میلاد نادری

آموزش کامل انتقال سایت جوملا از لوکال هاست به هاست اصلی یا هاست آنلاین سرور + تصویر

69 پست در این موضوع

کاربر گرامی در پایان مقاله عکسهای مربوط به آموزش ضمیمه شده است

1)ابتدا از طریق برنامه Cute ftp به سایت متصل می شویم ، یوزر و پس هاست را وارد می کنیم . البته از طریق خود هاست هم میشه ولی سرعت کار با این برنامه قابل مقایسه نیست.

مراجعه شود به عکسهای ضمیمه شده .

نکته : در برخی از مواقع هاست ما دارای حجم 200 مگابایت یا کمتر است و هنگامی که کل سایت را یکجا فشرده می کنیم ممکن است از حجم هاست ما بیشتر شود ، در این صورت باید به صورت بخش بخش سایت از لوکال به سرور منتقل کرد از طریق cute ftp

نکته : نام دامنه و مسیرهایی که در این آموزش انتخاب شده است به صورت فرضی می باشد و شما باید از طالاعات خود به جای اسم های پیش فرض استفاده کنید.

که در این صورت بعد از اپلود بخش بخش سایت که به صورت فایل زیپ شده می باشد ، به هاست رفته و فایل زیپ را از حالت زیپ شده خارج می کنیم و سپس فایل زیپ شده را پاک می کنیم. برای مراجعه به هاست ابتدا اسم دامنه را زده و سپس اسلش سی پنل : tehranfish.com/cpanel

مراجعه شود به عکسهای ضمیمه شده.

تنظیمات سایت پس از آپلود کامل :

1 ) درست کردن دیتابیس در هاست ( به هاست رفته و از قسمت databases گزینه MySql databse را انتخاب می کنیم. مراجعه شود به عکسهای ضمیمه شده.

پس از ساختن دیتابیس و یوزر مورد نظر و انجام تنظیمات آن نوبت به انتقال دیتابیس از لوکال به هاست می باشد.

برای اینکار ابتدا به لوکال هاست رفته و برروی phpmyadmin کلیک میکنیم . و دیتابیس مورد نظر را انتخاب کرده و خروجی می گیریم یا به اصطلاح Export می کنیم.

مراجعه شود به عکسهای ضمیمه شده .

پس از اتمام خروجی گرفتن از دیتابیس در لوکال نوبت به انتقال دیتابیس می رسد. برای اینکار به هاست مراجعه کرده و در قسمت databases روی گزینه phpmyadmin کلیک کرده و دیتابیس مورد نظر را انتخاب می کنیم و سپس دیتابیسی که قبلا از لوکال Export کرده بودیم در اینجا Import می کنیم.

2) تنظیمات configuration.phpدر هاست

ابتدا وارد file manager درهاست شده و فایل configuration.php را انتخاب می کنیم و سپس بروی گزینه edit کلیک نمایید و صفحه ای برای ما باز می شود که می توانید از طریق ان کد ها را ویرایش کنید .

مراجعه شود به عکسهای ضمیمه شده.

قسمتهای زیر باید رد فایل configuration.php تغییر پیدا کند

public $user = 'root';

public $password = '';

public $db = 'fish';

که به جای این یوزر و پسورد و نام دیتابیس که قبلا در هاست ساخته ایم وارد می کنیم .

همچنین قسمتهای زیر باید تغییر یابد

public $log_path = 'C:\\xampp\\htdocs\\fish/logs';

public $tmp_path = 'C:\\xampp\\htdocs\\fish/tmp';

یعنی باید آدرس یا مسیر پوشه عوض شود و به صورت آدرس پوشه هاست عوض شود. مانند مثال زیر آدرس تغیییر می کند. ضمنا یک اسلش می گذاریم

public $log_path = '/home/tehranfi/pulic_html/logs';

public $tmp_path = '/home/tehranfi/pulic_html/tmp';

کار تمام است به همین راحتی ، تنها کافیست آدرس سایت را در مرورگر خود بزنید.

منبع: پی سی مرکز کامپیوتر و فناوری اطلاعات ایران|آموزش طراحی سایت|آی تی

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

عکس هاشو اگر در آپلود سنتر انجمن میزاشتین و کد هاشو بین مطالب و جای مناسب خودش میگذاشتین بهتر بود ولی بازم خوبه

یه نکته ای هم که در مرحله آخر باید چک بشه و جا افتاده اینه که دسترسی فایل ها و پوشه ها چک بشه تا از مشکلات آینده جلوگیری بشه

دسترسی فایل ها 644 و پوشه ها 755 باید باشه.

مرسی کامل بود یه نکته رو هم من اگه اجازه بدین اضافه کنم که مربوط به این آموزش هم میشه ....

طریقه راحت و کاربردی بک آپ گرفتن

دوستان بهترین راه برای بک آپ گرفتن که تقریبا درصد خطاش صفره اینه که در روت هاست مثلا سی پنل یا هر پنل دیگری :

1- کلیه فایل های root رو یک بار ازش compres یا فایل zip بگیری و بزاری برای دانلود (سعی شود همه فایل ها)

2- در قسمت دیتا بیس که در بالا دوستمون اشاره کرد نیز یه بک آپ بگیری

این دو تا فایل رو یه جا نگه داری کنین هر مقع سایت هک شد یا چیزی پاک شد میتونین هم به صورت یجا و هم بصورت فایل به فایل یا پوشه به پوشه از این بک آپ استفاده کنین و از بک آپ پنل خیلی بهتره و کاربردی تره ...

[ATTACH=CONFIG]5034[/ATTACH]

تمام مراحل رو عینا انجام میدم، اما وقتی که دارم تو پی اچ پی مای ادمین سی پنل فایل دیتابیس رو که زیپ کردم، ایمپورت میکنم، این ارور بالا (ارور 1044) رو میده و در واقع جداول به دیتابیس منتقل نمیشه.

میشه کمک کنین بگین که مشکل از کجاست و باید چیکار کنم؟!

ممنون

منم دقیقاً همین مشکلو دارم

سلام

دوست عزيز اگه دقيقا بگيد چه مشكلي داريد دوستان بهتر ميتونن كمك كنن:128fs318181:

[ATTACH=CONFIG]5034[/ATTACH]

تمام مراحل رو عینا انجام میدم، اما وقتی که دارم تو پی اچ پی مای ادمین سی پنل فایل دیتابیس رو که زیپ کردم، ایمپورت میکنم، این ارور بالا (ارور 1044) رو میده و در واقع جداول به دیتابیس منتقل نمیشه.

میشه کمک کنین بگین که مشکل از کجاست و باید چیکار کنم؟!

ممنون

دوست عزیز شما اول باید توی MySql هاستت یک دیتابیس به نام مثلا pedram درست کنید ( به همون نامی که دیتا بیس شما روی لوکال بوده ) بعد ایمپورت رو انجام بدین

سلام

با تشکر از نادری عزیز

احتراما ایا امکان انتقال سایتی با نام دامنه A.IR از هاست a با دیتابیسی به نام f با یوزر ffبه هاست b با دیتابیسی به نام g با یوزر gg متصل به دامنه B.IR هم وجود دارد

متشکرم

سلام

با تشکر از نادری عزیز

احتراما ایا امکان انتقال سایتی با نام دامنه A.IR از هاست a با دیتابیسی به نام f با یوزر ffبه هاست b با دیتابیسی به نام g با یوزر gg متصل به دامنه B.IR هم وجود دارد

متشکرم

سلام

بله امکان پذیر هست به شرطی درست کانفیگ شود

سلام

من نرم افزار فایل زیلا رو برای انتقال پوشه هام دان کردم به نظرتون این نرم افزار بهتره یا اون نرم افزاری که خودتون در بالا گفتید.

برای کار با این نرم افزارها باید ابتدا فایل هامون رو با این نرم افزار بگیریم بعد یوزر و پس هاستمون رو در این نرم افزار وارد کنیم سپس فایل هامون رو با این نرم افزار به هاست منتقل کنیم؟؟؟؟؟؟

سلام

بله درسته

اما بنده شخصا فایل ها را از خود پنل هاست آپلود میکنم .

سلام

درحین انتقال دیتابیس از لوکال به هاست این ارور رو می ده ؟

لطفا راهنمایی کنید[ATTACH=CONFIG]5549[/ATTACH]

سلام

درحین انتقال دیتابیس از لوکال به هاست این ارور رو می ده ؟

لطفا راهنمایی کنید[ATTACH=CONFIG]5549[/ATTACH]

توی phpmyadmin وارد دیتابیس خودتون شدید؟ توی خطا میگه دیتابیسی انتخاب نشده

دیتابیسی که در هاست ایجاد می کنم باید هم نام دیتابیس لوکال باشه؟

در phpmyadmin هاست فقط یک دیتابس ایجاد کردم...

نه نام دیتابیس مهم نیست فقط باید وارد دیتابیس بشید و اطلاعات رو ایمپورت کنید در ضمن از چه هاستی استفاده میکنید؟ سی پنل یا چیز دیگه؟

سلام دوستان..من از cpanel استفاده میکنم

همه ی مراحل رو به نظرم برای انتقال از لوکال به هاست درست میرم..ولی در اخر که اسم سایت رو میزنم..این ارور رو میده:

Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

ممنون میشم راهنمایی کنید؟

سلام دوستان..من از cpanel استفاده میکنم

همه ی مراحل رو به نظرم برای انتقال از لوکال به هاست درست میرم..ولی در اخر که اسم سایت رو میزنم..این ارور رو میده:

Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

ممنون میشم راهنمایی کنید؟

تنظیمات دیتابیس که در فایل configuration.php اعمال شده نادرسته.

در فایل فوق درستی این موارد رو چک کنید :

1- میزبان دیتابیس که اگر هاست رایگان نباشه باید localhost باشه ( خط 15 : public $host )

2- نام کاربری دیتابیس ( خط 16 : public $user )

3- رمز عبور دیتابیس ( خط 17 : public $password )

4- نام دیتابیس ( خط 18 : public $db )

5- پیشوند جداول دیتابیس ( public $dbprefix )

6- نوع دیتابیس که معمولا برابر mysql هست. ( خط 14 : public $dbtype )

موفق باشید

تنظیمات دیتابیس که در فایل configuration.php اعمال شده نادرسته.

در فایل فوق درستی این موارد رو چک کنید :

1- میزبان دیتابیس که اگر هاست رایگان نباشه باید localhost باشه ( خط 15 : public $host )

2- نام کاربری دیتابیس ( خط 16 : public $user )

3- رمز عبور دیتابیس ( خط 17 : public $password )

4- نام دیتابیس ( خط 18 : public $db )

5- پیشوند جداول دیتابیس ( public $dbprefix )

6- نوع دیتابیس که معمولا برابر mysql هست. ( خط 14 : public $dbtype )

موفق باشید

متشکرم دوست عزیز..ولی من الان دارم از هاست رایگان اتفاده میکنم؟در این صورت چی؟

تا اونجا که یادمه آدرس میزبانی دیتابیسش به این شکل بود:

mysql.hosting.com

که به جای hosting.com آدرس هاست رایگان رو قرار میدین

درست شد..

دقیقا همین بود

برای دوستان دیگه عرض میکنم..

اونایی ک میخوان از هاست رایگان استفاده کنن، قسمت localhost رو به میزبانی دیتابیسه سرویس دهنده تغییر بدن.

public $host = 'localhost';

مثال:

public $host = 'mysql.xzn.ir';

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری