Masood Ashoori

تغییر مسیر فایل configuration.php

10 پست در این موضوع

:25: لطفا قبل از شروع ، مطلب را تا انتها خوانده و سپس اقدام به اعمال تغییرات نمایید :25:

:1: :1: :1:

این روش در جوملا 3 تست شده و صد در صد عملی می باشد . مراحل انجام کار برای جوملا 2.5 نیز به همین شکل خواهد بود.

:yoho: در این آموزش طریقه کار برای cPanel و DirectAdmin و به زبان ساده توضیح داده شده است :yoho:

اگر با افزونه های امنیتی همچون RS!Firewall کار کرده باشید ، یکی از مواردی که به عنوان اخطار به شما گوشزد می کند مسیر فایل configuration.php جوملاست که در آن اطلاعات مهم و حیاتی وبسایت شما ، از جمله نام کاربری و رمز عبور پایگاه داده ، نام کاربری و رمز عبور FTP و سایر تنظیمات پایه ذخیره شده است . این فایل در حالت پیشفرض در روت جوملا قرار داشته و این امر احتمال دستیابی افراد سودجو و هکر ها را بالا برده و امنیت سایت شما را به خطر می اندازد .

راه حل این اشکال چیست ؟ :auau:

شما میتوانید این فایل را در جایی خارج از دسترس کاربران ( خارج از پوشه Public_html ) قرار دهید .

توجه : کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده اند را باید متناسب با مشخصات هاست خود تغییر دهید .

توجه : برای جلوگیری از مشکلات احتمالی قبل از تغییر ، یک کپی از فایل های defines.php تهیه کنید .

مراحل انجام کار در cPanel

در این هاست ، مسیر روت وبسایت شما بصورت پیشفرض به این شکل است ( USER_NAME نام کاربری هاست شماست )

Home/USER_NAME/public_html

1- یک کپی از فایل Configuration.php در مسیر Home/USER_NAME/ ایجاد کنید .

2- از مسیر اصلی جوملا ، پوشه includes را باز کنید .

3- فایل defines.php را برای ویرایش باز کنید ( ابزار Code Editor )

4- خط زیر را پیدا کنید .

define('JPATH_CONFIGURATION', JPATH_ROOT);

5- آن را با خط زیر جایگزین کرده و ذخیره کنید .

define('JPATH_CONFIGURATION', '/home/USER_NAME');

6- از مسیر اصلی جوملا ، پوشه administrator را باز کنید .

7- پوشه includes را باز کنید .

8- فایل defines.php را برای ویرایش باز کنید ( ابزار Code Editor )

9- خط زیر را پیدا کنید

10- آن را با خط زیر جایگزین کرده و ذخیره کنید .

define('JPATH_CONFIGURATION', '/home/USER_NAME');

11- در صورتی که همه مراحل را به دستی انجام داده باشید صفحه اصلی و صفحه مدیریت وبسایت شما باید بدون مشکل باز شود .

12- فایل configuration.php اصلی را پاک کنید . ( این کار برای down نشدن سایت شما در حین انجام کار است . شما می توانید در همان مرحله 1 فایل را move کرده و از مرحله 12 صرف نظر کنید )

---------------------------------------------------------------------------------

مراحل انجام کار در دایرکت ادمین :

در این هاست ، مسیر روت وبسایت شما بصورت پیشفرض به این شکل است ( USER_NAME نام کاربری هاست و DOMAIN نام دامنه شماست )

home/USER_NAME/domains/DOMAIN/public_html

1- یک کپی از فایل Configuration.php در مسیر home/USER_NAME/domains/DOMAIN/ ایجاد کنید .

2- از مسیر اصلی جوملا ، پوشه includes را باز کنید .

3- فایل defines.php را برای ویرایش باز کنید ( ابزار Code Editor )

4- خط زیر را پیدا کنید .

5- آن را با خط زیر جایگزین کرده و ذخیره کنید .

define('JPATH_CONFIGURATION', '/home/USER_NAME/domains/DOMAIN');

6- از مسیر اصلی جوملا ، پوشه administrator را باز کنید .

7- پوشه includes را باز کنید .

8- فایل defines.php را برای ویرایش باز کنید ( ابزار Code Editor )

9- خط زیر را پیدا کنید

10- آن را با خط زیر جایگزین کرده و ذخیره کنید .

define('JPATH_CONFIGURATION', '/home/USER_NAME/domains/DOMAIN');

11- در صورتی که همه مراحل را به دستی انجام داده باشید صفحه اصلی و صفحه مدیریت وبسایت شما باید بدون مشکل باز شود .

12- فایل configuration.php اصلی را پاک کنید . ( این کار برای down نشدن سایت شما در حین انجام کار است . شما می توانید در همان مرحله 1 فایل را move کرده و از مرحله 12 صرف نظر کنید )

1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

من طبق آموزش فوق پیش رفتم ولی مدیریت سایت دیگه باز نمیشه و نات فاند سرور میده

خود سایت هم خطای زیر رو میده

No configuration file found and no installation code available. Exiting...

چه کنم؟؟؟

همه سایت هایی که کار کردم با همین روش انجام شده و عملی هست . در جایگزینی کد ها دقت کنید . کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده باید تغییر بدید . نباید مشکلی باشه .

همه سایت هایی که کار کردم با همین روش انجام شده و عملی هست . در جایگزینی کد ها دقت کنید . کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده باید تغییر بدید . نباید مشکلی باشه .

بله ممنون از لطفتون یادم شده بود کلمه رو تغییر بدم

با سلام

پس از اعمال تغیرات با این خظا مواجه شدم خواهشا راهنمایی کنید

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home3/alvandso/public_html/administrator/includes/defines.php:1) in /home3/alvandso/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 532

مسیر ها و تغییرات رو مجددا چک کنید . حتی یک کاراکتر کم و زیاد میتونه مشکل ساز بشه .

فایل کانفیگ رو برای ویرایش باز کنید . ابتدا و انتهای فایل خط اضافه و یا اسپیس اضافه وجود نداشته باشه .

محتوی فایل کانفیگ رو در ++notepad کپی و یک فایل جدید save as کنید با utf-8 و جایگزین فایل قبلی کنبد .

99 درصد مشکل یک کاراکتر اضافست که در روند کار مشکل ایجاد کرده .

سلام من در همون قسمت اولش مشکل دارم شما گفتید Home/USER_NAME/public_html درحالی که من در هاستم شکل مسیر متفاوته یعنی Home/username/public_html منظورم اینه که اون underline رو نداره و اون کلمه ساده ایه که باهاش وارد سی پنل میشم. یا دارم اشتباه میکنم

درود . کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده باید توسط شما و متناسب با مشخصات هاست شما جایگزین بشه و برای هر کاربر متفاوت هست . این نکته در توضیحات آموزش آورده شده . دقیقا منظور از USER_NAME نام کاربری ورود به cPanel هست :)

لطفا قبل از شروع ، تا انتهای آموزش رو مطالعه کنید .

یک سواله دیگه اینکه اول باید RS!Firewall نصب کرده باشم یاربطی نداره میتونم اول این کارو انجام بدم بعد اونونصب کنم

ربطی به هم ندارند . تغییر مسیر کانفیگ یک اقدام بهینه امنیتی هست که فایروال هم در اسکن تذکر میده . بعد از تغییر مسیر اگه درست انجام بشه باید در اسکن فایروال سبز بشه . مگر اینکه اشتباهی رخ داده باشه .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری