Vahid Taheri

آموزش رفع مشکل نصب جوملا 2.5 در مرحله دیتابیس

22 پست در این موضوع

تقریبا میشه گفت اکثر دوستان با مرحله دیتابیس در نصب جوملا 2.5 مشکل دارند. خودم هم داشتم.معمولا این مشکل هنگام نصب در لوکال هاست پیش میاد. در نسخه های اولیه جوملا 2.5 این مشکل کمتر به چشم میخورد اما اکنون با روی کار اومدن نسخه های بالاتر ( اکنون آخرین نسخه 2.5.22 هست ) این مشکل زیاد شده و لازمه که راه حلی برای این مشکل ارائه بشه.

در سایت های گوناگون راه های متفاوتی ارئه شده. راه هایی مثل ، افزایش memory_limit ، خاموش کردن display_error ، افزایش max_execution_time و.. .اما کمتر اتفاق میفته که این ها جواب بده.

اما راه حل پیشنهادی من که با درصد بالا جواب میده :

توضیح مختصر(میتونید این رو رد کنید) :

در فایل های دیتابیس از نوع sql ، برای هر جدولی یک مشخصه به نام ENGINE وجود داره که گاهی اوقات ممکنه این مشخصه رو اعمال نکنند. در PHPMyadmin ستونی به نام Type (نوع) به این مشخصه اختصاص داده میشه. این مشخصه دو مقدار اصلی داره. InnoDB و MyISAM. اگر جداول ما دارای ENGINE یا Type برابر MyISAM داشته باشند ما به مشکلی برای نصب و پیاده سازی دیتابیس ها نداریم. اما در فایل های sql نصب جوملا میبینم که مشخصه ی ENGINE برای اکثر جدول ها تعریف نشده و هنگامی که این مشخصه تعریف نشده باشه سیستم اون رو InnoDB میشناسه و این ممکنه باعث بروز مشکل بشه. پس ما باید ENGINE جدول ها رو بر روی MyISAM ست کنیم. اگر یکی یکی باشه کار سخت میشه پس ادامه آموزش رو مطالعه کنید.

روش رفع مشکل ( تبدیل ENGINE ها از InnoDB به MyIsam ) :

در اینجا ما به یک ویرایشگر متن باز نیاز داریم. notepad++ بدلیل حجم پایین و امکانات برجسته مناسبه. پس ابتدا اگر Notepad++ رو ندارید از این سایت آخرین نسخشو دانلود کنید : Download Notepad++

خوب حالا به کمک این نرم افزار یکی از فایل های sql رو از پوشه زیر در فایل های جوملا باز میکنیم (بهتره joomla.sql رو باز کنید) :

installation/sql/mysql

معمولا کد مربوط به ENGINE به همراه کد DEFAULT CHARSET=utf8 در آخر جدول ها میاد. اما میبینیم که چنین کدی نیست !! (تصویر 1)

do.php?thmbf=joomlaforum.ir_14033323881.png

پس کاری که ما باید کنیم جاگیزینی کد ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 به جای DEFAULT CHARSET=utf8 هست.

در برنامه ی notepad++ به منوی Search برید و برروی گزینه ی Find in Files کلیک کنید. پنجره ای باز میشه. مقادیر رو به شکل زیر وارد کنید :(تصویر 2 )

do.php?thmbf=joomlaforum.ir_14033329951.png

توضیح : در بخش Directory مسیر دقیق پوشه mysql رو وارد میکنید.

بعد از اینکه مقدایر رو وارد کردید بر روی گزینه ی Replace in Files کلیک میکنید. احتمالا پنجره ای باز میشه که باید Ok کنید.

اگر فایل ها رو در جایی به جز پوشه ی اصلی نصب کپی کرده بودین این فایلهای اصلاح شده رو جایگزین فایل های قبل کنید و مراحل نصب رو طی کنید.

اگر جایی از آموزش برای شما غیرقابل فهم بود یا مشکلی در روند رفع اشکال و نصب داشتید میتونید در همین تاپیک مطرح کنید تا من و دوستانم به شما پاسخ بدهیم.

ضمنا در جوملا 3 هم روند تا حدی شبیه به همین هست البته با کمی تفاوت.اگر نیاز شد برای جوملا 3 هم در بخش خودش توضیح میدم.

موفق باشید و سربلند

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام من تازه شروع کردم با جومولا کار کنم هنگام نصب روی حالت انتخاب زبان میمونه و از این مرحله جلوتر نمیره لطفا راهنماییم کنید.

با سلام من تازه شروع کردم با جومولا کار کنم هنگام نصب روی حالت انتخاب زبان میمونه و از این مرحله جلوتر نمیره لطفا راهنماییم کنید.

روی چه سروری؟(لوکال یا هاست لینوکس یا هاست ویندوز) مشخصات سرور ( ورژن php و.. ) چی هست؟

ببخشید من نمیدونم لوکال هاست یا ویندوز چیه.هنوز اصلا نصبش نکردم رو ویندوزم همون ابتداشم

لوکال (کاملش : لوکال هاست) ، سرور یا هاست مجازی هست که روی کامپیوتر شما نصب میشه و فقط خودتون بهش دسترسی دارید.

هاست یا سرور که معمولا بصورت تجاری ( پولی ) در سایت ها فروخته میشه فضایی هست که سایتتون رو روش بالا میارید و بقیه هم میتونن بهش دسترسی داشته باشند

این جور که مشخصه شما از لوکال هاست استفاده میکنید (نرم افزار xamp ، wamp و ... ) ، اولا مطمئن بشید که آخرین نسخه ی نرم افزار رو نصب کردید یا حداقل اون نسخه ای که نصب کردید شرایط لازم برای نصب جوملا رو داره.

بعد هم آخرین نسخه ی جوملا 2.5 یا 3 ( اگر میخواهید تازه شروع کنید بهتره از 3 شروع کنید که بعده ها مشکلی نداشته باشید ) رو از سایت جوملا جهانی به آدرس joomla.org دانلود کنید و طبق آموزش های گفته شده در انجمن نسبت به نصبش اقدام کنید.

باز اگر مشکلی بود در خدمتیم

لوکال (کاملش : لوکال هاست) ، سرور یا هاست مجازی هست که روی کامپیوتر شما نصب میشه و فقط خودتون بهش دسترسی دارید.

هاست یا سرور که معمولا بصورت تجاری ( پولی ) در سایت ها فروخته میشه فضایی هست که سایتتون رو روش بالا میارید و بقیه هم میتونن بهش دسترسی داشته باشند

این جور که مشخصه شما از لوکال هاست استفاده میکنید (نرم افزار xamp ، wamp و ... ) ، اولا مطمئن بشید که آخرین نسخه ی نرم افزار رو نصب کردید یا حداقل اون نسخه ای که نصب کردید شرایط لازم برای نصب جوملا رو داره.

بعد هم آخرین نسخه ی جوملا 2.5 یا 3 ( اگر میخواهید تازه شروع کنید بهتره از 3 شروع کنید که بعده ها مشکلی نداشته باشید ) رو از سایت جوملا جهانی به آدرس joomla.org دانلود کنید و طبق آموزش های گفته شده در انجمن نسبت به نصبش اقدام کنید.

باز اگر مشکلی بود در خدمتیم

اقا وحید مرسی .من xampp ورژنش 3.2.1 همه اموزشها هم تز سایت گرفتم .توی اوم مرخله ابتدایی که گفتن تو پوشه htdocs فایل اکستره جومولا هم گزاشتم بعد یه پوشه جدید درست کردم به اسم joomlanews دقیق مث اموزشه بعد توی مرورگرم http://localhost/joomlanews اینم نوشتم پنجره نصبش امد بعد ولی توی مرحله انتخاب زبان موند و جلو نرفت.حالا چه کنم رفته رو اعصابم

این پیام ها میاد بالا ی صفحه نصب تو مرخله انتخاب زبان که جلو نمیره

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in G:\xampp\htdocs\joomlanews\libraries\joomla\string\string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in G:\xampp\htdocs\joomlanews\libraries\joomla\string\string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in G:\xampp\htdocs\joomlanews\libraries\joomla\string\string.php on line 30

با جومولا 3 هم امتحان کردم این پیامو میده در واقع بالای صفحه مرورگرم میاد

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in G:\xampp\htdocs\joomlanews\libraries\joomla\string\string.php on line 27

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in G:\xampp\htdocs\joomlanews\libraries\joomla\string\string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in G:\xampp\htdocs\joomlanews\libraries\joomla\string\string.php on line 29

Strict Standards: Declaration of fa_IRDate::calendar() should be compatible with JDate::calendar($format, $local = false, $translate = true) in G:\xampp\htdocs\joomlanews\language\fa-IR\fa-IR.localise.php on line 83

حال چه خاکی بزنم به سرم

نسخه php رو ار کجا بدونم چنده

سلام

من در مرحله انتخاب زمان مشکل دارم.وقتی فارسی رو انتخاب میکنم و روی بعدی کلیل میکنم نمیره حتی 2ساعت هم صبر کردم!چیکار کنم؟لطفا زود کمکم کنید

از ومپ نسخه 2.2 استفاده کنید

لینک دانلود

demofarsi.com/programs/wampserver2.2e-php5.3.13-httpd2.2.22-mysql5.5.24-32b.exe

منم مشکل سارا رو دارم دقیقا

حالا چیکار کنم؟اینی که واسه ذانلود گذاشتید چیه؟

سلام خسته نباشین

من یه سوال داشتم.

یه نفر سی دی سایتشو برام آورد که راه اندازیش کنم. من فقط در این حد می دونم که جوملائه ورژنشو نمی دونم چون نتونستم راه اندازیش کنم.

رو هر هاستی امتحان می کنم این ارور رو میده

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQLDatabase Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

یه خرده مطلب هم این ور و خوندم ولی کارمو راه ننداخت. شما میدونین مشکلش چیه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

امیدوارم سوالمو جای درستی پرسیده باشم

سایت جوملایی شما نمیتونه دیتابیس را بخونه فایل کانفیگت را چک کنید .

چک کردم.

یه دیتابیس ساختنم و تو فایل کانفیگ اسم دیتابیس و یوزر رو وارد کردم. prefix شم درست کردم. نشد.

با سلام من  با جومولا 2.5کار میکنم هنگام نصب روی حالت انتخاب زبان میمونه و از این مرحله جلوتر نمیره لطفا راهنماییم کنید.

در در ۱۳۹۶/۱/۷ ه‍.ش. در 09:43، rezadavoode گفته است :

با سلام من  با جومولا 2.5کار میکنم هنگام نصب روی حالت انتخاب زبان میمونه و از این مرحله جلوتر نمیره لطفا راهنماییم کنید.

درود

کش مرورگرتون رو با cntrl + shift + Del خالی کنید بعد f5 بزنید مجدد تست کنید .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری