m3hdi

آموزش قرار دادن تصاویر بند انگشتی بدون نیاز به هیچ افزونه ای

4 پست در این موضوع

طرح این آموزش از کجا شروع شدش ؟! من برای ساخت تصاویر بند انگشتی یا همون Thumbnails در وب سایت مجبور بودم از پلاگین های متفاوتی استفاده کنم که هر پلاگین هم مشکلات خودش داشتش ... در نظر بگیرید همینطوریش در هنگام لود سایت کلی افزونه دیفالت خود جوملا لود می شود چه برسه به اینکه بخواهیم افزونه های دیگری لود کنیم که هر افزونه برای خودش CSS و JS های متفاوتی داره !!

در ضمن استفاده از برخی پلاگین ها مشکلات خودش را هم به همراه داشتش ...

برای همین یه چند تا سایت مختلف خارجی در ارتباط با جوملا سرچ و جستجو کردم .... به نتیجه جالبی رسیدم و اون اینکه به صورت دیفالت خود جوملا این قابلیت رو در خودش داره ، اما چون در هنگام نصب جوملا این قابلیت غیر فعال هستش شاید اکثریت کاربران با این موضوع آشنا نشده باشند .... خوب بریم سراغ آموزش

قسمت اول : فعال کردن این گزینه ::

به قسمت مدیریت مطالب خودمون رفته ، و سپس از سمت چپ بالا گزینه [ATTACH=CONFIG]5480[/ATTACH] ، انتخاب می کنیم ...

به قسمت " گزینه های مدیریت مطالب " وارد می شوید .

یک گزینه در این قسمت قرار دارد که حتما باید بروی بلی قرار بگیرد ....

[ATTACH=CONFIG]5481[/ATTACH]

بروی دکمه ذخیره و بستن کلیک میکنیم ...

قسمت دوم : استفاده از تصاویر Thumbnails :

در این قسمت در صفحه مدیریت مطالب یک مطلب جدید ایجاد میکنیم یا اینکه یک مطلب را ویرایش میکنیم .

همانطور که میبینید در قسمت سمت چپ گزینه ای به اسم " تصاویر و لینک ها " به تنظمیات مطالب اضافه شده است ...

[ATTACH=CONFIG]5482[/ATTACH]

این گزینه را باز کرده تا بهتون قسمت هاش را توضیح بدهم . عمده کار ما بروی دو قسمت " تصویر اولین نوشته " و " تصویر برای نمایش در کل مطلب " هستش .

[ATTACH=CONFIG]5483[/ATTACH]

بخش الف : " تصویر اولین نوشته " ::

در این قسمت اون تصویر کوچک یا همون بند انگشتی یا Thumbnails قرار میگیرد که شما می توانید از طریق گزینه انتخاب تصویر مورد نظرتون قرار بدهید .

بخش ب : " تصویر برای نمایش در کل مطلب " ::

این قسمت هم زمانی که شما بروی لینک مطلب مورد نظر کلیک کردید ، در صفحه ای که کل مطلب را نمایش میدهد عکس Thumbnails شما را هم نمایش میدهد . توجه داشته باشید در صورتی که عکس در این قسمت قرار ندهید هیچ عکس در صفحه مطلب مورد نظر نمایش نمی دهد و قسمت " تصویر اولین نوشته " مربوط به بخش مجموعه مطالب می باشد { منظور مثل وبلاگ دهی } .

قسمت سوم : تنظیمات CSS ::

شاید وقتی اون عکسهای Thumbnails که قرار دادید و صفحه را لود کردید کمی ظاهر صفحه زشت بشه که در اینجا نیاز به خلاقیت خودتون داره از طریق Firebug یا هر مرورگری که شامل webdeveloper میشه کدهای CSS اون را تغییر بدهید و به بهترین نحو آرایش کنید ...

مثلا مثل زیر که برای یکی از سایت ها من این کار را انجام دادم ::

[ATTACH=CONFIG]5484[/ATTACH]

نکته ها ::

شاید دوستان که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار کرده باشند بگند که وردپرس این کار تمیز تر انجام میده ، اما اصلا اینطور نیستش همه چی بسته به سلیقه و نوع چیدمانی داره شما در نظر دارید .... چون طراحی قالب وردپرس هم انجام میدم اون را هم میدونم به چه صورت هستش ...

فرق این دو در این هستش که شما در طراحی قالب جوملا باید فقط کدهای CSS مربوط به Thumbnails را تغییر بدهید ، اما در طراحی قالب وردپرس شما حتما باید در فایلی با عنوان Functions.php این قابلیت برای قالبهای خودتون فعال کنید و داخل همون فایل سایز هایی که میخواهید داشته باشید بهش بدید و تازه باید در style.css مربوطه چیدمان اون را هم تعریف کنید .

جالب این ماجرا اینجاست که شما وقتی یک تصویر Thumbnails میخواهید در مطلب مربوط به جوملا خود قرار بدهید ، فقط یک تصویر را لود میکنید ، اما در وردپرس اینطوری نیستش ، چون تصویر شما بسته به اون سایزهایی که تعیین کردید Crop میشود . یعنی در اصل شما یک تصویر اورجینال دارید و یک یا چند تصویر Crop شده برای بخش های مختلف !!!

یک نکته دیگه هم میخواستم بگم که یادم رفتش !!!! اگر یادم اومد در ادامه پست قرار می دهم . . .

1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

آموزش خیلی خوبی بود. خود من که نمی دونستم.

فقط بدیش اینکه از php برای تغییر اندازه تصویر استفاده نمی شه و باید دستی تصویر Thumbnail را لود کرد ولی از یک طرف هم خوبه. خیلی مواقع لازمه Thumbnail تصویرش با تصویر اصل مقاله فرق بکنه

درود

برای من هم این آموزش تازگی داشت و خیلی مفید بود

موفق باشید

نقل قول

به قسمت " گزینه های مدیریت مطالب " وارد می شوید .

یک گزینه در این قسمت قرار دارد که حتما باید بروی بلی قرار بگیرد ....

[ATTACH=CONFIG]5481[/ATTACH]

بروی دکمه ذخیره و بستن کلیک میکنیم ...

قسمت دوم : استفاده از تصاویر Thumbnails :

سلام

من به این آموزش خیلی احتیج دارم ولی عکسی اگه گذاشتید نشون نمیده و اینکه همه ی مراحل رو رفتم ولی باز هم فقط لیست مطالب رو نشون میده بدون عکس فقط تعداد کلیک ها و نویسنده رو داره ...

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری