reza_zamby

استفاده از وکتور در طراحی

8 پست در این موضوع

سلام

میخواستم بدونم امکان این وجود داره که از وکتور در طراحی سایت استفاده کنیم؟ یعنی کلا تصاویر مقیاس پذیر . البته میدونم که باید ار css برای این کار استفاده کرد ولی برای عکس امکان استفاده از css نیست و همچنین عکسهای بزرگ هم حجم زیادی اشغال میکنن.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بله شما می تونید استفاده کنید. اگه از css تغییر نمی دید خود عکس را به سایز مناسبش در بیاری و استفاده کنی

من میخوام از وکتور استفاده کنم نه از عکس !

امکان این کار وجود داره؟

درود

اگه تکرار پذیری تصاویر براتون مهمه از pattern استفاده کنید . در صورتی که میخواید حتما از وکتور استفاده کنید باید به css بشناسونیدش و تست بزنید که مرورگرهای مختلف تو نشون دادنش مشکل نداشته باشن

موفق باشید

مشکل دقیقا همینجاست. پسوندهای وکتور مثل eps, ai و... توسط هیچ مرورگری خونده نمیشه و نمشه بصورت مستقیم ازشون استفاده کرد. دلیل استفاده از وکتور هم ایجاد تصاویر بسیار بزرگ با حجم بسیار کم هست و اصلا مقصود به عنوان patern نیست. حالا میخواستم بدونم راهکاری بلدید که بشه این کارو کرد؟

درود

آخه کاربرد وکتور توی صفحات وب رو من متوجه نمیشم . کجای سایت میخواید استفاده کنید ؟ شما برای رزولوشن 2560*1600 هم که بخواید سایتتون رو واکنش گرا کنید بازم استفاده از وکتور لزومی نداره . تا اونجایی که من میدونم وکتور رو برای طراحی بنر یا استندهای تبلیغاتی استفاده میکنن . کاش یکم بحث رو باز میکردید که به چه درد میخوره اصلا این کار . برام جالب شد موضوع

من میخوام تو صفحات مختلف سایت بک گراندهای اختصاصی استفاده کنم و با توجه به ابعاد صفحه و حداقل رزولیشین حجم هر بک گراند به 250 تا 300 کیلو میرسه که موقع نمایش سایت و ارائه اون بشدت باعث کاهش سرعت بارگذاری میشه. تازه این مال یه صفحه است! فرض کنید 10-15 صفحه به این صورت طراحی بشه! :bala:

حالا چیزی که به ذهن من رسید این بود که این طرحا رو تبدیل به وکتور توی سایز کوچیک کنم که حجمش حداکثر میشه 5-10 کیلو بایت ولی با توجه به اینکه وکتور با بزرگ شدن کاهش کیفیت پیدا نمیکنه از اون توی صفحات بزرگ استفاده کنم .

الان مشکلی که دارم اینه چطور فایل eps یا ai رو در وب استفاده کنم. شما راه حلی به ذهنتون میرسه؟

درود

متاسفانه فکر نمیکنم شدنی باشه بدلیل همون نشان ندادن وکتور توسط مرورگر . ولی عکس بکگراندتون رو توی فوتوشاپ باز کنید و گزینه save for web and dvices رو بزنید . روی پسوند JPG و رزولوشن HIGH میتونید Quality رو تنظیم کنید و از طریق این گزینه سایز موزد قبولی بهتون میده . یه تست بزنید .

موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری