sajjadnasiri

مشکل اساسی در طراحی جوملا

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟   1 کاربر تا کنون رای داده اند

1. 1. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

• کاملا موافقم
      0
    • موافقم
      0
    • نظری ندارم
      0
    • مخالفم
      0
    • کاملا مخالفم
      1

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

6 پست در این موضوع

سلام به همگی

به نظر من یکی از اساسی ترین مشکلاتی که در طراحی جوملا هست اینه که طراحی افزونه های جوملا معمولا فقط توسط متخصصان کامپیوتر و برنامه نویسی و بدون هیچ مشورتی با متخصصان حوزه ی کارآفرینی و بازاریابی به خصوص رسته ی آنلاین این حوزه نمیشه. به طوری که بنده شخصا شاهد کمبودهایی کم یا زیاد در افزونه های طراحی شده هستم. اساسا، متخصصین برنامه نویسی کارشون فقط برنامه نویسی هست و تخصصی در حوزه ی بازاریابی، فروش، شناخت مشتری، و ... ندارند. بنده خودم اگر نشه گفت متخصص اما در این رشته تحصیل کرده ام و با توجه به حوزه ی تخصصی خودم، می بینم که هیچ افزونه ای در جوملا از لحاظ ویژگی های مربوط به فروش ، بازاریابی، مشتری مداری و غیره بی نقص و عیب نیست. متاسفانه چیزی که شاهد هستیم اینه که متخصصین برنامه نویسی به مباحث تخصصی حوزه ی ما فقط به چشم یک کامپوننت نگاه کرده ، و یک کامپوننت را به عنوان نسخه ای که درمان همه ی دردهای حوزه ی فروش و بازاریابی هست طراحی کرده و ارائه می کنند. غافل از اینکه برای یک موضوع شاید بتوان در سطوح مختلفی کامپوننت یا ماژول طراحی کرد. مثلا، همین کامپوننت پشتیبانی تیکت دهی، متخصصین حوزه ی کارآفرینی و کسب و کار با بررسی اکثر این نوع کامپوننت ها متوجه کمبودها و مشکلات آن ها در مقایسه با بحث CRM و aCRM یعنی مدیریت روابط مشتری می شوند.

بنابراین بنده فکر می کنم، اگر عزیزان برنامه نویس بتوانند قبل از اجرایی کردن و برنامه نوشتن یک کامپوننت یا ماژول در حوزه ی کارآفرینی و کسب و کار با متخصصین این حوزه ارتباط برقرار کنند، وضعیت امکانات جوملا به مراتب خیلی خیلی بهتر از آنچیزی خواهد شد که اکنون وجود دارد.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

نظر شما، برداشت شخصی شماست، و قابل احترام. اما صحیح نیست.

به چند نکته دقت کنید، اول اینکه تمام کامپوننت ،ماژولها و پلاگین های جوملا حاصل کار دوستان خارجی هستند و برای فرهنگ، بازار و زبان همون کشورها اختصاصی شدن (بجز تعداد انگشت شماری از افزونه های دوستان عزیز ایرانی)

پس ما نمیتونیم بهشون خرده بگیریم که چرا قبلا با ما هماهنگ نکردن.

ضمن اینکه ، کار توسعه ی جوملا، مثل هر نوع توسعه و برنامه نویسی دیگه ای ،تخصصی هست و در حوزه ی عمل برنامه نویسان / طراحان وب قرار میگیره و ارتباطی به حوزه ی کارآفرینی و کسب و کار که شما چند بار تکرار کردید، نداره.

اگر قصد توسعه ی امکان جدید و بومی شده ای بر اساس نیازسنجی ای که از مخاطب ایرانی و بازار ایرانی کردید ،دارید، بحثش جداست و میتونید برنامه نویس تون رو در مورد امکانات توجیه کنید

در آخر، بنده و شما در جایگاهی نیستیم که بخوایم به آنچه که شما "مشکل اساسی در طراحی جوملا" نامیدید، نظر تخصصی بدیم. برنامه نویسان ،توسعه دهندگان و طراحان زیادی روی هسته ی جوملا کار کردن و این هسته در تمام دنیا ، پایه و اساس هزاران وب سایت هست. و هزاران نفر در سراسر دنیا مشغول توسعه ی سایت هاشون با جوملا هستند.

جوملا یک پلتفرم متن باز و همواره در حال بروزرسانی است. امیدوارم که با مطالعه ی بیشتر، اظهار نظرهای منصفانه تر و علمی تری داشته باشیم و صرف متن باز بودن و رایگان بودن جوملا، باعث صحبت های اینچنینی نشه.

و بعد از آخر ، چرا برای رفع نواقصی که در فضای وب فارسی بر اثر کمبود امکانات می بینید ،خودتون دست به کار نمی شید؟

ویرایش شده در توسط Mahboobe.Maleki

جناب هیچ مشکلی نیست

شما میتونید به برنامه نویس و یا طراح وب تان بگویید هر افزونه ای اعم از قالب , پلاگین , کامپوننت و ماژول را بر اساس نیاز های شما طراحی کنند

برای مثال افزونه هایی که نام بردید به صورت عمومی هستند و در صورت نیاز اختصاصی می شوند

و درضمن هر کس یک شغل و حرفه ای دارد و حق نظر دادن در مشافل دیگر را ندارند

در همین انجمن که دارای هزاران کاربر می باشد و اکثرا هم طراحان وب هستند مطمئنا تعداد کسانی که صاحب نظران واقعی هستند از انگشتان دو دست تجاوز نمی کند

پس لطفا در چیزی که تخصص ندارید و با توجه به اطلاعات بسیار محدودتان در این زمینه , اظهار نظر نفرمایید...!!!

سلام

عذر می خوام نمیدونم اینجا باید این سوال رو مطرح می کردم یا نه!

من شنیدم که کلا نباید طراحی رو به طور کامل در لوکال انجام داد و در انتها به هاست انتقال داد!

من تا حالا حدود بیست سایت رو در لوکال طراحی کردم و بعد از اتمام از دیتابیسش بکآپ گرفتم و انتقالش دادم به هاست مربوطه. و تا الانم به مشکل خاصی برنخوردم.

اما الان از یه نفر شنیدم که اصلا نباید این کار رو انجام داد و کل سایت رو باید از اول داخل هاست اصلیش طراحی کرد!!..

میخواستم نظر اساتید رو هم در این مورد بدونم.

آخه اگه قراره اینجوری باشه که خـــیلی بده! اصلا نمیشه تمام مدت روی هاست کار کرد! اگه یه موقع نت نداشته باشیم کل کار عقب میوفته و ...!

از اساتید خواهش دارم که راهنمایی کنین..

سوالتون رو جای مناسبی نپرسیدید.

روی لوکال کار کردن ایرادی نداره. وب کارهای حرفه ای روی لوکال کار رو استارت میکنن هم به دلیل سرعت بالاتر و هم دیباگ ساده ترو ضمن اینکه شما به تنظیمات php روی لوکال بهتر دسترسی دارید برای تست هاتون. یه سری از کارها هست که باید گذاشت روی هاست تست کرد.

به نظرم توصیه ای که بهتون شده بی ربط! همیشه از اینجور آدما که توصیه های این طوری می کنن، دلایل واضح و فنی بخواین

سلام

عذر می خوام نمیدونم اینجا باید این سوال رو مطرح می کردم یا نه!

من شنیدم که کلا نباید طراحی رو به طور کامل در لوکال انجام داد و در انتها به هاست انتقال داد!

من تا حالا حدود بیست سایت رو در لوکال طراحی کردم و بعد از اتمام از دیتابیسش بکآپ گرفتم و انتقالش دادم به هاست مربوطه. و تا الانم به مشکل خاصی برنخوردم.

اما الان از یه نفر شنیدم که اصلا نباید این کار رو انجام داد و کل سایت رو باید از اول داخل هاست اصلیش طراحی کرد!!..

میخواستم نظر اساتید رو هم در این مورد بدونم.

آخه اگه قراره اینجوری باشه که خـــیلی بده! اصلا نمیشه تمام مدت روی هاست کار کرد! اگه یه موقع نت نداشته باشیم کل کار عقب میوفته و ...!

از اساتید خواهش دارم که راهنمایی کنین..

وحید جان شاید منظور دوستی که رهنماییتون کردن این بوده :

بعضی از افزونه ها روی لوکال بدون ایراد کار میکنن ولی بعد روی هاست به هر دلیلی مثلا تناقض ورژن php اجرا نمیشن

یا برعکس بعضی از افزونه ها ممکنه رو لوکال درست اجرا نشن و شما کلی زمان بذارید و سعی کنید رفع ایرادش کنید یا افزونه دیگری رو جایگزین کنید ولی روی هاست مشکلی نداشته باشن

ولی در کل فرمایشات سرکار خانم مالکی بسیار متینه . من خودم به شخصه طراحی رو روی لوکال انجام میدم و بعد انتقال میدم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری