amirdada45

تفاوت جوملا با وردپرس در سئو

13 پست در این موضوع

سلام دوستان عزیز

میخواستم ببینم چرا سایت های وردپرسی خیلی سریع تر از سایت های جوملا رتبشون بالا میره (تا اون جایی که من بین سایت ها دیدم)

واسه سئو یک سایت جوملا چیا لازمه

اگه کسی میدونه یه توضیح کامل بده تو اینترنت هر کی یه چیزی نوشته

ممنون

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

من هم دقیقا همین سؤال رو دارم.

من توی سایتم تقریبا تمام نکات سئو رو رعایت میکنم، ولی متأسفانه هنوز هیچ بازدیدی از سمت موتورهای جستجو ندارم.

اینم آدرس: آرشیو برترین آثار سینمایی جهان با لینک رایگان

منهم سایت وردپرسی دارم هم جوملایی، الان وردپرسی رنک 3 داره و جوملایی رنک2 نظر من اینه:

یکی از ویژگی هایی که وردپرس داره اینه که ادرس مطالب رو خیلی خوب میزنه البته اینکارو با کامپوننت rsseo جوملا میشه انجام داد.

ویژگی دوم وردپرس سرعت بارگذاری بالاتر این سیستم نسبت به جوملاست چون کلا هسته سبکتری داره

ویژگی سوم این هست که اکثر قالبهای وردپرس یه قسمت دارن که کلمات کلیدی رو وارد می کنی و جاهای مختلف قالب استفاده میکنه که خیلی جالب هست.

ویژگی چهارم وردپرس اینه که نمیخواد از کامپوننت کا2 استفاده کنی برا اضافه کردن امکانات نویسنده خودش پیش فرض و بهینه شده داره.

داخل جوملا بعضی کاربرها از بس از افزونه و کامپوننت استفاده میکنن اصلا همه سئو سایتشون نابود میشه وقتی سرچ میکنی اسم کامپوننته بالا میاد.

جوملا از پسوند .html پشتیبانی میکه ولی واقعا تاثیر چندانی نداره داخل سئو.

داخل جوملا شما نمیتونی برا مطالب برچسب بزاری در صورتی که وردپرس راحت میشه اینکارو کرد، افزونه کا2 جوملا برا اینکار مناسب نیست من خودم تجربه کردم و حتی جی کامنت هم روی سئو سایت تاثر منفی میذاره

اینها منبه ذهنم رسید بقیه هم بگن هر چی میدونن.

سایت هایی که سئوی خوبی دارند هم موجوده. چند مورد هست که در سئوی سایت مؤثره.

1- سرعت سایت

2- ترکیب html سایت ( هدینگ ها . تصاویر و ...)

3- آدرس های seo friendly

4- متا تگ ها و تگ عنوان

5- سایت هایی که ما اونها رو لینک کردیم و سایت هایی که ما رو لینک کردند

و خیلی موارد دیگه که در تاپیک های سئو در انجمن گفته شده.

آقای Amin.Manager من یه سری از مواردی که گفتید رو تکذیب میکنم:

یکی از ویژگی هایی که وردپرس داره اینه که ادرس مطالب رو خیلی خوب میزنه البته اینکارو با کامپوننت rsseo جوملا میشه انجام داد.

آیا آدرس مطالب به این صورت مشکل داره : domain/page.html ؟ خوب این رو جوملا میزنه. نمیزنه ؟

ویژگی دوم وردپرس سرعت بارگذاری بالاتر این سیستم نسبت به جوملاست چون کلا هسته سبکتری داره

درصد کمی از سرعت بارگذاری به سیستم مدیریت محتوا مربوط میشه. بقیش میشه الحاقات و اجزای سایت و قالب

ویژگی چهارم وردپرس اینه که نمیخواد از کامپوننت کا2 استفاده کنی برا اضافه کردن امکانات نویسنده خودش پیش فرض و بهینه شده داره.
اولا من یه پیشنهاد دارم براتون. تاجایی که میشه برای مطالب و اجزای سایتتون از خود جوملا استفاده کنید و افزونه های زیاد استفاده نکنید. با یه سری پلاگین ها میشه خاصیت های k2 رو به جوملا داد.(افزونه های کمتر از کا2) استفاده از کا2 رو هم توصیه نمیکنم. مگر مواقعی که دیگه راهی ندارین. ( بسیار دردسر داره )
داخل جوملا شما نمیتونی برا مطالب برچسب بزاری در صورتی که وردپرس راحت میشه اینکارو کرد، افزونه کا2 جوملا برا اینکار مناسب نیست من خودم تجربه کردم و حتی جی کامنت هم روی سئو سایت تاثر منفی میذاره

چرا نمیشه برای مطالب برچسب گذاشت؟خود جوملا این قابلیت رو داره و اگر بخواین به نمایش بزارین یا میتونید از افزونهای این کار استفاده کنید و یا اینکه با php و کد نویسی جوملا آشنا باشید و کدش رو در قالبتون بگنجونید تا نیاز به بارگذاری پوشه ها و فایل های اضافی نباشه.

این نظر من بود. جوملا خروجی html میده،وردپرس هم خروجی Html میده. ولی شما باید بتونید بهینه کنید. فکر نمیکنم در وردپرس هم سئو مثل آب خوردن باشه. هست؟

خب بسار جالب شد حالا من بحثو بیشتر باز میکنم:

آیا آدرس مطالب به این صورت مشکل داره : domain/page.html ؟ خوب این رو جوملا میزنه. نمیزنه ؟

اگر وارد بخش مدیریت وردپرس شده باشید فک کنم 4 نوع آدرس زدن داره، به نظر من و طبق چیزایی که دیدم این آدرس داخل سرچ بهتر جواب میده:مثلا

msp/گزارش-روند-پروژه-به-ذینفعان/
داخل جوملا اکثر مواقع وقتی گزینه مستعار فارسی میزاری اصلا لینکه کار نمیکنه، وردپرس با توجه به عنوان موضوع خودش این ساختار ادرسو میزنه البته کامپوننت کا2 جوملا دقیقا همینکارو میکنه ولی خب کامپوننته چه فایده.
درصد کمی از سرعت بارگذاری به سیستم مدیریت محتوا مربوط میشه. بقیش میشه الحاقات و اجزای سایت و قالب

بله گفته شما کاملا صحیح هست مشکل اینجاست که برا ایجاد محیط نویسندگی مجبور هستیم روی جوملا افزونه نصب کنیم، به نظر من وردپرس مختص نویسندگی ساخته شده و جوملا بیشتر یه سایت نمایشی و قدرتمند از لحاظ امکانات هست.

اولا من یه پیشنهاد دارم براتون. تاجایی که میشه برای مطالب و اجزای سایتتون از خود جوملا استفاده کنید و افزونه های زیاد استفاده نکنید. با یه سری پلاگین ها میشه خاصیت های k2 رو به جوملا داد.(افزونه های کمتر از کا2) استفاده از کا2 رو هم توصیه نمیکنم. مگر مواقعی که دیگه راهی ندارین. ( بسیار دردسر داره )

کاملا با شما موافقم و گفته ما کاملا صحیح هست

چرا نمیشه برای مطالب برچسب گذاشت؟خود جوملا این قابلیت رو داره و اگر بخواین به نمایش بزارین یا میتونید از افزونهای این کار استفاده کنید و یا اینکه با php و کد نویسی جوملا آشنا باشید و کدش رو در قالبتون بگنجونید تا نیاز به بارگذاری پوشه ها و فایل های اضافی نباشه
.

قرار شد دیگه از افزونه استفاده نکنیم چون هر دومون قبول داریم سرعت سایت میاد پایین نه؟ بله با یه خورده برنامه نویسی حل میشه ولی بحث ما یه جوملا خام و یه وردپرس خام بدون هیچ دستکاری هست.

این نظر من بود. جوملا خروجی html میده،وردپرس هم خروجی Html میده. ولی شما باید بتونید بهینه کنید. فکر نمیکنم در وردپرس هم سئو مثل آب خوردن باشه. هست؟

باور کنید وردپرس خودش 80 درصد راه بهینه سازی رفته بقیش بستگی به قالبت داره، باور کن مثل آب خوردن هست وحید جان سایت من سه ماهه رنک 3 گرفت ، کافیه از قالب پیش فرض وردپرس استفاده کنی و نویسندگی شروع کنی دیگه هیچ کاری لازم نیست همین، من روی سایتم هدفم اصلا بهینه سازی و پیج رنک نبود ولی سه ماهه پیج رنک 3 گرفت، نه همین سایت من هر سایتی که از قالب پیش فرض و بهینه وردپرس استفاده کنه رنکش بالای 2 هست.

بله بحث بسیار جالب و جنجالی شد :ooof:

اگر وارد بخش مدیریت وردپرس شده باشید فک کنم 4 نوع آدرس زدن داره، به نظر من و طبق چیزایی که دیدم این آدرس داخل سرچ بهتر جواب میده.:مثلا

msp/گزارش-روند-پروژه-به-ذینفعان/

داخل جوملا اکثر مواقع وقتی گزینه مستعار فارسی میزاری اصلا لینکه کار نمیکنه، وردپرس با توجه به عنوان موضوع خودش این ساختار ادرسو میزنه البته کامپوننت کا2 جوملا دقیقا همینکارو میکنه ولی خب کامپوننته چه فایده.

با وردپرس کار کردم ولی نه اون قدر که با جوملا کار کردم.الان من در سایت خودم که در امضام هم موجوده از مستعار های فارسی استفاده میکنم و مشکلی هم وجود نداره

بله گفته شما کاملا صحیح هست مشکل اینجاست که برا ایجاد محیط نویسندگی مجبور هستیم روی جوملا افزونه نصب کنیم، به نظر من وردپرس مختص نویسندگی ساخته شده و جوملا بیشتر یه سایت نمایشی و قدرتمند از لحاظ امکانات هست.

منظور دقیق شما رو از نویسندگی نمیدونم. اگر منظورتون ارسال مطلب هست، که با تغییر دسترسی وایجاد منوی ارسال مطلب میشه.(آموزش ساخت وبلاگ دهی بدون افزونه هم در انجمن هست که تا حدودی به این گزینه ربط داره)

کاملا با شما موافقم و گفته ما کاملا صحیح هست

پس صحبتی نیست (به تفاهم رسیدم در این نقطه) :didi:

قرار شد دیگه از افزونه استفاده نکنیم چون هر دومون قبول داریم سرعت سایت میاد پایین نه؟ بله با یه خورده برنامه نویسی حل میشه ولی بحث ما یه جوملا خام و یه وردپرس خام بدون هیچ دستکاری هست.

دو راه داریم. استفاده از کد - استفاده از افزونه. بالاخره وردپرس هم کدش رو میزنه دیگه . (اصلا با این ویژگی سئو خیلی تغییر میکنه؟)

باور کنید وردپرس خودش 80 درصد راه بهینه سازی رفته بقیش بستگی به قالبت داره، باور کن مثل آب خوردن هست وحید جان سایت من سه ماهه رنک 3 گرفت ، کافیه از قالب پیش فرض وردپرس استفاده کنی و نویسندگی شروع کنی دیگه هیچ کاری لازم نیست همین، من روی سایتم هدفم اصلا بهینه سازی و پیج رنک نبود ولی سه ماهه پیج رنک 3 گرفت، نه همین سایت من هر سایتی که از قالب پیش فرض و بهینه وردپرس استفاده کنه رنکش بالای 2 هست.

روی جوملا هم سبک کار کنید.از قالب Beez20 و افزونه های کمتر استفاده کنید.مطمئنا جواب میگیرید

البته ناگفته هم نماند یه سری قالبهای جوملا برای سئو مناسب نیستند و باید روشون کار بشه

موفق باشید

منظور دقیق شما رو از نویسندگی نمیدونم. اگر منظورتون ارسال مطلب هست، که با تغییر دسترسی وایجاد منوی ارسال مطلب میشه.(آموزش ساخت وبلاگ دهی بدون افزونه هم در انجمن هست که تا حدودی به این گزینه ربط داره)

منظور از نویسندگی این هست که تمام ابزار های لازم بصورت پیش فرض و بدون نصب هیچ افزونه ای مهیا هست روی سایت، مخصوصا بخش دیدگاه که شما وقتی یه مشکلی سرچ میکنی داخل گوگل اگر داخل دیدگاه یاشه اون صفحه میاد بالا، کلا منظورم همه ابزار های نویسندگی راحت و بدون دردسر هست.

دو راه داریم. استفاده از کد - استفاده از افزونه. بالاخره وردپرس هم کدش رو میزنه دیگه . (اصلا با این ویژگی سئو خیلی تغییر میکنه؟)

اگر کلمه ای که داخل برچسب هست سرچ بشه امکان بالا اومدنش زیاده، برچسبها کلید واژه های سایتو افزایش میدن و تعداد تکرار بیشتر یه کلید واژه خیلی خوبه.

روی جوملا هم سبک کار کنید.از قالب Beez20 و افزونه های کمتر استفاده کنید.مطمئنا جواب میگیرید

البته ناگفته هم نماند یه سری قالبهای جوملا برای سئو مناسب نیستند و باید روشون کار بشه

اینم فکر خوبیه باید تست کنم نکردم اینکارو تا حالا ، وحید جججججونم من فقط خواستم تبادل اطلاعات کنیم ناراحت نشی یه وقتا!!!

منظور از نویسندگی این هست که تمام ابزار های لازم بصورت پیش فرض و بدون نصب هیچ افزونه ای مهیا هست روی سایت، مخصوصا بخش دیدگاه که شما وقتی یه مشکلی سرچ میکنی داخل گوگل اگر داخل دیدگاه یاشه اون صفحه میاد بالا، کلا منظورم همه ابزار های نویسندگی راحت و بدون دردسر هست.

اگر کلمه ای که داخل برچسب هست سرچ بشه امکان بالا اومدنش زیاده، برچسبها کلید واژه های سایتو افزایش میدن و تعداد تکرار بیشتر یه کلید واژه خیلی خوبه.

اینم فکر خوبیه باید تست کنم نکردم اینکارو تا حالا ، وحید جججججونم من فقط خواستم تبادل اطلاعات کنیم ناراحت نشی یه وقتا!!!

بخش های دیگه ی حرفاتون رو که قبول دارم. جوملا با این کار خواسته به اختیار کاربر باشه. وگرنه خیلی از امکانات عمومی رو خودش همرا بسته ی جوملا داده.

اما این بخش. ناراحتی چیه کاکو . من خودم از این تبادل اطلاعات راضی بودم و باید بگم که وردپرس کم کار کردم. اما این دلیل بر این نیست که سئوی جوملا هیچه و خوب نیست. کسی که بخواد حرفه ای کار کنه ، راضی به داشتن یه سایت ساده و کم اهمیت نباشه میتونه برای جوملا هم یه سئوی خوب بسازه.

به هر حال این تاپیک هم باعث میشه یه خورد هم با وردپرس کار کنم تا اگر شد چیزی از وردپرس به جوملا بیاریم و قدرت جوملا و وردپرس رو جمع کنیم یه جا :yeah:

به نظر من همانطور که وردپرس سئوش خوبه جوملا هم سئوش خوبه ولی در کل سرعت ایندکس و... برای وردپرس بیشتر از جوملا هستش من قبلا سایت تونا رو داشتم وحید که دیده بقیه دوستان هم شاید دیده باشند . من روزانه 3 تا 6 مطلب اختصاصی میزدم با اینکه طی 6 ماه پیج رنک دو شد ولی سرعت ایندکس همون سه روز طول میکشید ولی از تجربه ای که با وردپرس دارم نه تنها مطالب همون روز ایندکس میشن تمام کلمات کلیدی هم به طور کامل ایندکس میشه در مورد پیج رنک هم ربطی به وردپرس یا جوملا نداره به قوانین گوگل پاندا مربوط میشه که هرکی رعایت کنه تو هر اپدیت گوگل میتونه رنک بگیره

اقا بی خیال

من جوملا رو به خاطر قدرتش انتخاب کردم که میشه هر سایتی باهاش زد و هر قالبی که بخوای میشه درست کرد

اما نقطه ضعفش به نظرم تو سئو هستش

که راهــــــــــــــــــــکار خواستم از دوستان

چقدر هم راهنمایی شدیم

اقا سئو بلد نیستیم

یکم راهنمایی .....

اقا بی خیال

من جوملا رو به خاطر قدرتش انتخاب کردم که میشه هر سایتی باهاش زد و هر قالبی که بخوای میشه درست کرد

اما نقطه ضعفش به نظرم تو سئو هستش

که راهــــــــــــــــــــکار خواستم از دوستان

چقدر هم راهنمایی شدیم

اقا سئو بلد نیستیم

یکم راهنمایی .....

داخل انجمن تاپیک اختصاصی برای سئو هست و آموزشهای زیادی قرار داده شده جستجو کنید و از تاپیک خودش استفاده کنید

هر سوالی هم داشتید همونجا مطرح کنید

سلام دوستان. من یک کاربر مبتدی جوملا هستم. در حال حاضر می خوام یه سایت طراحی کنم و مسأله رنک و اینگه تو سرچ گوگل بالا باشه خیلی برام مهمه. با خوندن مطالب شما نظرم به سمت وردپرس رفته. آقای امین من بخوام یک قالب شرکتی از وردپرس داشته باشم که بهینه باشه باید از کجا تهیه کنم؟ می تونید راهنماییم کنید. ممنون میشم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری