it-net

نکته های اساسی در مورد Cpanel

3 پست در این موضوع

با سلام خدمت عزیزان گل جوملا ایران

خیلی واسم پیش اومده که همکارانمون در مورد استفاده از این کنترل پنل محبوب یعنی Cpanel ، رو بلد نیستن و بعد از مدتی باعث مسدود شدن کلی آی پی توسط شرکت رسمی سی پنل شده و مشتریانشون رو سرگردان و بدون بک آپ رها کردن.

امروز هم یکی از عزیزان جوملا ایران دچار مشکلی شده بود که مشخصات هاستشو که داد بهم متوجه شده باز یکی از نکات که رعایت نشده و تا به الان نتونستم مشاهده کنم این آموزشی که می خوام قرار بدم رو کسی در جایی درج کرده باشه چوم معمولا کسی نمیاد فرمول کاری خودش رو به کسی بگه ولی من برای اولین بار قرار میدم تا همکارانی که اگه این مطلب رو دیدن بتونم این موارد رو رعایت کنن تا باعث دردسر خودشون و کاربرانشون نشن.

نکته: همه می دونن که سی پنل برای یک شرکت انگلیسی هست و کلا با کلمه کشور عزیزمون ایران به دلیل تحریم و مسائل سیاسی مشکل دارن پس برای استفاده از این کنترل پنل فقط مدیرسرور باید موارد زیر رو رعایت کنه و مابقی کاریعنی هاست کردن دامنه های ir موردی در بر نخواهد داشت.

" فقط هرکسی از این مطلب کپی برداری می کنه منبع رو ذکر کنن خواهشاً "

خوب وارد بحث اصلی میشیم:

1- Domain:

یکی از نکات اولیه و بیسار حیاتی در مورد سرورهای لینوکس که مدیر سرور می خواد سی پنل رو نصب کنه اینه که باید دامنه های بین المللی (com , net , org و ...)رو برای name server و dns های اصلی استفاده بشه.

الف: مدیر سرور باید دقت کنه که ابتدا باید هویز دامنه رو lock کنه تامشخصات ثبت کننده رو hidden کنه تا نشه مشخص کرد ثبت کننده ایرانی هست یا نه.

ب: از کلمه ایران در حروف دامنه استفاده نشده باشه:

چون سی پنل در بازه ای زمانی دامنه های مورد استفاده در name server و host name رو مانیتور می کنه و با مشاهده این موارد 2تا کار انجام میده:

* آی پی استفاده شده توسط سی پنل رو مسدود می کنه و در black list قرار میده

* به دیتاسنتر اگر بجز آسیایی ها اطلاع میده که یک فرد ایرانی داره از سرویس شما استفاده می کنه که اگر دیتاسنتر انگلیسی و آمریکایی باشه بدون درنگ هارد سرور رو فرمت می کنه بدون اینکه نگاه کنه هاستینگ هست یانه ولی خوب .....

2- Time Zoon:

برای تنظیم ساعت سرور هیچ وقت به وقت تهران یعنی +3.30 قرار ندین چرا چون کمتر از یک ساعت (شاید بیشتر ولی زمان اوایل کار من یعنی 6 سال پیش 1 ساعته مسدود شد) مشخص میشه ایرانی هستی و دوباره آی پی مسدود و گزارش میشه به دیتاسنتر

3- Mail:

ایمیلی که در قسمت Basic cPanel & WHM Setup در WHM برای مطلع سازی از رویدادهای سرور قرار میگیره نباید با دامنه ir باشه مثلا test@test.ir

در برخی موارد توسط سی پنل برای حل مشکلات به سایت اصلی توسط whm / cpanel ایمیلهای ارسال میشه و آی پی مبدا کجاست سرور شما

نکته1: زیر رسیلر ها این امر در امان هستن و فقط ایمیل اصلی توسط مدیر سرور باید رعایت بشه،

نکته2: قسمتهای زیادی نیاز به ایمیل دارن و بهتره ایمیلهای gmail قرار بگیره چون سریع و بدون تاخیر ایمیلها رو دریافت و ارسال می کنه.

4- Contact Information:

مشخصات اصلی مدیر وسرور نباید مشخصات ایرانی باشه و بهتره آدرسی خارج از ایران وارد بشه.

نکته: زیر رسیلر ها این امر در امان هستن و فقط ایمیل اصلی توسط مدیر سرور باید رعایت بشه.

خوب اینا موارد کلیدی اصلی برای دور زدن از تحریم هست که اگه یکی از موارد بالا رعایت نشه دیر یا زود سرور دچار مشکل میشه.

خوب موارد زیاد هست و این نکاتی بود که توسط من تویه این 7 سال فعالیت کاریم در این زمینه کسب کردم و اگرسوال یا اشتباهی داشتم خیلی خیلی خوشحال میشم دوستان برام مطرح کنن.

موفق و پیروز باشید.

منبع: شرکت وب گستران پیشرو

1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ConfigServer Security&Firewall:

در این بخش که یکی از بخش های امنیتی سرور شما می باشد و مربوط به تنظیمات سرور و امنیت می باشد بعضی دوستان وقتی رسلری می دهند بعد از چندی برخی از نمایندگان زنگ می زنند که مثلا ای پی ما بن شده و باز نمی شه حالا شما در قسمت Flash All blocks می توانید این مشکل و حل کنید و ای پی های که بن شده اند را آزاد کنید و رسلری شما به کار خودش ادامه بده

نکته دیگر در مورد Check server Security است که بهتر هر چند وقت یکبار بهش نگاهی بندازید و با کلیک بر ان امنیت سرور خود را بسنجید البته 100 نیست ولی خوبه

قسمت دیگر بخش Upgrade

است که حتما حتما این امر رو در نظر داشته باشید و 100 این بخش و اپدیت کنید

قسمت دیگر :csf - ConfigServer Firewall

که می توانید در این بخش Firewall Security Level و تعیین کنید که بهتره روی High بگذاریدgift

بازم ادامه می دهیم کم کم

ممنون دوست من این مطلب من در مورد مدیران سرور بود که چطوری کاری نکنن که آی پی اصلی سرور توسط سی پنل بلاک بشه نه اینکه آی پی های بلاک شده توسط fiewall سرور بلاک یا باز کنن.

باز ممنون از مطلبتون چون این مطالب رو جمع بندی کردم و بصورت کامل در قسمت مدیریت و کانفیگ سرور قرار خواهم داد.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری