alirezazare

مرجع تخصصص بررسی فرم ورک های وارپ - گانتری - هلکس - تی 3

33 پست در این موضوع

با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیر

هدف از ایجاد این تاپیک محلی برای بحث و تبادل نظر در خصوص فرم ورک های معروف وارپ گانتری و هلکس می باشد

لذا خواهشمند است دوستان و اساتید نظرات تخصصی خود را در خصوص این 3 فرم ورک ارایه کنند و به مزایا و معایب آنها اشاره کنند.

خواهشمند از ارسال مطالب غیر مرتبط و اسپم خودداری نمایید

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

موضوع خوبیه.اما چه بهتر بود که خودتون بعنوان استارتر کار؛ یه مقاله ای در این زمینه آماده، و در همین تاپیک قرار میداد.

شما به تاپیک خط و جهت بدید .کاربران هم تجریبات خودشون رو میگذارند

نظر شخصی بنده بود (صرفاً!)

موضوع خوبیه.اما چه بهتر بود که خودتون بعنوان استارتر کار؛ یه مقاله ای در این زمینه آماده، و در همین تاپیک قرار میداد.

شما به تاپیک خط و جهت بدید .کاربران هم تجریبات خودشون رو میگذارند

نظر شخصی بنده بود (صرفاً!)

کاملا حق با شماست آقای مهندس

من شخصا از فرم ورک وارپ استفاده میکنم از خصوصیات اون میشه به موارد زیر اشاره کرد

1- سادگی کار با این فرم ورک

2- در عین حال که این فرم ورک ساختاری ساده داره اما در عین حال بسیار قدرتمند است

3-قالب های واکنشگرایی که با این فرم ورک میشه طراحی کرد

4- نمونه کار ها

گانتری چیست؟

این فریم ورک برای نصب و طراحی و راه اندازی قالب های راکت تم استفاده می شود.

گانتری در یک نگاه

یک فریم ورک قدرتمند است که با استفاده از آن می توانید عناصر مختلف قالب اعم از طرح و رنگ را تغییر داده و قالب را مطابق خواست خود سفارشی کنید . برای این کار وارد بخش مدیریت قالب شوید.

ویژگی های کلیدی

فریم ورک گانتری با قابلیت ساخت ویژگی های دلخواه در کمترین زمان تاثیر زیادی بر طراحی قالب های جوملا گذاشته است. این افزونه از ویژگی های زیادی برخوردار است که مهمترین آنها عبارتند از :

• سیستم شبکه ای 960 تایی برای سهولت در انتخاب رنگ ها
  • زبان قابل فهم تر برای قایل index.php که تمام بیت های پیچیده،توسط هسته فریم ورک اجرا می شوند.
  • قالبلیت پیکربندی بیش از شش ماژول در یک موقعیت ردیف.
  • 65 موقعیت پایهٔ ماژول در هسته گانتری که به راحتی می توان آنها را افزایش داد.
  • 36 حالت برای ترکیب طرح صفحه اصلی و ستون های کناری
  • انعطاف پذیری برای طرح بندی اندازه شبکه های مختلف بر اساس تعداد ماژول های منتشر شده. که به شما امکان استفاده از طرح های مختلف برای صفحات مختلف را می دهد
  • 12 حالت پیش فرض برای لوگو ، اندازه فونت ها ، دکمه بازگشت به بالا ، و ... . شما به راحتی می توانید حالت های دلخواه خود را با کمترین میزان کد نویسی طراحی کنید.
  • توانایی نمایش ماژول ها و همچنین قابلیت نمایش جای خالی ماژول هنگام استفاده از سیستم مکان دهی پیشرفته ماژول ها
  • رابط کاربری بخش مدیریت کابردهای خیره کننده و کنترل بهتری را فراهم آورد است.
  • با استفاده از قابلیت ویرایش یک طرح خاص شما می توانید بدون به هم ریختگی طرح قالب یا محاسبات یک طرح جدید را پیکر بندی کنید.
  • ارائه یک تصویر اولیه از بخش کاربری ، برای سفارشی کردن طرح در بخش کنترل طرح بسیار کمک می کند.
  • گانتری بر اساس XML است ، اضافه کردن یک ردیف دیگر از موقعیت ماژول ها به سادگی ویرایش یک فایل XML است.
  • پارامترهای جدید انعطاف پذیر این سیستم به شما اجازه می دهد تا ویژگی های پوسته ها را به سادگی ویرایش و یک طراحی اختصاصی برای خود داشته باشید. همچنین بخش پشتیبانی و کوکی ها جهت بهبود وضعیت سایت در نظر گرفته شده است.
  • طراحی تمام HTML ها بدون جدول و همچنین توافقنامه نسخه دوم GNU/GPL از شرکت YOOtheme به صورت عالی انجام گرفته است
  • طراحی بر اساس چیدمان جدید استاندارد و عناصر هسته جوملا
  • استفاده از سیستم جدید ذخیره سازی موقت ( Cache ) ، این افزونه را بسیار کارامد تر کرده است.
  • همه تنظیمات پیکربندی در فایل param.ini ذخیره می شود که موجب ذخیره سازی موقت و سرعت در بارگذاری سایت می گردند
  • بهینه سازی کدها بر اساس سرعت و اندازه و همچنین استفاده مجدد از منابع هسته در طراحی فریم ورک
  • پشتیبانی از زبان های راست چین
  • پشتیبانی از پوسته از پیش تعیین شده
  • تنظیم عناصر بر اساس هر آیتم در منو
  • فشرده سازی GZipper

بررسی اجمالی رابط کاربری بخش مدیریت

امروزه رابط بخش مدیریت فریمورک گانتری تنها بخشی از تاثیر گسترده و قابل مشاهده آن بر جامعه مدیران جوملاست.گانتری مولفه های قالب جوملا را بسیار قدرتمندتر ، متنوع تر و همچنین کارآمدتر از گذشته کرده است که می توان تاثیرات آن را در تمام جنبه های یک قالب دید.

Helix Framework محصولی از شرکت معروف طراحی قالب joomshaper می باشد که بیشتر قالب های این شرکت نیز از همین فریمورک استفاده شده است .امکانات این فریمورک قدرت در سرعت و بهینه سازی کد می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد

امکانات فریمورک هلیکس به 8 بخش اساسی تقسیم بندی گشته که به شرح زیر می باشد :

1.Stunning admin interface : این بخش مخصوص مدیریت فوق حرفه ای قالب می باشد شاید دیده باشید که قالب هایی که برای جوملا طراحی می شوند بیشتر اندازه ها و رنگ بندی ها در مدیریت قالب قابل تغییر می باشند بودن نیاز به دانش برنامه نویسی باید در همینجا نکته ای رو متذکر بشوم فریم ورک HELIX خیلی بیشتر از این حرفا امکانات دارد شما خیلی از قسمت های برنامه نویسی و موقعیت بندی و قسمت های کپی رایت ها و ... را در دست خود دارید و به سادگی می توانید ویرایش کنید .

2.Flexible Layouts : این قسمت مربوط می گردد به طراحی موقعیت ها بخشی بسیار کاربردی و قابل انعطاف پذیری بسیار زیاد که در اندک فریمورک های طراحی می شود دید و دارای موقعیت بندی فوق العاده زیادی هست و در نسخه های جدید نیز قابلیت اضافه شدن نیز دارد بودن نیاز به دست بردن به کد .

3.Built-in Google Fonts : طراحی و تبدیل به وسیله فونت های زیادی که بیشتر فونت های معرفی شده از طرف گوگل را در خود با بهینه سازی کامل ذخیره سازی نموده

4.Native RTL Support : این گزینه برای زبان هایی که راست چین می باشد بسیار مناسب هست و مژده ای خوشحال کننده به طراحان وب که قالب شما به صورت کامل دو زبانه می تواند باشد .

5.Advanced menu system : شاید آرزوی هر مدیر وب سایت دسترسی به منو های حرفه ای باشد منو های آبشاری و مگا منو ها که دارای چنیدین نوع منو که همه ی آن ها در مدیریت قالب قابل دسترسی هست

6.CSS and Javascript Compression : امروز سرعت سایت نیز در زمینه سئو یک برتری حساب می آید و همیشه نیاز به این هست که مدیران سرعت سایت خود را برای راحتی کاربرانشان بالاتر ببرند که این امکان به صورت پیشفرض در قالب نهادینه شده است . تمام فایل های جاوا و سی اس اس css در قالب شما کاملا فشرده سازی شده است

7.Easy Customization : این گزینه نشان دهنده این می باشد که گروه دوست دارد فریمورک توسعه پیدا کند شاید تغییرات در یک فریمورک بسیار سخت باشد ولی شما به راحتی با خیال راحت می توانید به تمام کد ها دسترسی کامل و منو ها و دیگر موارد تغییرات دلخواه را ایجاد نمایید

8.CSS3 Powered : شما دیگر بدون اینکه نگران عمل کردن یا عمل نکردن css3 در مرورگر هایی که پشتیبانی نمی کنند باشید با قدرت بیشتر برای زیبایی کامل از آن استفاده کنید چون این فریمورک برای بهینه سازی از متد PIE استفاده می کند

برای دانلود و توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید

سلام

اقا مهدی از مطالب مفیدی که قرار دادید سپاسگذاری میکنم

از دیگر دوستان و اساتید هم خواهش میکنم تجربیات خود را در خصوص فرم ورک ها برای ارتقاء سطح دانش دوستان قرار دهند

چنانچه فرم ورک ها را با هم مقایسه کرده و برتری هر یک بر دیگری را مطرح کنید ممنون میشم

دوستان فریم ورک wrap یوتم رایگانه یا تجاری اگه رایگانه لینک دانلود را زحمت بکشید

با تشکر ؟

ممنون از مطالب خوبتون

خواهشا این مطلب را به سرانجام و نتیجه برسانیم و یک فریم ورک خوب برای استفاده بقیه معرفی کنیم

من شخصا از warp استفاده کردم سرعتش خوب بود ولی باگ زیاد داشت و بخاطر پولی بودنش نمی شود آپدیت هایش را انجام داد

دوستان فریم ورک wrap یوتم رایگانه یا تجاری اگه رایگانه لینک دانلود را زحمت بکشید

با تشکر ؟

رایگان داره توی سایت خودشون میتونید دانلود کنید و داخل انجمن هم یه تاپیک برای یوتم هست دوستان لینکش رو گذاشتن جستجو کنید انجمن هستش

با تشکر از شما

لینک دانلود توی انجمن مشکل داره میشه زحمت بکشید لینک دانلودش را بزارید

سلام دوستان

من روی سرورم یک جوملا (2.5.14) بدون هیچ افزونه و مطلبی (خام) نصب کردم و هر دو فریم ورک را نصب کردم و از طریق سایت Pingdom Website Speed Test اقدام به گرفتن تست کردم و نتیجه را برای استفاده بهتر و تصمیم گیری برای شما در اینجا می گذارم

در ضمن قبل از تست هر کدوم از فریم ورکها کش جوملا را خالی کردم

در دو حالت هم تست گرفتم اول اجرای جوملا با فریم ورک برای اولین بار چون می خواستم ببینم وقتی کوکی و فایل های آن فریم ورک نصب و اجرا چه امتیازی می گیرد و در حالت دوم جولا یکبار اجرا شده و تمام کوکی ها و فایلهای مورد نیاز آن فریم ورک نصب شده

Helix ورژن 1.9.7

بدون نصب کوکی و فایل های فریم ورک

[ATTACH=CONFIG]4774[/ATTACH]

اجرا برای دومین بار

[ATTACH=CONFIG]4775[/ATTACH]

Gantry ورژن 4.1.17

[ATTACH=CONFIG]4776[/ATTACH]

اجرا برای دومین بار

[ATTACH=CONFIG]4777[/ATTACH]

از نظر موبایل هم هر دو خوب کار می کنند فقط گانتری وقتی موبایل را از حالت عمودی به افقی تغییر حالت می دهیم کل صفحه را نشان نمی دهد و باید دستی زوم را کم کنیم

به نظر من فریم ورک گانتری از نظر سرعت و کارایی و پشتیبانی و بروزرسانی بهتره ممنون می شوم شما اساتید هم نظرتان را اعلام کنید

من هم با گانتری کار کردم هم هلیکس به نظر هردوشون خوبه منها من با هلیکس راحت تر هستم خصوصا اضافه کردن یه موقیعیت در هلیکس راحت تره و همچنین جابه جایی موقعیت هاش

از نظر رسپانیسو بودن هم هر دوشون خوب هستن اما قالب های که با گانتری طراحی شده و ما دیدیم خیلی سایت ها ازش استفاده شده اساتید نظرشون را بدهند علتش چی میتونه باشه؟

اول از علیرضا جان به خاطر این تاپیک تشکر می کنم

من نظر خاص خودم فریم ورک وارپ هست چون از همه ساده تره و چیز های اضافه هم نداره و بزودی هم نسخه 7 اون میاد که واقعا عالی هست ، شما به راحتی می تونی امکانت دلخواهتو براش بنویسی و یه قالب فوق العاده باهاش بسازی اما تو سایر فریم ورک ها مثل گانتری کلی سردگم میشین البته مونده به عادتون اما گانتری ایراداتی داره که بیشتر وقت گیر هستن مثل مشکلاتش در مرورگر اینترنت اکسپلورر 8 ، مشکل رسپانسیوش تو حالت های لنداسکیپ و ...

از علیرضا هم یه ایراد بگیرم فریم ورک t3 رو یادت رفته به این تاپیک اضافه کنی که از دو تای دیگه یعنی گانتری و هلیکس خیلی بهتره

از علیرضا هم یه ایراد بگیرم فریم ورک t3 رو یادت رفته به این تاپیک اضافه کنی که از دو تای دیگه یعنی گانتری و هلیکس خیلی بهتره

استاد شرمنده ممنون میشم اگه به عنوان اضافه کنید

دوستان این هم در ادامه تست های فریم ورک ها اما این بار برای t3

[attach=config]4796[/attach]

اجرا برای دومین بار

[attach=config]4797[/attach]

به نظر من از 2تا فریم ورک های قبلی ضعیف تره ولی کارایی قسمت ادمین بیشتره

میشه دلیل مزیت های t3 را هم ذکر کنید

t3 اصلی ترین مزیت هاش این هست که با less ساخته شده و دارای کاستومایزر هست امکانی که بزودی به وارپ 7 اضافه شده ولی میشه با برنامه نویسی هم به وارپ 6 اضافه کرد که من انجام دادم و بزودی آموزش پیشرفته از وارپ رو شروع می کنم تو انجمن

t3 روی مروگر های مختلف هم تست شده و از یه سیستم منوی بسیار خوب ، قابلیت تعریف سرور آپدیت به قالب و فریم ورک به صورت اختصاصی یعنی اگر t3رو هم روی قالبات تغییر دادی آپدیت هاشم خودت میتونی بدی که سایر ندارن و امکانات فراوان دیگه که می تونین تو این لینک ببینین t3.joomlart.com

دوستان فریم ورک شرکت themexpert به نام expose کسی باهاش کار کرده خوبه یا نه

من 4 تا از فریم ورک های رایکان را روی سایتم با یک حالت یکسان چک کردم و قبلا توی انجمن گذاشتم حالا همه را توی این پست برای آنالیز بهتر می گذارم

در ضمن با دو برنامه چک کردم

1 - pingdom

- آنالیز سایت بدون نصب شدن کوکی ها و کش فریم ورک

- آنالیز سایت بعد از نصب کوکی ها و کش فریم ورک

2 - gtmetrix

- آنالیز سایت بعد از نصب کوکی ها و فریم ورک

expose

pingdom

بدون نصب کوکی و کش فریم ورک

[ATTACH=CONFIG]4902[/ATTACH]

بعد از نصب کوکی و کش فریم ورک

[ATTACH=CONFIG]4903[/ATTACH]

gtmetrix

[ATTACH=CONFIG]4904[/ATTACH]

gantry

pingdom

[ATTACH=CONFIG]4905[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]4906[/ATTACH]

gtmetrix

[ATTACH=CONFIG]4907[/ATTACH]

helix

pingdom

[ATTACH=CONFIG]4908[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]4909[/ATTACH]

gtmetrix

[ATTACH=CONFIG]4910[/ATTACH]

t3

pingdom

[ATTACH=CONFIG]4911[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]4912[/ATTACH]

gtmetrix

[ATTACH=CONFIG]4913[/ATTACH]

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان من از فریم ورک گانتری استفاده میکنم میخواستم ببینم چطوری میشه یه موقعیت جدید به این فریم ورک اضافه کرد من از آموزش خود سایت استفاده کردم ولی درست نشد و مدیریتم پرید از دوستان و اساتید اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم :21:

ویرایش شده در توسط temptation

دوستان آشنایان رفقا خواهشاً کمکم کنید بابا هر جا در فروم های دیگه گفتم در فریم ورک گانتری یک آموزشی چیزی به ما بدهند گفتند برو فیلم های سایتش رو نگاه کن فیلم هاشم که به یوتیوب وصله و نمیشه دید حالا شما کمک کنید بابا با کلیاتش بلدم کار کنم فقط وقتی مطلب میزارم داخل فریم ورک دیده نمیشود و سری مشکلاتی از این قبیل

ممنون میشوم کمک کنیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید

دوستان آشنایان رفقا خواهشاً کمکم کنید بابا هر جا در فروم های دیگه گفتم در فریم ورک گانتری یک آموزشی چیزی به ما بدهند گفتند برو فیلم های سایتش رو نگاه کن فیلم هاشم که به یوتیوب وصله و نمیشه دید حالا شما کمک کنید بابا با کلیاتش بلدم کار کنم فقط وقتی مطلب میزارم داخل فریم ورک دیده نمیشود و سری مشکلاتی از این قبیل

ممنون میشوم کمک کنیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید

درود و خوش آمد به جوملافروم

مطلبی که ایجاد می کنید براش منو هم میسازید؟

در تنظیمات قالب ببینید اگه System Output داره.غیرفعالش کنید

با سلام و وقت بخیر

دوستان تو فریم ورک گانتری چطوری باید منو ایجاد کرد؟ (مثلا بنده میخوام منوی های righ & left ایجاد کنم)

:25:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری