amir12

مشکل محل قرار گیری لوگو

10 پست در این موضوع

سلام من از قالب sj_business استفاده می کنم یک مشکلی که دارم میخواهم لوگوش را برای یک سایت دو زبان تنظیم کنم که اگر فارسی بود یک لوگو فا رسی نمایش داده بشه اگر انگلیسی بود یک لوگوی دیگه حالا نمیدانم کدی که دارم کجای فایل php قرار بدم که جایگزین کد قبلی باشه که هم لوگوی قبلی نمایش داده نشه هم بشه برای دو زبانه اماده اش کرد جای لوگوی قبلی هر چی گشتم تو فایل index.php نفهمیدم کجا لوگو فراخوانی شده که کد زیر جایگزینش کنم

کد

<div id="logo-position">
   <jdoc:include type="modules" name="mylogo" />           
</div>

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

باید مشخص کنید لوگو کجا فراخوانی میشه

سایت آنلاین رو نشون بدید تا نگاه کنیم

احتمالا لوگو در موقعیتی به همین نام لود میشه و از طریق css تصویر لوگو شما تو موقعیت نمایش داده میشه

ارسال شده در (ویرایش شده)

من حتی امدم تو فایل css از این کد ها استفاده کردم چیزی نمایش داده نشد

template_rtl.css

h1.logoa {background:url(../images/cyan/logoFa.png) no-repeat!important;}

template.css

h1.logoa {background:url(../images/cyan/logo.png) no-repeat

ویرایش شده در توسط amir12

[ATTACH=CONFIG]3935[/ATTACH]

سلام الان مشکلم شد دو تا :21:علاوه بر لوگوی سایت که با توجه به زبان عوض نمیشه سایت دو زبانه هست یعنی هم فارسی داره هم انگلیسی و موقعیت قالب هم rtl و ltr داره که تو عکس مشخصه وقتی که سوئیچ روی زبان خاص مثلا فارسی یا انگلیسی می کنم موقعیت ها علاوه بر لوگو تغییر نمی کنه در صورتی که قالب دو زبانه طراحی شده و منوها و غیره سر جای خودشان هستند

دوستان راهنمایی می کنند که چه طور می شه این دوتا مشکل حل کرد که وقتی زبان سایت میشه فارسی موقعیت بشه rtl و وقتی زبان سایت می شه انگلیسی موقعیت بشه ltr با توجه به دمو

برای rtl شدن با توجه به اینکه بسته ی زبان فارسی هم نصب و فعاله، و شما استایل جداگانه ای برای فارسی نوشتید (rtl.css) میتونید از شرط زیر هم در فایل index قالب (در قالب های مختلف باید در فایل های مختلفی اضافه کنید در همه ایندکس نیست ) استفاده کنید .(در این مثال من مسیر و اسم فایل رو بصورت نمونه نوشتم)

if ($config->get('direction') == 'rtl') { $this->css->stylesheets->add('template:css/rtl.css'); }

تو فایل index.php یک کد داره برای تغییر زبان فقط نمی توانه چه طور کار نمی کنه

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" <?php echo ($ytrtl == 'rtl')?'dir="rtl"':''; ?> lang="<?php echo $this->language; ?>">

کدی که شما قرار دادید ارتباطی به چپ چین راست چین نداره .. دقت کنید کدی که خانم ملکی ارائه کردند را باید استفاده کنید.قطعا نیاز دارید با کد نویسی آشنایی کافی داشته باشید

کدی که شما قرار دادید ارتباطی به چپ چین راست چین نداره .. دقت کنید کدی که خانم ملکی ارائه کردند را باید استفاده کنید.قطعا نیاز دارید با کد نویسی آشنایی کافی داشته باشید

ممنون من حتی کدی که خانم ملکی گفتند را این طوری ویرایش کردم و قرار دادم و لی اتفاقی نیفتاد

<?php if($this->direction == 'rtl') : ?>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ;?>/templates/<?php echo $this->template ;?>/css/template_rtl.css" rel="stylesheet" type="text/css" /> 
<?php endif; ?>
<?php if($this->direction == 'rtl') : ?>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ;?>/templates/<?php echo $this->template ;?>/css/template_rtl.css" rel="stylesheet" type="text/css" /> 
<?php endif; ?> 

ایا این کد فرق می کنه با کدی که خانم ملکی گفتند

if ($config->get('direction') == 'rtl') { $this->css->stylesheets->add('template:css/rtl.css'); }

دوستان بررسی می کنید به بینید مشکل از کجا است فرقی بین کدی که من نوشتم با کی که خانم ملکی گفتن هست چرا قالبم با تغییر زبان موقعیت موقعیتهاش عوض نمی شه :21:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری