mortaza_max

آموزش ریدایرکت کردن صفحه 404 به صفحه اصلی و یا یک صفحه خاص

9 پست در این موضوع

با سلام

مشکل اکثر کاربران جوملا صفحه خطای 404 میباشد و سعی در رفع آن و ارجاع ان یه صفحه ای دیگر دارند و این از لحاظ سئو از اهمیت بالایی برخوردار است. امروز قصد قرار دادن آموزشی رو دارم که با این روش کاربر درصورت عدم وجود یک صفحه در سایت شما به صفحه ای که میخواهید منتقل میشود. این روش بدون استفاده از هیچ افزونه ای و فقط با ایجاد یک فایل error.php در قسمت قالبی که دارین استفاده میکنید میباشد.

بعد از ایجاد این فایل کد زیر رو در داخل فایل قرار بدین.

<?php 
if (($this->error->getCode()) == '404') { 
header('Location: /index.php'); 
exit; 
} 
?>

در این کد تعیین شده که همه آدرسهای 404 به صفحه اصلی ارجاع شوند. و درصورتی که میخواهید به یک لینک دیگر ارجاع شود کافیست به جای index.php یک آدرس دیگر مانند index.php/forum را وارد کنید تا به ان ادرس هدایت شود.

برای مثال این آدرس یک صفحه از سایت منه: نمایشگاه خودرو - نمایشگاه خودرو

همینطور که میبینید با وارد شدن به این آدرس مستقیم وارد صفحه اصلی سایت میشود.

موفق باشید

با تشکر از آقای عباس افشار

1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

داداش من متوجه نشدم که این کد رو دقیقا تو قالب سایت قرار بدم یا داخل فایل و آپلود کنم تو هاستم ؟

یه فایل به نام eroor.php درست کن !

کد های دوستمون رو داخل این فایل قرار بده و داخل پوشه خود قالب آپلودش کن ( قالب فعال جوملاتون )

موفق باشید

آیا این کار تاثیری در سئو داره و گوگل مشکلی نداره باهاش؟؟؟

چه جوری میشه بغیر از خطا های دیگه مثل 500 و 400 و .... رو هم بهش اضافه کرد ؟

این مورد رو باید دوستان بر نامه هنویس و آشنا به php راهنمایی کنند ولی این کد رو امتحان کنید.

<?php 
exit; 
} 
?>

<?php 
if (($this->error->getCode()) == '500') { 
exit; 
} 
?>

<?php 
if (($this->error->getCode()) == '400') { 
exit; 
} 
?>

چند با از اون کد در همون فایل error.php استفاده کنید و فقط خطا رو تغییر بدید، امتحان کنید ببینید جواب میده یا نه. اگر جواب داد اعلام کنید تا دوستان هم استفاده نمایند

با تشکر از mortaza_max

باید این مطلب را اضافه کنم که اکثر قالب های جدید این فایل (error) را دارند

و فقط کافیه کدی که داده شده را به انتهای کد های داخل این فایل اضافه بشه

در در 9/25/2013 در 08:56، mortaza_max گفته است :

با سلام

مشکل اکثر کاربران جوملا صفحه خطای 404 میباشد و سعی در رفع آن و ارجاع ان یه صفحه ای دیگر دارند و این از لحاظ سئو از اهمیت بالایی برخوردار است. امروز قصد قرار دادن آموزشی رو دارم که با این روش کاربر درصورت عدم وجود یک صفحه در سایت شما به صفحه ای که میخواهید منتقل میشود. این روش بدون استفاده از هیچ افزونه ای و فقط با ایجاد یک فایل error.php در قسمت قالبی که دارین استفاده میکنید میباشد.

بعد از ایجاد این فایل کد زیر رو در داخل فایل قرار بدین.

<?php 
exit; 
} 
?>

در این کد تعیین شده که همه آدرسهای 404 به صفحه اصلی ارجاع شوند. و درصورتی که میخواهید به یک لینک دیگر ارجاع شود کافیست به جای index.php یک آدرس دیگر مانند index.php/forum را وارد کنید تا به ان ادرس هدایت شود.

برای مثال این آدرس یک صفحه از سایت منه: نمایشگاه خودرو - نمایشگاه خودرو

همینطور که میبینید با وارد شدن به این آدرس مستقیم وارد صفحه اصلی سایت میشود.

موفق باشید

با تشکر از آقای عباس افشار

سلام و عرض ادب و ممنون از مطلب مفیدتون. یه سوال داشتم. من قالبم خودش صفحه 404 اختصاصی داره و هر ارور 404 ای که داشته باشم به این صفحه ارجاع میشه. آیا بازم لازمه که کد بالا رو توی error.php قرار بدم؟ دوستان هر کس اطلاعی داره ممنون میشم بفرماد. فقط یه مورد دیگه ای هم که هست من میخوام کلا ارور 404 هام توی گوگل وبمستر دیده نشه یعنی بدون ارور نشون بده سایتو. الان حدود 2000 تا صفحه ارور نشون میده که اونم وقتی میزنی روشون میاد به این صفحه 404 اختصاصی.

ممنون از همگی عزیزان

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری