aligoli

سرور هاست اشتراکی

38 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

خیلی ها با این واژه آشنا هستند اما واقعا برای یک شخص کنجکاو و طالب علم فناوری یکم گنگه ، اگر کسی اطلاعاتی داره که حتما خیلی ها دارند لطفا بیشتر توضیح بده .

این هاست ها رو در چه نوع سرویس با نصب چه سیستم عاملی میشه بوجود آورد ؟

سرور باید دارای چه مشخصاتی باشه ؟ cpu یا rom یا ...

چه پنلی برای این نوع هاست پیشنهاد می شود ؟

و اطلاعات دیگری که فکر می کنید لازمه .

:cool:

ویرایش شده در توسط it-net
عدم استفاده از عنوان مناسب و محل تاپیک

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

عزیز درست اینجا تالار سرور است

ولی دلیلی نمیشه که سوالی که تو موتور های جستجو می تونید جوابشو پیدا کنید اینجا هم پست بزنید

این پست برای معرفی و رفع عیب است

پیشنهاد که این لینک رو برای همیشه داشته باشید در روابط

این انجمن رو به یاد دارم برای همیشه اما دقیقا اطلاعاتی در این باره ندارم و علاقه دارم از بچه های این انجمن آموزش ببینم ، در ضمن چیزهایی هست که فکر نکنم دقیقا احساسش کنی ، بحثی به نام seo ، درسته اون انجمن تخصصی هست اما بحث ها و مطالبی رو که طرفدار زیاد داره ما می تونیم در انجمن ایجاد کنیم تا بتونیم با استفاده از جستجوی دیگر کاربران در گوگل ، این انجمن در سطح بالاتر گوگل قرار بگیره و اینگونه رونق و بازدید بیشتری داشته باشه ..

همه چیز رو نباید شرح داد با کمی فکر میشه بفهمید بخدا .

و امیدوارم درک کرده باشید و همکاری کنید .

این انجمن تخصصی جوملاست و قرار جوملا باشه

این بحث ها متفرقه هم باید باشه

ولی در حال حاضر آمار نشون میده 70 درصد بحث ها مربوط به متفرقه هاست نه جوملایی ها

یاسین عزیزم اگر این بحث متفرقه بود ، جناب طالبی قسمتی رو به نام " سرور،میزبانی وب و دامنه " ایجاد نمیکردند . این واضحهه ! و اگر شما اطلاعاتی در این زمینه نیستید مجبود نیستید اسپم ارسال کنید .

سوال کنید من درخدمتم

مشکلی هم نیست

اسپم هم می فرستیم

بحث هم جای خودشو نداره

دیگه؟

والا ما که سوال کردیم به جای جواب دادن و اظهار نظر کردن خودت ، اومدی گفتی دارید استکبار می کنید و این حرفها ...

ای ول

مخلص

عزیز

پس دوباره میگم سوالتو درست و شفاف بپرس و بگو چی م یخوای تا جواب بدیم

خیلی ها با این واژه آشنا هستند اما واقعا برای یک شخص کنجکاو و طالب علم فناوری یکم گنگه ، اگر کسی اطلاعاتی داره که حتما خیلی ها دارند لطفا بیشتر توضیح بده .

این هاست ها رو در چه نوع سرویس با نصب چه سیستم عاملی میشه بوجود آورد ؟

سرور باید دارای چه مشخصاتی باشه ؟ cpu یا rom یا ...

چه پنلی برای این نوع هاست پیشنهاد می شود ؟

و اطلاعات دیگری که فکر می کنید لازمه .

به صورت عاميانه ميتونم اينجوري تعريفش كنم : تقسيم فضا و منابع يك سرور اختصاصي بين كاربران.

در واقع هاستينگ شما يك سرور اختصاصي خريداري مي كنه و با استفاده از كنترل پنل ها و نرم افزارهاي جانبي فضا و منابع سرور رو بين شما و ساير مشتري ها تقسيم بندي مي كنه.

اطلاعات کامل

اطلاعات کامل

-*+

سوال اول :

سیستم عامل های نسخه سرور این کارو یم تونند ساپورت کنند

-*+

سوال دوم :

مشخصات سیستم بستگی به کشیدن کار از سرور داره ،یعنی هر اندازه که می خواید کار بکشید ازش باید مشخصات رو با تعریف کرد یا خرید

مثلا اگر سرور مجازی برای راه اندازی سرور گیم باشه پس باید رم بالایی داشته باشه .

-*

پنل های زیادی هست برای این کا ر

ولی فکر کنم منظورتون نرم افزاری که برای مجازی سازی استفاده می شه

VirtualBox .Microsoft Windows Virtual server.VMware.Microsoft Hyper-v

و ده ها نرم افزار دیگه

ولی اگر منظورتون پنل هاستینگ هست که whm.cpanel.a.d... ,و زیاد هست

ببین مثلا الان من یه سرور داریم که روش سیستم لینوکس نصب شده ، میخوام این رو اشتراکی کنم ، یعنی همه مشتریان از یک منبع مشترکی استفاده کنن ، bandwich ، هر کدوم هم که فضای مناسب خودشون رو دارند ... برای چنین کاری باید از چه مجازی سازی استفاده کنم ؟ اصلا نیاز چنین کار هست ؟

با هماهنگی هایی که با ابوالفضل کردیم در استارت این فروم گفتیم این قسمت رو اعمال کنن تا اطلاعات بسیار مفیدی که در این 7 سال سابقم رو به بچه های این فروع انتقال بدم.

پس: آموزش کلیه موارد سرور، سرور مجازی ، هاستینگ و دامنه در این انجمن هم ارائه خواهیم کرد.

در مورد سوال دوست عزیز.

باید بگم سیستم عاملهای مورد نیاز برای هر نوع سرویس متفاوت هست مثلا برای هاست ویندوز از نسخه های ویندوز سرور 2003 و 2008 استفاده میشه که هر کودوم نصبت به خودش مزیت و عیبهایی داره که دارم اطلاعات کلی جمع بندی می کنم و در تاپیک خودشون ارائه خواهم کرد.

برای هاست لینوکس هم از سیستم عامل لینوکس استفاده میشه که همینطور که همه میدونن لینوکس دارای نسخه های متفاوتی هست ولی در کل هسته اونا همشون از linux RedHot استفاده شده.

که برای سرور هاستینک سیستم عامل CentOs استفاده میشه که بهترهست برای این کار.

میزان مشخصات سخت افزاری همینطور که یاسین جان گفتن متفاوت هست ولی اینم اضافه می کنم که سرور هاستینگ به دو صورت استفاده میشه:

1- سرور اختصاصی

2- سرور مجازی

سرور اختصاصی که از اسمش معلومه تمام منابع اختصاصی هست مثل یک کامپیوتر متصل به اینترنت و هزینه بالایی داره نسبتا:D

سرور مجازی هم با استفاده از نرم افزارهای مجازی ساز که یاسین جان باز لطف کردن نام بردن استفاده میشه که قطعات سخت افزاری سرور رو به قسمتهای کوچک تقسیم میکنن (به صورت مجازی) بعد میشه روش سیستم عامل دخواه نصب کرد و سرویس مورد نظر ارائه داد:) و هزینه بسیار پایینی برای این نوع سرور مجازی نصبت به سرور اختصاصی میشه تعیین کرد.

سرورهای مجازی به دو صورت ارائه میشن:

1- Virtual private server (VPS) : منابع این سرورمجازی بصورت اشتراکی هست و در هر لحظه قابل تغییر هست

2- VDS (Virtual Dedicated Servers) : منابع این سرورمجازی بصورت کاملا اختصاصی هست و نصبت هزینه بالایی به vps داره و در هر زمان نمیشه ارتقا داد (مثل هارد دیسک)

منظور از عدم ارتقا هارد دیسک در VDS اینه که مثلا هارد 30 گیگ داده شده نمیشه 30 رو به 60 ارتقا داد و باید درایو دوم رو ایجاد کرد یعنی 2 درایو 30گیگ.

در مورد نوع کنترل پنلهای مدیریت هاست به صلیقه مدیر سرور بستگی داره که در سرور لینوکس سی پنل پنل عرف و پر کاربردی هست.

باز هرگونه سوالی داشتین در خدممتون هستم. :25::auizz3ffy9vla57584x

ممنون ازت مصطفی جان که واقعا عامیانه و خلاصه توضیح دادی ...

------

1. برای vps که برای سرورهای مجازی هست ، گفتی منابع به صورت اشتراکی هست ... ولی برای vds که سرور مجازی هست گفتی منابع اختصاصی ، این یعنی اینکه در vps ما اگر سرورمون پهنای باندش 2 ترا باشه و 100 تا مشتری داشته باشیم ، تمام این 100 تا کل این 2 ترا استفاده میکنن به صورت مشترک اما در vds برای پهنای باند هر شخص مثلا 2 گیگ انتخاب میشه ، درست فهمیدم ؟

2. الان معمول ترین و پر رواج ترین سیستم که روی سرورهای لینوکس نصبت میشه چه نوع ورژنی هست ؟ CentOs یک ورژن سیستم لینوکس هست ؟ قطعا این بهترین و پراستفاده ترینه یا نظر شخصیته ؟

3. در حال حاضر برای سرورهای ویندوز ، سیستم 2003 استفاده میشه یا 2008 ، به صورت عامیانه و خلاصه اگر بخوای شخصا بگی و مثبت و منفی ها شو ببینی ، در چی میبینی و چطور تشریح میکنی ؟

ارسال شده در (ویرایش شده)

1- دوست من پهنای باند ربطی به اشتراکی و اختصاصی نداره برای این مورد مدیر سرور به شما حق استفاده از 2000 گیگ پهنای باند میده که اگه شما 2001 گیگ بسوزونید سرویس شما بسته یا باید هزینه اضافی برای پهنای باند بدین.

2- بستگیبه نوع کنترل پنل داره که بهترین سیستم عامل Centos هست که جدید ترینش نسخه 6 هست و اینم بگم با برخی کنترل پنلها سازگاری نداره و باید از نسخه 5.6 - 5.7 استفاده کنن.

3- نوع این بستگی به کار مدیر سرور داره که برخیشو میگم:

• ویندوز 2003 از منابع سرور بسیار کم استفاده می کنه طوری که روی سرور مجازی 128 مگابایت رم هم بالا میاد ولی 2008 باید حداف 1024 مگابایت رم داشته باشه.
  • ویندوز 2003 دارای باگهای هست که به همین دلیل 2008 ارائه شده ولی خوب لود 2003 از 2008 بالاتر و سبک تر هست ولی 2008 دارای امنیت بالایی هست.
  • از هردو مدل استفاده میشه ولی کسی منابع سرور قوی داره بهتره 2008 نصب کنه تا بتونه رویه امنیتش بیشتر تکیه کنه ولی 2003 هم با رفع باگهای عامیانه میشه روش کمی تکیه کرد.
  • تویه ایران نسخه های کرک شده عامی هست چون لایسنس ویندوز سرورها از ماهی 12-56$ متغیرهست و کسی فعلا استفاده نمی کنه بجز معدود کاربرانی که می تونن از هزنش بر بیان پس نسخه اصلی با آپدیت هر کودوم اون مشکلات رو رفع می کنن.

ویرایش شده در توسط it-net
اشتباه تایپی

چرا شما به Centos میگی کنترل پنل ؟ منظورم اینه اسمش اینه یا عادت شده یا چی ؟ آخه من فکر کردم Centos یک سیستم عامله که روی سرور لینوکس نصب میشه و کنترل پنل به cpanel یا دایرکت آدمین یا ... میگند ...

پس اینکه میگند اشتراکی ، اختصاصی ، اشتراکی دقیقا چه مزیت هایی داره یا چجوریه ؟ من فکر میکردم مثلا همه از یه منابع استفاده می کنند ولی در اختصاصی ، منابع دقیقا مشخص هست اما انگار اشتباه میکردم ... ممنون میشم توضیح بدی واقعا . :auizz3ffy9vla57584x

ممنون اشتباهی تایپ کردم که اضافه کردم متن کاملی رو.

دوست من هاست اختصاصی نداریم درسته کسی رویه هاست اشتراکی یه آی پی اختصاصی براتون میده و میگه هاستت اختصاصی هست ولی فقط آی پی اختصاصی میشه و سرور یکی هست.

زمانی هاست اختصاصی میشه که خودتون سرور یا سرورمجازی بگیرین و فقط سایت خودتون روش باشه.

در مورد منابع هم باید بگم این بستگی به مدیر سرور داره و شما فکر کنم سرور مجازی رو با هاست کمی مورد پیدا کردین و باهم تداخل شده.

منابع اختصاصی برای سرور هست نه هاست.

هاست اختصاصی که رویه سرور مجازی میره اون موقه دارای هزینه بالایی داره مثلا یه مثال میزنم:

سرور محازی لینوکی 512 رم ماهی 18 هزار تومان

لایسنس سی پنل ماهی 22 هزار تومان

جمع کل 40 هزار تومان ماهانه

در این مورد کل منابع رو می تونید خودتون استفاده کنید ولی در هاست اشتراکی شما نباید مثلا از 10% از منابع سرور در یه مدت استفاده کنید که اگه بکنید سرویس شما بنا به تشخیص مدیر سرور مسدود یا هزینه اضافه باید بدین.

(شوخی) من با 40 تومان انصافا میرم شمال 1 ماه میمونم ... :13:

-----

ip اختصاصی دقیقا چرا استفاده میشه و از کجا باید تهیه کرد ؟

:37:

برای آی پی باید با مدیر سرور مذاکره کنید و هزینه ماهانه یا سالانه رو بدین.

برای درگاه اینترنتی بیشترین کاربرد رو داره چون دیتا به بانک از آی پی ثابت باید باشه تا امکان هک کم بشه.

فرض کن من قراره سرور بگیرم ، منباید اطلاعاتی داشته باشم ازش تا بدونم چیه ! پس مدیر سروری وجود نداره مصطفی جان . به چه کاری میاد دقیقا ?

هر سرور یک ip اختصاصی داره ، اگر یک مشتری هاستی میخواد از سرور ما و بگه ip اختصاصی میخوام ، چنین چیزی امکان داره ؟ و اگر داره چطور امکان پذیره ؟

دوست من شما در اولین کار که می خواین وارد این شغل بشین باید:

1- دنبال بهترین کیفیت باشی،

2- از قیمت پایین چشم پوشی کنی،

3- علم مدیریت سرور داشته باشی (اگه نداری با یک فرد ماهر قرارداد ببند.)

4- برای آی پی اضافه باید رنج آی پی بخری از دیتاسنتر.

اگه سرور مورد نیازت هست خواستی در پ.خ در ارتباط باش تا کمکت کنم:)

مصطفی جان راستیتش داستان ما جریان اون پسر پولداره نیست ، جریان ما جریان پسریه که همه جوره داره خرجش و خودش درمیاره و .... حالا جاش نیست در این تایپک و نمیخوام واردش بشم ولی ، میدونم اگر با این توضیحات خوبت ادامه بدی واقعا من به درجه ای که بتونم گلیم خودم و بکشم بیرون ، میرسم چون میدونم اگر یه چیزی رو بخوام تا بهش نرسم شاید خوابمم نبره ... شک نکن که قصد وارد شدن به این حرفه و شغل و ندارم ، فقط چون شخصا چند سایت دارم برای خودم میخوام روش بدون واسطه گری شو یاد بگیرم تا کارهای خودم و رو سرورم بیارم بالا ...

البته نمیخوام فکر کنی من میگم شما گرون میدی یا کارت درست نیست ... همین که اطلاعات خوبی داری و البته که من فکر میکنم خوب هستند یک دنیا برای من ارزش داره و مطمینم کارت درسته که این همه دوست داری و اعتبار داری ... مشکل از منه . :auizz3ffy9vla57584x پرچم بالاست .

----------

راستی سوال هم نپیچون ;)

هر سرور یک ip اختصاصی داره ، اگر یک مشتری هاستی میخواد از سرور ما و بگه ip اختصاصی میخوام ، چنین چیزی امکان داره ؟ و اگر داره چطور امکان پذیره ؟

میدونم چی میگی عزیز چون منم مثل شما استارت کردم.

من نپیچوندم و جواب شمارو در بند 4 دادم:

4- برای آی پی اضافه باید رنج آی پی بخری از دیتاسنتر.

یعنی از دیتاسنتر یا جایی که سرور اختصاصی یا مجازی رو میخری بید بگی آی پی هم می خوام.

اگه سرور اختصاصی داری مثلا 8 تا آی پی می خوای و به شما 7 تا آی پی آزاد میده و یکیش برای شناسایی رنج آی پی هست.

سرور مجازی بود که فقط اضافه کنه تا بتونی استفاده کنید.

:25:

مثلا در سایتی زده DEDICATED SERVERS و vSERVER خوب همونطور که میدونیم ، یعنی سرور اختصاصی و سرور مجازی .

ما از کجا بدونیم این سرور مجازی همون VPS هست ؟ یا از کجا باید بفهمم VDS هست ، شاید ما VDS بخواییم ! تو اطلاعاتش هم چیزی نزده ! باید با پشتیبانی تماس گرفت یا راه دیگه ای ، علامتی ، چشمکی چیزی به ما میزنه ؟ :1dco2x0p1lilzhfpg1t

بله ، متوجه نشدم دقیق ، معذرت ، پس ip که مثلا بخوام ، کاراییش همینیه که گفتم ؟ یعنی مشتری میتونه بگه دامین من رو رو ip اختصاصی بزن یا روش کاربردش و میخوام بدونم ؟ این رنج هم به چه کاری میاد ؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری