Mahboobe.Maleki

مشکلات رایج کاربران فارسی با whmcs

6 پست در این موضوع

در این تاپیک قصد دارم مشکلات رایج کاربر فارسی با سیستم قدرتمند whmcs و راه حل های موجود رو لیست کنم.

هنوز نمیدونم که این تاپیک رو اختصاصا برای مشکلات و پاسخ ها بذاریم یا دوستان سوالات رو هم همین جا بپرسن؟؟ (نظر شما چیه؟)

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

یکی از مشکلات شایع، هنگام تنظیم واحد پولی به ریال هست که وقتی کاربر تلاش میکنه پسوند واحد پول رو به فارسی و ریال وارد بکنه، براش علامت ؟؟؟ نمایش داده میشه.

در ورژن های 5 به بعد، راه حل این مشکل خیلی ساده س:

در فایل configuration.php، خط mysql_charset=utf8 رو حذف کنید.

البته بهتره قبل از هر اقدامی این کار رو بکنید، چون بعد از حذف خط مذکور، هر چی که بعنوان دیتا (data) وارد whmcs کرده بودید، بصورت علامت ؟؟ در میاد. ولی بعد از تغییر مشکلی که گفتم به سادگی حل میشه.

در ورژن های پایین تر، یک راه (که من توصیه نمیکنم چون بگیر نگیر داره)، تغییر Collationجدول tblcurrencies به utf8 هست.

در مورد علامت سوال اگر پایگاه داده رویه utf8_general بزارید این مورد پیش نمیاد.

در مورد علامت سوال اگر پایگاه داده رویه utf8_general بزارید این مورد پیش نمیاد.

شما حتی اگه از ابتدای نصب whmcs، کاراکتر ست خود دیتبایس اصلی رو بذارید روی utf8-general باز هم در هنگام تعیین واحد پول (فقط و فقط این یه جا!)، کاراکترهای شما به صورت علامت سوال درمیان.

وگرنه حتی اگه کاراکتر ست چیزی غیر از utf8 هم باشه، مشکلی در نمایش فارسی هیچ چیزی نیست.

با سلام

تاپیک خوبی هست ممنون.

من بعد از نصب و پاک کردن پوشه نصب به این ارور رسیدم:

Down for Maintenance

An upgrade is currently in progress... Please come back soon...

نمیدونم مشکل از کجاست.

با تشکر:sarma:

سلام

تاپیک بسیار مناسبی هست فقط در صورت امکان نسخه سالمی رو برای نصب هم قرار بدین.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری