میلاد نادری

مشورت در مورد خرید لپ تاپ ...

29 پست در این موضوع

سلام دوستان خوش تیپ خودم یه لپ تاپ میخوام بخرم قیمت حدود 2.5 باشه کار سنگین میخوام ازش بکشم ممنون

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

sony یا lenovo

graphic: asus 2gb 128bit

cpu: intel cor i 5

hard: 1tb

ram: 8gb

اگه برای تبدیل فیلم می خوای ازش کار بکشی cpu و رم رو بیشتر بزار.وگرنه همین سیستم خوبه

من الان خونه2 تا لپتاپ دارم. 1 کی سونی مال 5 سال پیش ، ایسوس مال 3 سال پیش ، سونی پنج سال پیش هنوز هیچ صدایی نموده و سریع تر هم هست . ایسوس به شدت داغ می کنه و با cpu corei5 از core 2 ضعیف تر هست. ولی الان پیشنهاد من اینکه اگر دانشجویی و می خوای لپتاپ ببری این ور انور اصلا تو خط گرافیک و cpu بالا نرو. کار سنگین فقط بازی کردن با لپتاپ هست. که اصولا لپتاپ برای بازی مناسب نیست . لپتاپ سبک و باتری مناسب بگیر. الترابوک های ایسوس و سونی خوبن. هزینه می تونی کنی سونی بهتره.

http://www.digikala.com/Product/DKP-6443/Asus-VivoBook-S400CA/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%88-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D8%A7%D8%B3-400-%D8%B3%DB%8C-%D8%A2\

ارسال شده در (ویرایش شده)

سونی 2.5 گیر نمیاد ایسوس گزینه خوبیه

http://www.digikala.com/Search/Category-Notebook-Netbook-Ultrabook/#/Category-Laptop/Category-Notebook-Netbook-Ultrabook/Brand-1/MaxPrice-2500000/

اینا سونی های پایین 2500000 تومن. تازه بری تو بازار ارزونتر پیدا میکنی. منظورم اینه که با دو میلیون و نیم یه چیز بهتر از اینا گیرت میاد. همشونم کیفیتشون بالاست و اصلا سونی به همین خصوصیت شناخته میشه.

اینم از نظر من شاهکار سونیه.... الانم بعلاوه 3 تا از لپتاپ های دوستان، جلو چشممه و هیچکدومشون قابل مقایسه نیستن.

http://www.digikala.com/Product/DKP-5544/Sony-Vaio-F23B9E/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D9%88-%D8%A7%D9%81-23-%D8%A8%DB%8C-9-%D8%A7%DB%8C

ویرایش شده در توسط jmahyar152

درود

چون گفتی خوش تیپ منم مجبور شدم جواب بدم :motat:

اول کار سنگین منظورت چی بود ؟ تو بحث گرافیکی یا محاسبات عددی ؟

1- برای کار گرافیکی شما بیشتر به کارت گرافیک و ram خوب نیاز داری چون برای render کردن بیشترین فشار روی GPU کارت گرافیکتونه . sony مدل هایی که توی بازار ایرانه 99٪ توی sonystyle رجیستر نمیشه یعنی در واقع به سفارش ایران رهجو یا سرکتهای دیگه از بازار OEM تامین میشه . اگه پارتی گیرتون بیاد که توی sonystyle رجیستر بشه بهترین گزینه sony هست ( به اعتقاد من - برای بحث گرافیک ) ترجیحا هم هارد بالا با buffer بالا

2- اگه برای محاسبات ریاضی میخواید بدون شک پایین ترین سیستم apple جسدش میرزه به تمام برندهای تو بازار . بعدش به دلیل تکنولوژی cooling و نقشه برد دستگاههای toshiba من توصیه میکنم از برند toshiba استفاده کنید . ( ترجیحا با هارد SSD )

بقیه برندها مثل HP - Asus - MSI تقریبا توی یه رده هستند . Lenovo هم کیفیت ساخت پنل و بدنش بهتره ولی قطعاتش با بقیه یکیه .

ایسوز ولنو وا رو تو این رنج قیمت برای گزینه خوبی است

ممنونم دوستای گلم کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟؟؟ میخوام بهترین انتخاب رو داشته باشم :ooofe:

درود

چون گفتی خوش تیپ منم مجبور شدم جواب بدم :motat:

اول کار سنگین منظورت چی بود ؟ تو بحث گرافیکی یا محاسبات عددی ؟

1- برای کار گرافیکی شما بیشتر به کارت گرافیک و ram خوب نیاز داری چون برای render کردن بیشترین فشار روی GPU کارت گرافیکتونه . sony مدل هایی که توی بازار ایرانه 99٪ توی sonystyle رجیستر نمیشه یعنی در واقع به سفارش ایران رهجو یا سرکتهای دیگه از بازار OEM تامین میشه . اگه پارتی گیرتون بیاد که توی sonystyle رجیستر بشه بهترین گزینه sony هست ( به اعتقاد من - برای بحث گرافیک ) ترجیحا هم هارد بالا با buffer بالا

2- اگه برای محاسبات ریاضی میخواید بدون شک پایین ترین سیستم apple جسدش میرزه به تمام برندهای تو بازار . بعدش به دلیل تکنولوژی cooling و نقشه برد دستگاههای toshiba من توصیه میکنم از برند toshiba استفاده کنید . ( ترجیحا با هارد SSD )

بقیه برندها مثل HP - Asus - MSI تقریبا توی یه رده هستند . Lenovo هم کیفیت ساخت پنل و بدنش بهتره ولی قطعاتش با بقیه یکیه .

یعنی پاسخ از این حرفه ای تر ندیده بودم...

یجور صحبت کنین مام بفهمیم....

ولی فکر کنم نظر آخر تو هم همین سونی باشه...

کیفیت ساخت lenovo که به نظر من اصلا با سونی قابل مقایسه نیست...

محاسبات ریاضی هم که فکر نکنم زیاد داشته باشی... ولی اگرم داشته باشی، هسته اتم نیست که :)))))

.

.

.

اصلا من دیگه نمیدونم/ یا سونی میخری یا هیچی.... والا بخدا...

(( تازه پشت لپتاپای سونی نوشته اگر این لپتاپ را پیدا کردید، تحویل پست دهید تا بعد از مراجعه دستگاه به شرکت آن را تحویل صاحب اصلی دهیم."رایگانم هست... یعنی جون میده فقط گمش کنی"))

یعنی پاسخ از این حرفه ای تر ندیده بودم...

یجور صحبت کنین مام بفهمیم....

درود

عزیزم ممنون از لفظ حرفه ایت ولو با تمسخر . اینیم که می فرمائید متوجه صحبتهای من نشدید برای اینکه ایجاد اسپم الکی نکنیم و آقا میلاد رو هم کمتر به چالش بکشیم اگه دوست داشتید می تونید پ . خ بزنید تا بیشتر براتون توضیح داده بشه . قرار نبوده شما این پست رو متوجه بشید . خطاب بنده به کس دیگه ای بوده .

ولی فکر کنم نظر آخر تو هم همین سونی باشه...

نظر بنده به هیچ وجه سونی که اینجا می فروشن نیست . ( البته توی 2 سال اخیر )

کیفیت ساخت lenovo که به نظر من اصلا با سونی قابل مقایسه نیست...

معیار مقایستون رو لطفا بفرمائید ؟

محاسبات ریاضی هم که فکر نکنم زیاد داشته باشی...

محاسبات ریاضی یا عددی حتما نباید فرمولهای پیچیده ریاضی یا نرم افزار متلب و این حرفها باشه دوست عزیزم .

در مورد تحویل پست و این حرفا هم ربطی به برند Sony داره به نظر شما ؟ این خدمات شرکت ارائه دهنده هست . الان دستگاه های HP هم بسته به ارائه دهنده این خدمات رو دارن

این صحبت کلی هست و خطاب به شما نیست :

اگه هدفمون کمک کردن به بقیه هست کاش احترام بقیه رو هم نگه داریم و سعی نکنیم نظر غیر کارشناسانه خودمون رو تحمیل کنیم . نظرات اکثر ما از روی تجربه است و حیلی کارشناسی شده و حرفه ای نیست برای همین هم هست که به نتایج یکسان نمی رسیم .

مهمترین ملاک برای شما (در این قیمت) باید هارد ssd ، گرافیک 2 و کش حداقل 3 مگ باشه(6 مگ هم پیدا میشه) .. دنباله رم بالا و برند نباش .. سعی کن مشخصات ثابت و اصلی لپ تاپ( سی پی یو و گرافیک) رو بالا بگیری .. رم رو بعدا هم میتونی ارتقا بدی

سلام.دوستان هر کدام یه گوشه از مزایا و معایب رو فرمودن...

قطعه ها...برند ها...و خیلی موارد دیگه...

یه موضوع دیگه هم هست که به نظر من مهمه!شاید خیلیا بهش توجهی نکنند و اون هم طراحی قطعات بر روی لپ تاپ هست...(نحوه قرار دادن قطعات درون لپ تاپ)

در لپ تاپی که فاصله هیتسینک با فن زیاد باشه مسلما فن باید دو برابر کار کنه تا خنک بشه و از طرفی شما که برای کار سنگین احتیاج دارید به خودی خود فن به ندرت خاموش میشه و این یعنی خرابی فن و ایجاد صدا و در نهایت فشار زیاد بر روی سی پی یو.

پ.ن:

توضیحات آقای صدیقی تخصصی بود و به درد بخور:128fs318181:

جالا بگذریم از این حرفا.... من از باب تمسخر صحبتی نکرده و نخواهم کرد.... این از این...

ایراد مکاتبه از ابتدای تولدش تا انتهای وجودش همینه که خواننده تو هر حالتی باشه، اون مطلب رو همونجوری میخونه... این یه نظر کلی بود...

حالا میرسیم به بحث فنی... فکر میکنم تو انجمن مشکلات جوملاییمون حل شه، خیلی بهتر باشه...

بنابر این از جواب دادن در اینجا خودداری میکنم و تو پ خ خدمتتون ادله رو عرض میکنم. (چیزایی که گفتم همش درسته)

آقایون... درسته این کامنت اسپم محسوب میشه... اما نکاتی توش داره.

علیه هم جبهه گیری نکنیم، اگه پاسخ رو متوجه نشدیم دوباره بخونیم، اینجا همه همکاریم، حالا یکی تو یه زمینه اطلاعات بیشتری داره و دیگری تو یه زمینه دیگه. دلیل نمیشه همه پاسخ ها کاملا درست باشه، (البته منظورم پاسخ خودم نیست).

امیر جان... در آخر عذر می خوام اگه چیزی گفتم که نباید، من همه رو به یه چشم میبینم، سعی هم میکنم تو مطالبم شوخی هم وجود داشته باشه که فضا صمیمی تر بشه. اگه این کار اشتباهه بفرمایید که دیگه کسی از این لحاظ ناراحت نشه.gift

جالا بگذریم از این حرفا.... من از باب تمسخر صحبتی نکرده و نخواهم کرد.... این از این...

ایراد مکاتبه از ابتدای تولدش تا انتهای وجودش همینه که خواننده تو هر حالتی باشه، اون مطلب رو همونجوری میخونه... این یه نظر کلی بود...

حالا میرسیم به بحث فنی... فکر میکنم تو انجمن مشکلات جوملاییمون حل شه، خیلی بهتر باشه...

بنابر این از جواب دادن در اینجا خودداری میکنم و تو پ خ خدمتتون ادله رو عرض میکنم. (چیزایی که گفتم همش درسته)

آقایون... درسته این کامنت اسپم محسوب میشه... اما نکاتی توش داره.

علیه هم جبهه گیری نکنیم، اگه پاسخ رو متوجه نشدیم دوباره بخونیم، اینجا همه همکاریم، حالا یکی تو یه زمینه اطلاعات بیشتری داره و دیگری تو یه زمینه دیگه. دلیل نمیشه همه پاسخ ها کاملا درست باشه، (البته منظورم پاسخ خودم نیست).

امیر جان... در آخر عذر می خوام اگه چیزی گفتم که نباید، من همه رو به یه چشم میبینم، سعی هم میکنم تو مطالبم شوخی هم وجود داشته باشه که فضا صمیمی تر بشه. اگه این کار اشتباهه بفرمایید که دیگه کسی از این لحاظ ناراحت نشه.gift

درود

عزیزم ممنون از لفظ حرفه ایت ولو با تمسخر . اینیم که می فرمائید متوجه صحبتهای من نشدید برای اینکه ایجاد اسپم الکی نکنیم و آقا میلاد رو هم کمتر به چالش بکشیم اگه دوست داشتید می تونید پ . خ بزنید تا بیشتر براتون توضیح داده بشه . قرار نبوده شما این پست رو متوجه بشید . خطاب بنده به کس دیگه ای بوده .

نظر بنده به هیچ وجه سونی که اینجا می فروشن نیست . ( البته توی 2 سال اخیر )

معیار مقایستون رو لطفا بفرمائید ؟

محاسبات ریاضی یا عددی حتما نباید فرمولهای پیچیده ریاضی یا نرم افزار متلب و این حرفها باشه دوست عزیزم .

در مورد تحویل پست و این حرفا هم ربطی به برند Sony داره به نظر شما ؟ این خدمات شرکت ارائه دهنده هست . الان دستگاه های HP هم بسته به ارائه دهنده این خدمات رو دارن

این صحبت کلی هست و خطاب به شما نیست :

اگه هدفمون کمک کردن به بقیه هست کاش احترام بقیه رو هم نگه داریم و سعی نکنیم نظر غیر کارشناسانه خودمون رو تحمیل کنیم . نظرات اکثر ما از روی تجربه است و حیلی کارشناسی شده و حرفه ای نیست برای همین هم هست که به نتایج یکسان نمی رسیم .

اقای صادقی شما تخصصی اطلاع دارید.

من در حال حاضر قصد خرید لپتاپ دارم. ولی مهمترین ملاکم وزن لپتاپ و شارژ دهی ان هست. اگرچه نمی خوام cpu کمتر corei3 هم باشه. شما الترابوک های سری z و vivi book های ایسوس را چطور می بنین؟

اگرچه واقعا از این اینسوس فعلی که دارم راضی نیستم و صدای فن و گرامای ان کلافم کرده.

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

دوست عزیز کلا asus توی طراحی پنل فوق العاده قویه ولی متاسفانه توی طراحی برد و سیستم کولینگ لپ تاپ هاش تا پارسال موفق نبود . توی سری های ultrabook یه سری الگو از apple گرفت ولی باز توی بازار جهانی از لحاظ performance موفق نشد . ولی توی سری vivobook ها ظاهرا خیلی تغییرات اساسی داده .

توی Vivobook با مدل VIVOBOOK S400-CA کار کردم خوب بود هم ظاهر قشنگی داشت هم چند جور تستش کردم بد نبود . رو هم رفته نظر بدی نداشتم در موردش CPU ci5 IvyBridge و با 4GB RAM و یه هارد SSD 24G همراه با 500GB sata

وزنش هم 1.8 کیلو - برای مصارف غیر گرافیک سنگین خوب بود . قیمتش هم باید حدود 2 باشه .

ولی بهترین دستگاهی که توی بازار ایران دیدم چه از نظر کفیت ساخت چه از نظر performance و چه از نظر طراحی Toshiba U840w بود . در نوع خودش بی نظیر ولی نمیدونم چند باشه . یا الانم گیر بیاد یا نه

در مورد گرم کردن متاسفانه به جز apple که خود بدنه دستگاه عایق حرارتیه مابقی کالاهایی که تو بازار هستند به مرور زمان گرم میکنند . سیستم خنک کنندگی نوت بوکهای باریک کلا جدیدا بصورت کانال هوا شده . اگه دستگاه فعلیتون می بینید که از بغلش حرارت زیاد میاد بیرون این خیلی نگران کننده نیست با نرم افزارهای خاص یا از طریق setup دمای پردازنده رو چک کنید . حرارتی که از بغل دستگاه میاد بیرون چون سیستم خنک کنندگی به نحوی طراحی شده که حرارت کل سیستم به دریچه های بغل دستگاه هدایت میشه .

در خصوص باتری کلیه باتریهای دستگاههای موجود بازار ( به جز Apple-Toshiba و Sony اصلی ) ساخت mitac چین بصورت OEM غیر اصلی هست .

در خصوص دستگاه asus که پیشنهاد دادم چون از گرافیک intel تعبیه شده روی برد دستگاه - display 14 اینچی - پردازنه Ivybridge* و هارد SSD برای سیستم عامل استفاده میکنه و کلا asus توی بحث energy saver جزو پیشتازانه فکر نمی کنم مشکل شارژ داشته باشید .

ویرایش شده در توسط amir_seddighi

سلام دوست گلم

من خودم تو کار خرید و فروش لب تاپ و سیستم هستم.

یه مغازه کچولویی هم داریم . :yeah:

اگه میخوای تا 2.5 خریج کنی ، من فقط و فقط بهت lenovo z500j رو پیشنهاد میدم با گارانتی سازگار

چون :

cpu : i7

ram : 8gig

VGA : Gf 740m 2gig

hdd : 1t

...

نمیخوام تعصبی بگم ، ولی واقعا سیستم خوبی هست تو این رنج قیمت

خیلی از مشتریان هم راضی هستن از این سیستم.

لب تاپ های ایسوس cpu سری u دارن که یکم ضعیفه . ولی اگه لب تاپی که معرفی کردم cpu سری

QM داره که نسبتا قوی هست.

ولی اگه مد نظر شما ایسوس هست سری n بگیرین که از این سی پی یو ها استفاده کرده. مثل n56

درضمن اگه بودجه یاری میکنه لب تاپ های نسل چهارم cpu بگیرین که فوق العاده هست.

اینم لب تاپ ها از نظر کیفیت ساخت :

اول : apple

دوم : سونی

سوم : ایسوس

چهارم : لنوو

و...

الان لنووو نسبت به قیمتش سیستم های خوبی عرضه کرده و امکانات خوبی هم داره .

سؤالی بود در خدمتیم.

جناب مهندس صدیقی شما اون لپ تاپی که پیشنهاد دادید گفتید غیر گرافیکی ولی بنده میخوام یه لپ تاپی باشه کارای سنگین گرافیکی باهاش بکنم ...

درود

میلاد جان اون دستگاهی که من پیشنهاد دادم برای آقای فتحی بود . برای کار شما دستگاهی که آقای بهارلو پیشنهاد دادن به نظر من مناسبه

منظورت از کار سنگین چیه؟بازی یا کار گرافیکی مثل rendering و...؟

درود

میلاد جان اون دستگاهی که من پیشنهاد دادم برای آقای فتحی بود . برای کار شما دستگاهی که آقای بهارلو پیشنهاد دادن به نظر من مناسبه

مهندس ایشون مارک Lenovo IdeaPad Z500-J رو گفتن بررسی کردم خوب بود فعلا موندم کدوم مدل رو انتخاب کنم ... :13:

منظورت از کار سنگین چیه؟بازی یا کار گرافیکی مثل rendering و...؟

کار سنگین منظورم گرافیکی هستش فتوشاپ پریمیر و فلش و ... خب بازی هم شاید باهاش کردم ولی زیاد اهل بازی کردن نیستم ...:a2d3:

درود

lenovo از نظر کیفیت ساخت یه سر و گردن از asus بالاتره . همون جور که احتمالا می دونید lenovo اسم قدیمش IBM بوده که بنا به دلایلی تیکه نوت بوکهاش رو با این برند تولید میکنه . IBM اولین کمپانی ساخت کامپیوتر دنیاست و از کلیه برندها قدمت بیشتری داره . انتخاب خوبی کردید . مدلی هم که آقای بهارلو فرمودند ظاهرا توی رنج قیمتی که میخواستید بود .

اگه مدلی دیدید که چشمتون رو گرفت بهم بگید براتون بررسی کنم امارش رو ( از لحاظ کیفیت ) در بیارم .

موفق باشید

ببین دوست گرام

لنوو و ایسوز و اینا به درد کار سنگین نمیخوره

تو ابن رنج قیمت میتونی سونی پیدا کنی

یجورایی مرگ نداره کیفیتشم از همه ی گزینه های دیگه ( به جز اپل و مک) از همه بهتره

اگه بتونی mac بگیری که نور علی نوره!

msi هم خوبه

راستی یه سایت هست به نام digi kala

اونجا حتما میتونی گزینه های مختلف رو با هم بسنجی تو رنج قیمتی که میخوای 5 تا لپ تاپو انتخاب کن و بزن مقایسه ی کالا

مطمئنم دیجی کالا خیلی میتونه بهت کمک کنه

حتما یه سر بزن

ممنون دوستان بعد یه مدت صبر که به خاطر افت قیمت ها دست نگه داشته بودم الان دیگه تصمیم قطعی گرفتم که این لپ تاپو بخرم

نظرتون در مورد این لپ تاپ چیه ؟؟؟ ASUS N550JV

http://www.digikala.com/Product/DKP-20981/ASUS-N550JV/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-N550JV

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری