mojtabapordel

معرفي كامپوننت پيشرفته JSN PowerAdmin (افزايش امكانات مديريت سايت)

19 پست در این موضوع

compat_25 ext_com ext_plugin ext_lang

سلام

امروز به يك كامپوننت خيلي جالب تو دايركتوري افزونه هاي جوملا برخوردم كه اسمش JSN PowerAdmin هست و امكانات جالبي به مديريت سايت اضافه ميكنه.

يه قسمت داره با عنوان Site Manager كه داراي سه ستون هست (عرض ستون ها قابل تغييره!):

ستون اول (MODULES):

كل ماژول ها و موقعيت هاي سايت رو نشون ميده كه ميشه انتخاب كنين فقط ماژول هاي منتشر شده نمايش داده بشه يا همه ماژول ها و يا اينكه همه موقعيت هاي قالب نمايش داده بشه و يا فقط موقعيت هايي كه با ماژول پر شده. بعد ميشه با درگ اند دراپ ماژول ها رو بكشين و تو موقعيت هاي مختلف قرار بدين! تغييرات بلافاصله توي سايت اعمال ميشه.

روي موقعيت هاي خالي اگه كليك كنين، يه منو با دو گزينه نشون ميده:

View positions: نمايش تمام موقعيت هاي قالب تو يه لايت باكس

Add module: تخصيص يك ماژول به اون موقعيت خالي

تو موقعيت هايي كه داراي ماژول هست، اگه روي عنوان ماژول ها كليك كنين، يه منو باز ميشه با گزينه هاي زير:

Edit: پنجره ويرايش ماژول رو باز ميكنه

Change Position: تغيير موقعيت ماژول (مثل گزينه View positions همه موقعيت ها رو نشون ميده و ميشه يه موقعيت جديد رو انتخاب كرد، همونطور كه قبلا گفتم با درگ اند دراپ هم ميشه موقعيت ماژول رو تغيير داد. همه تغييرات بلافاصله تو سايت اعمال ميشه. )

Unpublish / Publish: انتشار / عدم انتشار ماژول

Unassign from...: امكان نمايش / عدم نمايش ماژول در صفحات مختلف سايت (تخصيص ماژول به منوها)

More: امكاناتي مثل داپليكيت كردن ماژول (كپي از يك ماژول)، حذف ماژول و دسترسي به پنجره Options (انتخاب ها)

ستون دوم (COMPONENT):

بدنه سايت و مطالبي رو كه منتشر شده رو نمايش ميده. اگه روي آيكن مربع كنار اسم ستون كليك كنيم، همه موارد قابل ويرايش كه منتشر شدن يا نشدن رو نمايش ميده. مثلا تو مديريت مطالب ميشه تعيين كرد كه مجموعه نمايش داده بشه يا نه، نويسنده، تاريخ مطلب، تعداد بازديدها و ... نمايش داده بشه يا نه. خوب همون تنظيمات حالا اينجا هم هست. كافيه مثلا روي تعداد بازديد كليك كنيم، تا يه منو باز بشه به گزينه Show / Hide Element، بعد ميشه تعيين كرد كه تعداد بازديد براي مطالب نمايش داده بشه يا نه.

يا اگه روي عنوان مطلب كليك كنين، يه منو با سه گزينه نمايش ميده:

Edit Article: پنجره ويرايش مطلب رو باز ميكنه

Show / Hide Element: ميشه تعيين كرد عنوان مطالب نمايش داده بشه يا نه؟

Enable link: لينك عنوان مطلب فعال بشه يا نه؟

ستون سوم (MENU):

منوهاي سايت رو نشون ميده. با كليك روي مربع كنار عنوان ستون، گزينه منوهاي منتشر نشده هم نمايش داده ميشه. با كليك روي گزينه منوها، يه منو باز ميشه با گزينه هاي زير:

Select: انتخاب گزينه منو

Edit: پنجره ويرايش منو رو باز ميكنه

Unpublish / Publish: انتشار / عدم انتشار گزينه منو

Rebuild: بازسازي گزينه منو

More:

Make Home

Check in

Trash

Add Menu Item: افزودن يه گزينه جديد به منو

با كليك روي آيكن مثلث كنار عنوان منو هم يك پنل باز ميشه كه ميشه منوي مورد نظر رو انتخاب كرد يا اينكه منوي جديد ساخت. همچنين ميشه ترتيب گزينه منوها رو با درگ اند دراپ تغيير داد.

همينطور كه ميبينين،* مديريت ماژول ها، منوها و صفحه اصلي سايت همگي توي يك صفحه و به صورت كاملا ايجكس نمايش داده شده كه كار مديريت سايت رو خيلي راحت ميكنه.

امكان ديگه اي كه اين كامپوننت داره، يك نوار ابزار هست كه امكان جستجوي كل Backend سايت رو فراهم ميكنه.

توضيحات افزونه از جوملاي جهاني:

JSN PowerAdmin was built with one single goal in mind: to make Joomla easy and joyful to use.

***** Problems and solutions *****

It’s very often that we hear reports from users about how it’s difficult to do simple things in Joomla such as change module positions, hide an article’s title or relocate menu items. So, we decided to take a good look at how people use Joomla and defined 3 major problems to be fixed.

*** Problem 1 ***

Very often, new users see something on their website and want to edit it, but tey have no clue where to find it in the administration part.

### Solution ###

JSN PowerAdmin provides spotlight search giving result as you type. When you locate the desired item, just click it to open the edit page.

*** Problem 2 ***

Basically, every Joomla page consists of menus, components, and modules, tightly connected together. But in administration all these elements are located in separate places and the connection between them is hardly visible.

### Solution ###

JSN PowerAdmin provides a single interface to control all elements. In one screen users can select a menu item to see the component’s contents and all modules assigned to them. The user can then easily perform operations on menu items such as, editing details, reordering by drag-n-drop, etc. Also, users can perform operations on modules such as editing details, changing position with the visual selector, etc.

*** Problem 3 ***

Joomla has very powerful article presentation capabilities with tons of configuration parameters. There are too many parameters so that people often get lost and don’t know what parameter controls what aspect of article presentation.

### Solution ###

JSN PowerAdmin provides visual configuration of article presentation. You can move the mouse over all elements on the page and configure them with a single click. The software will automatically adjust all necessary parameters for you. This is a truly convenient way to configure article presentation, especially for new users.

يك فايل راهنما هم در كنار افزونه ارايه شده.

دوستان فكر مي كنم ارزش ترجمه كردن رو داشته باشه

معرفي افزونه در جوملاي جهاني

سايت سازنده

دانلود افزونه

راهنماي افزونه

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

کم گوی ، گزیده گوی ، چون دررررررررررررررررر (خیلی کم پست میزنید ولی همش کاربردیه) خیلی ممنون واقعا استفاده کردم مهندس:a2d3:

فکر کنم فارسی سازی این افزونه از یاد رفته :dadad4:

شما بیاد بیارینش . شروع کنید به ترجمه هم شما استفاده کنید هم دوستانی که نیاز دارن. ماه رمضونی ثواب داره

افزونه جالب هست من بهش برخورد کردم و دیدم مدیریت سایتم رو هم تغیر داد خوشم اومد ای کاش دوستان مترجم ترجمه می کردند.

خیلی خوب بود به محض اینکه سرم خلوت بشه اگه کسی پایه بود بشینیم واسه ترجمش فکر نکنم زیاد زمان ببره و سخت باشه

در کل دست مریزاد کاربردی کاربردی بود

سلام دوستان

من ترجمه این کامپوننت رو تموم کردم و در ضمن قالب و rtl کردم متاسفانه یه پلاگین در هنگام نصب است که آنلاین نصب می کنه به اسم jsnframework که اونم انجام دادم(باید بعد از نصب فایلی که قرار می دم در سایتتون اکسترکت کنید) به سایت joomlashine.com ایمیل زدم و فقط فایل زبان رو از من خواستن !

امروز در سایت reza1078.ir قرارش می دم امیدوارم مفید واقع بشه

باسلام

واقعا براکار با ارزشتون و زحمتی که کشیدید به نوبه خودم ازتون تشکر میکنم و اینکه بدون هیچ چشم داشتی این کارو انجام دادید...

این ورژنی که شما زحمت فارسی سازیشو کشیدید همین ورژن هست ؟ jsn_poweradmin_j2.5_2.1.4_install.zip

و اینکه فایل ZIP پلاگین رو دقیقا کجا باید اکسترکت کرد؟ و اکسترکت رو قبل از نصب یا بعد از نصب پلاگین باید انجام داد؟

مرسی

سلام و تشکر از معرفی این افزونه

ی سوال : آیا این کامپوننت روی سرعت سایت تاثیر میزاره و باعث کاهش سرعتش میشه؟

ممنون

یا علی

آره دقیقا آخرین ورژن است ،بعد از نصب کامپوننت و فایل zip پلاگین رو در پوشه روت باید قرار دهید یعنی همان صفحه ی اصلی که تمام فایل ها هست مثل administrator,plugin و...

البته من برای joomlashine فایل هام و فرستادم و احتمالا در آپدیت های بعدی framework از فارسی هم پشتیبانی می کنه

من فایل پلاگین رو همونطوری که گفتین بصورت zip داخل روت سایت کپی کردم ولی متاسفانه وقتی کامپوننت رو میخواد اجرا کنم وصل میشه به سایت سازنده برا دریافت پلاگین!! اشکال کارم کجاست،کجا دارم اشتباه میکنم؟

شما باید ابتدا کامپوننت و کامل نصب کنید و دکمه finish و بزنید و بعد از اون پوشه pluginو به روت انتقال دهید و بعد اکسترکت کنید(از حالت فشرده خارج کنید تا با فایلهای پلاگین قبلی جایگزین بشه!)

برای راست چین شدن کامل بایستی فایل adminbar.css در مسیر زیر را نیز ویرایش نمایید .

plugins/system/jsnpoweradmin/assets/css/..

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری