aligoli

دات . نت و کارایی هایش !

13 پست در این موضوع

خواهش میکنم ، دوستانی که اطلاعی دارند درباره خانواده .نت لطف کنند مطالبی کوتاه و خلاصه رو پدیداورند تا یکم آشنا بشیم ...

مثلا من نمیدونم vb.net و asp.net و c.net هر کدام برای چی هست ، کارایی هاشون چیه و برای چی شاخه های جدایی داره ؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام دوست من.

کلا تکنولوژی Microsoft .Net برای طراحی وب الان استفاده میشه . که مرجع عظیم توابعش را در PDF های DotNet Framework ها با توضیحاتش میتونین ملاحظه کنین.

VB.Net و C#.net

و ... زبان هایی هستند که میشه باهاشون تحت .نت کار کرد. دات نت توی کامپایل ، هسته مشترکی داره که میتونه با تمامی زبان های موجود در بسته VisualStudio

کار کنه. و در واقع میخواد بگه که محدودیتی برای استفاده از DotNet نداریم و با این زبان ها میشه پروژه تحت .نت ایجاد کرد. برای مثال شخصی که C یا C-Sharp کار کرده

با تقریبا 98% استفاده از همان Syntax میتونه برنامه تحت وب خودش را با دات نت پیاده سازی کنه. و همین اتفاق برای VB و بقیه زبان های پشتیبانی شده صدق میکنه.

اگه بخوای از نظر تجاری بررسیش کنی باید چند نکته را در نظر بگیری : با مثال : الان تقریبا بیشتر سایت های رسمی کشور که مخصوصا ثبت نام انجام میدن یا بعضی بانک ها مثل ملی

از ASP استفاده شده اند و جدیدا بعضی هاشون به طرف PHP دارن میان.

از نظر هزینه برای یک پرتال ساده یا شخصی، تهیه ی یک هاست تحت Windows که بر فرض SQLServer و بقیه احتیاجات برنامه .نت مارا فراهم کنه اونم با حجم 100 مگابایت (پهنای باند و بقیه موارد را فاکتور میگیریم !!!)

حاضرید پرداخت سالیانه 35-40 هزارتومان برای 100 مگابایت هاست بدین ؟ خب البته یک سری چیزای خوبی هم داره. کلا ویژوال استدیو مزیتش اینه که راحت ، ساده ، اماده دم دست هست همه چیز و خاصیت WYSIWYG بودن

را بیشتر رعایت کرده. در کل یه سری مزایا و معایب همیشه بین تکنولوژی های .نت و PHP بوده. (نظیر مجانی بودن و سرعت و ... ).

البته در مورد هاست مواردی هست که میشه دور زد اون قضیه فضای هاست را . شما میتونین سایت طراحی شده خود را بر فرض روی 50 مگابایت هاست ویندوز راه اندازی کنید و از یک هاست لینوکس به فضای دلخواه جهت File Server خود

استفاده کنید.

ممنون ، من دیشب نصب کردم visual stuido 2005 رو ، کد نویسیش اصلا یه وضعی ! :(

راستش من زیاد به بازار تجاریش فکر نمیکنم ، چون خیلی علاقه دارم یاد بگیرمش واقعا ، و میدونم آدمی نیستم که بخوای مثلا چند بار بهم توضیح بدی ، یعنی اگر دقیق و واضح یکی به من بگه من سریع میگیرم و میرم دنبالش ، برای همین اگر وقت داشتی و یا دوست داشتی توضیح بدی یا مطالبی که فکر میکنی مفیدن رو در انجمن قرار بدی من حتما ازشون استقبال میکنم و بینهایت متشکر میشم ...

به نظرم اگر میخوای سی شارپ رو یاد بگیری باید از پایه برنامه نویسی رو یاد بگیری. یعنی از سی .... به مرور زمان میتونی تحت وب هم کار کنیش.

درسته ، ولی من از سی متنفرم ... ولی الان دیگه باید باهاش مهربون تر باشم فکر میکنم ...

اگه از سی متنفر باشی با زیبایی asp نمیتونی آشنا بشی عزیزم .. اما اینجا توصیه هم میکنم یک تحقیق درباره جاوا ( جاوا اسکریپت نه .. فقط جاوا ) داشته باشی و یک کمی هم در مورد jws که زیرشاخه جاواست .

اینا به برنامه نویسی مایکروسافت و خانواده .نت مربوطه ؟ یا پیشنهادی جدا بود ؟

نه منظور نیما جان یک پیشنهاد جدا بود . جاوا هم زیبایی های خودش را داره ولی کلا دانت نت را خواستی یاد بگیری همشون از یک خانواده هستند توی یکی که راه بیافتی بقیه مشکلی نیست . من هم توصیه می کنم c.net و # C را جلو بری

به نظر من اگه از C متنفر باشی ، از C-Sharp هم متنفری ، از جاوا هم متنفری در نتیجه از PHP هم متنفری.

چون Syntax کلیه دستوراتشون شدیدا شبیه به C هستش. PHP را من دارم مرور میکنم اصلا به وضوح میشه گفت 80% زبان C هست.

نه بابا c که حتی سر و تهش معلوم نیست ، اصلا head , footer نداره ، صفحه ای که من دیدم public اینا داشت :D ترسیدم بستم !!!

-------

ادامه میدم ببینم چی به چیه ...

کسی میتونه یه نمودار یه نقشه ای از این خانواده برام بذاره ؟ به یکی گفتم vb.net بلدی ، گفت همون asp هست !

واقعا اطلاعاتی ندارم لطفا اگر کسی اطلاع داره توضیح بده ، مثلا هر کدوم چند تا اسم دارم ...

کسی میتونه یه نمودار یه نقشه ای از این خانواده برام بذاره ؟ به یکی گفتم vb.net بلدی ، گفت همون asp هست !

واقعا اطلاعاتی ندارم لطفا اگر کسی اطلاع داره توضیح بده ، مثلا هر کدوم چند تا اسم دارم ...

منظورش درست بوده ، بنده خدا بد توضیح داده. کلا شما ASP را میتونی با زبان های خانواده VisualStudio بنویسی. حالا بنده خدا حتما VB کار بوده و توی ASP از VB استفاده کرده.

که میشه VB in ASP.net و بعد میشه VB.net . همینه ، چیزی بیش از این هم نیست... هرکی ضد این حرف زد من منبع معرفی میکنم و پاش یه مهر و انگشت هم واسه شرط بندی میزنم.

یا علی

ببین میدونم با visual studio میشه از برنامه نویسی و خانواده پیشنهادی مایکروسافت استفاده کرد ، منظورم اینه ، aspx ، asp .net vb.net یا از این قبیل که در خانواده visual studio هست ، دقیقا به ترتیب بر حسب کاربردشون ، و اگر بعضی هاشون همنامن کدوم ها هستند .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری