s1r101

آموزش های جدید در مورد بهینه سازی سایت با جی تی متریکس

65 پست در این موضوع

دوست عزیز ، به تاپیک ها دقت کنید ، مسائل کاملا واضح هستند ....

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

واقعا ممنون

مطالبی خیلی جالب و مفیدی بود

حیفم اومد پست نذارم

ویرایش شده در توسط ymahdavian

اولین گزینه مورد بحث من:

Enable keep alive

به طور کلی یعنی زنده نگه داشتن یک فایل بین سرور و مرورگر این گزینه بیشتر از طرف سرور شما میباشد اما اگر دسترسی به سرور ندارید شما نیز میتوانید کارهایی بکنید

برای بهینه سازی این گزینه کافیست فایل .htaccess خود را ویرایش و این کد را به آن اضافه نمایید

<ifModule mod_headers.c>     Header set Connection keep-alive </ifModule>

اگر سرور شما آپاچی میباشد از این کد استفاده نمایید و از مدیر سرور بخواهید تنظمیات keepalive را روی حداکثر قرار دهد

#
# KeepAlive: Whether or not to allow persistent connections (more than
# one request per connection). Set to "Off" to deactivate.
#
KeepAlive On

#
# MaxKeepAliveRequests: The maximum number of requests to allow
# during a persistent connection. Set to 0 to allow an unlimited amount.
# We recommend you leave this number high, for maximum performance.
#
MaxKeepAliveRequests 100

#
# KeepAliveTimeout: Number of seconds to wait for the next request from the
# same client on the same connection.
#
KeepAliveTimeout 100

اگر سرور شما لایت اسپید میباشد به مدیر سرور بفرمایید گزینه smart keep-alive را فعال نماید و keepalive را روی حداکثر قرار دهد(لایت اسپید خیلی از تنظیمات خود را از آپاچی فراخوانی میکند اگر آپاچی را خوب کانفیگ کنید روی لایت اسپید هم تاثیر خیلی زیادی خواهید گزاشت)

اگر سرور شما nginx میباشد به مدیر سرور بفرمایید از این ماژول استفاده نمایید.

HttpCoreModule

من این تغییرات رو انجام دادم اما ارور 500 میده سایت چیکار کنم ؟

من این تغییرات رو انجام دادم اما ارور 500 میده سایت چیکار کنم ؟

درود

ابتدا تغییرات را به حالت قبل برگردانید

سپس از هاستینگ خود سوال نمایید آیا keep-alive را فعال کرده و روی حداکثر قرار داده است؟

تا جایی که میتوانید تمامی تصاویر خود را ،از قالب گرفته تا تصاویر مطالب و... با این نرم افزار کم حجم کنید

فشرده سازی تصاویر برای انتشار در وب

به نظر من این کارش از فوتوشاپ هم بهتره چون افت کیفیت هم نداره کار منو که خیلی راه انداخت این دستت درد نکنه ممنونم ازت

ارسال شده در (ویرایش شده)

گزینه بعدی:

How to Inline Small CSS

این گزینه به شما میگوید که فایل های css که کوچک هستد را از خود قالب فراخوانی کنید برای این کار کافیست:

1.آدرس این فایل css خود را از آنجایی که فراخوانی شده است پیدا و حذف نمایید

2.بین این کد،فایل css کوچک خود را در تگ head قالب خود قرار دهید

<style/>کد شما<style>

تصویر برای توصیف بهتر:

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13760638861.png

گزینه بعدی:

[h=1]Inline small javascript files[/h]این گزینه نیز مانند گزینه بالا در مورد فراخوانی کردن فایل های کوچک جاوا از خود قالب در تگ head صحبت می نماید

1.آدرس این فایل java خود را از آنجایی که فراخوانی شده است پیدا و حذف نمایید

2.بین این کد،فایل java کوچک خود را در تگ head قالب خود قرار دهید

<script/>کد شما<script>

تصویر برای توصیف بهتر:

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13760643361.png

سلام

باتشکر از آموزش خوبتون

این قسمت و متوجه نشدم یعنی چی؟

یعنی من اول و اخر فایل های css ام <style> بذارم اول و آخر فایل های جاوا اسکریپت <script/><script> ؟

بعد منظور از اینکه گفتید ---- 1.آدرس این فایل css خود را از آنجایی که فراخوانی شده است پیدا و حذف نمایید --- چیه؟

یه چیز دیگه منظور از فایل .htaccess همون فایل htaccess.txt هست؟ چون تو هاستم بجز این فایل دیگه ای ندارم

ممنون

ویرایش شده در توسط miladtitan

سلام

باتشکر از آموزش خوبتون

این قسمت و متوجه نشدم یعنی چی؟

یعنی من اول و اخر فایل های css ام <style> بذارم اول و آخر فایل های جاوا اسکریپت <script/><script> ؟

بعد منظور از اینکه گفتید ---- 1.آدرس این فایل css خود را از آنجایی که فراخوانی شده است پیدا و حذف نمایید --- چیه؟

یه چیز دیگه منظور از فایل .htaccess همون فایل htaccess.txt هست؟ چون تو هاستم بجز این فایل دیگه ای ندارم

ممنون

با سلام

من نگفتم آخر فایل های جاوا و سی ای اس خودتون این تگ رو اضافه کنید که!

شما خوب باید mod_rewrite فعال کنید در مورد

.htaccess که فرمودید!سرچ کنید در گوگل

و یا ممکنه تو سی پنل شما تیک hide رو بر نداشته باشید موقع ورود به فایل منیجر که نشون نمیده

گوگل به ما میگه فایل های java&css که کوچیک هستن رو از خود index قالب فراخوانی کنید و کل محتوای اون فایل های کوچیک رو بین این تگ ها قرار بدید

اگر javascript هستش بین تگ

<script>

اگر css هست بین تگ <style> محتوایات فایل ها تونو قرار بدید

منظورم از فراخوانی قبلی این هستش که مثلا در کد نویسی قبلا به این آدرس css قبلا جایی آدرس دهی شده که شما باید اونو پاک کنید و به جاش از خود index قالب فراخوانیشون کنید!

ویرایش شده در توسط s1r101

خیلی از کاربران عزیز پیام خصوصی می فرستادند که مشکل دارند در رفع گزینه Defer parsing of JavaScript و سخت بود رفع این گزینه براشون

امروز پلاگین رو معرفی میکنم که کارتون رو خیلی راحت میکنه از لینک زیر دانلود کنید فقط چند نکنه رو در نظر داشته باشید که:

1.در پلاگین دو گزینه وجود دارد یکی async loading به معنی بردن فایل های جاوا به انتهای قالب و یکی دیگه defer loading به معنای تاخیر در اجرای فایل های جاوا

2.همه فایل های جاوا را نمیتوان به تاخیر انداخت و یا به انتهای صفحه برد زیرا ممکنه است به وسیله اسکریپت دیگر inline شده باشند و کارهای سایت را مختل کند

3.باید تک تک فایل ها را تست کنید تا ببنید سایتتون رو خراب نکرده باشه

4.در بیشتر وب سایت ها نمیتوان این گزینه را به 100 رساند زیرا خود جوملا از اسکریپت های زیادی فراخوانی میشه و برنامه نویسی ماهری میخواد.

plg_jsasyncdefer دانلود ● آپلود سنتر انجمن جوملای ایران

ویرایش شده در توسط s1r101

سلام دوستان خسته نباشید

امیدوارم سوالم تکراری نباشه. من خواستم سرعت سایتم pinion.ir رو افزایش بدم. اول اگر امکان داره گزارش gtmetrix اون رو ببینید. فکر می کنم مشکل برزگم تصاویر باشن.

کد طول و عرض تصاویر رو هرجا که خودم تصویر وارد کردم می زنم و مشکلی نست. مشکل اصلی جاهاییه که برای مطالب کی 2 تصویر می ذارم و یا در اونها با rokbox عکس می ذارم و برای thumbnail دستی کوچیکش می کنم. مثلا برای تصویر این مطلب من

نانو تیوب های کربن و اثر آنها در کاهش ارتعاشات - پینیون

سه ورژن عکس توی جی تی متریکس پیدا شده و میگه همشون مشکل دارن

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوستان

من مطالب رو از واول سایت خوندم و انجام دادم خیلی مفید بود و مشکلاتم خیلی بهتر برطرف شد. فقط مجبور شدم یه اسلایدشو از سایتم بردارم که اونم اگه یه خوبشو معرفی کنید ممنون میشم. اسلایدر مطلب میخوام

ویرایش شده در توسط SILENCE

به معنای اعتبار و زمان دادن به فایل های کش شده هستش

برای رفعش راه های مختلفی وجود داره

از این کد استفاده کنید در htacsess , جای "yoursite.com" نام سایت خودتونو بزارید.

سلام

ببخشید من این کد رو توی هر دو .htaccess و htaccess.txt انجام دادم فرقی نکرد.ممنون میشم راهنمایی کنید. تازه توی .htaccess که گذاشتم یه دونه هم نمرم کم شد!

من از پلاگین jch_optimize استفاده کردم خیلی تاثیر داشت فقط یه مشکل هست وقتی فایل های جاوا رو با هم ترکیب میکنه (یا شاید هم مربوط به سی اس اس باشه ) مگا منو درست کار نمیکنه و وقتی موس رو میبری روش زیر منو ها باز نمیشه : فروشگاه مجازی فایل|e-maqale

دوست عزیز چطوری باید این مشکلو حل کنم ؟

دوست عزیز تیک گزینه آخر رو نزنید!

گزینه بعدی:

Defer parsing of JavaScript

این یکی از گزینه هایی میباشد که خیلی خیلی کم در مورد آن توضیج داده شده است و به ما میگوید که فایل های جاوا خود را بعد از دیگر فایل ها فراخوانی کنید و آنها را به تاخیر بیاندازید تا سرعت شما افزایش یاید و در مورد جوملا نیز بسیار کارساز میباشد زیرا همه میدانیم که جوملا در هسته خود فایل های جاوا و جی کوئی فراوانی دارد و بهینه سازی این گزینه کمک به سزایی در سایت شما خواهد کرد

راه حل1:

<script type="text/javascript">
function downloadJSAtOnload() {
var element = document.createElement("script");
element.src = "defer.js";
document.body.appendChild(element);
}
  if (window.addEventListener)
window.addEventListener("load", downloadJSAtOnload, false);
else if (window.attachEvent)
window.attachEvent("onload", downloadJSAtOnload);
else window.onload = downloadJSAtOnload;
</script>

1.کد بالا را کپی نمایید

2.کد بالا در در تگ head قالب خود past نمایید

3.فایل "defer.js" که فایل نمونه میباشد را با فایل مورد علاقه خود جایگزین کنید

کد دمو:

<html> <head> <script type="text/javascript">  // Add a script element as a child of the body  function downloadJSAtOnload() {  var element = document.createElement("script");  element.src = "defer.js";  document.body.appendChild(element);  }   // Check for browser support of event handling capability  if (window.addEventListener)  window.addEventListener("load", downloadJSAtOnload, false);  else if (window.attachEvent)  window.attachEvent("onload", downloadJSAtOnload);  else window.onload = downloadJSAtOnload;  </script> </head> <body>  <h1>I wait 2 seconds then ...</h1> <p id="inner"></p>  </body> </html>

راه حل 2:

تگ های script خود را پیدا کنید و مانند کد زیر ویرایش نمایید

الف:

<script src="/your adress file/sample.js" ansync:true async></script>

ب:

یا مانند کد زیر ویرایش کنید

<script src="/your adress file/sample.js" type="text/javascript" defer></script>

پ:

یا مانند کد زیر ویرایش کنید

$document->addScript('/your adress file/sample.js','text/javascript', true);

*معمولا خیلی وقتا به این تگ نیازی ندارید

<script src="/media/system/js/mootools-core.js"></script>

اینم میتونید تو قالبتون پیدا و حذف کنید اگه به هم ریخت بازم اضافش کنید

جانه هر کسی که دوست داری یک آموزش تصویری یا فیلمی بگذار تا بدونم چطور شما اینکار ها رو انجام میدین آخه....

هر جوری من کدشو رو میگذارم فایل جاوا رو از کار میندازه؟:13:fight:fight1:

ویبولتین هستش انجمن من...

و اینکه الای 4 ساعته دارم توی گوگل دنیاله حل این مشکل میگردم اخر یکی نیامدش درست حسابی توضبع ندادش؟همه از هم کپی کردن؟

سلام

واسه این مجموعه آموزش خیلی خوب تشکر میکنم. منم مثل خیلی دوستان برای Defer جاوا مشکل دارم. داخل جوملا 3 هیچ کدوم از کدهای js به اون صورتی که شما نوشتی لود نشده!

بعنوان نمونه $this->_document->addScript($this->_document->templateUrl . '/js/jsn_template.js');

کد شمارو چطوری باید قرار بدم ؟

سلام

واسه این مجموعه آموزش خیلی خوب تشکر میکنم. منم مثل خیلی دوستان برای Defer جاوا مشکل دارم. داخل جوملا 3 هیچ کدوم از کدهای js به اون صورتی که شما نوشتی لود نشده!

بعنوان نمونه $this->_document->addScript($this->_document->templateUrl . '/js/jsn_template.js');

کد شمارو چطوری باید قرار بدم ؟

شما میتونید فایل های قالب خودتون رو یک نگاهی بندازی و ببینی به فایل js چطور مسیر دهی کرده و همون روش مسیر دهی به فایل رو استفاده کنید.ممکنه در قالبهای مختلف متفاوت باشه

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری