ابوالفضل طالبی

فرم ساز حرفه ای RSForm Pro فارسی برای نسخه 1.7 و 2.5 _ همراه با آموزش

1,287 پست در این موضوع

برای ساختن فرمی که قابلیت محاسبه رو داشته باشه (calculation form) چند تا راه وجود داره (لطفا حتما به تصویر دقت کنید)

1- ساختن فرم محاسبه گر با استفاده از باکس متنی (Test Box)

[ATTACH=CONFIG]1162[/ATTACH]

مشابه تصویر، textbox ها و دکمه ارسال رو ایجاد کنید. بعد به بخش CSS and Javascript برید و کد جاوا اسکریپت زیر رو داخلش کپی کنید:

function calculateText(){

var op1=document.getElementById('field1');

var op2=document.getElementById('field2');

var result=document.getElementById('Total');

if(op1.value=="" || op1.value!=parseFloat(op1.value)) op1.value=0;

if(op2.value=="" || op2.value!=parseFloat(op2.value)) op2.value=0;

result.value=0;

result.value=parseInt(result.value);

result.value=parseInt(result.value)+parseInt(op1.value)+parseInt(op2.value);}

در بخش ابتدایی کد، قسمت های field3، field2، Total رو به نام textboxهای خودتون تغییر بدید. (اگه مثل تصویر با همون نام ایجاد کردید که بهتر)

حالا باید کد زیر رو در بخش Additional Attributes دکمه ارسال (تو تصویر دکمه calculate) قرار بدید:

onclick="calculateText();"

"[/code]

من تمام این کارها رو انجام میدم ولی این پیغام خطا رو دارم :

Parse error: syntax error, unexpected T_VAR in /public_html/components/com_forme/forme.php(191) : eval()'d code on line 3

و محاسبه ای انجام نمیشه! چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
میشه خواهش کنم به سوالم جواب بدید؟ این پیغام خطا بخاطره چیه؟

اول چک کن ببین همه ی فایل ها درست آپلود شده بعد با notepad++ خط 3 components/com_forme/forme.php رو ببین چی نوشته اگه تونستی خودت درست کن نتونستی نوشترو بگو بلکه بتونیم کمکت کنیم

من تمام این کارها رو انجام میدم ولی این پیغام خطا رو دارم :

Parse error: syntax error, unexpected T_VAR in /public_html/components/com_forme/forme.php(191) : eval()'d code on line 3

و محاسبه ای انجام نمیشه! چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! !!!!!!!!!

شما در قرار دادن کدها جایی ناقص وارد کردید .. دقیقا چک کنید به احتمال زیاد یک " ; " جا گزاشتید!!

اول چک کن ببین همه ی فایل ها درست آپلود شده بعد با notepad++ خط 3 components/com_forme/forme.php رو ببین چی نوشته اگه تونستی خودت درست کن نتونستی نوشترو بگو بلکه بتونیم کمکت کنیم

همه فایلها درست آپلود شدند ، و توی این خط (191) اعلام جاوا اسکریپت شده!

eval($form->script_process);

کد اسکریپتی که میزارم مشکلی نداره! ایراد فکر می کنم از این بود که از RSForm استفاده میکردم نه RSForm Pro !

با این وجود نسخه RSForm هم کد اسکریپت رو داره توی تنطیماتش ، میدونید چرا اجرا نمی کنه؟؟؟!

فرمی که من توی RSForm ساختم فیلدهاش خیلی زیاد هستند، و امکان اینکه مجدد برای RSForm Pro تهیش کنم سخته ، برای بک آپ گیریش فقط بصورت csv خروجی میده ، در صورتی که برای بازیابی توی RSForm Pro فقط XML قبول میکنه، اگه راهی برای تبدیل این دو فرمت بهم هست و یا راه حلی برای بردن فرمهام به RSForm Pro میشناسید راهنمایی کنید ،

با سپاس

من هر کاری کردم نشد تیکت پشتیبانی یا همون شماره پیگیری رو نشون بده

آیا راهی هست که بعد از کلیک کاربر بر روی دکمه ارسال شماره پیگیری رو نشون بده نه اینکه ایمیل کنه مثلا پیغام تشکر رو نشون بده و قسمت پایینش شماره پیگیری رو

آره میشه.کافیه توی تنظیمات تشکرت در آخرش بزنی شماره درخواست {test:value} جای کلمه تست نام فیلد تیکتت رو میزنی یه ذره میگشتی تو صفحه 3 همین تاپیک boobe عزیز آموزششو گذاشته بود.

ارسال شده در (ویرایش شده)

همه فایلها درست آپلود شدند ، و توی این خط (191) اعلام جاوا اسکریپت شده!

eval($form->script_process);

کد اسکریپتی که میزارم مشکلی نداره! ایراد فکر می کنم از این بود که از RSForm استفاده میکردم نه RSForm Pro !

با این وجود نسخه RSForm هم کد اسکریپت رو داره توی تنطیماتش ، میدونید چرا اجرا نمی کنه؟؟؟!

فرمی که من توی RSForm ساختم فیلدهاش خیلی زیاد هستند، و امکان اینکه مجدد برای RSForm Pro تهیش کنم سخته ، برای بک آپ گیریش فقط بصورت csv خروجی میده ، در صورتی که برای بازیابی توی RSForm Pro فقط XML قبول میکنه، اگه راهی برای تبدیل این دو فرمت بهم هست و یا راه حلی برای بردن فرمهام به RSForm Pro میشناسید راهنمایی کنید ،

با سپاس

کلا rsformpro نسخه ایه که با rsform معمولی فرق داره البته من تا حالا تست نکردم که اسکریپت ها روش جواب میده یا نه ولی کلا در این تاپیک داریم rdform pro رو بررسی میکنیم. به سایت سازنده (rsjoomla) هم که مراجعه کنید میبینید که بسیاری از ماژول ها و پلاگین ها فقط روی rsform pro قابل استفاده هستن.

اینم البته توضیح سایت سازنده س:

The scripts from RSform! will not be migrated since it is not compatible with RSform!Pro

شاید بتونید دیتابیس رو چک کنید و ببینید که جداول شبیه هم هستن یا خیر که بتونید بکاپ دستی ایجاد کنید

این لینک ها رو هم بینید. فرصت ترجمه نداشتم ولی روش کار توضیح داده شده

مهاجرت از rsform به rsform pro به کمک یه پلاگین رایگان

http://www.rsjoomla.com/support/documentation/view-article/604-rsformpro-migration-from-rsform.html

ویرایش شده در توسط Mahboobe.Maleki
توضیح بیشتر

Free convert csv 2 xml

http://csv2xml.sourceforge.net/

واقعا ممنون با نصب و استفاده راحت از پلاگینی تحت عنوان plg_migration اینکار انجام شد!

سلام

قسمت css فرمساز من مشکل دار

من کد زیر را وارد کردم و تاثیر گذار نیسته مشکل چیه؟

<style>

-webkit-border-radius: 2px;

-moz-border-radius: 2px;

border-radius: 2px;

</style>

با تشکر از شما

سلام

یک سوال-هر چی گشتم پیدا نکردم

دوستان من قصد دارم با این فرمساز یک فرم درخواست نمایندگی طراحی کنم و دریافت نمایندگی من به دو صورت است ،یکی افراد حقیقی و دوم افراد حقوقی و حالا می خواهم طوری باشه وقتی فرد دکمه افراد حقیقی را کلیک کرد چند تا باکس که مخفی هستند نمایش داده شود و وقتی که افراد حقوقی را کلیک کرد چند با کس مختلف نصبت به باکس اولی که آنها هم مخفی هستند را نمایش دهد؟

امیدوارم که منظورم را گرفته باشید

من خیلی به این ترفند نیاز دارم

برای مطلب بالا لینک زیر را گذاشتم تا دوستان منظورم را بفهمند.

http://ei.icm.ir/taskman.aspx?new=1

اگر بر ری لینک زیر کیک کنید و در صفحه فرم بر روی دکمه انتخاب درخواست برای تشکیل کلیک کنید و یا بر روی فراگیر ملی کلیک کنید یک سری فیلد مخفی را نمایش میدهد این فیلدها را چگونه میشه با این فرم ساز طراحی کرد خیلی بهش احتیاج دارم

با تشکر از همگی شما

سوال mohsenshams سوال منم هست کسی میتونه جواب بده

یه چیز اضافه برا این هم میخام

میخام وقتی یکی رو انتخاب میکنه توی یه فیلد خاص مثلا قیمت که قابل ویرایش نباشه مقدار قیمت یا هر چیز دیگه اون رو بنویسه

2 تا سوال داشتم

1- چطور میتونم تایتل فرم رو حذف کنم؟

2-چطور 4 تا فیلد متنی رو کنار هم بزارم مثل عکس زیر

[ATTACH=CONFIG]1748[/ATTACH]

دوستان این سوالات برام خیلی مهمه

من می خوام از کاربر یه کد 16 رقمی بگیریم که

1- 4 رقم از این 16 رقم ثابته برای مثال 6030123654789652 و 60309632587412365478 این در دو عدد مقدار 6030 ثابته و می خواهم همیشه ثابت بمونه و کاربر هم نتونه تغییرش بده

2- کاربر نتونه بیش از دو بار از یک عدد استفاده کنه مانند زیر

مثال درست => 6030112233445566 یا 603025893366987

مثال غلط => 603012333659997444 یا 603066625558999

ویرایش شده در توسط vahid-tarrah

سلام

با توجه به اینکه در زمینه برنامه نویسی وب چیزی حالیم نیشم، کدهای زیر با توجه به توضیحات دوست عزیز در مورد لیست کشویی وصل شده به هم هست حالا می خواهم ببینم با کمی تغییر می شود آنها را در به حالت مخفی در اورد؟

من یک لیست کشویی با آیتمهای حقیقی و حقوقی درست کردم و بعد 4 تا تکس باکس با نام 1 ، 2 ، 3 و 4 درست کردم

حالا با توجه به فرم زیر تغییرات زیر را اعمال کردم ولی تغییر خاصی رخ نداد!!!؟

حالا سوالم اینکه که اگر بخواهم وقتی کسی آیتم حقوقی را انتخاب کرد تکس باکسهای 1 و 2 نشان داده شود و وقتی آیتم حقیقی را از لیست کشویی انتخاب کنم تکس باکسهای 3 و 4 را نشان بدهد

<script type="text/javascript">

function dynamic1(parent,child){

var parent_array = new Array();

parent_array[''] = ['انتخاب کنید'];

parent_array[‘{value:1}’,’{value:2}’]=[‘حقوقی’]

parent_array[‘{value:3}’,’{value:4}’]=[‘حقیقی’]

var thechild = document.getElementById(child);

thechild.options.length = 0;

var parent_value = parent.options[parent.selectedIndex].value;

if (!parent_array[parent_value]) parent_value = '';

thechild.options.length = parent_array[parent_value].length;

for(var i=0;i<parent_array[parent_value].length;i++){

thechild.options.text = parent_array[parent_value];

thechild.options.value = parent_array[parent_value];} }

</script>

چند جا از این کدها را تغییر دادم ولی هنوز به جوابی نرسیدم

به نظر شما چه کار باید بکنم؟

با تشکر از همگی

دوستان محترم سوال بی جواب موند

من دنبال این فرمساز با خروجی فارسی هستم کسی می تونه کمکم کنه از جایی گیرش بیارم نسخه که برای دانلود گذاشته بودید خروجی فارسی نداشت

خیلی خیلی برام حیاتیه

خروجی فرم ساز فارسی و استاندارده. من واقعا نمیدونم که دوستانی که با خروجی فرم ساز مشکل دارن، مشکلشون چیه!

لطفا فرمتی که خروجی میگیرین و نمونه فایلش رو اینجا بذارید. ضمنا از چه ورژنی استفاده میکنید

2 تا سوال داشتم

1- چطور میتونم تایتل فرم رو حذف کنم؟

2-چطور 4 تا فیلد متنی رو کنار هم بزارم مثل عکس زیر

[ATTACH=CONFIG]1748[/ATTACH]

منظورتون رو از حذف تایتل متوجه نشدم

برای قراردادن فیلدهای متنی کنار هم، باید این کارو توی html انجام بدید (بصورت table) و در فرمتون استفاده کنید

دوستان این سوالات برام خیلی مهمه

2- کاربر نتونه بیش از دو بار از یک عدد استفاده کنه مانند زیر

مثال درست => 6030112233445566 یا 603025893366987

مثال غلط => 603012333659997444 یا 603066625558999

یه نمونه براتون گذاشتم که جلوی درج ایمیل تکراری توسط کاربر رو در فرم میگیره. میتونه بهتون کمک کنه.

function uniqueUsername($param, $extra=null)
{
   $db = JFactory::getDBO();
   $param = $db->getEscaped($param);
   $db->setQuery("SELECT * FROM #__users WHERE username='".$param."'");
   $db->query();
   $invalid = $db->getNumRows();
   if ($invalid) return false;
   return true;
}

برای اینکه کاربران نتونن در فیلد username فرم شما، نام کاربری تکراری ثبت کنن، از قطعه کد زیر استفاده کنید. ضمنا این روش نام کاربری رو با جدول users جوملا چک میکنه. (نه با خود فیلدهای خود فرم)

قطعه کد زیر رو در مسیر /components/com_rsform/helpers/validation.php به فایل validation.php اضافه کنید.

function uniqueUsername($param, $extra=null)
{
   $db->setQuery("SELECT * FROM #__users WHERE username='".$param."'");
   $db->query();
   return true;
}

این مورد هم مثل مثال قبل، ایمیل رو با جدول users جوملا چک میکنه که تکراری نباشه. (Unique email address validation)

در مسیر /components/com_rsform/helpers/validation.php به فایل validation.php اضافه کنید:

function uniqueEmail($param, $extra=null)
{
   if(!RSFormProValidations::email($param,null)) return false;
   $db->setQuery("SELECT * FROM #__users WHERE email='".$param."'");
   $db->query();
   return true;
}

من اين کامپوننت رو در لوکال 1.5 نصب کردم.وقتي يه منو بهش ميدم و رو منو کليک مي کنم اين خطا رو ميده

The page you are looking for could not be found.

Try searching for it in the address bar above.

موقع منو دادن ،اسم فرمتون رو انتخاب می کنید؟ فرم ساختید اصلا؟

سلام بر اساتید

آیا راهی وجود دارد که کاربر پس از ارسال اطلاعات بتواند آنها را مجددا اصلاح نماید

در حالت معمول می توان با وارد کردن کد رهگیری اطلاعات را صرفا به نمایش گذاشت اما تغییری در آن نمی توان ایجاد کرد

لطفا راهنمایی کنید

اساسا شما فرم رو برای دریافت اطلاعات غیرقابل تغییر از کاربر طراحی میکنید. اگه بتونه تغییرش بده که دیگه فرم کارایی شو از دست میده

برای نمایش اطلاعات ثبت شده فرم ها یا همون submission ها، این لینک رو ببینید:

http://www.rsjoomla.com/support/documentation/view-article/500-submissions-view-menu-item.html

که جزئیات کامل رو در منو دادن گفته.

اما برای ویرایش کردن ، من نمیدونم که امکانش هست یا خیر. که کاربر معمولی موقع رویت submissionهای خودش ،بتونه ویراییشون هم بکنه.

اگه بدونم فرمی که ساختید، چه بخش هایی شو میخواین کاربر تغییر بده راحت تر میتونم کمک کنم بهتون.

مثلا در فرم های ثبت نام، بعد از وارد شدن کاربر به سایت، میتونه بعضی از مشخصاتشو تغییر بده یا اصلا یه فرم دیگه تکمیل کنه

لینک آموزش

فرصت ترجمه ندارم. امیدوارم مشکل دوستان رو حل کنه.

این لینک مرجع تمام sample های rsform pro هست

با تشکر از پاسخ شما سرور عزیز

یک سوال کوچک داشتم

اگر بخواهم تعداد فیلدهای مخفی را بیشتر از یکی بکنم چه کار باید بکنم؟

با تشکر از شما

سلام

توی یه مشکل گیر کردم هر کاری کردم جواب نرسیدم. whistling.pngwhistling.pngwhistling.png

سوال )) من دارم از فرمساز RS Form PRO استفاده میکنم ، و توی این فرمساز من کد رهیگیری تولید کردم و می خوام این کد رو به یه صفجه جدید(بعد از زدن دکمه ارسال ) بفرستم و ازش چاپ بگیرم .

منظورم اینکه متغیر کد رهگیری رو تو یک صفحه جدید و جدا از فرمساز فراخوانی کنم

دوستان عزیز چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید....................

ویرایش شده در توسط reza.sh

سلام یک سوال داشتم از دوستان عزیز میخواستم بدانم چه گونه می شه این فرم را تو rsform درست کرد

چطور میتونم تایتل فرم رو حذف کنم؟

چطور 4 تا فیلد متنی رو کنار هم بزارم مثل عکس زیر

m33d385qhh8u0myg3qaz.jpg

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری