drsmsco

تنظیمات امنیتی مودم های adsl

15 پست در این موضوع

سلام و درود

مودم سیستم من D-link می باشد و میخواستم تنظیمات امنیتیش رو یاد بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید چگونه بهترین حالت میتونم بزارم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ارسال شده در (ویرایش شده)

چند تا نکته رو براتون میگم . در مورد هر کدوم اطلاعات بیشتر خواستید بفرمایید :dadad4:

1- خیلی به امنیت مودم اکتفا نکنید . به راحتی قابل هک شدن هستند .

2- IP مودم رو تغییر بدید . یعنی همون 192.168.1.1 . کلا بزنید یک کانال دیگه . مثلا 220.220.220.1

3- DHCP مودم رو خاموش کنید . بعد از اینکار باید روی سیستم ها و گوشی ها دستی IP بدید .

4- وای فای رو از حالت انتشار نام خارج کنید . یعنی Hide Access Point

5- Clients Isolation رو فعال کنید . در این حالت ارتباط بین کلاینت ها قطع میشه . اگه چنین چیزی نیاز دارید فعال نکنید .

6- Max Clients رو روی تعداد سیستم هایی که خودتون مصرف میکنید قرار بدید . بیشتر از این تعداد کلاینت نمیتونه به مودم وصل بشند .

7-از کد گذاری WPA-Enterprise استفاده کنید .

8- قدرت آنتن وای فای رو کم کنید تا فقط در محدوده شما آنتن بده . Transmit Power

9- رمز پیچیده استفاده کنید . اعداد قابل پیش بینی نباشه .

10- MAC Filter رو فعال کنید . اول مک سیستم ها و گوشی های مجاز رو در اون جدول اضافه کنید و بعد فعالش کنید و دقت کنید روی Allow بذارید . وگرنه خودتون هم دسترسی ندارید به مودم و باید ریست کنید

دقت کنید که این موارد سخت گیرانه ترین حالت ممکن هست که بر اساس اهمیت موضوع میشه از برخی چشم پوشی کرد :a2d3:

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

سلام

من میخوام لب تاب و دو تا موبایلم از وای فای خونه استفاده کنه و برای بقیه اصلا وای نشون داده نشه . لطفا من رو راهنمایی بفرمایید چطور

من DHCP رو غیر فعال کردم اما الان گوشی خودمم وقتی میخوام متصل بشم به شبکه همش می نویسه در حال بدست آوردن Ip .... و متصل نمی شه !

Max Clients رو هم پیدا نمی کنم توی تنظیمات مودمم !

TP Link

TD-W8901N

ممنونم

شما میتونید داخل مودم آی پی فیزیکی دستگاه های که میخاین وصل بشن رو وارد کنید

بعد فقط دستگاه های که ای پی فیزیکی شون وارد شده میتونن به مودم وصل بشن

اگر توضیح بیشتر خواستی بگو تا بیشتر توضیح بدم

سلام

من میخوام لب تاب و دو تا موبایلم از وای فای خونه استفاده کنه و برای بقیه اصلا وای نشون داده نشه . لطفا من رو راهنمایی بفرمایید چطور

من DHCP رو غیر فعال کردم اما الان گوشی خودمم وقتی میخوام متصل بشم به شبکه همش می نویسه در حال بدست آوردن Ip .... و متصل نمی شه !

Max Clients رو هم پیدا نمی کنم توی تنظیمات مودمم !

ممنونم

مورد 4 رو باید انجام بدید . بعد از این اسم مودم دیده نمیشه و وقتی روش کلیک میکنید اول باید اسم مودم رو وارد کنید . DHCP رو وقتی غیر فعال کنید دیگه ip نمیده باید خودتون دستی ست کنید . تی پی لینک رو نمیدونم max client کجاست ممکنه نداشته باشه .

شما میتونید داخل مودم آی پی فیزیکی دستگاه های که میخاین وصل بشن رو وارد کنید

بعد فقط دستگاه های که ای پی فیزیکی شون وارد شده میتونن به مودم وصل بشن

اگر توضیح بیشتر خواستی بگو تا بیشتر توضیح بدم

مرسی از پاسختون

بله در صورت امکان توضیحات کاملتری لطف کنید.

پیشنهاد میکنم از قسمت mac filter استفاده کنی تو این حالت میتونی فقط به دستگاه هایی اجازه متصل شدن رو بدی که تو این قسمت mac اونها رو وارد کردی

اطلاعات بیشتر تماس در یاهو:softreza

مورد 4 رو باید انجام بدید . بعد از این اسم مودم دیده نمیشه و وقتی روش کلیک میکنید اول باید اسم مودم رو وارد کنید . DHCP رو وقتی غیر فعال کنید دیگه ip نمیده باید خودتون دستی ست کنید . تی پی لینک رو نمیدونم max client کجاست ممکنه نداشته باشه .

گزینه ی Hide Access Point ظاهرا نیست توی تنظیمات !!!

پیشنهاد میکنم از قسمت mac filter استفاده کنی تو این حالت میتونی فقط به دستگاه هایی اجازه متصل شدن رو بدی که تو این قسمت mac اونها رو وارد کردی

اطلاعات بیشتر تماس در یاهو:softreza

ممنون میشم همین جا راهنماییم کنی . شاید بعد ها افرادی براشون همین سوال بوجود بیاد و می تونن از این تاپیک بهره ببرند

با تشکر

ممنون میشم همین جا راهنماییم کنی . شاید بعد ها افرادی براشون همین سوال بوجود بیاد و می تونن از این تاپیک بهره ببرند

با تشکر

بستگی به نوع مودم داره مثلا واسه D-Link به این صورت ابتدا آیپی : 192.168.1.1 رو میزنیم بعد که وارد شدیم به تب advanced میریم اونجا یک گزینه به این نام هست»Advanced Wireless -- MAC Filtering

روی دکمه>> MAC FILTERING کلیک می کنیم از قسمت Access Control -- MAC Addresses تیک گزینه Enable Access Control Mode رو میزنیم بعد با استفاده از دکمه Add

MAC Address رو وارد میکنم بعد Apply

توجه: برای بدست آوردن Mac یا همون Physical Address باید به Command Prompt

بریم و پس از وارد کردن دستور زیر:ipconfig /all

از قسمت Wireless Lan adapter عددی که روبری Physical Address است را یادداشت میکنیم و در قسمت MAC Filtering وارد میکنیم واسه موبایل های آندرویدی هم به صورت زیر پیش میریم

به قسمت Settings گوشی بروید.

در لیست نمایش داده شده وارد قسمت About Device شوید.

در این قسمت گزینه Status (در بعضی از گوشی ها Hardware Information) را انتخاب کنید.

در قسمت Wi-Fi MAC Address می توانید مک آدرس دستگاه خود را مشاهده کنید.

اگه مشکلی بود با بنده در تماس باشید.

شما در قسمت mac filter مودم گزینه allow رو فعال کنید بعد ip فیزیکی دستگاه ها رو به لیست اضافه کنید

برای بدست آوردن ip فیزیکی کامپیوتر هم میتونید در commant prompt این دستور رو بزنید ipconfig /all

توضیحات کامل و مفیدی بود .

حالا اگه بخوام بجز 3 دستگاه که متصل شدن دیگه شبکه ی وای فای من مخفی باشه باید چی کار کنم . گزینه ی Hide Access Point رو نداره فقط اکتیو و دی اکتیو رو دارم

توضیحات کامل و مفیدی بود .

حالا اگه بخوام بجز 3 دستگاه که متصل شدن دیگه شبکه ی وای فای من مخفی باشه باید چی کار کنم . گزینه ی Hide Access Point رو نداره فقط اکتیو و دی اکتیو رو دارم

معمولا مودم های TP-Link دکمه Hide Access Point بصورت سخت افزاری براشون تهیه شده نرم افزاری نیست

سلام ببخشید گزینه clients isolation در تنظیم مودم tp-link برای چی هست

ارتباط بین کلاینت ها قطع میشه به چه معناست؟

سلام ببخشید گزینه clients isolation در تنظیم مودم tp-link برای چی هست
ارتباط بین کلاینت ها قطع میشه به چه معناست؟
باهم شبکه نیستند و فقط به طور مشترک از اینترنت استفاده میکنند

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری