reza_101010

طراحی دیتابیس (جناب مهندس طالبی)

8 پست در این موضوع

سلام

جناب مهندس طالبی امیدوارم حالتون خوب باشد و در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشید من یه سوال داشتم

در پک اموزش php که بسیار عالی هم هستش شما در پروژه ای که می نویسید ساختار پایگاه داده تون ازقبل تعریف شدس

حالا اگه طرف بخواد یه پروژه بنویسه در ساختار دیتابیس یعنی جدول چه فیلدهایی داشته باشه تو طراحیش گیر می افته

البته من به خاطر ایدهای که تو سرم هست مجبور شدم تمامی کتاب های مهندسی نرم افزار رو زیر رو کنم و همچنین کتاب های طراحی پایگاه داده رو نیز یه نگاهی بکنم با این که بعضی هاشا را پاس کردم

اما واقعا هنوز موندم که چی کار کنم و طراحی پایگاه دادم برای یک cms قوی و بزرگ از چه جایی باید شروع بشه لطفا راهنمایی بفرمایید

اینجور که در کتاب های مهندسی نوشته اگر بخواهیم یه پروژه نسبتا سنگین رو کار کنم فقط 3 ماه طاحی پایگاه داده و یوزکیس ها و.... طول خواهد کشید لطفا راهنمایی بفرمایید آخرم آدم شک می کنه که کامله یا نه

ممنون و سپاسگذارم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ساختار دیتابیس هر پروژه ای قطعا نیاز به مهندسی داره ... پروژه ای هم که در آموزش اجرا شد قبلش برای ایجاد دیتابیس و تیبل ها فکر شده البته خیلی ساده بوده

اینکه چند ماه وقت برای طراحی دیتابیس بگذارید برای پروژه های خاص هست و در کارهای جهانی قطعا باید این باشه

قبل از طراحی دیتابیس شما باید امکانات و ساختار سایت رو مشخص کنید و بعد بر اساس اونها تصمیم بگیرید ارتباط بین بخشهای مختلف پروژه و دیتابیس به چه شکلی میشه

در تصدیق صحبت های مهندس باید بگم می تونید از نرم افزار های شنال رز و ... استفاده کنید که بعد تحلیل و پکیج و ... بندی خروجی پایگاه داده به شما میده . که نرمالسازی ها و شرایط eer توش تقربیا رعایت شده و نیاز به تغییرات جزیی هست

اگر با ood اشنایی داشته باشید کارتون راحت تره .

استاد طالبی این جملتون خیلی جالب بود :

قبل از طراحی دیتابیس شما باید امکانات و ساختار سایت رو مشخص کنید و بعد بر اساس اونها تصمیم بگیرید ارتباط بین بخشهای مختلف پروژه و دیتابیس به چه شکلی میشه

بله نکنه اصلی به نظر خودم هم شناخت امکانات یک سایت است اگر کسب بتونه امکانات را شناسایی کنه تقریبا می شه گفت یه دید کلی می تونه برای طراحی دیتابیسش داشته باشه و سناریوی اونا بنویسه

ممنون

در بحث oop هم حرفتون درسته و نکنه اصلی شناخت ارتباط بین کلاسها : مشکل اصلی ارتباط در oop است

[ATTACH=CONFIG]6951[/ATTACH]

با سلام خدمت مهندس طالبی...

شما در فیلم آموزشیتون در قسمت "طراحی دیتابیس" نوع فیلد date رو varchar انتخاب کردید تا اینجاش ok

ولی وقتی میخواستید مقدارش رو وارد کنید گفتید که date رو timestamp قرار می دیم و اینکار رو با کلیک کردن روی input و انتخاب عدد تایم استامپ از لیست کشویی که در فیلم شما عدد 1330682557 هست انجام میدید.

میدونم timestamp و اون عددی که ذکر کردم چی هست ولی مشکل من اینجاست که نمی دونم شما چه جوری این عدد رو انتخاب کردید ظاهرا در فیلم با کلیک داخل اینپوت اون لیست کشویی باز میشه و عدد رو انتخاب می کنید ولی من وقتی کلیک می کنم در فیلد ورودی مقدار تاریخ، هیچ لیست کشویی باز نمی شه ...

لطفا راهنمایی بفرمائید...

اون لیست نیست دوست عزیز . auto complete مرورگر هست که مواردی که قبلا در اون فیلد وارد شده رو ذخیره کرده که در اینجا وقتی روی فیلد کلیک شده ، اونها رو نشون داده :|

ممنون از راهنماییتون ... راستش بعد از چند دقیقه که سوالم رو مطرح کردم و با دیتابیس بیشتر کار کردم به جواب سوال خودم رسیدم ولی در بطن سوال من این سوال هم هست که چرا این عدد رو انتخاب می کنیم اصلا چرا برای فیلد تاریخ عدد ثابتی رو مشخص کرد؟ منظور از این عددی «1330682557» چیه؟ چرا حالا که نوع فیلد تاریخمون varchar هست به این صورت مقدارش رو وارد نمی کنیم ----> مثلا 1383/6/15 ؟؟؟

یه نکته ایی رو خدمتتون عرض کنم که بنده دی وی دی آموزش php مهندس طالبی رو خریداری کردم که فعلا دو صفحه از مباحثش رو دیدم اگر جواب سوالی که مطرح کردم داخل این مجموعه هست لطفا زحمت جواب دادن به سوالاتم رو نکشید (دلیل اینکه سوالاتم رو مطرح می کنم اینه که نمی خوام حتی کوچکترین سوال حل نشده ای توی یادگیری داشته باشم...

پیشاپیش ممنون از توجه تون (میدونم سوال قبلیم ابتدایی بود خودم متوجه شدم بعدش و ممکنه این سوال و سوالات بعدیم هم ابتدایی باشه شما به حرفه ایی بودن خودتون، عفو بفرمائید ... :bala:

ویرایش شده در توسط anafasama

این عددی که به عنوان تاریخ وارد میشه ثابت نیست حالا توی آموزش استاد طالبی برای نمونه اون عدد رو وارد کردن شما میتونید تاریخ رو خالی بذارید

و در ادامه توسط اطلاعاتی که از برنامه شما میاد پر میشه در واقع اون عدد بلندی که اشاره کردید timestamp هست که تعداد ثانیه های سپری شده از اولین لحظه روز 1 ژانویه 1970 رو نشون میده

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری