ابوالفضل طالبی

فرم ساز و برنامه ساز فوق حرفه ای فابریک Fabrik فارسی + آموزش حرفه ای _ نسخه 2.1.1

49 پست در این موضوع

[ATTACH=CONFIG]1052[/ATTACH]

خب همونطور که قولش رو داده بودم امروز فرم ساز و یا دقیقتر بگم برنامه ساز فابریک برای نسخه 1.5 جوملا رو آماده کردم و خدمت شما ارائه میدم.

ابتدا توضیحاتی در خصوص فرم ساز فابریک به شما ارائه بدم:

فرم ساز Fabrik رو چند سال پیش باهاش آشنا شدم و در برخی از پروژه های پیچیده ازش استفاده میکردم و همیشه قصد داشتم که آموزشی از این افزونه قدرتمند رو تهیه کنم تا دوستان بتونن از قابلیت های این افزونه استفاده کنند.بماند که همین افزونه رو به برخی ارازل و اوباش در آن زمان معرفی کردم تا کمی سطح علمی آنها بالا برود :image177: و هم اکنون همان ارازل و اوباش این افزونه رو میفروشند ! :13:

افزونه فابریک شامل تعداد زیادی افزونه جانبی شامل ماژول و پلاگین نیز هست که هر کدام کاربردهای جالب و کاربردی دارند که به مرور در همین تاپیک قرار خواهیم داد.فابریک به شما امکان طراحی و پیاده سازی انواع فرم را میدهد البته نه فرم هایی که شما در افزونه های فرم ساز معمول مانند بریزینگ فرم (Breezingforms) و ار اس فرم (RSform) میسازید بلکه فرم هایی که قابلیتهای خاصی دارند که میتوانند همانند یک برنامه در وب سایت شما عمل کنند.

در فابریک شما ابتدا جدول ایجاد میکنید یعنی همان جدولی که در دیتابیس ذخیره میشود و فیلدهای این جدول را نیز مشخص میکنید! این بدان معناست که با ساخت یک جدول که شامل تعدادی فیلد است میتوانید اطلاعات فرم را در همان جدول ذخیره کنید.. بنابراین به این شکل و ساختاری که توضیح دادم با استفاده از فابریک میتوانید چندین جدول ایجاد و با شروط و انواع خاص اتصال جداول به یکدیگر یک برنامه قدرتمند تعریف کنید .

فابریک دارای انواع امکانات به شرح زیر است:

• دارای انواع المان برای ساخت فرم میباشد که میتوانید بر اساس نیاز فرم خود از المانهای مختلف استفاده کنید
  • قابلیت اعتبار سنجی
  • فی لتر های خاص
  • اتصال Join جداول به بکدیگر
  • ساخت فرم با قالب خاص برای نمایش
  • قابلیت اتصال به سایر افزونه های جوملا
  • امکان جستجو در رکوردها برای کاربر
  • امکان ورود اطلاعات توسط کاربر
  • امکان ورود اطلاعات توسط کاربر برای فرم اختصاصی کاربر
  • امکان ورود اطلاعات فرم در بخش مدیریت توسط مدیر کل یا مدیر سطح پایینچ
  • امکان اتصال به افزونه CB
  • امکان ایجاد شروط مختلف در یک جدول جهت نمایش اطلاعات سایر جداول
  • و..

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584xگل کاشتی مهندس :auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x

آیا این فرم ساز قابلیت اتصال به درگاه های پرداخت الکترونیکی رو داره؟

قابلیت اتصال به سایر افزونه های جوملا

هنوز رو بحث پرداخت الکترونیکش کار نکردم ولی قطعا امکان پذیره .. البته قدرت این افزونه در امکاناتی هست که به شما در طراحی فرم میده .. بدون دانستن برنامه نویسی !

اول استاد جونی عالیییییییییییییییییییییییییییییه :4d564ad6::4d564ad6::4d564ad6::4d564ad6::25::25::25:

با تشکر از ترجمه و در اختیار قرار دادن این افزونه فوق العاده

شما با این افزونه اشنایی دارید ؛ اگر به نظرتون کاری که در پایین ذکر میکنم امکان پذیر نیست بفرمایید تا زمان بیهوده صرف کوشش و خطا نشه. با تشکر

آیا میشه در این فرم ساز یک فرم ایجاد بشه و اون فرم به دفعات استفاده بشه؟ به عنوان یک بانک اطلاعاتی مثلا شرکت ها

به عنوان مثال یک فرم دریافت اطلاعات ایجاد کنیم. و اطلاعات شرکت های طرف قرارداد رو در این فرم ذخیره کنیم . البته توسط یک کاربر این کار انجام بشه.

از راهنماییتون ممنونgift

باسلام خدمت همه و تشکرات شدید خدمت آقای طالبی عزیز

دوستان از اینجا میتونید یه آموزش اولیه تصویری برای این فرم ساز دانلود کنید. هر کار کردم نتونستم روی آپلود سنتر انجمن آپ کنم

ویرایش شده در توسط saman10

جناب طالبی ، پیشنهاد میکنم شما که با انواع فرم ساز ها کار کردین یه جدولی طراحی کنید و ویژگی های خاص هرکدوم رو تو جدول بیارید تا افرادی که میخوان از فرم سازها استفاده کنند بدونن کدوم بکاروشون میاد ؛ مثلا الان خود بنده متوجه نشدم بهترین فرم سار معرفی شده در فروم کدوم هست یا اصلا بهترین فرم ساز موضوعیت داره یا نه...

اینم فایل آموزش این کامپوننت:

(البته انگلیسی هستش، فکر نمی کنم نیازی به ترجمه هم داشته باشه)

سلام دوتا سوال ؟

1- نحوه اتصال فابریک به سی بی رو لطفا راهنمایی کنید البته پلاگینشو من پیوست میکنم ولی یه ارور میده .

2- ایا میشه یه فرم طراحی کرد مثلا کد ملی و عکس از کاربر بگیره و بعد یه صفحه باشه که کاربر تو اون کد ملی رو وارد کرد اون عکس مربوطه رو بهش نشون بده ؟

فرصت نکردم جامع آموزش بدم همراه با تصویر ولی فعلا برای اتصال کارهای زیر رو انجام بدید:

یک جدول ایجاد کنید و المانهای خودتون رو در فابریک بسازید

یکی از المانها را user نامگزاری کنید و در تنظیمات همان المان نوعش را "user id" قرار بدید که متصل به شناسه کاربران شود!

پس از ساخت جدول یک شناسه برای این جدول ایجاد میشود که آن را یادداشت کنید

اکنون یک فرم متصل به همین جدول ایجاد کنید

این فرم هم یک شناسه دارد که آن را نیز یادداشت نمایید

اکنون وارد کامپوننت cb شوید و در مدیریت tab ها پلاگین فابریک را فعال و باز کنید

در سمت چپ تنظیمات ان را میبینید

در تنظیمات اولین قسمت امکان وارد کردن کد مخصوص (syntax) وجود دارد .

در این قسمت کد زیر را باید وارد کنید:

{fabrik view=table id=11 tablename___user={$my->id}}

البته بجای tablename باید نام جدول خودتون و بجای عدد 11 شناسه جدول خودتون رو وارد کنید.با این کار جدول مورد نظر در پروفایل کاربر نمایش داده میشود.

در صورتی که بخواهید فرم را در پروفایل کاربر نمایش دهید باید از کد زیر استفاده کنید:

{fabrik view=form id=11 tablename___user={$my->id}}

سایر کدهای قابل استفاده نیز به شرح زیر است:

فرم ها

{fabrik view=form id=1} 
برای افزودن رکورد جدید در فرم با شناسه یک

{fabrik view=form id=1 row=1} 
اجازه به کاربر برای ویرایش یک رکورد با شناسه یک

{fabrik view=details id=1 row=1} 
نمایش رکورد با شناسه یک به گونه ای که فقط قابل خواندن باشد و امکان ویرایش نباشد

{fabrik view=form id=1 usekey=user rowid=62} 
یک رکورد را که فیلد آن user نام دارد و در ان شناسه کاربری با عدد 62 وجود دارد را نمایش میدهد در صورتی که رکورد یافت نشود امکان ساخت رکورد جدید را به کاربر میدهد

{fabrik view=form id=1 usekey=user|status rowid=62|1} 
این دستور امکان نمایش یک رکورد را که مقدار المان user در آن 62 و مقدار المان status 1 است را نمایش میدهد
شما میتوانید با استفاده از ساختار نمایش داده شده چندین المان و مقدار را با AND نمایش دهید

جداول

{fabrik view=table id=1}
نمایش جدول با شناسه یک

{fabrik view=table id=1 tablename___elementname=foobar} 
نمایش یک رکورد از جدول با شناسه یک که مقدار المان elementname ان برابر با foobar است

اگر امکانش هست برای جوملا 2.5 هم قرار بدید چون شدید به یه فرم ساز نیاز داریم

درضمن اگر میشه طریقه نصب رو هم توضیح بدید

چون از طریق ادمین نتونستم نصب کنم و ارور داد

سلام،

من از Fabrik 3 روی جوملا 2.5 استفاده می کنم...توی قسمت data پیام های فارسی رو به صورت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نمایش میده!!.....

مشکل از کجاست؟

میشه بیشتر توضیح بدین؟...مشخصات MySQL اینجوریه:

Server: Localhost via UNIX socket

Server version: 5.1.57

Protocol version: 10

MySQL charset: UTF-8 Unicode (utf8)

این کار رو باید از طریق PHPMYADMIN سایت انجام بدین

به PHPMYADMIN لاگین کنید و ابتدا دیتابیس مربوطه رو انتخاب و سپس جدول مورد نظر رو انتخاب کنید

سپس تب Operations رو انتخاب و در قسمت Table options Collation فیلد رو به UTF8_general_ci تغییر بدین.

(این کار رو برای کلیه جداول مرتبط با Fabrik انجام بدین)

یادآوری میشه که قبل از انجام هر گونه تغییر در بانک اطلاعات، از اون بکاپ تهیه کنید!!!

سلام.

کسی آموزش کامل فارسی این کامپوننت رو سراغ نداره. قرار بود آموزش کاملشو بزارین که

من چند مشکل دارم

مثلا وقتی یه المنت تعریف میکنیم چه کار باید بکنیم که عنوانش سمت راستش نمایش داده بشه

یا چطور از قابلیت های is-emty , is numbric, ... که برای کنترل ورودی ها هستند استفاده کنیم.من انتخابشون میکنم ولی عمل نمیکنن.

ممنون

با سلام

دوستان گرامی من نیازی فوری به فرم ساز برای ایجاد فرم جهت دریافت اطلاعات و فایل به منظور ثبت نام در مسابقه دارم، این فرمساز رو نصب کردم اما تو کامپوننت این پیغام با رنگ قرمز هست

Looks like your server has suhosin installed - this may cause issues when submitting large forms, or forms with long element names

میخواستم ببینم مشکلش چیه؟

خوب اگه با این فرم ساز مشکل دارین چون میگین نیاز فوری دارین میتونید از فرم سازای دیگه استفاده کنید ...

این خطا هم مشکل از اندازه المان ها فکر کنم چون احتمالا اندازه درست نمیدی ..

بازم اساتید جواب میدن

خوب اگه با این فرم ساز مشکل دارین چون میگین نیاز فوری دارین میتونید از فرم سازای دیگه استفاده کنید ...

این خطا هم مشکل از اندازه المان ها فکر کنم چون احتمالا اندازه درست نمیدی ..

بازم اساتید جواب میدن

سلام

مرسی از شما ، آره چون داریم مسابقه کشوری کاراته برگزار میکنیم میخوایم تفاوت ایجاد کنیم امسال و ثبت نام رو آنلاین قرار بدیم واسه همین به فرم ساز نیاز داریم.

من هیچ المانی تعریف نکردم اصلا کاری نکردم تا کامپوننت رو نصب کردم وارد کامپوننت شدم این اخطار روی صفحه بود

با سلام

با عرض معذرت من نیازم به فرم ساز خیلی ضروریه کسی نبود راهنمایی کنه؟؟یا حداقل فرمساز خوبی رو معرفی کنه

سلام دوست عزیز

اگر عجله دارید میتوانید از Breezing Form استفاده فرمایید.

جناب طالبی آموزش این کامپوننت را هم شروع کرده بودند که متاسفانه ادامه ندادند !!!

میتوانید قالب های این فرم ساز را هم شخصی سازی نمایید.

برای خروجی گرفتن با فرمت PDF مشکل دارد. اما به تازگی فهمیدم میتوانید از افزونه Xform برای خروجی اکسل استفاده نمایید و در نهایت Save as PDF کنید.

در انتها باید بگم که نسخه 1.7.2 را دانلود کنید - چراکه نسخه بالاتر پولی هست.

امید وار هستم به دردتان بخورد

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری