GMKFLYINGBOY

اتصال phpbb3 به joomla 2.5

14 پست در این موضوع

با سلام

حتما خیلی از شما در کنار استفاده از joomla انجمن phpbb3 هم استفاده میکنید . و شاید هم این سوال برای شما هم پیش اومده باشه که چطور میتونم joomla و phpbb را بهم ارتباط بدهم.

ارتباط joomla و phpbb چه سودی میتواند برایم داشته باشد؟

- خوب!! یکی از فایده های اون میتونم به single registration اشاره کنم.

ُsingle registration یعنی این که ثبت نام joomla و phpbb رو یکی کنید به صورتی که اگر کسی در Joomla ثبت نام کنه بصورت پیشفرض در فروم هم ثبت نام میشه. به ان هم bridge (پل) دهی هم گفته میشه. خب !! چطوری این کار ممکنه؟

شما برای این کار به یک ماژول نیاز دارین که میتونین از این جا دریافت کنین : Jfusion

برای اموزش تصویری به پست دوم مراجعه کنید.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ارسال شده در (ویرایش شده)

قبل از هر اقدامی باید بگم ! بنده هیچگونه مصولیتی در قبال حذف اطلاعات و هرگونه اشکال ندارم. پس بر عهده ی خود شماست.

قبل از هرگونه اقدامی backup بگیرید.

خوب. بعد از نصب ماژول صفحه زیر برای شما باز میشود که شما باید phpbb3 رو انخاب کرده و نصبش کنید.

[ATTACH=CONFIG]5060[/ATTACH]

سپس بعد از install بر روی ایکونی که در تصویر زیر مشخص کرده ام کلیک کنید.

[ATTACH=CONFIG]5061[/ATTACH]

ادرس sub folder که فروم خود را در انجا نصب کرده اید رو بدهید.

[ATTACH=CONFIG]5062[/ATTACH]

بعد از کلیک بر روی next وارد قسمت general میشوید.

با چک کردن تک تکه تب ها از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید. اطلاعات طبیعتا درست وارد شده اند پس نیاز به دست کاری نیست.

[ATTACH=CONFIG]5063[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]5064[/ATTACH]

سپس وارد تبUser شوید و از قسمت Usergroup Management منوی کشوی را باز کرده و REGISTERED را انتخاب کنید.

[ATTACH=CONFIG]5065[/ATTACH]

کار ما در این صفحه به پایان رسیده. از بالا روی ایکون Save کلیک کرده و تنظیمات خود را سیو کنید.

حالا به مرحله اصلی ارتباط رسیده ایم.

از قسمت Components گزینه ی Jfusion را انتخا کنید سپس بر روی configure plugins کلیک نماید.

سپس بر روی Not configured که در تصویر زیر مشخص کرده ام کلیک کنید و وارد قسمت General شده و در قسمت Full URL to your Joomla Website ادرس وب سایت خود را وارد کنید.

[ATTACH=CONFIG]5066[/ATTACH]

سپس ار بالا بر روی Save and close کلیک کرده و وارده قسمت قبل شوید !! در این قسمت تنظیمات رو مانند تصویر زیر انجام دهید.

[ATTACH=CONFIG]5067[/ATTACH]

حال از بالای صفحه وارد Extensions >Plug-in manager شده و تنظیمات را به شکل زیر انجام دهید.

[ATTACH=CONFIG]5068[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]5069[/ATTACH]

بعد از انجام این مراحل وارد Componets>Jfusion شده و از قسمتی که در تصویر زیر مشخص شده است JFusion Plugins Disabled را به Enable تغییر دهید.

[ATTACH=CONFIG]5070[/ATTACH]

خوب الان نوبت به phbBB رسیده . وارد Control panel فروم خود بشوید و از قسمت General>User registration setting>account activation منوی کشوی را روی Disable registration تنظیم کنید.

سپس تنظیماتتان را Save کنید.

[ATTACH=CONFIG]5071[/ATTACH]

کار به پایان رسیده.حال نوبت به تست رسیده است.

وارد Administration panel جوملا شوید و از قسمت بالا وارده Components>Jfusion>Login checker شوید. سپس با Username و password یکی از حساب های موجود در phpBB ارتباط خود راچک کنید.

همه ی تست ها باید بصورت زیر باشند.

[ATTACH=CONFIG]5072[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]5073[/ATTACH]

ویرایش شده در توسط GMKFLYINGBOY
1 کاربر پسند دیده است

بسیار آموزش مفید و پر کاربردی بود. از شما تشکر میکنم فک میکنم نیازی خیلی از بچه های وبمستر باشه که لینکی بین انجمن phpbb3 و جوملا برقرار کنند تا نیازی به ایجاد اکانتهای مستق نباشه

لطفا بفرمایید آیا این افزونه واسه mybb هم کار میکنه؟

بسیار آموزش مفید و پر کاربردی بود. از شما تشکر میکنم فک میکنم نیازی خیلی از بچه های وبمستر باشه که لینکی بین انجمن phpbb3 و جوملا برقرار کنند تا نیازی به ایجاد اکانتهای مستق نباشه

لطفا بفرمایید آیا این افزونه واسه mybb هم کار میکنه؟

بله, برای Mybb,VB.. و خیلی از فروم های دیگه کار میکنه, فقط بعد از نصب Jfusion پلاگین فروم Mybb رو هم نصب کنید.

موفق باشید.

بله, برای Mybb,VB.. و خیلی از فروم های دیگه کار میکنه, فقط بعد از نصب Jfusion پلاگین فروم Mybb رو هم نصب کنید.

موفق باشید.

سلام

ممنون از آموزش کاربردی و مفیدی که قرار دادید

این پلاگین Mybb رو از کجا باید بدست آورد؟

موقع نصب خود jfusion میده؟

بله، خودش بصورت پیشفرض همه پلاگین هارو داره، بعد از انجام تمام مراحل باید ثبت نام Mybb رو غیر فعال کنید، مثل همون کاری که اخر سر در phpbb انجام دادم

Sent from my Note 8 GT-N5100 using Tapatalk

ویرایش شده در توسط GMKFLYINGBOY

سلام ممنون از اموزش خوبتون

من این مراحلو رفتم اما با ارور api کاربری مواجه شدم میشه کمکم کنید efront رو. به جومولا متصل کنم

خیلی لازمش دارم ممنون از استید محترم

دوستان من طبق آموزش پیش رفتم و کاملا با موفقیت انجام شد.ممونم از استاد ارجمندی که این آموزشو گذاشتن. :25:

فقط دو نکته عرض کنم.برای دانلود از سایت سازنده با فیلتر شکن وارد شین چون فکر کنم تحریم شدیم.و نکته دوم من آخرین ورژنشو گرفتم که خیلی گستردگی بیشتره و VB و mybb رو هم پشتیبانی میکنه.موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری