Reza_it

درخواست مشاوره: طراحی قالب با آرتیستر بلی یا خیر؟

13 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

سئوالی داشتم در خصوص طراحی قالب با آرتیستر که با سرچ توی اینترنت به جواب قانع کننده ای نرسیدم. بالاخره ما نفهمیدیم که طراحی قالب با آرتیستر خوب یا بده؟ از دوستان خواهش دارم که با ارائه دلیل قانع کننده علمی مزایا و معایب طراحی با این نرم افزار را توضیح بدند؟ البته طراحی قالب با کدنویسی را مسلط ام ولی انصافاً آرتیستر طرح های خیلی شیکی ارائه میده که پیاده سازی آن با کدنویسی نیاز به صرف ساعت های زیادی برای کدنویسی و ویرایش فایل psd داره و در نهایت شاید رضایت مشتری رو جلب نکنه. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند و بگن از کدوم روش استفاده کنم با آرتیستر میانبر بزنم یا کدنویسی کنم.:21:

ویرایش شده در توسط Reza_it

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

مدیر کل محترم انجمن جناب آقای طالبی پاسخگو نیستند؟:33:از دوستان کسی نیست جواب بده؟

مورد اول :: امروز, 17:34 اولین پستتون دادید و امروز, 18:23 پست اسپم دومتون دادید یعنی در کمتر از یک ساعت انتظار جواب نداشته باشید . آقای طالبی یا دیگر مدیران سایت و کلا کاربران سایت باور کن فقط تو انجمن نیستن که مرتب کلید f5 بزنن تا ببین پست جدیدی زده شده که جواب بدن . در کل معمولا طی 24 ساعت پاسخگویی داده میشه .

درباره سوالتون :

به شخصه خودم از آرتیستر متنفرم . به دلیل اینکه واقعا اون وقت و زمانی که میخوام برای این نرم افزار بزارم خودم به راحتی اون قالبی که میخوام به دلخواه خودم پیاده سازی میکنم . در صورت استفاده کردن از آرتیستر در هنگامی که بخواهید کدهاش دستکاری کنید به دلیل تقریبا شبیه بودن اسم کلاس و id ها در آرتیسر به مشکل میخورید اما در صورتی که خودتون از بیس طراحی کرده باشید می دونید چی کجا قرار داره ...

آرتیستر برای زمانی هستش که شما میخواهید کمتر از چند ساعت یه سایت پیاده سازی بکنید . اگر طراحی و پیاده سازی قالب جوملا را از بیس صفر تا صد بلد بودید به هیچ وجه ممکن نمی اومدید بگید که طراحی با آرتیستر بسیار حرفه ای تر می باشد . چون اینجا دو مسئله وجود داره ، یا طراحی با فتوشاپ خوب بلد نیستید یا طراحی و پیاده سازی قالب جوملا .

به ترتیب من بهتون مواردی که بهتر هستش رو میگم ::

1 - استفاده از قالبهای آماده خارجی و پیاده سازی اون و کاستمایز کردن اون برای مشتری های . { یه بسته کامل هستش و شما هیچ کار خاص دیگه ای انجام نمیدی جز فارسی سازی که اونم الان به لطف این این عربهای .... اکثر قالبها rtl پپشتیبانی میکنن }

2 - کد زنی از بیس صفر تا صد . یعنی قالب فتوشاپ و بعد تبدیل آن به جوملا

3- پیاده سازی با ارتیستر { زیاد در زمینه کدزنی جوملا آشنایت ندارید و یا اینکه خیلی سریع میخواهید قالب پیاده سازی کنید } .

تفاوت کد زنی از اول تا اخر قالب جوملا با طراحی با آرتیستر مثل تفاوتش بین فرش دست باف و فرش ماشینی هستش .

اولاً تشکر بابت راهنمائیتون.ثانیاً اگر دقیق پستم رو خونده باشید عین جمله من اینه: "آرتیستر طرح های خیلی شیکی ارائه میده که پیاده سازی آن با کدنویسی نیاز به صرف ساعت های زیادی برای کدنویسی و ویرایش فایل psd داره ". کاملاً مشخصه که منظور بنده بحث زمان و وقت نسبت به نوع قالبیه که میشه همین نوع قالب را با کدزنی پیاده سازی کرد. حالا نمیدونم از کجای این جمله استباط میشه که من گفته باشم طراحی با آرتیستیر خیلی حرفه ای تره!!! ثالثاً آقای طالبی هم در مجموعه آموزشی جوملا و هم طراحی قالب جوملا این نرم افزار را آموزش داده بودند و در مورد معایبش هم حرفی نزده بودند که جای سوال برام داشت.

دوست عزیز، بستگی به خودتون داره که با چی راحت ترید کار کنید. ممکنه برای من و شما خیلی زمان بگیره کار با آرتیستر ولی برای یکی دیگه خیلی راحت تر باشه.

در کل اینکه یه template رو از ابتدا و صفر بخواین خودتون پیاده سازی کنین در هر صورت زمان گیر که هست.

من توصیه ام استفاده از فریم ورک ها هست که کار رو ساده تر و حرفه ای تر میکنه و شما رو از نوشتن استایل های طولانی رها میکنه. مثل warp, helix, jat3

و در پایان نکته ی ظریفی هم هست که این فریم ورک ها رایگان هستند، ولی آرتیستر پولیه و شما دارید از کرک شده استفاده میکنید

ویرایش شده در توسط Mahboobe.Maleki
توضیحات بیشتر

مورد اول :: امروز, 17:34 اولین پستتون دادید و امروز, 18:23 پست اسپم دومتون دادید یعنی در کمتر از یک ساعت انتظار جواب نداشته باشید . آقای طالبی یا دیگر مدیران سایت و کلا کاربران سایت باور کن فقط تو انجمن نیستن که مرتب کلید f5 بزنن تا ببین پست جدیدی زده شده که جواب بدن . در کل معمولا طی 24 ساعت پاسخگویی داده میشه .

درباره سوالتون :

به شخصه خودم از آرتیستر متنفرم . به دلیل اینکه واقعا اون وقت و زمانی که میخوام برای این نرم افزار بزارم خودم به راحتی اون قالبی که میخوام به دلخواه خودم پیاده سازی میکنم . در صورت استفاده کردن از آرتیستر در هنگامی که بخواهید کدهاش دستکاری کنید به دلیل تقریبا شبیه بودن اسم کلاس و id ها در آرتیسر به مشکل میخورید اما در صورتی که خودتون از بیس طراحی کرده باشید می دونید چی کجا قرار داره ...

آرتیستر برای زمانی هستش که شما میخواهید کمتر از چند ساعت یه سایت پیاده سازی بکنید . اگر طراحی و پیاده سازی قالب جوملا را از بیس صفر تا صد بلد بودید به هیچ وجه ممکن نمی اومدید بگید که طراحی با آرتیستر بسیار حرفه ای تر می باشد . چون اینجا دو مسئله وجود داره ، یا طراحی با فتوشاپ خوب بلد نیستید یا طراحی و پیاده سازی قالب جوملا .

به ترتیب من بهتون مواردی که بهتر هستش رو میگم ::

1 - استفاده از قالبهای آماده خارجی و پیاده سازی اون و کاستمایز کردن اون برای مشتری های . { یه بسته کامل هستش و شما هیچ کار خاص دیگه ای انجام نمیدی جز فارسی سازی که اونم الان به لطف این این عربهای .... اکثر قالبها rtl پپشتیبانی میکنن }

2 - کد زنی از بیس صفر تا صد . یعنی قالب فتوشاپ و بعد تبدیل آن به جوملا

3- پیاده سازی با ارتیستر { زیاد در زمینه کدزنی جوملا آشنایت ندارید و یا اینکه خیلی سریع میخواهید قالب پیاده سازی کنید } .

تفاوت کد زنی از اول تا اخر قالب جوملا با طراحی با آرتیستر مثل تفاوتش بین فرش دست باف و فرش ماشینی هستش .

اولاً تشکر بابت راهنمائیتون.ثانیاً اگر دقیق پستم رو خونده باشید عین جمله من اینه: "آرتیستر طرح های خیلی شیکی ارائه میده که پیاده سازی آن با کدنویسی نیاز به صرف ساعت های زیادی برای کدنویسی و ویرایش فایل psd داره ". کاملاً مشخصه که منظور بنده بحث زمان و وقت نسبت به نوع قالبیه که میشه همین نوع قالب را با کدزنی پیاده سازی کرد. حالا نمیدونم از کجای این جمله استباط میشه که من گفته باشم طراحی با آرتیستیر خیلی حرفه ای تره!!! ثالثاً آقای طالبی هم در مجموعه آموزشی جوملا و هم طراحی قالب جوملا این نرم افزار را آموزش داده بودند و در مورد معایبش هم حرفی نزده بودند که جای سوال برام داشت.

سلام،وقت بخیر

تنها نکته ای که هنوز بری من ابهام هست و جواب محکمی تا به الآن براش نبوده اینه که در برنامه آرتیستر که کرک می کنیم و خروجی می گیریم قالب ها دچار باگ میشن یا خیر؟

سالها از آرتیستر استفاده کردم تنها مشکلی که هست حجم زیاد قالب هاست که از 1.5-2 مگ شروع میشن به بالا .

دوستمون m3hdi در حق این برنامه کم لطفی کرده و احساس تنفرش در متنش آشکار هست.

1.اگر شخصی رو که به برنامه آرتیستر یا TemplateToaster مسلط باشه در کنار کاربر دیگری قرار بدیم که بخواد با کدنویسی قالب رو برای جوملا آماده کنه 100% کدنویس شکست خواهد خورد، در این مورد اصلا" بحثی نیست.

2.اگر برنامه آرتیستر یا TemplateToasterنیاز شما را در طراحی قالب برآورده میکنه نیازی به کدنویسی ندارید مگر اینکه زمان براتون مهم نباشه!.

3.شما بعد از خروجی گرفتن ممکنه تغییرات کوچکی داشته باشید که بخواهید اعمال کنید در این صورت نیاز به کلاس ها یا id های متعددی ندارید که بخواد با سایر دچار مشکل بشن،میتونید از اسامی خاص استفاده کنید مثلا" کلاس Bingo! .

4.طراحی از صفر برای زمانی خوب خواهد بود که درصد بیشتر سفارش دریافتی رو نتوان با آرتیستر پیاده سازی کرد و همچنین مشتری از نظر هزینه برای طراحی قالب مشکل نداشته باشه،چون اکثریت حاضر نیستن برای طراحی و گرافیک پول بدن.

ببینید مسئله اصلی تنها زمان هست و بعد پول.

قالب های آرتیستر به اندازه قالب های شرکت های Zoo یا... حرفه ای نیستند اما ساده هم نیستند تنها بستگی به شرایط کار،نیازهای مشتری و سایر آیتم هایی که برای طرفین اهمیت دارند نوع طراحی رو باید انتخاب کرد.

من هم ندیدم که بعد از کرک کردن دچار باگ بشه. فقط مقایسه کردم با فریم ورک های رایگان.

قطعا برای شروع خوبه.

در هر صورت هر نرم افزاری که کرک میشه ممکنه که درست کار نکنه و ممکنم هست که درست کار کنه و هیچی ش هم نباشه

علت درج این پست تکراری چیه؟ پاسختون رو نگرفتید؟

به علت پائین اومدن سرعت و قطع و وصل شدن بیش از حد اتصال شبکه اینترنتم زمان زیادی برای ارسال پست منتظر می مانم و مجبور به لغو ارسال و روشن وخاموش کردن مودم میشم که بابت این اسپم ها عذرخواهی می کنم. گویا حقوق کارمندان را امروز واریز کردن و به یکباره همه به شبکه هجوم آوردن:4d564ad6:

البته با ویرایش فایلهای index.php و templateDetails.xml می تونیم موقعیتهای این نوع قالبها را توسعه بدیم ولی در کل به نظرم این نوع قالبها برای سایتهای شخصی مناسبند.

ویرایش شده در توسط Reza_it

درود

آرتیستر برای شروع کار طراحی خوبه . ولی به تائید فرمایش مهندس ملکی استفاده از فریم ورک ها در طراحی قالب خیلی حرفه ای تر هست

درود

دوست عزیز برای طراحی قالب کد نویسی یکی از بهترین کارهاست چون هم شما قدرت مانور بیشتری دارید و هم قالب هاتون باگ های کمتری داره!

اما همونطور که خودتون اشاره کردید نیازمند زمان زیادی هستش. در کنار آرتیستر میتونید از تمپلیت توستر هم استفاده کنید. این نرم افزار خیلی از آرتیستر بهتره و به شما قدرت مانور بیشتری میده و ماله تولید قالب های جوملایی هستش

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری