Mahboobe.Maleki

چطور از ریپ شدن قالب سایتمون جلوگیری کنیم؟

6 پست در این موضوع

من این تاپیک رو ایجاد کردم تا به کمک همه دوستان انجمن به نتیجه برسونیم و راهکارهای مختلف برای جلوگیری از ریپ شدن قالب سایت هامون رو بررسی کنیم.

اولین روش رو خودم میذارم. کد زیر رو در فایل .htaccess در روت هاست تون اضافه کنید (پرمیژن این فایل هم که بعد از تغییر روی 444 باشه)

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?domain.com [NC]
RewriteRule \.css$ - [NC,F,L]

بجای domain.com هم آدرس دامنه سایت خودتون رو بذارید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

یه کار دیگه هم که خیلی مهمه، اینه که تا میشه فایل های css قالبمون رو (که کلی براشون زحمت کشیدیم) تا حد امکان ناخوانا کنیم.

ابزارهایی برای فشرده سازی css هست. که یه کمی فایل رو ناخوانا می کنه ولی کاربرد اصلی و خوبش فشرده سازی فایل شماست.

مثلا

CSS Compressor

پ ن: امیدوارم که بقیه مدیران هم نظرات و آموزشش هاشون رو بذارن.

برای این*کار از PHP و htaccess استفاده می*کنیم.

فرض می*کنیم یک صفحه*ای داریم به*نام index.php کدهای اچ*تی*ام*ال زیر را هم در آن داریم:

کد:

<html> <head> <link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”style.css” /> </head> <body> hello world </body> </html> حالا کد پی*اچ*پی زیر را به بالای index.php اضافه می*کنیم، یعنی قبل از شروع شدن باید قرار بگیرد:

کد:

<?php session_start(); $_SESSION["csskey"] = “user”; ?> با این*کار برای کاربر در هنگام ورود یک سشن با نام csskey که برابر با user است، ست کردیم.

سپس یک فایل با نام style.php می سازیم و تکه*کد پی*اچ*پی زیر را در ابتدای آن قرار می*دهیم و بعد از آن، دستورات سی*اس*اس*مان را اضافه می*کنیم:

کد:

<?php session_start(); header(“Content-type: text/css”); if ($_SESSION["csskey"] != “user”) {die(“:-)”);} $_SESSION["csskey"] = “somethingelse”; ?> body {background-color: #000; color: #fff; direction: rtl;} فکر کنم متوجه شده باشید که چه اتفاقی قرار است بی*اُفتد. Content-type را از نوع text/css می*گذاریم تا مرورگر آن را به*عنوان یک فایل سی*اس*اس تفسیر کند.

سپس می*گوییم اگر csskey برابر با user نبود، دستورات سی*اس*اس را بارگذاری نکن و در خروجی «:-)» را چاپ کن.

اما اگر csskey برابر با user بود، آن*وقت دوباره csskey را برابر با somethingelse می*کنیم و در خروجی دستورات سی*اس*اس را برمی*گردانیم.

و در آخر فقط کافی است دو خط زیر را به فایل .htaccess اضافه کنیم:

کد:

RewriteEngine on RewriteRule style.css style.php درواقع ما عملاً هیچ فایلی به*نام style.css نداریم و با کمک اچ*تی*اکسس style.php را تبدیل به style.css می*کنیم.

شاید تنها ایرادی که این روش داشته باشد این است که برای هربار بارگذاری شدن سایت، باید تعدادی دستور پی*اچ*پی اجرا و کامپایل شود و این برای سایت*هایی که بازدید بالا دارند اصلاً خوب نیست چرا که فشار زیادی به سرور وارد می*شود و مورد دیگر اینکه حتی با استفاده از این روش نیز دستورات سی*اس*اس*مان همچنان با فایرباگ قابل روئیت می*باشند!

امیدوارم مفید بوده باشه

بعضی نرم افزارها هستند که با دوتا کلیک قالب سایت رو ریپ شده تحویل میده ، برای جلوگیری از این نرم افزارها فقط کافیه این کدها رو توی robots.txt سایتتون قرار بدین:

User-agent: SpiderKU/0.9
Disallow: /

User-agent: Steeler

User-agent: WebCopier v3.3

User-agent: WebCopier v3.2a

User-agent: WebCopier

User-agent: webcrawler

User-agent: Web Downloader/4.9

User-agent: Web Downloader/5.8

User-agent: WebGather 3.0

User-agent: WebStripper/2.56

User-agent: WebZIP/3.65

User-agent: WebZIP

User-agent: Wget

User-agent: Zao

User-agent:  Zeus 2.6

بحث محافظت از قالب، بحث جدایی هست ولی من فکر میکنم که میتونم موارد محافظت از محتوای سایت و تصاویر سایت رو هم به همین تاپیک اضافه کنیم

یک کار ساده دیگه برای محاظفت از محتوا و تصاویر سایت مون در مقابل افراد تازه کار، محدود کردن کلیک راست هست . که ابزارهای زیادی هم براش هست. یه نمونه خوبش:

JExtBOX - AntiCopy

اینجا هم لیست سایر افزونه های محافظت از محتوا و تصویر:

Content Protection - Joomla! Extensions Directory

يه راه جالب دیگه اينكه استايل رو بگيري كد كني

من تاحالا انجام ندادم

اما نمونه سايت ماي تم هست (نميدونم عوض شده قالبش يا خير) اما استايلش كد شده و جلوگيري ميكنه

و اما روشي كه خودم استفاده ميكنم

به صورت كلي فوتر رو با كپي رايت خودم كد ميكنم و كسي هم بخواد ريپ كنه لاقل كپي رايتم موجوده

البته بايد جايي رو كد كنيد كه طرف اگه برش داره كل قالب خراب شه :دي

يا حق

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری