amir_seddighi

ایجاد پاپ آپ با JCE Editor با ذکر مثال تصویری

67 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

چند ماه گذشته تو انجمن دیدم خیلی ها با pop up کردن توسط JCE مشکل دارند . گفتم یا اجازه اساتید یه آموزش تصویری با یه مثال از تجربیات خودم بذارم شاید تا حدی مشکل حل بشه .

در مرجله اول شما نیاز به افزونه JCE Editor دارید که می تونید از اینجا دانلود کنید : com_jce_226 دانلود ● آپلود سنتر انجمن جوملای ایران

در مرحله دوم نیاز به پلاگین پاپ آپ کردن JCE Media Box دارید که می تونید از اینجا دانلود کنید : plg_jcemediabox_119_joomla25 دانلود ● آپلود سنتر انجمن جوملای ایران

بعد از نصب افزونه های فوق از منوی سایت / تنظیمات کلی / ویرایشگر پیش فرض / JCE Editor را انتخاب کنید

از مدیریت پلاگین ها پلاگین مربوط به JCE Media Box را پیدا کنید و فعالش کنید .

استفاده همراه با مثال :

توی سایتی که در دست ساخت دارم یه منو دارم که میخوام وقتی کاربر وارد میشه روی یک تصویر کلیک کنه و یک عکس دیگه یا یه فایل PDF بصورت پاپ آپ باز بشه .

1- روی عکسمون کلیک راست میکنیم و گزینه insert / edit link رو انتخاب می کنیم :

[ATTACH=CONFIG]5080[/ATTACH]

2- در پنجره بار شده گزینه browse رو انتخاب می کنیم :

[ATTACH=CONFIG]5081[/ATTACH]

3- لیست کلیه فایلهامون باز میشه و آدرس فایل مورد نظر ( عکس - pdf و... ) رو پیدا و انتخابش می کنیم و گزینه insert رو می زنیم :

[ATTACH=CONFIG]5082[/ATTACH]

خب تا اینجا نصف راه رو رفتیم

بعد از زدن گزینه insert بر می گردیم به صفحه قبل با این تفاوت که اسم فایلمون رو توی نوار URL می بینیم . حالا میریم به سربرگ Advanced و از منوی جلوی گزینه class list حالت رو روی jcepopup قرار میدیم :

[ATTACH=CONFIG]5083[/ATTACH]

در مرحله بعد به سربرگ popup میریم و از منوی popup type گزینه jce mediabox popup*رو انتخاب می کنیم . تا اینجا کارمون تمومه و بقیه تنظیمات اختیاریه .

[ATTACH=CONFIG]5084[/ATTACH]

سایر موارد صفحه popup :

گزینه auto popup : زمانی که شما میخواید به محض باز شدن صفحه پاپ آپ نمایش داده بشه که 2 تا گزینه داره single یکبار برای هر کاربر نمایش میده و multiple هر چندبار که وارد صفحه مورد نظر بشه نمایش داده میشه

گزینه popup icon عکس یه ذره بین رو روی تصویر اصلیتون میندازه که نشون بده این گزینه لینک داره

امیدوارم این آموزش 2-3 دقیقه ای و دست و پا شکسته مشکتون رو حل کنه

موفق باشید

ویرایش شده در توسط amir_seddighi

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ممنون از شما

منظورتون رو از auto popup نفهمیدم

یعمی می شه کاری کرد که به محض این که صفحه باز شد یک پاپ آپ برای کاربر نمایش داده بشه؟

ممنون از شما

منظورتون رو از auto popup نفهمیدم

یعمی می شه کاری کرد که به محض این که صفحه باز شد یک پاپ آپ برای کاربر نمایش داده بشه؟

درود

بله . نمونش رو اینجا ببینید : خدمات بیمه نسیم امید

ارسال شده در (ویرایش شده)

خیلی خیلی ممنون

برای اینکه مثل سایت نمونه بالا یه پاپ آپ (Iframe) فقط برای یک بار تو صفحه اول نمایش داده بشه چیکار باید کرد؟

چه لینکی رو باید popup کرد؟

ویرایش شده در توسط ghohestan

درود

توی گزینه Auto popup روی single قرارش بدید .

یه حقه هم میتونید بزنید . یه ماژول HTML دستی درست کنید . یه کلمه توش بنویسید مثلا test . رنگش رو بکنید رنگ بک گراند سایتتون که در واقع مشخص نشه . توی یه موقعیتی مثل Debug منتشرش کنید . کلمه test*رو لینک پاپ آپ بدید به عکس یا pdf مورد نظرتون .

این کلکیه که منم با همین روش کار کردم .

موفق باشید

1 کاربر پسند دیده است

ممنون

خیلی باهاش ور رفتم

جالبیش اینه که قابلیت مخفی کردن لینک و متن رو داره

می*شه به عکس یا یک صفحه داخلی تو سایت لینکش کرد...

بله میشه . شما توی همون اول کار که میخواید Browse رو بزنید زیرش منوهاتون رو هم نوشته میتونید لینک بدید به یه منو یا یه صفحه خاص .

میتونید اصلا یه منو بسازید تحت عنوان hidden-menu فیلدهای مختلف که اصلا تو صفحه اصلیتون نباشه . با JCE لینک بدید به اون منوها .

واقعا یکی از بهترین editor های جوملاست

توی سایتی که در دست ساخت دارم یه منو دارم که میخوام وقتی کاربر وارد میشه روی یک تصویر کلیک کنه و یک عکس دیگه یا یه فایل pdf بصورت پاپ آپ باز بشه .

این یعنی چی متوجه نشدم من!!!!!

آیا منو باید بسازم ؟

اون قسمتی که کلیک راست می کنیم روی عکس باید مطلب باشه یا منو یا .... ؟

سلام

من می خوام یک صفحه خبرنامه مثل این سایت داشته باشم که در حین ورود به سایت نمایش داده بشه ممنون از راهنمایی افجو

توی سایتی که در دست ساخت دارم یه منو دارم که میخوام وقتی کاربر وارد میشه روی یک تصویر کلیک کنه و یک عکس دیگه یا یه فایل pdf بصورت پاپ آپ باز بشه .

این یعنی چی متوجه نشدم من!!!!!

آیا منو باید بسازم ؟

اون قسمتی که کلیک راست می کنیم روی عکس باید مطلب باشه یا منو یا .... ؟

درود

توی jce وقتی کلیلک راست میکنید و گزینه link*رو انتخاب میکنید هم میتونید مطلب - هم منو - هم فایل pdf*یا عکس و ... رو بصورت pop-up نمایش بدید .

سلام

من می خوام یک صفحه خبرنامه مثل این سایت داشته باشم که در حین ورود به سایت نمایش داده بشه ممنون از راهنمایی افجو

درود

طبق آموزش بالا انجام بدید و بقیه پست ها رو بخونید به این سوال جواب داده شده اگه مشکلی داشتید پ . خ بدید راهنماییتون کنم .

موفق باشید

سلام خسته نباشید دوستان

آقا این راه جواب میده و عکس پاپ آپ باز میشه اما مشکلی که دارم میخوام بدونم چطوری میتونم بعدی و قبلی رو در هنگام پاپ آپ فعال کنم ؟؟؟

ممنون میشم

درود

با jce نمیتونید . از افزونه های گالری تصاویر مثل fw gallery استفاده کنید

با سلام

چطوری میشه اندازه صفحهخ پاپ اپی رو که در صفحه باز میشه به اندازه همون مازول کرد؟

منظورم اینه که فقط به اندازه اون ماژول باز شه ؟

با سلام

چطوری میشه اندازه صفحهخ پاپ اپی رو که در صفحه باز میشه به اندازه همون مازول کرد؟

منظورم اینه که فقط به اندازه اون ماژول باز شه ؟

درود

در سربرگ pop-up ( عکس شماره 5 ) در قسمت Dimensions میتونید طول و عرض صفحه ای که pop-up باز میشه رو تعیین کنید . بر حسب پیکسل عدد بهش بدید . مثلا 300*250

موفق باشید

سلام مرسی از افزونه خوبتون

من چطور میتونم فقط یک عکس نمایش بدم تو صفحه اصلی ؟؟

حتما باید یک مطلب بنویسی و انتخاب کنی تا نمایش در بیاد

درود

دوست گلم کار این افزونه این نیست . این یکی از قابلیت های این افزونه هست . لازم نیست متن جدیدی اضافه کنید . از یکی از متون موجود توی صفحه اصلیتون استفاده کنید . یه نقطه هم باشه کافیه .

اگه هم صرفا برای این کار افزونه رو لازم دارید میتونید از ماژولهای پاپ آپ دیگه استفاده کنید .

موفق باشید

سلام خسته نباشد

من میخوام کد پاپ آپ پی سی رنک رو واسه کسب درامد توی سایتم قرار بدم :5:

میشه توضیح بدین چه جوری این کارو کنم

ممنون

وقتي اين ويرايشگر را از تنظيمات كلي در حالت پيشفرض ميزارم و ميخواهم يك مطلب جديد درست كنم يا مطالب قبلي رو ويرايش كنم خيلي بخش ويرايشگر سنگين ميشه و خيلي طول ميشكه تا كامل لود بشه ، سرعت اينترنت و سايتم خوبه فقط با اين ويرايشگر مشكل داره ، اين مشكل قابل حل هست

درود

حجم ویرایشگر نسبت به tinyMCE یه مقدار بیشتره ولی تا الان مشکل حادی دال بر کندی بیش از حد از سوی کاربران گزارش نشده . خود من هم باهاش مشکل ندارم . روی یه جوملای دیگه هم تست بزنید

موفق باشید

دوست عزيز ممنون از اموزش بي نقص شما فقط چطور ميشه عكس دوم كه پاپ اپ باز ميشه و عكس بزرگتر هست در سايز كامل اجرا بشه ، مثلا اندازه عكس دوم من خيلي بزرگتر از طرح قالب هست ولي وقتي پاپ باز ميشه حداكثر انداز تصوير دوم به اندازه قالب هست ، البته قالب من هم فول سايز هست فقط عكس دوم هام خيلي بزرگ هست و ايا امكان بزرگ نمايي عكس در حالت پاپ وجود داره

یک روش دیگه هم به ذهن بنده رسید که میخواید در صفحه اول تا صفحه باز میشه پاپ آپ نمایش داده بشه

اول دکمه alt رو نگه دارید و سپس در عین حالی که دکمه alt رو نگه داشتید عدد 255 هم تایپ کنید و بعد همه رو ول کنید

با این کار کاراکتر خالی رو میتونید لینک بدید بهش!

و یا اگر مثلا مثل من بخواهید این متن را لینک دار کنید که تصویر پاپ آپی بالا بیایید و سپس بخواهید این تصویر نیز به یکی از مطالبتان ارجاع شود چیزی که به ذهن من رسید این بود:

یک صفحه html ساده درست کردم که داخل اون یه عکس بود که لینک داده شده بود یه اون مطالبم و اون صفحه html رو به جای عکس که پاپ آپ میشد فراخوانی کردم

موفق باشید

من میخواستم تو سایتم وقتی کاربر مثلا روی عکس موبایل ، ماوس رو نگه میداره یه سری اطلاعات مربوط به گوشی ظاهر بشه مثل سایت alldigitall.

این افزونه که گذاشتین بدرد کار من میخوره؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری