Phantom Wolf مهمان

اینترنت اکسپلورر پس از 10 سال شکست خورد

12 پست در این موضوع

برای نخستین بار پس از یک دهه مرورگر اینترنت اکسپلورر، رتبه اول مرورگرهای جهان را از دست داد و جایش را به گوگل کروم واگذار کرد.

بر اساس گزارش ایتنا از زد دی نت، آخرین باری که مرورگر اینترنت اکسپلورر رتبه نخست خود را در میان سایر مرورگرهای دیگر از دست داده بود به سال ۱۹۹۸ میلادی زمانی که سخت*ترین رقابت*ها را با Netscape داشته برمی*گردد و در همین دوران سر و کله گوگل پیدا شد.

این داستان ادامه داشت و در این مدت به اعتقاد خیلی از کارشناسان مایکروسافت برای حفظ جایگاه خود از تاکتیک*های مختلف و حتی غیرقانونی علیه Netscape استفاده کرد تا بالاخره گوگل به کمک کروم خود موفق شد انتقام چند ساله Netscape را بگیرد و جایگاه نخست مرورگرهای جهان را به خود اختصاص دهد.

آمارهای StatCounter نشان می*دهند که گوگل کروم توانسته در هفته منتهی به ۱۳ ماه می میلادی از اینترنت اکسپلورر پیشی بگیرد.

StatCounter ابزاری است که به کمک آن می*توان ترافیک موجود در وب را بر اساس آمار و اطلاعاتی که در اختیار می*گذارد، تحلیل کرد.

اطلاعات سرویس StatCounter بر اساس ۱۵ میلیارد صفحه*ای است که به صورت تصادفی انتخاب شده و بررسی*ها نشان می*دهند از میان این بازدیدها درصد استفاده از مرورگر گوگل کروم ۳۲.۷۶ درصد و سهم اینترنت اکسپلورر ۳۱.۹۴ درصد است.

به اعتقاد تحلیلگران برتری گوگل کروم را تنها می*توان به یک دلیل توضیح داد و آن این است که گوگل کروم به معنای واقعی یک مرورگر عالی است.

کاهش استقبال از اینترنت اکسپلورر هم به عقیده آنها به این علت است که بعد از ارائه نسخه ۹ در ماه آوریل، به*روزرسانی دیگری دراختیار کاربران قرار داده نشد و علاوه بر این نسخه ۹ را فقط کاربران ویندوز ۷ می*توانند استفاده کنند.

از اینها هم که بگذریم سرعت اینترنت اکسپلورر در مقایسه با کروم یا فایرفاکس خیلی کمتر است.

===========================================================

منبع: ایتنا

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

گوگل کروم به معنای واقعی یک مرورگر عالی است

گوگل کروم یک مرورگر ساده نیست درواقع یک سیستم عامل جهت مدیریت صفحات وب به صورت مرورگر می باشد یک مثال میزنم :

شما زمانی که در IE یا FireFox یا هر مرورگر دیگه ایی چندین تب باز کرده باشید و ناگهان برنامه قفل کند مجبور میشید برنامه رو کامل ببندید و باز کنید در صورتی که در گوکل کروم فقط تبی که منجر به این اتفاق شده است (به هر دلیل)قفل می شود و سایر تب ها به کار خود ادامه خواهند داد و سایر موارد ... .

گذشته از تمامی این مسائل همچنان باید قالب ها رو با IE افزونه ها رو با IE و هر چیزی که در وب کاربرد داره رو با این مرورگر سازگار کنید.دلایلش زیادن من توضیح نمیدم.

کاهش استقبال از اینترنت اکسپلورر هم به عقیده آنها به این علت است که بعد از ارائه نسخه ۹ در ماه آوریل، به*روزرسانی دیگری دراختیار کاربران قرار داده نشد و علاوه بر این نسخه ۹ را فقط کاربران ویندوز ۷ می*توانند استفاده کنند.

اینها علت نیستند و کاملا" طبیعیه.

موفق و پایدار و سلامت باشید.

ولی حالا بیاید و امکانات - امنیت - سرعت لود فایرفکس رو با کروم مقایسه کنید.

من به نظم فایر فکس محشره.

ولی خب بالاخره نظر ها متفاوته:25:

درود

قطعا فایرفاکس بهتره تا کروم حد اقل برای کارهای تست نفوذ و امنیت و هک :a2d3:

توضیحاتی که دادم فقط برای اطلاعات بیشتر خوانندگان بود.

خودم از FireFox استفاده میکنم.

من طرفدار مایکروسافت هستم اما با زبان ها و برنامه های اوپن سورس هم مشکلی ندارم.اما برعکس در این انجمن خیلی ها طرفدار اوپن سورس ها هستند و علیه مایکروسافت دلایل متقاعد کننده ایی هم از نظر من ندارند.

اتفاقا من از مایکروسافت اصلا خوشم نمیاد.

ویندوزش که کلی پولشه.

windows media player هم که اصلا قابل مقایسه با km player یا jet audio قابل مقایسه نیست.

اگه تو کار طراحی باشی می بینی که اینترنت اکسپلورر واقعا مزخرفه.

من یه 2 روزه یه سایت می زنم.

2 ماهه یه کاری می کنم که سایتم با IE مشکلی نداشته باشه و جالبش اینه که باید آخر همه چیش رو پاک کنم تا اوکی شه:25r30wi:

ارسال شده در (ویرایش شده)

پول بیشتر آش بیشتر.شما لذت کار با ویندوز7 رو با کدام یک از نسخه های لینوکس میتونید مقایسه کنید،بنده با نسخه های لینوکس هم کار کردم شبیه ترینشون نسخه Suse هست که اکثر آیتم هاش کپی برداری شده از ویندوز هست هنوز هم خیلی جا داره که بخاد به 7 برسه.کدام یک از محیط های برنامه نویسیتون به گستردگی VisualStudio هست؟کدام یک از برنامه های کاربردیتون به کاربر پسند بودن و قدرت برنامه های مایکروسافت میرسه؟و خیلی موارد دیگه... .تنها پاسخ میگن که :

1.اوپن سورس هست:

باز بودن سورس یک برنامه برای یه کاربر عادی یا حتی متخصص هیچ سودی نداره تا زمانی که شما به کدنویسی هسته مسلط بشید و بتونید در برنامه تغییراتی ایجاد کنید.

2.امنیت:

امنیت در حوزه اینترنت در سیستم های خانگی رو به راحتی میشه با یک آنتی ویروس یا InternetSecurity اعمال کرد.اما در شبکه بله قبول دارم که لینوکس قوی تر هست.هر چند شما در بازار کار اکثرا" مهندس های MCSE و MCITP ویندوز رو میبینید.

windows media player هم که اصلا قابل مقایسه با km player یا jet audio قابل مقایسه نیست.

هیچ سیستم عاملی به تنهایی کامل نیست بلکه برنامه هایی که تحت اون نوشته و ساخته میشن کاملش می کنند شما اندروید رو در نظر بگیرید اکثر محبوبیتش به خاطر فراوانی برنامه های جانبیش در موضوعات مختلف هست نه تنها سیتم عامل.

اگه تو کار طراحی باشی می بینی که اینترنت اکسپلورر واقعا مزخرفه.

مزخرف نیست ضعیفه شما IE رو با فایرفاکس مقایسه می کنید مسلما" ضعیف تر خواهد بود.

من یه 2 روزه یه سایت می زنم.

2 ماهه یه کاری می کنم که سایتم با IE مشکلی نداشته باشه و جالبش اینه که باید آخر همه چیش رو پاک کنم تا اوکی شه

سایت هایی که ما طراحی میکنیم بیشتر بازدیدکنندگانش در کشور خودمون هستند در ایران هم اکثر کاربران سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند و مرورگر IE که به طور پیشفرض در ویندوز موجود هست بد یا خوب باید طرح های خودمون رو با این مرورگر تطبیق بدیم حالا 100% نشد 90% انجام بشه.

ویرایش شده در توسط Payam.Hayati

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود بحث سر مرورگر بود فکرکنما :21:

قضیه اوپن سورس و تجاری خیلی مفصله و هر دوشون خوبن و هر کدوم یه جا کارایی بیشتری دارن بعضی جاها تجاریا بعضی جاها اوپن سورس ها!!

اما من در حوزه امنیت اوپن سورس و تجاری و یه مقایسه اجمالی میکنم البته نظر شخصی هست!

از لحاظ وسعت نرم افزاری بنظر میرسه اوپن سورس کارایی بیشتری داره مخصوصا با شکل گرفتن توزیع بک ترک و ابزارهاش!!

از لحاظ امنیت وبگردی قطعا اوپن سورسها امنیت بیشتری دارند چون امکان هک شدن و نفوذ به سیستم در لینوکس خیلی کمتره و بیشتر اکسپلویت ها واسه ویندوز هستند

طبیعی هم هست چون تعداد کاربرای ویندوز خیلی زیادترند پس بیشتر خوارک میشند شک نکنید!!!!

از لحاظ های تست نفوذ قطعا اوپن سورس بهتره و ابزارهاش خیلی بیشتر و واسه هر دو کار میکنه یعنی میشه در لینوکس هم واسه ویندوز تست نفوذ زد هم لینوکس

اما در ویندوز واسه لینوکس خیلی محدود وجود داره البته به جز accunetix که حسابش فرق میکنه!!

واسه سختی کار البته لینوکس چون حالت دستوری و متنی داره یکم کار باهاش سخته البته اوایلش !!!! و ویندوز چون گرافیکی و کلیکی هست یکم راحت تره !

در کل من هر دو رو استفاده میکنم :128fs318181: و هر کدوم یه جاهایی ضعف دارن

در مورد کروم هم درسته کرش کردنش واقعا بهتر از بقیه عمل میکنه

اما کرومیوم یک توزیع لینوکس هست که گوگل داخل مرورگر کروم رو گذاشته و مخصوص وبگردی هست همین و این مرورگر کروم داخل ویندوز با اون توزیع کرومیوم تفاوت داره:128fs318181:

این فقط مرورگره و اون یک توزیع

ویرایش شده در توسط Pooyan Afzali

سلامی دوباره.

منم یه توضیحی بدم.

شما جدا" چند بار توی xp و 7 که اون صفحه ی آبی مسخره که زده Your Windows Is Crashed رو دیدید؟

مخصوصا تو سرور ها ... .

با اون سیستم با IIS مسخره !

شما توی سایت مایکروسافت بزن IIS Exploit ببین بیشتر از 12 صفحه اکسپلویت که بیشترشم دیداس برای IIS هست میاره.

بعد برو بزن APACHE EXPLOITS که فقط یدونه میاره که اونم دقیقا 2 روز بعد از انتشار نسخه ی بعدی با پچ ارائه شد.

حالا در نظر بگیر ویندوز اکسپلویت داشته باشه.

3 سال باید صبر کنی که نسخه ی بعدی بیاد شما هم که تو کار کرک هستید عمرا هم پچ نمی کنید:128fs318181:

یا مقلا برای litespeed که مال لینوکس هست اصلا تا حالا اکسپلویتی نیومده. !

اون جا بحث امنیت رو گفتی که دیگه مجبور شدم یه چیزی بگم :دی

داداشی اصلا امنیت ویندوز با لینوکس قابل مقایسه نیست.

بدون برنامه مکمل در نظر بگیر

1 ویروس خطرناک هم حتی 1 دونه هم واسه لینوکس نیست از بس هسته ی لینوکس قوی هست !

با این وجود چندین برنامه امنیتی هم واسه ی لینوکس نوشته شده محض احتیاط.

دیگه فکر نمی کنم صحبتی باشه

موفق و موید باشیدgift

عجب!

من که خودم گفتم در مورد امنیت لینوکس به مراتب بالاتر هست.

در هر صورت عیسی به دینش و موسی هم به دینش.

موفقgift

اقا به نظر من فايرفاكس خيلي توپه هنوز كه هنوزه من از ويدوز اكسپي استفاده مي كنم اونم سرويس پك سش

اصلا اين ويندوز برا من ساخته شده نمي دوني چقد خوبه

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری