هوم ؟

بسیار عالی بود سید منصور عزیز ، واقعا امیدوارم مقالات بیشتری درباره گجت ها و فناوری ها بذاری ، چون واقعا کلمه به کلمه شو خواهم خوند و درس میگیرم .

من زیاد تو این خط نبودم ولی دارم میام ... یک سوال : اگر تبلت رو از کشور خارجی بگیریم ، بیاریم ایران چه کارهایی باید روش انجام بدیم ؟

مثلا برای gprs نقشه و امکانات دیگه ... نباید تغییراتی در رجیستری یا هر چی دیگه داده بشه ؟

مثلا xbox دو نوع دارم یکی کرک شده یکی کرک نشده ، اونی که کرک نشدست باید بازی هاشو اورجینال واقعی بخری ، یعنی هر بازی ممکنه 40 دلار ، اما کرک شده نه ..

ممنونم ، سعی میکنم بذارم... وقت مارا یاری کنه ، ما آماده ایم تا سر حد Ban شدن و جنگ و دعوا ...

حضورتون عرض کنم که نه تبلت ها تا حالا که من همچین چیزی ندیدم. GPRS هم براحتی با سیم کارت های ایران کار میده. تنظیمش اولا هیچ کاری نداره ثانیا آموزشش تو وب ریخته ... دقیقا مث تنظیمش روی گوشی ها میمونه...

بازی ها و برنامه ها هم که برای اندروید مجانی و کرک شده موجود هست ، و برای iOS هم پولی هست هم مجانی ، کسانی که بخوان اون پولی ها را مجانی استفاده کنند دستگاهشون را جیلبریک (توی سیمبیان ها معروفه به هک گوشی)

میکنین و براحتی مث چی ؟ مث کره نصب میشه.

راستی در مورد 3g هم میشه کمی اطلاعات بدید ؟ فکر میکنم درباره مودم باشه یا ربطی به اینترنت پرسرعت داشته باشه ، هوم ؟

3G هم که معروفه به باند نسل سوم مخابراتی با پهنای باند 7.2 مگابیت در ثانیه (اگه دقیق گفته باشم !) و در بقیه کشورها برای انتقال داده های زیاد ، مکالمه تصویری

کلا DATA حساب میشه و اینترنت و ... را با سرعتی بیش از تکنولوژی های Edge و GPRS براتون محیا میکنه.

3G هم که معروفه به باند نسل سوم مخابراتی با پهنای باند 7.2 مگابیت در ثانیه (اگه دقیق گفته باشم !) و در بقیه کشورها برای انتقال داده های زیاد ، مکالمه تصویری

کلا DATA حساب میشه و اینترنت و ... را با سرعتی بیش از تکنولوژی های Edge و GPRS براتون محیا میکنه.

ببینیم و تعریف کنیم

من که چشم اب نمیخوره همچین کاری صورت بگیره

هروقت نگاهم به دوربین جلوی گوشیم میافته فکر میکنم ایا اینقدر زنده خواهم بود که از این دوربین هم استفاده کنم یا اینکه این دوربین برای همیشه آک بند خواهد موند ( چون من وصیت کردم وقتی مردم موبایلم رو باهام خاک کنند _ رسمی که جدیدا مد شده ):(

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری