mohamad1999

حل مشکل فایل htaccsess و ارور 500

14 پست در این موضوع

دوستان سلام

من هر آموزشی توی سایت بود دنبال کردم و راه هاش رو تست کردم ولی بازم مشکل ارور 500 دارم. دیگه نمیدونم باید چی کار کنم!

میشه راهنمایی کنین که چی کار باید انجام بدم؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

مطمئنید مشکل از htaaccss هست ؟ ارور 500 به دسترسی پوشه ها و فایلهای شما هم مربوط میشه . فایل Hta رو پاک کنید اگه دیگه ارور 500 نداد مطمئن میشید که از اونه .

وقتی اسمشو عوض کردم و در حقیقت حذف شد درست شد و سایت بالا اومد. حالا مشکل از کجاست؟

ویرایش شده در توسط mohamad1999

دوستان مشکل با یه hta خام حل شد!

ولی الان فقط صفحه اصلی سایت بالا میاد و صفحات داخلی باز ارور 500 دارن!

ویرایش شده در توسط mohamad1999

از همون تاپیکی که در یافت کردید توضیحات مجید آقایی رو زیرش بخونید . الان تمام قسمتها نوشته mysite اینا رو باید با عنوان سایت خودتون تکمیل کنید . الان دسترسی رو رو سایت خودتونم بستید .

بعدشم سعی کنید خودتون بهینه سازیش رو یاد بگیرید تا از یه فایل ماده که نمی دونید چی به چیه و ویرایشش وقت گیره استفاده کنید . یه *htacess*تمیر قرار بدید تو هاستتون مباحث سئو رو دنبال کنید و خودتون ذره ذره بسازیدش مطمئنا نتیجه بهتری در پیش داره

موفق باشید

خوب منم هم همین فرمایش شما رو انجام دادم! یه فایل hta از یه جوملای خام آوردم. ولی وقتی فعال کردم گزینه مودریرایت رو صفحه اصلی بالا میاد ولی مطالب سایت بالا نمیاد و باز ارور 500 میگیره.

یک نکته رو هم من اضافه کنم

خود مهندس افضلی هم در تاپیک امنیت توضیح دادند . همه کد ها روی همه سرور ها جواب نمیده و نیاز به ویرایش داره که باید با علم به مشخصات سرور و کد های htaccess انجام بشه .

راه پیشنهادی من وقتی شناختی روی کد ها نیست برای اینکه از این نمونه استفاده کنید اینه که کلا پاک کنید و دستورات رو مورد به مورد اضافه کنید و رفرش کنید . تا ببینید کدوم کد باعث بروز خطا 500 میشه . زود تر به نتیجه میرسید .

کد مد نظر رو که پیدا کردید بعد بررسی کنید که چه مولفه ای در اون کد هست که باعث میشه سایت بالا نیاد و اون رو حل کنید .

ممکنه کدی روی هاستی کار کنه و روی هاست دیگه نه .

htaccess جوملای خام هم از این قضیه مستثنا نیس . اگه میخواست از همون اول فعال باشه با پسوند txt توی بسته قرار نمیداد . در واقع همه این فایل های آماده نیاز به ویرایش بنا به نیاز سایت داره .

خیلی هم این فایل رو شلوغ نکنید . بدونید یک کد رو چرا و چجوری قرار بدید .

سرعت لود سایت ممکنه بیاد پایین .

:bala::bala::bala:خوب من اون قدر تجربه این کار رو ندارم! کری از دستم بر نماید. کسی از دوستان میتونه کمکم کنه؟

منم به همین دلیل این روش رو توضیح دادم براتون که انجام بدید . یعنی کد هارو دونه دونه اضافه کنید . هروقت مشکل پیش اومد آخرین کدی که اضافه کردید حذف کنید و به سراغ بعدی برید . برای من نوعی کاری نداره دسترسی بگیرم انجام بدم براتون . اما خودتون انجام بدید تا چیزی هم یاد بگیرید .

فکر کنم یک توضیحی باید بدم . ببینید فایل htaccess یک کد یک پارچه نیست و هر چند خط اون مربوطه به یک کد و یک کار هست که معمولا با کامنت توضیح داده شده .

حتما تاپیک امنیت رو هم نگاه بندازید . کد ها رو با توضیح در مورد نوع کارکرد گذاشتند . میاد دستتون که به چه صورته .

با سلام

دوستان من برای نصب acesef خواستم تا فایل htaccess.txt را به htaccess. تغییر نام بدم، اولش نمیذاشت تغییر بدم میگفت شما یه فایل htaccess. از قبل دارید. بعد رفتم امکان نمایش فایلهای مخفی رو فعال کردم و دوباره تغییر نام رو زدم، این بار تغییر نام انجام شد و دو تا فایل مشابه htaccess. بوجود آمد، منم اومدم فایل تکراری که از قبل وجود داشت رو حذف کردم، الان در اون قسمت فقط یک فایل htaccess. وجود داره. بعدش acesef رو حذف کردم. بعد از این مقدمه طولانی که سرتون رو هم درآورد میخواستم سوال کنم آیا این تغییرات من مشکلی در سایت بوجود نمیاره؟ اگر مشکل داره باید چی کار کنم؟

با سپاس از حسن توجه شما

دوست عزیز یک بار هم مهندس طاهری برای شما توضیح دادند . در تاپیک سوال شخص دیگه سوال نپرسید و تاپیک جدید ایجاد کنید . چون موضوع سوال شما کلا به این تاپیک ربطی نداره . نظم انجمن حفظ میشه و سریع تر به خواستتون می رسید . لطفا قوانین انجمن جوملا رو مطالعه و رعایت کنید . متشکرم .

پس کدها توی hta به هم مربوط نیستن!

دستتون درد نکنه چناب آشوری. من این کار رو انجام میدم و نتیجه کار رو همینجا اعلام میکنم!:21:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری