amirfallah3301

امنیت جوملا 2.5.x

6 پست در این موضوع

باسلام و عرض خسته نباشید

من یک سایتی دارم که از جوملا 2.5.9 در آن استفاده کرده ام

دیروز از طرف شرکت هاستینگمون سایت رو suspend کرده بودند به دلیل وجود 4 ویروس در سایت

که بهم گفتند به خاطر این هست که شما از پرتال آپدیت استفاده نمی کنید و مشکل از جوملا هست

گفتند باید حتما به جوملا 3 ارتقا بدهید واگر این اتفاق دوباره رخ بدهد و ویروسی در سایت کشف شود ، هاست شما ریست خواهد شد!!

حالا که سایت بالا اومده من اون رو به جوملا 2.5.11 آپگرید کردم آیا جوملا 2.5.x تا این حد نا امن هست؟؟؟؟؟؟؟

آیا نیاز به ارتقا به جوملا 3 هست؟؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ببینید دوست عزیز فاکتور های زیادی برای امنیت جوملا وجود داره که اگه رعایت بشه تقریبا 99 درصد سایت در برابر هک و اسیب ایمن میشه .

فاکتور هایی مثل انتخاب سرور مناسب

استفاده از جوملا نسخه stable

افزودن پچ های امنیتی در صورت ارائه

استفاده از کلمات عبور قوی

پسورد گذاستن بر روی administrator

تنظیم فایل .htaccess

و....

اگه همه این ها را رعایت کردید مطمئن باشید جوملا از نظر امنیت مشکلی نداره .

در ضمن نسخه 2.5.11 نسخه stable هست و هیچ مشکلی نداره . به نظر من نیازی به اپگرید به نسخه بالاتر نداره .

البته نظر قطعی را باید مدیرای عزیز بدن .

ببینید دوست عزیز فاکتور های زیادی برای امنیت جوملا وجود داره که اگه رعایت بشه تقریبا 99 درصد سایت در برابر هک و اسیب ایمن میشه .

فاکتور هایی مثل انتخاب سرور مناسب

استفاده از جوملا نسخه stable

افزودن پچ های امنیتی در صورت ارائه

استفاده از کلمات عبور قوی

پسورد گذاستن بر روی administrator

تنظیم فایل .htaccess

و....

اگه همه این ها را رعایت کردید مطمئن باشید جوملا از نظر امنیت مشکلی نداره .

در ضمن نسخه 2.5.11 نسخه stable هست و هیچ مشکلی نداره . به نظر من نیازی به اپگرید به نسخه بالاتر نداره .

البته نظر قطعی را باید مدیرای عزیز بدن .

ممنونم از پاسخگوییتون

من خودم 6 سال هست که جوملا کار می کنم و خیلی به مسائل امنیتی واقف هستم و هنوز یک بار هم سابقه نداره هیچ کدوم از سایت هایی که ساختم هک شده باشه ، این مورد که عرض کردم ، ورود ویروس به هاست هست! نه تغییر درمحتوا و یا در مطالب که بگیم به خاطر رمز عبو و ... اینا باشه

برای این میخواهم مطمئن شوم که امکان Shell uplod و سایر نفوذ ها به هاست بسته باشد در این نسخه از جوملا...

وگرنه نسخه 1.5 جوملا هم اگه استیبل باشه هیچ مشکلی نداره

اگر بر روی سرورتون انتی شل و انتی ویروس مناسب نصب شده باشه مشکلی پیش نمیاد .

یادتون باشه که سرورتون را از هر کشوری انتخاب نکنید .

قیمت پایین هاست نشان دهنده ضعف در قسمتی از کانفیگ و یا پشتیابنیه اونه .

و این را هم بدونید که اگه کانفیگ سرور درست انجام شده باشه امنیتش بالاست . خیلی از هاستینگ ها از وب سرویس های مناسبی استفاده نمیکنند . مثلا ماژول های اپاچی را دستکاری میکنن یا از لایت اسپید و .. استفاده میکنن.

بیشتر امنیت مال هاست هست.سرور اختصاصی و تنظیمات صحیح اون میتونه خیلی از نفوذها رو جلوگیری کنه.

باسلام و عرض خسته نباشید

من یک سایتی دارم که از جوملا 2.5.9 در آن استفاده کرده ام

دیروز از طرف شرکت هاستینگمون سایت رو suspend کرده بودند به دلیل وجود 4 ویروس در سایت

که بهم گفتند به خاطر این هست که شما از پرتال آپدیت استفاده نمی کنید و مشکل از جوملا هست

گفتند باید حتما به جوملا 3 ارتقا بدهید واگر این اتفاق دوباره رخ بدهد و ویروسی در سایت کشف شود ، هاست شما ریست خواهد شد!!

حالا که سایت بالا اومده من اون رو به جوملا 2.5.11 آپگرید کردم آیا جوملا 2.5.x تا این حد نا امن هست؟؟؟؟؟؟؟

آیا نیاز به ارتقا به جوملا 3 هست؟؟

درود

به طور کلی امنیت یک سایت جوملایی از ابعاد محتلفی قابل بررسی هست و فقط با نصب افزونه ها و htaccess ایمن نمیشه

منظور از ویروس این نیست که ویروس مثل ویندوز باشه...چون ویروس با سرور در ارتباطه ...بیشتر منظور فایل مخرب هست که به وسیله اون امنیت سرور بخطر می افته

شما باید مطئن بشید سایتتون باگ نداره و افزونه هاتون دچار مشکل نیستند و همچنین سرورتون تمهیدات امنیتی مناسب رو در نظر گرفته باشند

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری