حجت مردانه زاده

آموزش جامع و تصویری راه اندازی سیستم شکارنده ی خودکار محتوا FeedGator از سایر سایتها

49 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

باسلام...

چند روزیه که در چند تاپیک دیدم که کاربران در کار با سیستم FeedGator به مشکل خوردند و لازم دیدم آموزش نسبتا کاملی (در حد توان و دانش خود!) از کار با این سیستم قرار بدم.

اول به تشریح کامل کارایی کار با این سیستم میپردازیم.

FeedGator چیست و چه کاری انجام میدهد!؟

با گسترش روز افزون دنیای مجازی و فضاهای ایجاد شده برای انتقال و دسترسی هر چه سریعتر اطلاعات و داده های مختلف و متنوع ، زندگی مردم در تمام دنیا با هر سطوح مختلف فرهنگی؛ اجتماعی، مالی و...حقیتاً دستخوش تغییر و تحولات بسیاری شده، این تغییر و تحول ها روز به روز نیز بیشتر و بیشتر میشود.

با اینکه تمامی کارها ماشینی ست.با اینکه بسیاری از اعمال تنها با یک کلیک امکانپذیر است.با اینکه بسیاری از پردازش ها و فرآوری اطلاعات (محصول خروجی) در کسوری از ثانیه امکانپذیر گشته، اما در گیر و دار همین کسور ثانیه و صرف جویی های بسیار کلان در وقت و هزینه و زمان و سرمایه، باز هم آدمی و فکر او ، در پی کاستن همین کسر ثانیه هاست!

باز هم به فکر این است که حتی آن اندک زمانی که برای زدن یک دکمه ی کلیک موس صرف میکند ، صرف نکند!!!

در حوزه ی طراحی وبسایت همیشه یک دیتای ورودی داریم که میبایست توسط اوپراتور و یا طراح وبسایت به سایت تزریق شده و آن دیتای خروجی پس از اِعمال عملیات های مختلف در پشت سایت تحت محتوای نمایشی و خروجی ای در اینترفیس سایت به نمایش در میایند .

توسعه دهندگان برای حذف عنصر انسان برای درج دیتای خام (محتوا) فکری کردند که بواسطه ی آن داده ها از منابع موجود گرفته(شکار) شده و سپس تحت استراکچر دلخواه و تنظیم شده ی ما در سایت مقصد به نمایش گذاشته میشود.

ند

سیستم FeedGator یکی دیگر از شاهکارهایی هست که به سیستم مدیریت محتوای جوملا قدرت مضاعف دیگری بخیشده است.توسط این کامپوننت شما میتوانید به راحتی هرچه تمام تر با تعریف آپشن هایی محتوای مورد نیاز خود را از سایتهای مرجع دریافت و به دیتابیس سایت مدنظر خود وارد نمایید.

لینک این موضوع این سیستم در انجمن جوملای ایران

[h=1]سیستم خبرساز خودکار FeedGator فارسی و رفع اشکال شده - اختصاصی انجمن جوملای ایران[/h]

آموزش تنظیمات و کاربری سیستم FeedGator :

وارد محیط کامپوننت میشویم.

قبل از هر کاری تظیمات مربوط به نمایش و چگونگی دریافت اطلاعات از سایر سایتها و همچنین نحوه ی عملکرد سیستم را در سایت خود انجام میدهیم.

وارد منوی Feed Gator Global Settings میشویم در این بخش 13 تب داریم که پیشنهاد میکنیم به شما طبق تصاویر تنظیمات خود را انجام دهید.

این تنظیمات استانداری است که ما برای یکی از وبسایتهای خود بکار گرفته ایم و هم اکنون به درستی در حال کار میباشد.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806157631.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806157642.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806157643.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806160001.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806160012.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806160013.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806160701.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806160702.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806160703.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806161381.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806161382.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806161383.png

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806161961.png

به منوی Manager RSS Feeds مراجعه میکنیم.میبینیم که لیست تمامی فیدهای ایجاد شده ی ما نمایش داده میشود.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806321512.png

در منوی Manager RSS Feeds دکمه ی "جدید" را میزنیم تا یک فید جدید ایجاد کنیم.

پس از زدن "جدید"صفحه ای مشابه صفحه ی زیر نمایش داده میشود. خب اگر توجه کرده باشید این صفحه دقیقا مشابه چیزی ست که رد صفحه تنظیمات کلی با آن روبرو بودیم. شما در اولین تب نام و عنوان فید خود را قرار میدهید و اگر نیازی به تغییر تنظیمات کلی ای که در بخش بالا انجام داده اید ندارید؛ نیازی به اعمال تغییر در تنظیمات در سایر تب ها نیستید.

این امکان یک حسن بزرگی ست زیرا که مواردی پیش میآید که شما نمیخواهید تمامی فیدهای شما بر اساس تنظیمات اصلی سیستم کار کند.اینجاست که این بخش فیلترینگ کاری خوبی به شما (کاربر) میدهد تا تنظمیات دلخواه خود را کاملا بطور سفارشی شده انجام دهد.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806321511.png

حال پس از ایجاد یک فید .بروی دکمه ی "پیشنمایش/Preview " میزنیم تا دیتایی بصورت نمونه از سایت مبدا دریافت و در سایت ما نمایش دهدو همچنین چگونگی تنظیمات انجام شده ی ما در این بخش قابل ملاحضه هستند.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806321513.png

فید ایجاد شده ی ما تحت استایل زیر اطلاعات را از مبدا دریافت کرده است.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806337531.png

حال پس از انجام فرآیند دریافت اطلاعات بصورت تستی و نمایشی .اقدام به دریافت اطلاعات بصورت حقیقی میکنیم.برای اینکه میبایست فیدها را انتخاب و دکمه ی "Import" را بزنیم.و صبر کنیم تا اطلاعات منتقل گردد.

مشابه تصویر زیر

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806321513.png

حال بعد از چند ثانیه(مدت زمان ایمپورت متناسب با تعداد فیدهای انتخاب شده ی متفاوت خواهد بود) با پایان یافتن عملیات دریافت؛ تعدای دیتا/محتوای دریافتی به شکل زیر لیست شده وپیغام به نمایش در میاید.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806337532.png

منوی بعدی .منوی پلاگین های فید گی تور است.پلاگینهای بسیار حیاتی ای که بدون وجود آنها، سیستم قابلیت استفاده در بخشهای مختلف جوملایی را نخواهد داشت!!!!

بطور مثال اگر پلاگین content آن نصب نباشد؛ محتوای شکار شده قابلیت استفاده در "کامپوننت محتوا جوملا" را نخواهد داشت.و یا اگر پلاگین هماهنگ کننده ی FeedGator با k2 نصب نباشد این سیستم قابلیت ایمپورت دیتای دریافت شده در کامپوننت k2 را نخواهد داشت!!!

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806358371.png

به دلیل محدودیت درج تصاویر در یک پست.مابقی در پست بعدی قرار خواهم داد.

ویرایش شده در توسط Hojjat MardaneZadeh

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ادامه ی پست قبلی....

حال یک منوی دیگر باقی است و آن هم منوی ابزارهای فید گاتور/گی تور است که به تشریح آن میپردازیم.

صفحه ابزارهای این کامپوننت به شکل زیر است به گزینه ی اول کاری نداشته باشید.مربوط به بررسی وضعیت سیستم و هماهنگی آن با تنظیمات دیتابیس میباشد.(به زبان ساده!)

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806347271.png

گزینه دوم که لیست کاملی از دیتاهای تکراری و چندبار دریافت شده را برای شما نمایش میدهد.در این لیست تعداد تکرار محتوا ها بطور کامل بدون هیچگونه کم و کاستی به نمایش گذاشته میشود.

در اینجا شما میتوانید محتویا تکراری را به نوعی مدیریت نمایید.

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13806346941.png

آخرین ورژن این سیستم قابل نصب بروی جوملا 2.5 و 3.0 برای دانلود شما عزیزان به پیوست همین تاپیک درآمده است که میتواند از این نسخه استفاده نمایید.

امیدوارم که این فایل راهنما مورد پسند و کاربرد عزیزان قرار گرفته باشد.

موفق و سربلند و پایدار باشید

تهیه و تنظیم :حجت مردانه زاده-8مهر 92

عالی بود

ممنون

فقط لینک دانلود 2.5 رو فرمودید گذاشتید پیدا نکردم

سلام من توی نسخه سایتش دیدم پلاگین برای کامپونت zoo داره ولی پیدا نکردم شما دارید ؟

ببخشید که دوباره پست دادم کسی نبود جواب بنده یا پلاگین رو داشته باشه بنده بده

منم گشتم نبود ولی در جوملا جهانی زده هست :33:

منم کلا با zooکار می کنم خیلی لنگش شدم چون خودش rss قوی نمی تونه بسازه

متاسفانه ایک کامپوننت ورودی اتوامتیک نداره و باید از cpanel تنظیماتی انجام که معمولا اونم کار نمیکنه

دوستان کسی موردی مشابهی برخورده کمک کنه

باسلام...

دوستان عزیز ، اگر به جمله دقت کرده باشین. نوشته شده که

- Other plugins to be updated (FLEXIcontent, Kunena, Mosets Tree, Zoo)

و این یعنی که در حال بروزرسانی برای این افزونه هاست، نه اینکه کامپوننت برای این افزونه ها هماهنگ شده و کار میکنه!!!

:bala::bala:

پس میبایست صبر کنید تا شرکت سازنده توسعه های جدیدش رومنتشر کنه.

موفق باشید و سربلند

سلام

با تشکر از آقای مردانه زاده

این کامپوننت به خوبی روی 2.5 کار میکنه و هیچ مشکلی نداره!

فقط یک موضوعی هست که تا الان متوجه نشدم چطور میشه درستش کرد. ؛ اونم آپدیت اتوماتیک هست. تا الان هر بار نیاز به آپدیت و خواندن فید ها بود با انتخاب فید های مد نظر و ایمپورت کردن کارها همگی انجام میشه و ...

ولی آیا امکاناتی وجود داره که مثلا چند ساعت یا تایم در روز مشخص کنیم ؛ یا برای کامپوننت تنظیم کنیم که مثلا هر ساعت فید های معرفی شده رو بررسی کنه و new feed ها رو ایمپورت کنه بصورت اتوماتیک.

اگر امکانش هست دقیقا کدام گزینه ها را باید تنظیم کرد؟ (من پیدا نکردم.)

موفق باشید

سلام

من تمامی مراحل آموزش را بدون مشکل خاصی طی کردم

حالا موندم چطور باید در صفحه اول سایتم نمایش بدم

ویرایش:

این مشکل را حل کردم.مشکل بعدی من اینه که چطور می تونم برای هر خبر یک تامب نیل داشته باشم؟یا بهتر بگم چرا اخبار عکس ندارند؟

ویرایش شده در توسط eh.zamani

طبق آموزش پیش رفتم و تقریبا درست کار میکنه اما فقط یه مشکل هست و اونم اینه که وقتی دکمه ادامه مطلب را میزنم ادامه مطلب را نشون نمیده و فقط خلاصه مطالب را نشون میده مشکل از کجاست

سلام من نصب کردم این اررور میده

Feed [object Object] (ID=1): Error -

0 content item(s) imported (0 processed) in 0 seconds.

Close this window

چکارش کنم

طبق آموزش پیش رفتم و تقریبا درست کار میکنه اما فقط یه مشکل هست و اونم اینه که وقتی دکمه ادامه مطلب را میزنم ادامه مطلب را نشون نمیده و فقط خلاصه مطالب را نشون میده مشکل از کجاست

تنظیمات مطالب رو نگاه کنید احتمالا نمایش ادامه مطلب رو مخفی کردید

مدیریت مطالب -> انتخابها

سلام

من چطور باید اینو تو صفحه اصلی سایت نمایش بدم

هیچ جوره جواب نمیده

با تشکر فراوان از این افزونه جادویی تمام مشکلات من با این افزونه حل شده فقط یک سوال

سوال: من میخوام حداکثر 200 خبر پخش بشه یعنی خبر جدید که میاد خود بخود از آخر خبر ها قدی تر حذف شوند بصورتی که همیشه فقط 200 خبر داشته باشم با این کار نمیخوام خبر های دیگر بیخودی در سایت بمونند و باعث سنگینی ان شوند البته بصورت دستی میتونم هر از چند گاهی مقداری مطالب را پاک کنم اما اگه بشه بصورت اتوماتیک تعریف کرد عالی میشه

SimplePie error: A feed could not be found at The resource cannot be found. for حوزه و دانشگاه مهر (خبرگزاری مــهر )

با سلام این ارور برای چیست چون بشتر فید هایی که میگذاریم این ارور را میدهد

این ارور بخاطر موجود نبودن RSS سایت مربوطه است. قبل از اینکه RSS رو بدید توی آدرس بار مرورگر چک کنید ببینید اصلا آدرس درسته و اخباری توش ارائه شده

سلام

من تمامی مراحل آموزش را بدون مشکل خاصی طی کردم

حالا موندم چطور باید در صفحه اول سایتم نمایش بدم

ویرایش:

این مشکل را حل کردم.مشکل بعدی من اینه که چطور می تونم برای هر خبر یک تامب نیل داشته باشم؟یا بهتر بگم چرا اخبار عکس ندارند؟

ارائه عکس به همراه مطلب بسته به نوع RSS داره که سایت منبع ارائه میده و میتونه به طریقی مطالبش رو ارائه بده که فقط متن رو خروجی بده. در این شرایط این افزونه فقط متن رو واسه شما وارد میکنه و باید خودتون زحمت اضافه کردن عکس رو بکشید

احتمالا توی قسمت تنظیمات ورودی fulltext رو قرار ندادید و روی intro گذاشتید. واسه مطمئن شدن به مدیریت مطالبتون برید ببینید اون مطلب اصلا غیر از بخش خلاصه،متن اصلی هم داره یا نه. اگه نداشت توی تنطیمات اشتباه کردید و fulltext نذاشتید. اگر هم توی مدیریت مطلب متن اصلی بود که احتمالا تنظیمات نمایش مطلب رو همون طوری که آقای طالبی گفتن باید تنظیم کنید

Close this window

چکارش کنم

این ارور معمولا به دو دلیل نشون داده میشه:

1- خبر جدیدی توی سایت منبع ایجاد نشده(یعنی نسبت به دفعه قبل که اخبار رو گرفتید دیگه خبر جدیدی ارائه نشده)

2- اگر هم خبر جدید ارائه شده و مطمئنید ارائه شده اما بازم این ارور میده بدلیل اینه که توی هربار که وارد مدیریت میشید یکبار میتونید ایمپورت کنید و اگر خبر جدیدی اومد و خواستید باز ایمپورت کنید یکبار از مدیریت جوملا خارج بشید و باز لاگین کنید

سلام

من چطور باید اینو تو صفحه اصلی سایت نمایش بدم

هیچ جوره جواب نمیده

اگه منپورتون مطالب هست که میخواید توی صفحه اصلی بذارید که باید برید از قسمت مدیریت مطالب اونا رو ویژه کنید

با تشکر فراوان از این افزونه جادویی تمام مشکلات من با این افزونه حل شده فقط یک سوال

سوال: من میخوام حداکثر 200 خبر پخش بشه یعنی خبر جدید که میاد خود بخود از آخر خبر ها قدی تر حذف شوند بصورتی که همیشه فقط 200 خبر داشته باشم با این کار نمیخوام خبر های دیگر بیخودی در سایت بمونند و باعث سنگینی ان شوند البته بصورت دستی میتونم هر از چند گاهی مقداری مطالب را پاک کنم اما اگه بشه بصورت اتوماتیک تعریف کرد عالی میشه

این کار ارتباطی به این افزونه نداره و برای این کار باید دستی برید و هر بار که مطالب جدیدی (چه از طریق این افزونه و چه از طریق دستی) وارد میکنید قدیمی ها رو پاک کنید

Close this window

چکارش کنم

این ارور معمولا به دو دلیل نشون داده میشه:

1- خبر جدیدی توی سایت منبع ایجاد نشده(یعنی نسبت به دفعه قبل که اخبار رو گرفتید دیگه خبر جدیدی ارائه نشده)

2- اگر هم خبر جدید ارائه شده و مطمئنید ارائه شده اما بازم این ارور میده بدلیل اینه که توی هربار که وارد مدیریت میشید یکبار میتونید ایمپورت کنید و اگر خبر جدیدی اومد و خواستید باز ایمپورت کنید یکبار از مدیریت جوملا خارج بشید و باز لاگین کنید

من نصبش کردم تمتم مراحل بالا رو هم انجام دادم اما اصلن ایمپورت نمیکنه تو اولیت ایمپرتم این اررور رو میده چندتا فید هم از سایتهای مختل گذاشتماما نشد که نشد

کامپوننت فارسی نیست.

کسی فارسیشو داره؟

من توضیحات مهندسرو انجام دادم ولی موقع Import ارورر زیرو نشون میده،

Feed [object Object] (ID=2): Error -

ویرایش شده در توسط akramieh

تو قسمت پلاگین های کامپوننت feedgator نوشته K2 Content Plugin Component: Not Installed ویه ضربدر قرمزم روش زده بایذ چکار کنم؟ این پلاگین از کجا دانلود کنم؟ (من آماتورم شرمنده)

من همه کارها رو انجام دادم . کجای سایت این اخبار نمایش می ده؟ برای نمایش باید چکار کنم؟

ویرایش شده در توسط leilaaa

تو قسمت پلاگین های کامپوننت feedgator نوشته K2 Content Plugin Component: Not Installed ویه ضربدر قرمزم روش زده بایذ چکار کنم؟ این پلاگین از کجا دانلود کنم؟ (من آماتورم شرمنده)

با نصب کامپوننت k2 این پلاگین هم نصب میشه که باید برید و از مدیریت پلاگین ها فعال کنید

من همه کارها رو انجام دادم . کجای سایت این اخبار نمایش می ده؟ برای نمایش باید چکار کنم؟

اگر درست انجام داده باشید اخبار اتوماتیک وارد مجموعه های جوملا خواهند شد.بنابراین برای نمایش اخبار منو از مجموعه های خبری خودتون ایجاد کنید

مجموعه از نوع مجموعه های خود جوملا یا مجموعه k2 بسازم؟ منو که ساخته می شه از چه نوع باشه؟

چجوری می شه k2 category ساخت؟

ویرایش شده در توسط leilaaa

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری