fr_sdgh

فونت قالب

14 پست در این موضوع

سلام، یکی از قالب های gavick از فونت open sans استفاده میکنه ولی این فونتی توی فایل تمپلت موجود نیست روی سیستم هم باید نصب بشه پس از کجا خونده میشه؟ آیا من برای اضافه کردن فونت فارسی باید اونو بریزم توی سرورم؟ آیا open sans از سرعت لود وب من کم میکنه؟ آخه هم فونت فارسی هم ای ان یه خورده باعث سنگینیش نمیشه؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

شما برای تغییر فونت باید از دستور fontface استفاده کنید.

فونتی هم که قالب استفاده کرده فکر کنم از فونت های دیفالت کامپیوتر است که از خود سیستم بیننده لود میکنه.

اون فونت میتونه از طریق api هم لود شده باشه فونت های google api رو ببینید (از طریق url بارگذاری میشن این فونت ها )

از api فونت فارسی هم میتونید اضافه کنید

اون فونت میتونه از طریق api هم لود شده باشه فونت های google api رو ببینید (از طریق url بارگذاری میشن این فونت ها )

از api فونت فارسی هم میتونید اضافه کنید

بله از این url برای لود استفاده میکنه http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300,600,700

خیلی برام پیچیده تر شد چون این آدرس اصلا وجود خارجی نداره البته اضافه کنم روی لوکال دارم کار میکنم

حال بگذریم... اینجوری سرعت لودش فرقی با ریختنش توی هاست خودمون نداره که؟

فونت فارسی چطور کنم؟

@font-face {
   font-family: "BHoma";
       src: url('BHoma.eot') format('eot'), url("BHoma.woff") format("woff");
}

از این دستور استفاده کنید ...

البته جای BHoma باید اسم اون فونت باشه،و جلوی url آدرس همون فایل ها از فونتی که آپلود کردید...

ارسال شده در (ویرایش شده)

@font-face {
   font-family: "BHoma";
       src: url('BHoma.eot') format('eot'), url("BHoma.woff") format("woff");
}

از این دستور استفاده کنید ...

من فونت F_akhbar رو دانلود کردم در پوشه fonts از قالب gavick که از قبل تعبیه شده بود ریختم

دستور

کد:

@font-face
{
font-family: "F_akhbar, tahoma";
src: url("../fonts/F_akhbar_0.ttf")

}

رو هم به tamplate.css اضافه کردم اما تغییری نکرد

نامی از فونت open sans هم در css ها برده نشده حتما ار php میخونه که تنظیمات قالب هست لطف کنید شما یه نگاهی بندازید میخواید قالب رو آپ کنم

*این .. قبل آدرس font دقیقا یعنی چی؟

ویرایش شده در توسط fr_sdgh

یکی بابا کمک کنه

یه فونت فارسی میخوایم بریزیماااا

ببینید چهار حالت داره توی تنظیمات

-standard که کاری بهش نداریم فونت های پیشفرض هست

-google fonts که من به سایتش رفتم چایی برای آپلود نداشت

-squirrel هم که توی سایتش در مورد فونت فارسی بحث شده بود گفته بودن ساپورت نمیدن برای آپلود

-Adobe Edge هم که نفهمیدم چی هست

سایت گویک هم که تا پول ندی باهات حرفم نمیزنن، حال چه کنیم؟

[ATTACH=CONFIG]4196[/ATTACH]

من با یکی از قالب های این سایت که با فریم ورک gavern ساخته میشه کلی کلنجار رفتم تا بالاخره تونستم یه فونت بهش اضافه کنم. مراحل زیر رو انجام بدین:

در پوشه ی fonts یک پوشه ایجاد کنید و یک نام دلخواه براش انتخاب کنید.( این نام دلخواه که میگم نام فونت هست ولی شما نام فونت را قرار ندید چون در اون صورت متوجه نمیشید فونت درست اجرا میشه یا خیر.یعنی چون شما اون فونت را دارین براتون نمایش میده)

فونت هاتون رو در اون با 4 پسوند ttf , svg , woff و eot بزارین و با اسم های foldername-webfont.

سپس یک فایل با اسم stylesheet.css بسازید و این کد css رو توش بزنید :

@font-face {
   font-family: 'اسم فونت يا همان پوشه';
   src: url('اسم پوشه-webfont.eot');
   src: url('اسم پوشه-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
        url('اسم پوشه-webfont.woff') format('woff'),
        url('اسم پوشه-webfont.ttf') format('truetype'),
        url('اسم پوشه-webfont.svg#اسم پوشه') format('svg');
   font-weight: normal;
   font-style: normal;
}

سیوش کنید. حالا به تنظیمات قالب و بخش fonts برید و برای همه ی آیتم ها گزینه ی squirrel رو بزنید. خواهید دید که در لیستی که با انتخاب گزینه ی squirrel میزنید باز میشه، نام پوشه ی فونتی که اضافه کردید هم هست. اون رو انتخاب کنید و تنظیمات رو ذخیره کنید.

اگر این مراحل رو درست انجام بدین فونت سایت شما درست میشه

اوندوتا نقطه براي آدرس دهي هست،ه فلدر مياد عقب از جايي که هستيد،

واسه فونتم بايد 3تا فايل از اون فونت رو داشته باشيد،واسه بروزرهاي مختلف و اينکه و قتي فونت رو تعريف کرديد بريد تو css جاهاي مختلف سايت به جاي فونت قبلي اسم فونت جديدتون رو بذاريد

من اینو به tampate.css و style.css اضافه کردم اما فونت تغییری

@font-face {
   font-family: DeliciousRoman;
   src: url(http://www.font-face.com/fonts/delicious/Delicious-Roman.otf);
   font-weight:400;
}

من خیلی زبانم خوب نیست یکی بیاد لطف کنه این داکیومنت رو بخونه http://www.gavick.com/documentation/joomla-templates/gavern-framework/gavern-framework-fonts/ خصوصاً خط آخر که درمورد پوشه fonts توضیح داده درست متوجه نشدم گفته فقط کافیه فونت رو توی پوشه fonts بریزم و بعد خودش تو تمظیمات قالب اضافه میشه!؟ من ریختم چیزی اضافه نشد والا

راستش من میخوام از فونت open sans برای هدر و ... استفاده کنم فقط بادی فارسی باشه

سلام، یکی از قالب های gavick از فونت open sans استفاده میکنه ولی این فونتی توی فایل تمپلت موجود نیست روی سیستم هم باید نصب بشه پس از کجا خونده میشه؟ آیا من برای اضافه کردن فونت فارسی باید اونو بریزم توی سرورم؟ آیا open sans از سرعت لود وب من کم میکنه؟ آخه هم فونت فارسی هم ای ان یه خورده باعث سنگینیش نمیشه؟

open sans یکی از فونت های گوگل هستش پس توی پوشه فونت قالب دنبالش نگردید.

ضمناً هر فونتی که شما به قالب اضافه کنید طبعاً یه فایل خارجی حساب می شه که باید اول لود بشه بعد، اجراء پس روی سرعت لود تأثیر می ذاره.

امی از فونت open sans هم در css ها برده نشده حتما ار php میخونه که تنظیمات قالب هست لطف کنید شما یه نگاهی بندازید میخواید قالب رو آپ کنم

درسته. فایلای پی اچ پی اینو کنترل می کنن ولی معمولاً توی قالب های شرکت های معتبر تو بخش مدیریت قالب یه گزینه ای برای انتخاب فونت هست.

*این .. قبل آدرس font دقیقا یعنی چی؟

هر یک بار که "/.." توی آدرس دهی ذکر بشه، آدرس رو یک پوشه به عقب بر می گردونه مثلاً اگه شما یه پوشه به نام A داشته باشید که توی اون یه پوشه به نام B هستش و توی پوشه B هم یه پوشه به نام C، اگه بخواید به فایلی که توی پوشه C هستش آدرس یه فایل توی پوشه B رو بدید باید اینجوری آدرس دهی کنید:

../file.extension

و اگه بخواید به همون فایل آدرس یه فایل تو پوشه A رو بدید آدرس دهی اینبار اینجوری می شه:

../../file.extension

یکی بابا کمک کنه

یه فونت فارسی میخوایم بریزیماااا

ببینید چهار حالت داره توی تنظیمات

-standard که کاری بهش نداریم فونت های پیشفرض هست

-google fonts که من به سایتش رفتم چایی برای آپلود نداشت

-squirrel هم که توی سایتش در مورد فونت فارسی بحث شده بود گفته بودن ساپورت نمیدن برای آپلود

-Adobe Edge هم که نفهمیدم چی هست

سایت گویک هم که تا پول ندی باهات حرفم نمیزنن، حال چه کنیم؟

و اما نکته ای که اصلاً بهش توجه نشده توی این تاپیک!

ببینید صرف ایمپورت کردن یه فونت، دلیل نمی شه اون فونت جایی استفاده بشه. وقتی شما یه فونت رو به سند تحت وب اضافه می کنید امکان استفاده از اون فونت رو به قالب دادید ولی اگه اونو جایی استفاده نکنید مسلماً جایی اونو نخواهید دید.

جواب آقای طاهری یه دستورالعمل کامل برای ایمپورت کردن یه فونت هستش:

@font-face {    font-family: 'اسم فونت يا همان پوشه';    src: url('اسم پوشه-webfont.eot');    src: url('اسم پوشه-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),         url('اسم پوشه-webfont.woff') format('woff'),         url('اسم پوشه-webfont.ttf') format('truetype'),         url('اسم پوشه-webfont.svg#اسم پوشه') format('svg');    font-weight: normal;    font-style: normal;}

ولی تا اینجا فقط فونت رو ایمپورت کردید ولی جایی استفاده نشده.

خب فرض کنیم شما فونت Yekan رو با روش آقای طاهری تو قالب ایمپورت کردید و حالا می خواید بعنوان فونت اصلی تمام نوشته های قالب ازش استفاده کنید. برای این کار باید توی تگ body قالب این فونت رو به عنوان فونت اصلی بدنه قالب معرفی کنید:

body {
font-family: Yekan;
}

البته این دستورالعمل کلی کاره ولی اگه یه کد بعد از کد شما اومده باشه که اونم برای قالب فونت تعریف کرده باشه، کد شما بی اثر می شه. پس از اونجا که من قالب رو ندیدم و نمی دونم چه کدهایی فونت قالب رو کنترل می کنن، یه راه حل بهتون می دم که قالب رو مجبور می کنه از دستوری که شما دادید تبعیت کنه و اون استفاده از important! هستش. فقط کافیه بعد از نام فونت یه important! اضافه کنید تا تمام دستورات قبل و بعد کد شما بی اثر بشه و قالب از فونت شما استفاده کنه:

body {
font-family: Yekan !important;
}

توصیه:

CSS رو یاد بگیرید (حتماً!)

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری