m.naderi

درخواست راهنمایی برای انتقال کامل اطلاعات یک سایت به یک سایت دیگر جوملایی

12 پست در این موضوع

با سلام و عرض ادب.

دوستان من سوالم رو سعی میکنم مختصر و مفید بپرسم.

من یک سایت دارم با جوملا 2.5.24 که کلی اطلاعات و محتوا روش دارم.

میخوام یه قالب جدید براش تهیه کنم و قالبی که در نظر گرفتم یک بسته نصبی جوملا 2.5 هستش و من میخوام این بسته نصبی رو یه جای دیگه نصب کنم و اطلاعات و محتوای سایت قبلیمو روی این جوملای جدید منتقل کنم.

به نظر شما روش درست انتقال محتوا از سایت قبلی به این سایت جدید چیه؟

یا اصلا شاید شما روش دیگه رو پیشنهاد میدید برای اینکه من بتونم تمامی ماژول ها و امکانات بسته نصبی جدید رو روی سایت قبلیم داشته باشم؟؟

ممنون میشم نظرتون رو با توضیح و راهنمایی کامل ارائه بدید.

با تشکر فراوان

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

از دیتابیس سایت قبلی اکسپورت بگیر

در سایت جدید یک دیتابیس ایجاد کن و دیتابیس قبلی رو اینجا ایمپورت کن .

بعد فایل کانفیگوریشن هم یه ویرایش کوچیک میخواد :

شما باید در فایل کانفیگ سایت دوم کاملا اطلاعات دیتابیس جدیدی رو که ساختید وارد کنید اعم از نام هاست و نام دیتابیس و یوزر دیتابیس و پسورد

پیشوند جداول هم همون پیشوندی باید باشه که در دیتابیس جداول با اون ثبت شدن

از دیتابیس سایت قبلی اکسپورت بگیر

در سایت جدید یک دیتابیس ایجاد کن و دیتابیس قبلی رو اینجا ایمپورت کن .

بعد فایل کانفیگوریشن هم یه ویرایش کوچیک میخواد :

شما باید در فایل کانفیگ سایت دوم کاملا اطلاعات دیتابیس جدیدی رو که ساختید وارد کنید اعم از نام هاست و نام دیتابیس و یوزر دیتابیس و پسورد

پیشوند جداول هم همون پیشوندی باید باشه که در دیتابیس جداول با اون ثبت شدن

ممنون از وقتی که گذاشتید.

من یه دقیق متوجه نشدم.

اگه دیتابیس جدید ایجاد کنم و توش دیتابیس سایت قبلی رو ایمپورت کنم ، آیا فقط دیتابیس سایت قبلی روی سایت جدید اعمال میشه؟اگه اینجوری باشه خوب دیگه فایده این انتقال چیه وقتی هیچ اثری از سایت جدید و دیتابیسش نموه؟

من میخوام همه ماژول های سایت جدید سر جاشون باشن و محتوای سایت قبلی رو انتقال بدم روی سایت جدید.منظورم از محتوا ، مجموعه ها و زیر مجموعه ها و مطالب و عکس هاشون هستش.

این روش جواب نمیده بهترین کار اینه که به صورت دستی عمل کنید و انتفال را انجام بدید.

من نظرم اینه بسته نصبی جدید را یه جا نصب کنید و بعدش اطلاعات ماژول ها و .... را به صورت دستی توی سایت قدیم اجرا کنید

منم مشکل شما رو داشتم و دقیقاً صحبت های شما رو مطرح کردم که در آخر تونستم به هدف خودم برسم

شما در دیتابیس از کاربراتون مطالبتون و مجموعه ها و زیر مجموعه و منوهاتون هاتون اکسپورت بگیر و از کامپوننت ها و مابقی افزونه ها صرف نظر کن چون اونها رو می شه مجدداً نصب کرد سرانجام وقتی محدوده اکسپورتت رو مشخص کردی و فقط از موارد ذکر شده اکسپورت گرفتی اونها رو توی دیتابیسی که مد نظرته ایمپورت کن مشکلت حل می شه ولی دوباره مشکلات جدیدی پیش روت میاد که همین طور که می گم عمل کن بازهم رفع می شه مشکلاتی که پیش میاد با خطاهایی مواجه می شی که باید مطالبت رو باز کنی و کاربر رو برای هرمطلب انتخاب کنی و ذخیره کنی برای اینکه درست ذخیره بشه و مشکل کاملاً رفع بشه توی هر مطلب یه اسپیس بزن و ذخیره کن که یه تغییری داده باشی برای مجموعه ها و مابقی موارد هم این روش رو انجام بده برای منوها هم مشکلی پیش میاد که اگه درست بگم اونها رو هم باید اینکار کنی در ضمن توجه داشته باش از دیتابیس ایمپورت بگیر تا در صورت بروز مشکل بتونی بازگردانی کنی .

راستی از قلم انداختم بگم : مواردی که اکسپورت گرفتی و بعد توی دیتابیس ایمپورت کردی و شد یک دیتابیس واحد شما دوباره از دیتابیس که جدیدا درست کردی اکسپورت بگیر و با ویرایشگر nodpad++ بازش کن و پیشوند جداولی که جدیداً اضافه کردی رو به مثل پیشوند دیتابیس اصلی تغییر بده .

--------------------------

اخطار . نقض قوانین انجمن

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

بهترین روش استفاده از کامپوننت Akeeba backup هستش ...

من خودم چندین مورد با استفاده از این انتقال دادم بسیار عالی بود ...

سلام

به نظر من بهتر شما در سایت دوم بعد از نصب تمام افزونه هایی که سایت اول وجود دارند و قصد دارید اطلاعات انها به سایت دوم منتقل شوند ، افزونه CSVI Pro 5.9.6 را در هر 2 سایت نصب کنید . سپس اطلاعات افزونه های سایت اول (مثلا محصولات فروشگاه یا مطلالب سایت و ... ) اکسپورت و در سایت دوم ایمپورت نمایید

یا حق

با سلام

دوستان تغریبا جوابهای کاملی دادند

ولی گفتم شاید خالی از لطف نباشه اگر خواستید مطالب را مجدد وارد کنید ماژولهاییی برای ایجاد 10 تایی مطالب وجود داره

یا علی

روشی که در پست شماره 5 توضیح دادم کاملاً مطمئن و قابل قبول است بنده چنین موردی داشتم که در انجمن خیلی مطرح کردم ولی پاسخ درستی نگرفتم لذا با فکر و تلاش و مطالعه تونستم این روش رو یاد بگیرم انجام بدید 100% نتیجه می گیرید .

یا حق

بله دققا مثلن من هم اطلاعات کامپونت k2 را به این صورت جابه جا کردم اول از جداول k2 خروجی گرفتم و بعد در دیتابیس جدید k2 رو ایمپورت کردم و بعد تاویر و فایله های k2 قبیل را جایگزین کردم حتی منوها هم همینطور همه چی درست شد

در ضمن پیشوند جداول هم حتما با هم یکی باشند

دوستان نظرهای خیلی خوبی دادند شما میتونی جدولهای مورد نیاز خود را از سایت قبلیاکسپورت بگیری و در سایت جدید ایمپورت کنی اگر نیاز به پوشه خاصی هم باشه پوشه را نیز در سایت جدید جپی و پست کنید انشاءا... که مشکلی نخواهید داشت .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری