specialagent

بهترین راه برای فروش فایل های حجیم ( مثل دوره های آموزشی ویدیویی ) از طریق جوملا

13 پست در این موضوع

سلام دوستان

راستشو رو بخواید می خوام یه سایت راه بندازم و تو اون وب سایت دوره های آموزشی ویدیویی در رشته ی تخصصی خودم بسازم و بفروشم ، به این شکل که دوره آموزشی رو آپلود کنم و بعدش خریدار دوره ی آموزشی رو خریداری کنه و بتونه بلافاصله بعد از پرداخت آن لاین فایل رو دانلود کنه ، سیستم هایی مثل presta shop هستن که اجازه ی این کار رو با حجم های کمتر می دن ولی برای فایل های حجیم دردسر زیاد داره و میشه گفت غیر ممکنه ، متاسفانه سیستم های قدرتمندی هم مثل E-Junkie در ایران وجود نداره که میشه گفت یه فاجعه س ( اگه وجود داره اطلاع بدین لطفا ) برای جوملا کامپوننت pay per download

pay per download که کاربران جوملا ظاهرا ازش راضی هستن و مدیران انجمن هم زحمت کار فارسی سازی و انتشار رایگانش رو کشیدن ، ولی چند سوال در مورد این افزونه مطرح هست که اگر راهنمایی کنین واقعا ممنون میشم :

1 : این افزونه قابلیت ساپورت فایل های حجیم رو داره ( مثلا 500 مگابایت برای هر فایل ) ؟

2 : میشه برای هر خرید چند لینک دانلود داد ، مثلا طرف وقتی یه دوره ی آموزشی رو خرید می کنه و حجم کلی اون دوره مثلا 2 گیگابایت هست بشه به 4 فایل قابل دانلود اون دوره آموزشی رو تقسیم کرد ؟

3 : سوال بعدی اینه که میشه این کامپوننت رو به هاست دانلود وصل کرد ( فایل رو در هاست دانلود متصل به دامنه ی اصلی آپلود کرد و لینک ها رو در کامپونت قرار داد ) ؟

اگر کامپوننت بهتر یا cms بهتری برای فروش فایل های حجیم می شناسید معرفی کنید لطفا ؟

ممنون میشم جواب بدید دوستان یه کم گیر کارم ؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

خیلی کلی چیزی که می خوام اینه :

من می خوام در رشته ی تخصصی خودم آموزش ویدیویی بسازم و مشتری بتونه خرید آن لاین بکنه و بلافاصله بعد از خرید ، بتونه دانلود بکنه . طبیعتا چون فایل ها سنگینه یه سری شرایط خاص رو داره ، مثلا اگه یک دوره ی آموزشی 3 گیگ حجمش باشه و اون رو در 5 فایل زیپ 600 مگی تقسیم کنم ، باید از طریق FTP آپلود بشه به هاست دانلودی که به دامنه ی اصلیم متصل کردم . باید CMS به شکلی باشه که مجبور نباشی حتما از طریق خود cms یا اسکریپت فایل رو آپلود کنی و بتونی به راحتی فایل موجود در هاست دانلود رو بهش اختصاص بدی و علاوه بر اون چون هر دوره ی آموزشی که مشتری می خره ممکنه بیشتر از یک فایل باشه ( در اینجا 5 فایل ) باید این امکان وجود داشته باشه که به هر محصول بیش از یک فایل و اختصاص داد و مشتری بتونه بعد از خرید فایل ها رو دانلود کنه .

طبیعتا باید لینک ها امن باقی بمونن و فقط لینک خاص برای ip خریدار وجود داشته باشه و بعد از چند روز از خرید لینک دانلود اکسپایر بشه ولی با این حال با توجه به حجم بالای فایل ها شخص خریدار به راحتی و بدون دردسر بتونه فایل مد نظر رو دانلود بکنه .

نمی دونم چنین اسکریپتی وجود داره یا نه ؟

این سناریوی شما قابل پیاده سازی هست. ترکیبی میشه از یه کامپوننت اشتراک ویدئو (اگر بخواین پیش نمایش هم نشون بدین به کاربر قبل از خرید)، یه سیستم فروش فایل (ویرچومارت یا کامپوننت های دیگه)، یه درگاه پرداخت.

در کل بستگی به شرایط هم داره. مثلا شما سبد خرید هم میخواین یا نه. پیش نمایش میخواین نشون بدین یا خیر

از کامپوننت های دانلود هم میشه استفاده کرد ولی باید یه سیستم اکانتینگ پولی هم کنارش باشه که فقط کاربری که پرداخت کرده بتونه دانلود کنه

نمی دونستم ویرچوامارت سیستم فروش فایل ( downloadable products ) رو داره ، این یکی دو روز خیلی بررسی کردم ، اپن کارت و presta shop سیستم فرو فایل رو دارن که به نظرم اپن کارت در این زمینه حرفه ای تره ، ولی مشکل اصلی فایل های حجیم و هم جنین اختصاص چند فایل به یک محصوله ، البته ویرچوامارت برای من بهتره چون هر چی باشه یه کامپوننت جوملاس ، نمی دونم دقیقا سیستم فروش فایل ویرچوامارت چطوره و اینکه بر اساس توضیحی که در پست سوم دادم واقعا می تونه کارا باشه ؟.

من حاضرم هزینه ی این کار رو هم پرداخت کنم چون نه تخصصشو دارم و نه وقتشو ، لطفا بیشتر توضیح بدید ؟، ممنون

نیاز به این پلاگین ها هم نداره ویرچومارت و پیش فرض می شه باهاش فایل فروخت ، مشکلی که هست غیر مستقیم بودن لینک ها بعد از خرید هست . وقتی فایل ها حجیم باشه کاربر نمی تونه با لینک غیر مستقیم به آسانی دانلود کنه. از طرفی که به قول شما سیستمی طراحی بشه که لینک مستقیم ولی با محدودیت ای پی قرار بده. در این صورت امدیم و یک فایل 3 گیگ بود . چیزی حدود 3 ساعت طول می کشه دانلود بشه و این وسط برق بره. با امدن برق ای پی، کاربر عوض می شه و به این ترتیب وسط کار کاربر ما آش نخورده دهنه سوخته می شه.

من یکم تحقیق می کنم شاید راه معقولی پیدا کردم.

البته اپن کارت یه اکستنشن داره که تا حد زیادی این مشکل رو حل کرده :

Extensions - MaxDownload

از انجایی که خودم هم می خواستم همچین سیستم پیاده کنم خیلی گشتم. برای جوملا چیزی پیدا نکردم به اکثر افزونه های فروش فایل جوملا تیکت زدم یا پاسخی ندادند یا اینکه گفتن سیستمشون جواب نمی ده به طور مثال جواب یکی از انها:

Thank you for contacting us.

About your requirement, I'm afraid that our Fire Seller doesn't meet it.

- With the download link, it isn't a direct link for some reason.

- There is not possible to limit download to user ip, although you can set the download limit time.

Best regards

ولی این افزونه اپن کارت خیلی عالی بود. شما اگه افزونه بهتری پیدا کردی یا اسکریپت خوبی دیدید اطلاع بدید ما هم در جریان باشیم. فعلا که برای جوملا چیزی نیست.

نیاز به این پلاگین ها هم نداره ویرچومارت و پیش فرض می شه باهاش فایل فروخت ، مشکلی که هست غیر مستقیم بودن لینک ها بعد از خرید هست . وقتی فایل ها حجیم باشه کاربر نمی تونه با لینک غیر مستقیم به آسانی دانلود کنه. از طرفی که به قول شما سیستمی طراحی بشه که لینک مستقیم ولی با محدودیت ای پی قرار بده. در این صورت امدیم و یک فایل 3 گیگ بود . چیزی حدود 3 ساعت طول می کشه دانلود بشه و این وسط برق بره. با امدن برق ای پی، کاربر عوض می شه و به این ترتیب وسط کار کاربر ما آش نخورده دهنه سوخته می شه.

من یکم تحقیق می کنم شاید راه معقولی پیدا کردم.

میشه بگید به طور پیشفرض با ویرچومارت چطور میشه اینکارو کرد؟ من که سرچ کردم تو خود فروم ویرچومات گفته بودن با ویرچومارت 2 نمیشه فقط با ویرچومارت 1 که مال جوملا 1.5 هست میشه

درود

در خصوص مشکلتون بصورت پیش فرض توی قسمت پیکربندی / قسمت دانلود باید باشه . اگه دیدید نیست صفحه مدیریت رو از فارسی به انگلیسی بر گردونید دوباره چک کنید .

این مورد رو هم بررسی بفرمائید :*هدیه اولین افزونه فروش فایل و مطلب حرفه ای برای جوملا :: اختصاصی انجمن جوملای ایران

موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری