majid_aqaiy

فایل htaccess سئو شده و بهینه شده و تنظیم شده مخصوص جوملا

71 پست در این موضوع

تنظیمات سئو و مود ریرایت در اپاچی رو فعال کردی از تنظیمات جوملا

باید مو به مو مثل چیزی که توضیح دادم انجام بدی

اگر اجرا نده نشون میده یه سری از مود ها روی هاست شما غیر فعال هستش که باعث این موضوع میشه

باید به هاستینگ خود تیکت بزنید تا مود ها رو فعال کنند

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

اولا تشکر

چون من دارم یه سایت میزنم که هم سئو و هم امنیتش خیلی واسم مهمه و کلی درگیرم کرده

حالا سوالی دارم

من روی هاستی که دارم 4 دامنه و بیش از 15 ساب دامنه دارم ، سایتی ها رو روی اونا کار میکنم و از بین این ها 2تا و در آینده 4 تا دائم هستند و بقیه بعداز تکمیل حذف میکنمشون

حالا شما تو پست اول گفتید در روت سایت فایل اچ تی اکسس رو تغییر بدیم

سوال من شاید فوق ابتدایی باشه

ولی آیا این فایل رو در مسیر هر دامنه یا ساب دامنه باید مجزا قرار بدم یا یک بار در روت اولیه قرار بدم کافیه؟؟؟

اولا تشکر

چون من دارم یه سایت میزنم که هم سئو و هم امنیتش خیلی واسم مهمه و کلی درگیرم کرده

حالا سوالی دارم

من روی هاستی که دارم 4 دامنه و بیش از 15 ساب دامنه دارم ، سایتی ها رو روی اونا کار میکنم و از بین این ها 2تا و در آینده 4 تا دائم هستند و بقیه بعداز تکمیل حذف میکنمشون

حالا شما تو پست اول گفتید در روت سایت فایل اچ تی اکسس رو تغییر بدیم

سوال من شاید فوق ابتدایی باشه

ولی آیا این فایل رو در مسیر هر دامنه یا ساب دامنه باید مجزا قرار بدم یا یک بار در روت اولیه قرار بدم کافیه؟؟؟

با سلام این فایل مربوط به روت هستش و همین رو تغییر بدید کافیه برای ریدایرکت ها

ببخشید من ریدایرکت نکردم که

من روی یه هاست چندتا سایت مجزا دارم

آدرس ریدایرکت نشده و هر سایت کاملا مجزا هستش

فقط هاست مشترک هستش

با اد اونس دامین چند تا دامین رو به هاست وصل کردم

و هر کدام سایت جدایی هستند

سلام

با خطای 500 مواجه شدم

اون کدی که در پست های آغازین گفتین رو جایگزین کردم

و برای مد ها هم سرور این رو گفته :

با سلام

mod_rewrite در تمامی هاست های لینوکس سرورپارس فعال است.

keep-alive فقط بر روی سرویس های پرترافیک فعال است و امکان فعالسازی آن بر روی سرویس های اشتراکی معمولی وجود ندارد.

-

الان مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟

یه سری کد رو پاک کردم

حالا این خطا میادش

The page isn't redirecting properly

تو روخدا یکی کمکم کنه

اومدیم ابرو شو درست کنیم زدیم چشمشم کور کردیم که

اساتید کمک فوری لطفا

دقیقا کدی رو میزاری رو کبی کن اینجا تا برسی کنم مشکل از سمت هاستینگ هست احتمالا

سلام دوستان

من هم از این فایل htaccess استفاده کردم

همه صفحات و لینک ها درست کار میکرد به جز یه قسمت

فارسی ترنس - خانه ترجمه آنلاین - فارسی ترنس - خانه ترجمه آنلاین

که خطای زیر رو میداد

500

Error:: 500

کنترل کننده اشتباه: نام='membership'، فرمت='releaseescrow'

اما وقتی آدرس رو به صورت

فارسی ترنس - خانه ترجمه آنلاین - فارسی ترنس - خانه ترجمه آنلاین

مینویسم این مشکل برطرف میشه

دوستان به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟

مشکلی دیده نشد و یا من متوجه مشکل نشدم

یکبار کش مرورگر و سایت رو پاک کنید ببینید درست میشه

سلام

-آقا مجید تشکر بابت این آموزش

-دوستان من اینکارو کردم و بعدش تو سایتم به جز صفحه اول تصاویر موجود در صفحات بعدی نشون داده نمیشه!؟

مشکل چیه؟

میشه دقیقا بگید چه مود هایی نیاز هست فعال بشه تا بنده به مدیر سرور اعلام کنم ؟

من وقتی htaccess.txt رو به .htaccess تبدیل میکنم خطای 500 میده

وقتی هم همه رو پاک میکنم و فقط کد پست اول رو میزنم خطای 404 میده لینکا

من وقتی htaccess.txt رو به .htaccess تبدیل میکنم خطای 500 میده

وقتی هم همه رو پاک میکنم و فقط کد پست اول رو میزنم خطای 404 میده لینکا

با سلام

در صورت دریافت خطا یا ارور 500 در سایت . در فایل htaccess. خط:

کد PHP:

کد PHP:

Options +FollowSymLinks

را یافته و به :

کد PHP:

کد PHP:

#Options +FollowSymLinks

تبدیل کنید یا این خط را حذف کنید

و یا

ین تنظیمات در هاستی با پنل cpanel انجام شده

و تمامی مدها در این هاست فعال بوده

پس شما عزیزان بعد از استفاده اگر با ارور مواجه شدید باید به مدیر هاستتون تیکت بزنید و تا تمام مود ها رو فعال کنه واستون

برای راحتی کار کل کدهارو به هاستینگ بدید تا نسبت به اون مود ها رو فعال کنن

التماس دعا

میشه دقیقا بگید چه مود هایی نیاز هست فعال بشه تا بنده به مدیر سرور اعلام کنم ؟

با سلام

بگید مد ریرایت و کیپ الایو و... رو براتون فعال کنه

مثلا مد Keep Alive رو در نظر بگیر که در کدهای بالا استفاده کردم

به این آموزش دقت کن

فعال سازی Keep Alive

اصول طراحی و سئو وب سایت > HTaccess > فعال سازی Keep Alive

به طور خلاصه Keep Alive قسمتی از ارتباط بین سرور و مرورگر است که اعلام می کند شما می توانید بیش از یک فایل را دریافت کنید. برای نمایش صفحات وب یک مرورگر باید فایل ها را از یک وب سرور درخواست کند. قبل از اینکه مرورگر فایلی را درخواست کند و سرور پاسخ بله یا خیر دهد ارتباط کوتاهی بین مرورگر و سرور ایجاد می شود.

فعال سازی Keep Aliveاگر مرورگر و سرور مجبور باشند تا این ارتباط را برای هر فایلی که قرار است به مرورگر انتقال پیدا کند ایجاد کنند، با توجه به اینکه هر درخواست مدت کوتاهی زمان می برد و تعداد درخواست ها بالاست صفحه بسیار کندتر بارگذاری خواهد شد، در عوض اگر سرور در همان یک ارتباط اول پاسخ دهد که "شما هر تعداد فایل که نیاز داشتید می توانید از طریق همین یک ارتباط دریافت کنید" سرعت بارگذاری افزایش خواهد یافت.

وقتی یک مرورگر وب می خواهد صفحه ایی را نمایش دهد ابتدا باید فایل HTML را دریافت کند. سپس شروع به خواندن فایل HTML می کند و درخواست فایل های بیشتری را می دهد که درون فایل HTML وجود دارند، مانند فایل های CSS، جاوا اسکریپت، تصاویر و کلاً هر فایلی که درون فایل HTML فراخوانی شده است.

وقتی Keep Alive فعال نباشد باعث افزایش زمان دریافت صفحه وب می شود. صفحات وب غالباً دارای فایل های بسیاری هستند و اگر یک ارتباط جدید (ارتباط کوتاه) برای هر فایل قرار باشد که ایجاد شود به طور قابل توجه ایی زمان بارگذاری صفحات افزایش خواهد یافت.

چگونه Keep Alive را فعال کنیم

با اضافه کردن دستور htaccess زیر می توانید یک header Keep Alive به درخواست هایتان اضافه کنید. با استفاده از فایل htaccess از بیشتر محدودیت های اعمال شده توسط وب سرور می توانید عبور کنید.

کد PHP:

<ifModule mod_headers.c>

Header set Connection keep-alive

</ifModule>

فعال سازی Keep Alive در وب سرور Litespeed

Keep Alive به صورت پیش فرض در Litespeed فعال است که آن را "Smart Keep Alive" می خوانند. این خاصیت و تنظیمی است که بیشتر برای سایت های با حجم بالا کاربرد دارد. وقتی این تنظیمات فعال باشد ابزارهای ارزیابی سرعت وب سایت، Keep Alive را غیر فعال تعبیر می کنند.

Smart Keep Alive

Smart Keep Alive فایل ابتدایی (فایل HTML) را با یک ارتباط connection: close در Header HTTP پاسخ می دهد. ولی سپس تمام فایل های باقی مانده (css ،js، تصاویر و...) را با connection: keep alive ارسال می کند. وقتی تعداد درخواست های همزمان بالاست این خاصیت به کاربران بیشتری اجازه می دهد تا قادر باشند همزمان وارد سایت شوند. اگر ترافیک سایت شما بالا نباشد می توانید Smart Keep Alive را غیر فعال کنید تا تمامی ارتباطات شما از Keep Alive استفاده کنند.

این کار رو مدیر هاستینگ باید انجام بده نه شما چون دسترسی لازم رو ندارید

این متن رو براش بفرستید متوجه میشه

و همینطور کد های پست اول رو که قرار دادم رو بفرستید بگید میخواید تو فایل htaccess سایتتون قرار بدید ولی کار نمیکنه

فعال سازی Keep Alive سرور

به وسيله ssh :

کانکت بشيد به ssh و بنويسيد :

nano /etc/httpd/conf

خب حالا براي سرچ کردن همونطور که همه مي دونن کنترل + W رو بزنيد و سرچ کنيد keepalive

5 تا مورد پيدا مي کنيد ، اين خط رو بايد پيدا بکنيد (مي تونيد هم همينو سرچ بکنيد !)

KeepAlive Off

خب حالا تغييرش بديد به KeepAlive On تا روشن بشه ، خط بعدي ميگه KeepAliveTimeout اين ميگه اگر توي ارتباط خطا داد چند بار تلاش بکنم ؟ ما هم مي گي 5 بار ! (ديفالتش 5 هست)

خط بعدي هم ميگه MaxKeepAliveRequests اين ميگه حد اکثر ميزبان کانکتم چقدر باشه ؟ ! پيشفرض 100 هست شما بيشتر نزاريد ! کمتر هم بزاريد هيچ مسئله اي نيست (من خودم 80 گذاشتم)

و در آخر هم به وسله کنترل + x بعدشم y اگه اشتباه نکنم و بعدشم اينتر (کلا براي سيو فايله) اقدام مي کنيم.

روش 2 !

مي تونيم پلاگين Explorer رو نصب بکنيم ! (يه جورايي مثل فايل منيجره !)

بعد از نصب مثل بالا بريد به اين مسير : /etc/httpd/conf

بقيشم کپي مي کنم چون دقيقا همونه ديگه ! :

سرچ کنيد keepalive

5 تا مورد پيدا مي کنيد ، اين خط رو بايد پيدا بکنيد (مي تونيد هم همينو سرچ بکنيد !)

KeepAlive Off

خب حالا تغييرش بديد به KeepAlive On تا روشن بشه ، خط بعدي ميگه KeepAliveTimeout اين ميگه اگر توي ارتباط خطا داد چند بار تلاش بکنم ؟ ما هم مي گي 5 بار ! (ديفالتش 5 هست)

خط بعدي هم ميگه MaxKeepAliveRequests اين ميگه حد اکثر ميزبان کانکتم چقدر باشه ؟ ! پيشفرض 100 هست شما بيشتر نزاريد ! کمتر هم بزاريد هيچ مسئله اي نيست (من خودم 80 گذاشتم)

فقط در اينجا براي save کردن کافيه از اون دو کليد پايين روي کليد save بزنيد

سلام

-آقا مجید تشکر بابت این آموزش

-دوستان من اینکارو کردم و بعدش تو سایتم به جز صفحه اول تصاویر موجود در صفحات بعدی نشون داده نمیشه!؟

مشکل چیه؟

با سلام

توضیحاتی که برای دوستان دادم مطالعه کنید

با سلام تمامی تنظیمات درست شده وب سایت کامل بالا می آید اما وقتی روی هر لینکی کلیک می کنم این ارور مشاهده میکنم نحوه درست کردن این مشکل چیست با تشکر

Not Found

The requested URL /digital-commodity/mobile/apple-mobile.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

اگر Use URL Rewriting  را  در تنظیمات کلی جوملا فعال کردید باید فایل htaccess.txt که در روت جوملا است به .htaccess تغییر نام بدید توجه داشته باشید نقطه یا همون دات در ابتدای فایل باید باشد

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری