jahans

آموزش طراحی قالب مخصوص جوملا 2.5 به صورت جامع

به نظر شما آموزش طراحی قالب 2.5 تا چه حدی مورد نیاز کاربر   92 کاربر تا کنون رای داده اند

1. 1. به نظر شما آموزش طراحی قالب 2.5 تا چه حدی مورد نیاز کاربر

• مورد نیاز نیست
    • خیلی نیاز داریم
    • نیاز هست ولی اطلاعات کافی نداریم
    • برای آموزش تا به حال کسی قدم بر نداشته است

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

73 پست در این موضوع

برای این مورد مثال خاصی نمیشه گفت .. باید در قالب باشیم . اما یک مثال از قالب های رایگان آکاجوم میذارم که کاربر bahrambaba هم درخواست داده بودند .

<?php

/**
* joomac Framework 
*/

defined('_JEXEC') or die;

$document = & $this;
$templateUrl = $document->baseurl . '/templates/' . $document->template;
?>

بعد از کد بالا هد شروع میشه :

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $document->language; ?>" lang="<?php echo $document->language; ?>" >
<head>
<jdoc:include type="head" />
<?php JHtml::_('behavior.framework', true);?>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl ?>/css/navigation.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl ?>/css/slider.css" type="text/css" />
 <link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl ?>/css/jp.css" type="text/css" />
 <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $templateUrl ?>/css/template-rtl.css" />

کدهای بالا رو هم توی یک فایل داخل دریم ویور بریزید تا کامل متوجه بشید .

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

خوب اقا نیما اگر میشه ادامه آموزش رو برامون قرار بدید.

یعنی قسمت سوم آموزشتون رو

فقط خواهش میکنم همراه با نمونه ای از یک قالب باشه که بتونیم بهتر متوجه اموزش بشیم

امید وار هستم با این آموزش هایی که شما به ما میدید بعد از پایان آموزشها بچه های انجمن بتونن که کارهای خوبی رو ارائه بدن و انجمنمون در بین بقیه بهترین بشه و طبق شعاری که برای این انجمن گزاشتن قدرت انجمنمون رو به رخ جهانیان بکشیم.

خیلی ممنون از زحمات شما اقا نیما خسته نباشید.

ممنون دوست عزیزم jahans . حتما همینطوره . من کوچکترین عضو انجمن هستم و قدرت این انجمن رو کسانی دیگر به رخ همه کشیدن با پروژه ها و کارهای قویشون . من هم سعی میکنم چیزهایی که در کلاس های خودم میگم بتونم اینجا منتقل کنم . با پشتکار حتما میتونید " بترکونید "

دوستی به من پیام داد که :

سلام

لطفا در تاپیک آموزش قالب در مورد انواع استایل های ماژول توضیح بدید. ممنون

خوب امروز کمی در مورد ماژول ها و نحوه ساختن کلاس های مختلف بحث میکنیم .

استایل ها در قالب همانطور که معلوم هست از اسمشون برای ظاهر و نمایش ماژول شما قرار میگیرند . اما شما میتونید داخل jdoc دستوراتی را اضافه کنید تا شاهد تغییرات باشید ( نیاز به استایل دهی در div نداشته باشید . )

جوملا به صورت پیشفرض 6 استایل دارد که به آن ها modules chrome میگه . این تگ فقط برای type="modules" مورد استفاده داره و برای type های دیگه نمیشه استفاده کرد .

مثال :

<jdoc include type="modules" name="modulename" style="custom" />

در این مثال شما شاهد یک دستور هستید به اسم style="custom" .

تعریف: دستور style و مقدار رو به روی آن به قالب خبر میدهد که ماژ<ل را چگونه نمایش دهد .

در مثال بالا custom به این معنی است که ماژ<ل اب استایل پیشفرض خودش نمایش داده شود .

مقادیر دیگر در جوملا:

rounded - none - table - horz - xhtml - outline -

اکثر قالب هایی که تا به حال دیدید ، با outline استایل دادند و باقی استایل را داخل css قالب قرار میدهند . و زمانی که سورس را نگاه میکنیم ، میبینیم کلاس های زیر را به ما نشان میدهد :

<div class="moduletable_menu">   <h3>Main Menu</h3>   <ul class="menu">     <li><!-- various menu items --></li>   </ul> </div>

چگونگی ساختن یک modules chrome :

حالا میخوام بهتون بگم چجوری یک ماژول کروم بسازید که به 6 ماژول کروم پیشفرض جوملا یکی دیگه اضافه کنیم . ( php باید بلد باشید )

ابتدا یک فایل داخل پوشه ای به نام html که در روت قالب قرار دارد ( اگر نیست باشید فولدر را بسازید ) میسازیم و اسمش رو باید بزاریم modules.php .

مسیر ما :

PATH_TO_JOOMLA/templates/TEMPLATE_NAME/html/modules.php.

خوب حالا این فایل رو باز میکنیم شروع میکنیم به تعریف تابع . در این قسمت از function ها استفاده میکنیم . خیلی سخت نیست . فقط از دستورات if میتنید استفاده کنید و یک سری تابع خوب تعریف کنید .

مثال :

<?php    function modChrome_STYLE( $module, &$params, &$attribs )    {     /* chromed Module output goes here */   } ?>

تابعی که تعریف میکنید باید دارای سه آرگومنت باشه :

$module - $params - $attribs

میتونیم برای این آرگومنت ها شرط تعریف کنیم و یک تابع جدید بسازیم و داخل استایل استفاده کنیم .

مثال :

<?php   function modChrome_custom( $module, &$params, &$attribs ) {     if (isset( $attribs['headerLevel'] ))      {       $headerLevel = $attribs['headerLevel'];     } else {       $headerLevel = 3;     }       if (isset( $attribs['background'] ))      {       $background = $attribs['background'];     } else {       $background = 'blue';     }       echo '<div class="' .$params->get( 'moduleclass_sfx' ) .'" >';       if ($module->showtitle)      {       echo '<h' .$headerLevel .'>' .$module->title .'</h' .$headerLevel .'>';     }       echo '<div class="' .$background .'">';     echo $module->content;     echo '</div>';       echo '</div>';   } ?>

در این قسمت گفتیم که اگر headerlevel داخل include مقدار داشت ، مقدار رو نشون بده و اگر نداشت 3 رو نشون بده .

و همینطور اگر background مقدار مثل red و... داشت ، مقدار رو نشون بده ، اگر نداشت blue رو نشون بده .

حالا مثال های این قسمت رو دقت کنید :

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="custom" />

نتیجه :

<div>   <h3><!-- Module title --></h3>     <div class="blue">     <!-- Module content -->   </div> </div>

مثال :

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="custom" background="green" />

نتیجه :

<div>   <h3><!-- Module title --></h3>     <div class="green">     <!-- Module content -->   </div> </div>

مثال :

<jdoc:include type="modules" name="user1" style="custom" headerLevel="1" background="yellow" />

نتیجه :

<div>   <h1><!-- Module title --></h1>     <div class="yellow">     <!-- Module content -->   </div> </div>

امیدوارم آموزش مورد استفاده شما قرار بگیره . میتونید از الان روی قالب های متفاوت تست کنید و ببینید . یادتون نره هرچی میگم ، باید داخل css هم استایل دهی بشه . این قسمت رو من فاکتور میگیرم و میذارم روی حساب اینکه css رو کاملا بلد هستیم و مشکلی نداریم .

ویرایش شده در توسط نیما حبیب خدا

سلام خسته نباشید اقا نیما

اگر لطف کنید قسمت بعدی آموزش رو توی تاپیک قرار دهید.

سلام . عر میخوام .. کمی حالم بده و نمیتونم بشینم پشت سیستم ... بهتر بشم حتما قرار میدم

انشا اله خداوند به شما سلامتی بده

ما هم برای سلامتیتون دعا می کنیم.

خیلی متشکر

با عرض سلام خدمت آقا نیما

امیدوار هستم که حالتون بهتر شده باشه.

اقا نیما ما منتظر قسمت چهارم آموزش هستیم.درضمن من از شما چندتا سوال داشتم

1-من میخام به زمینه موقعیت جدیدی که توی قالبم ایجاد کردم یه تصویر اضافه کنم

2-چجوری میتونم برای اون موقعیتی که ایجاد کردم یه سایز خاص تعریف کنم و اندازه اون موقعیت بیشتر نشه چون قالب بهم میریزه.

3-چطوری میتونم یه صفحه ای رو برای قالب تعریف کنم که بتونم توی اون صفحه نمونه کارهامو برای نمایش بزارم؟

با تشکر از همکاری شما

عذر میخوام . غیبتم زیاد شد و ادامه دار هم هست متاسفانه .

1- شما میتونید قبل از ایجاد موقعیت یک div بسازید و بعد از موقعیت ببندید دایو رو . یک آی دی به دایو بدید و داخل css استایل بدید و بکگراند رو اعمال کنید .

2- باز هم با استفاده از آی دی ، داخل دایو ، توی cssبهش width بدید و با padding و margin کاملش کنید .

3 - بیشتر توضیح بدید عزیزم .

با عرض خسته نباشید خدمت شما

آقا من یه سوال دارم

سلام خدمت دوستان

من یه قالب htmlزدم بعد دارم اونو به جوملا2.5 تبدیل میکنم

یه مشکل دارم

اینه که تو صفحه اصلی من اصلا نباید مطلب نمایش داده بشه و فقط باکس هایی با لینکهای مطالب هست

حالا چطوری با کلیک روی این لینکا یه صفحه دیگه ببینیم که مطلب نشون میده و اون باکس ها نباشه

ممنون میشم اگه زود جواب بدید خصوصی منتظرم

خدا خیرتون بده

دوست عزیز تو طراحی قالب کد فراخوانی مطالب رو در موقعیتی قرار بدین اما تو جوملا مطلبی رو ویژه نکنین که در صفحه اول نشون بده فقط در صفحه اول از اخرین مطالب استفاده کنید که بصورت لینک باشه بعد از کلیک رو لینک مطالب در صفحه جدید در موقعیتی که کد فراخوانی مطلب رو گذاشتبن مطالب قابل مشاهده است

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

ممنون از راهنمایی تون

اینو انجام میدم و وقتی سایت بالا میاد مشکلی نیست فقط باکس ها هستند

مشکل اینه که من میخوام طوری باشه که وقتی روی مطلبی کلیک میکنه این 4تا باکس صفحه اصلی بره و یه باکس بزرگ باز بشه و مطلب توش بیاد

من نمیدونم باید صفحه دیگه ای بسازم وتوی اون کد فراخوانی مطلب قرار بدم و چطور بهش بفهمونم که وقتی کلیک شد برو اون صفحه ای رو باز کن که فقط 1 باکس داره

این سایت به عنوان نمونه ببینید

www.ghorb.net

روی مطلب کلیک میکنید صفحه تغییر میکنه به یه باکس بزرگ که مطلب توشه

ویرایش شده در توسط saber.rajab

[ATTACH=CONFIG]2123[/ATTACH]

به عکس نگاه کنید

برای مثال ما موقعیت های بالا رو ایجاد می کنیم در موقعیت 1 کد فراخوانی مطلب رو قرار بدین

<jdoc:include type="component" />

در موقعیت های دیگه کد فراخوانی ماژول

<jdoc:include type="modules" name="modulename" />

بعد می تونید در صفحه اصلی مطالب رو ویژه نکنید تا موقعیت 1 چیزی نشون نده و فقط سه مازول دیگه نشون داده بشه وشما میتونید داخل اون سه تا مازول برای مثال اخرین مطالب رو اجرا کنید

در قسمت تنظیمات ماژول شما این سه ماژول پایین رو فقط تخصیص مازول رو روی صفحه اصلی بزار تا فقط در صفحه اول نمایش داده بشه

کار تموم است

وقتی روی لینک های مطالب کلید کنید در صفحه جدید مطلب در موقعیت 1 قرار می گیره و سه ماژول دیگه دیده نیم شه

البته اینو یاد اور بشم که باید دایو اون سه موقعیت با استفاده از php شرطی هم بشه

سلام ممنون از راهنماییتون

اینطوری شرطی بشه دیگه:

if ($this->countModules('left')) 

و به جای left اسم موقعیت همون باکس بذارم؟

باسلام و احترام

و تشکر از مطالبتون در : آموزش طراحی قالب مخصوص جوملا 2.5 به صورت جامع

اگه ممکنه من رو در مورد مطالب زیر کمک کنید

1- فایلهای تشکیل دهنده یک قالب جوملا 2.5 دقیقاً چه فایلهایی هستن ؟ منظورم اینه که وقتی قالبی رو باز میکنیم کدوم فایلها در کدوم پوشه ها قرار میگیرن ؟

2- کدهای مشترک و متغییر فایلهای قالبهای مختلف کدوم کدها هستن ؟

3- آیا این امکان وجود داره که یک قالب جامعی رو برا خودمون بعنوان یک قالب پیش فرض قرار بدیم و هر موقع خواستیم قالبی رو طراحی کنیم فقط رو کدهای اون قالب جامع تغییرات لازم رو انجام بدیم (نخوایم از صفر شروع بکنیم) ؟

4- ممکنه یه قالب استانداری رو برام معرفی بکنین که بتونم بعنوان قالب پیش فرض ازش استفاده بکنم ؟

باتشکر فراوان

- فایل های تشکیل دهنده

index.php ,templateDetails.xml , css/template.css

البته این چند فایل اصلی است برای یه قالب ساده هرچه قالب پیشرفته بشه یا از فریم فرک استفاده بشه تغییر خواهند کرد

- کد های اصلی رو توی همین تاپیک اشاره شده مطالعه فرمایید

- بله می تونید از یک قالب به عنوان base استفاده کنید یا اینکه از فریم فرک ها استفاده کنید

- دوست عزیز بسته به سلیغه وسبک کد نویسی شما قالب های زیادی هستند اما سعی می کنم یه base معمولی چند روز دیگه اینجا قرار بدم

با سلام خدمت دوستان اساتید و بزرگوار

آموزش های خوب و به جایی بود که داداش نیمای گل لطف کردند و مرحله مرحله آموزشها رو تایپیک گذاشتند

(تو ایران کمتر کسی از این کارها میکنه که ...)

ولی به نظر بنده واسه اینکه بتونی حرفه ای ترین قالب ها رو طراحی کنی یا بتر بگم کم که حرفه ای باشی و قالب اسمارتی طراحی کنی اولین قدم html هستش html5 هم که با زبان پایه اش فرق نداره یه کوچولو ساختار و متغییر اینور اونور شده

ولی اچ تی ام ال رو باید فول فول یاد بگیرین تا قالبی که طراحی میکنین 100 متعلق به خودتون باشه و هیچ احد الناسی نمیتونه بگه که کپی رایت ...

سی اس اس که تازگی ها css3 که ساختارش متحرکی و پیوندی با جکوئری و ... هم داره //درسته که با نگاه کردن به کدهای سی اس اس یکم آدمو خوف بر میداره ولی در اصل ساده ترین شکل ردیف بندی سطر قسم و جایگاه کلا فروم بندی تو سی اس اس هست

که به عنوان مثال:قالب اچ تی ام ال که بالای بالا آدرس سی اس اس رو واسش دادن: آقای علی (از قسمت: (هر چی اینجا امر کنید باید تو سی اس اس هم این امر رو نوشته و جایگاهش رو ردیف کنید مثلا ما قسمت اداری امر کردین) اداری شماره ی صندلی جایگاه ردیف و ...پیگیری کنید جایگاه خود را بشناسین

سی اس اس (قسمت اداری) اداری:باید طرف راست تو موقعیت فلان بشینی دو پیکسل به اینطرف مایل باشی از صندلی بالا دوپیکس فاصله داشته باشی از قسمت پایین اینقدر فاصله داشته باشین

پی اچ پی :ساده ترین زبانه اسکریپت نویسی هستش که هم اضافات زیاد داره هم دیگه html پدر آدم رو درنمیاره که هی صفحات مختلف بنویسی

پی اچ پی هم به این صورت که مثلا :امیر=1 علی=2.......امیرعلی=(این جارو php خودش دیگه میدونه)میاره 3

هدفم از این مطالب تجربه ای که اوایل شروع کار داشتم رو به توضیح ساده بیان کردم چون تا ندونیم چی به چیه نمیتونیم چی به چی رو درک کنیم و یاد بگیریم چون خودم هم اول کار تو این مونده بودم که ساختار کدها متغییرها چه تیپی هستن

اگه از دوستان عزیز کمکی خواستند یا راهنمایی واسه آموزش برنامه نویسی داشتند میتونم دوستانه راهنماییشون کنم و کتابهایی رو معرفی کنم که به درد بخور باشه

باتشکر از اساتید عزیر و همچنین مدیریت این بخش

سلام وخسته نباشید خدمت دوستا و اساتید محترم

آقا من مشکلم حل شد

و موقع نمایش مطالب باکس ها میره و جاش مطلب باز میشه

مشگل جدید اینه که ساخار htmlکه اون مطلب قراره توش نمایش داده بشه(همون باکس بزرگی که مطلب قراره توش بیاد)همیشه زیر باکس های صفحه اصلی هست

چطور شرطیش کنم که فقط وقتی مطلبی در حال نمایش دادن بود اون باکس بزرگ نمایش داده بشه

من باکس هارو اینطوری شرطی کردم

<?php

if($this->countModules('box1')){
       ?>

<div class="link">
<div class="link-gosherast"></div>
<div class="link-rastbala"></div>
<div class="link-chapbala"></div>
<div class="link-box">
<jdoc:include type="modules" name="box1" />
</div>
<div class="link-goshechap"></div>
</div>

<?php
   }
?>

و نمیدونک اینو چزور شرطی کنم که وقتی مطلب در حال نمایش بود نشون بده باکس دورشو

<div class="bodybox">
   <div class="h-box-big"></div>
       <div class="b-box-big">
       </div>
<div class="f-box-big"></div>
</div>

برای شرطی کردن نمایش مطلب میتونید از راه کار دیگه استفاده کنید!!

همونطور که میدونید وقتی روی نمایش مطلبی کلیک میکنید ادرس لینک شما تغییر میکنه .. شما میتونید شرطی قرار بدید که اگر ادرس لینک بالای صفحه چیزی غیر از مثلا mydomain.com بود موقیعت component فعال بشه ..

برای اینکار ابتدا یک متغییر تعریف کنید به شکل زیر:

$mylink = $_SERVER['SERVER_NAME']

با اینکار لینک صفحه جاری داخل متغیر شما با نام mylink ریخته میشه .. حالا کار راحت میشه .. باید به شکل زیر موقعیت component رو شرطی کنید:

<?php
 if ($mylink != 'mydomain.com'){
     ?>
     <div class="bodybox">
   <div class="h-box-big"></div>
       <div class="b-box-big">
       </div>
<div class="f-box-big"></div>
</div> 
     <?php 
 }
?>

امیدوارم از کدها متوجه شده باشید که دقیقا چکار کردیم!

سلام دوست عزیز tarantino

ممنون بابت پاسخ من تو این چند روز انقدر ور رفتم تا فهمیدم این نمایش مطلب از توی فابل default.php میخونه و باکس بزرگ رو بردم تو خود فایل defailt.php قرار دادم و اینطوری کاملا درست شد و فکر کنم اینطوری حرفه ای تر باشه درست میگم؟

درود بر شما دوستان گرامی،

نخست بابت همه ی مطالب آموزشی که در این تاپیک بیان شده سپاسگزارم...

شاید من که برای اظهار نظر درمورد جوملا و گسترش دهندگان ایرانی صلاحیت لازم را نداشته باشم ولی با توجه به اطلاعاتی که دارم و با کسب اجازه از دوستان نظر خودم را مینویسم

البته کلا در مورد دنیای کامپیوتر ایران و همینطور پستهای اول همین تاپیک و ... صدق میکنه

ما ایرانی ها چند تا عیب داریم (گذشته از خوب و بد سیاست بازرگانی) که باعث شده یه کشور خیلی مطرح در زمینه ی صادرات IT نباشیم (در مقایسه با کشوری مثل هند):

1- اینکه تخصصی کار نمیکنیم. (یعنی تقریبا همه میخوایم همه ی تخصص ها را بهش بپردازیم و آخر هم توی هیچ زمینه ای متخصص نمیشیم! به هر زمینه ای 1 نوک میزنیم! مثلا لزومی نداره هر مدیر وبسایت خودش طراح قالب باشه)

2- تنبل هستیم، یعنی میخوایم مثلا HTML یا CSS یا ... یاد بگیریم ولی حال خوندن چند تا کتاب فارسی هم نداریم (انگلیسی و ... که پیش کش!) و میخوایم 1 نفر بشینه در حد اینکه کارمون بطور موقت راه بیفته یه سری اطلاعات بهمون بده و نه بیشتر... (میخوایم شیره ی 1 کتاب که طرف خونده را ازش بگیریم)

3- (پوزش میخوام ولی) چون سطح سواد پایینی داریم و عموما با سعی و خطا (بدون مرجع علمی) مطلب یاد میگیریم و در همین حد هم اینقدر آدم تنبل و یا بیسواد هست که بیاد برای اطلاعات پایه کلاس بیاد و پول بده(چیزایی که به نظر من همه جای دنیا خود فراگیر، مستندات مربوطه را مطالعه میکنه) ، فکر میکنیم دیگه بالای ابرا رسیدیم و تا همین جا بسه. این میشه که دیگه دنبال پیشرفت نمیریم و (بجز انگشت شماری) از 1 سطح تعریف شده ای بالاتر نمیریم و بعد هم فکر میکنیم ایرانی با بقیه فرق داره و محکومه که همیشه ته جدول بمونه! از طرفی دانسته های خودمون را به هموطنان خودمون ندیم که به ما نرسند. (در حالی که کشور های دیگه را نمیبینیم که خیلی جلو هستن و ما قراره با کمک هم اول بهشون برسیم و بعد هم بزنیم جلو)

اطلاعات پایه که فقط میتونه ترجمه ای فارسی از مستندات انگلیسی موجود باشه خیلی اطلاعات ما را میتونه بیشتر از این کنه که الان هست.

اون هم در مورد سیستم متن باز مثل جوملا!

البته هر کسی که با این مستندات با سواد شد و طبق تجربه یه سری نکات ویژه یاد میگیره (اصطلاحا فوت کوزه گری!) و این اطلاعات که پابلیک نشده توی دنیا میتونه منبعی برای برگزاری کلاس و درآمد باشه

بیاین کاری کنیم که قالب جوملا صادر کنیم! ( کلا خدمات آی تی) یا قالب های فارسی ترجمه بشه به انگلیسی!، نه اینکه ما فقط مترجم قالب باشیم بجای طراح و برنامه نویس.

ما ایرانی ها به یه نون بخور و نمیر راضی میشیم، اینه که پایین موندیم، اگه نه مغز و منابع کم نداریم ...

4- یه نفر هم که راضی میشه چیزی یاد بده اینقدر خستش میکنیم با سوال پرت و پلا از بحث که طرف بیخیال میشه. یا بعضیا به هدفی که دارن پشتکار ندارن و خودشون وسط راه بیخیال میشن

5- جاهایی مثل همین انجمن ها گاهی اطلاعات مفید زیادی داخلشون هست ولی چون بصورت متمرکز جمع بندی و گردآوری نمیشه، کاربر نمیتونه به هدفش برسه و همینطور انجمن هم به هدفش یعنی 100 درصد سودمند بودن نمیرسه

در پایان انتقاداتم که اول از همه به خودم هست، میخوام بگم حرفم مخاطب خاصی نداشت و نمیخوام کسی از من رنجیده خاطر بشه ...

پیشنهادات:

1- کسی بیاد دنبال طراحی قالب که میخواد تخصصی کار کنه و بخاطرش حاضره وقت بزاره و چیز یاد بگیره بطور علمی و آکادمیک

2- در حال حاضر ما نمیتونیم اطلاعاتی درست و کامل تر از متخصص های شرکت ها و گروه های نرم افزاری، مثل همین جوملا ارائه بدیم پس به نظر من بهتره مستندات خارجی را حتی به زبون ساده هم که شده ترجمه کنیم و قرار بدیم. یا اگه امکان ترجمه نیست کتابهای انگلیسی هم قرار بدیم کم ارزش نیست.

3- یک مطلب آموزشی را شروع نکنیم یا تا پایان ادامه بدیم. (آموزش نصفه نیمه غیر نا امیدی برای کاربر نتیجه نداره)

4- مطالب یک آموزش بهتره گروه بندی بشه و توی بحث ها و تاپیک های جزئی تر بررسی بشه چون هدف بزرگ و کلی برای 1 تاپیک و 1 نویسنده نشانه ی ناتمام موندن خواهد بود.

5- آموزش ها جداگانه در تاپیک های قفل شده یا فایل PDF به صورت جمع بندی و مفید ارائه بشه.

از دوستان گرامی پوزش میخوام.gift

به امید روزی که برسیم بالای جدول های مختلف ...

با سپاس

(برنامه نویس دات نت هستم، وب هم پی اچ پی کار نکردم(CSS, HTML, ASP.NET, ...)

واقعا این بود آموزش طراحی قالب ؟ همه جور حرف زده شد تو این تاپیک 5 تا صفحه فقط یکی دوتا پستش مربوط به طراحی قالب بود .برای مدیریت این انجمن متاسفم.

واقعا این بود آموزش طراحی قالب ؟ همه جور حرف زده شد تو این تاپیک 5 تا صفحه فقط یکی دوتا پستش مربوط به طراحی قالب بود .برای مدیریت این انجمن متاسفم.

دوست عزیز ارائه اینگونه آموزش های زمان بر هستش و طولانی و نیاز به همکاری همه داره، شما هم با اولین ارسالتون به جای اینکه سوالی بپرسید یا جوابی رو بدید، شروع کردید به تاسف خوردن!!!

کمی هم منصف باشید بد نیست.

دوست عزیز اینجا انجمن جوملا ایران هست انجمنی که همه هرچقدر اطلاعات دارن در اختیار دیگران قرار میدند و این دلیل نمیشه که شما بیاید و به مدیر این انجمن بی احترامی کنید.

تمام دوستانی که در این انجمن در حال فعالیت هستن مخصوصا اقا نیما که از صمیم دل برای کاربرا وقت میزاره و اونارو راهنمائی میکنه مدیر یک بخش هستن و از اون طرف هم که باید به کارهای شخصی ای که دارن برسن پس توقعات زیادی نداشته باشید.

برای همین آموزش طراحی باید وقت و هزینه زیادی رو صرف کنید که حالا بچه ها دارن توی این تاپیک هرچقدر از اون چیزی رو که بلد هستن در اختیار دیگران قرار میدند.

پس از همین مقدار هم استفاده کنید و کمی هم خودتون توی قالب های دیگه و سایتهای دیگه کاوش کنید و در صورتی که به مشکل برخوردید مشکلتون رو مطرح کنید تا دوستان اگر وقت داشتن براتون حلش کنند.

خدایی این حرف های مثلا آموزنده برای افراد فوق آماتور فقط ارزشمنده من که سطح این تای

پک رو خیلی ضعیف میدونم!!!

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری