mojtabapordel

راهنمایی در مورد اعتبارسنجی خاص در فرم ها (RS Form یا Breezing Forms)

13 پست در این موضوع

سلام دوستان

میخوام توی یک سایت دو نوع ثبت نام داشته باشم: ثبت نام معمولی و ویژه. با استفاده از فرم سازهای RS Form یا Breezing Forms میشه دوتا فرم ثبت نام مختلف ایجاد کرد که هردوتا به ثبت نام خود جوملا متصل باشن؟ (یعنی کاربر با پر کردن هرکدوم از اون ها که دارای فیلدهای متفاوتی هستند، توی جوملا ثبت نام بشه)؟

اما در مورد فرم ثبت نام ویژه و اعتبارسنجی موردنظر:

یک فرم ثبت نام میخوام طراحی کنم که یکی از فیلدهاش یک نوع اعتبار سنجی به خصوص لازم داره.

ما 1000 تا کارشناس داریم که هرکدوم یک کد کارشناسی مخصوص به خودشون دارن (ما کل کدها رو توی یک فایل اکسل داریم). میخوایم این 1000 تا کارشناس که در سراسر کشور پراکنده اند، بیان و توی سایت ثبت نام کنن. موقع ثبت نام باید توی یکی از فیلدها کد کارشناسیشون رو وارد کنن و فرم باید کد وارد شده رو با کدهای توی بانکمون مقایسه کنه، اگر چنین کدی وجود داشت کاربر بتونه ثبت نام رو ادامه بده. درواقع میخوایم برای عضویت ویژه سایت، فقط کارشناس ها بتونن ثبت نام کنن و فرم با این کار بتونه از ثبت نام بقیه افراد به عنوان کارشناس جلوگیری کنه.

با RS Form یا Breezing Forms میشه این کار رو کرد؟ چجوری باید بانک کدها رو به فرم معرفی کرد؟

ممنون

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با rsform راحت تر هست تا breezing

rsform یک پلاگین داره که با فعال کردن ان می تونید با پر شدن فرم هم زمان کاربر هم در جوملا ثبت نام بشه ولی نمی شه به گروه خاصی ارتقا پیدا کنه . همان گروه پیش فرض جوملا خواهد بود (البته یکم روی این پلاگین تغییرات بدید شدنی هست.)

برای قسمت اعتبار سنجی . راه راحتر ان این هست یک table توی دیتابیس ایجاد کنید. بعد دستی فایل exel را از طریق phpmyadmin وارد ان جدول کنید و یک validation rule با این راهنما ایجاد کنید:

Unique email address validation rule

فقط این خط را ببنید:

// This query checks the #__rsform_submission_values table if the current field

بجای چک کردن جدول rsform_submission_values به جدول خودتان تغییر بدید

این چند خط هم نیاز نیست:

// The following will check if the current value is indeed an email

if (!self::email($value, $extra, $data)) {

return false;

}

سلام

من نتونستم اعتبارسنجی مورد نظرم رو پیاده سازی کنم. فروم اصلی RSForm رو هم گشتم. ولی راه حل درست و حسابی رو پیدا نکردم.

سناریوی من اینه:

من یک table توی دیتابیس ساختم به اسم _karshenasi_codes

توی این جدول یک Column ایجاد کردم به اسم codes

توی این ستون کدهام رو قرار دادم

حالا میخوام یک کد اعتبارسنجی بنویسم که وقتی کاربر یک عدد توی فیلد کد کارشناسی نوشت، فرم این عدد رو با اون جدول _karshenasi_codes توی دیتابیس مقایسه کنه و اگر عدد وجود داشت اجازه ثبت نام بده و گرنه اجازه نده.

توی سایت سازنده این کد برای اعتبار سنجی اومده:

public static function registrationCode($value, $extra = null, $data = null) {
 // Define an array of valid codes
 $validCodes = array('AAA', 'BBB', 'CCC', 'DDD');

// If we find the $value in our array of $validCodes, the code is correct.
 // Please note that this is case sensitive, eg. if the user submitted "AAA" it will work, but "aaa" will not.
 if (in_array($value, $validCodes)) {
   return true;
 } else {
   return false;
 }
}

این کد به دیتابیس وصل نمیشه و فقط مقادیر AAA, BBB, CCC, DDD رو چک میکنه.

توی فرومشون این کد رو برای یکی از کاربرا اینجوری تغییر دادن تا به دیتابیس متصل بشه:

public static function registrationCode($value, $extra = null, $data = null) {

$validCodes = array('AAA', 'BBB', 'CCC');   // Define the codes in the array here, Please use the correct syntax!
   $db = JFactory::getDBO();
   $db->setQuery("SELECT COUNT(`FieldValue`) FROM #__rsform_submission_values WHERE `FieldValue`='".$value."'");
   $tmp = $db->loadResult();    
   foreach ($validCodes as $code) {
       if (strtolower($value) == strtolower($code) && $tmp == 0) {
       return true;
       }
   }
       // When all of the above fails, the supplied code is incorrect, so we have to return false.
       return false;
} 

حالا من این کد رو باید چجوری تغییر بدم تا با سناریوی من جور دربیاد؟ آخه باز هم توی این کد همون مقادیر AAA, BBB, CCC, DDD اومده.

ممنون

این کار رو براحتی با ایجاد یک اعتبارسنجی جدید میتونید انجام بدید با توجه به توضیحاتی که دادید با کد زیر که نوشتم میتونید انجام بدید

به مسیر components/com_rsform/helpers/validation.php برید و متد زیر رو داخل فایل validation.php قرار بدید

function arasjoomla($value,$extra=null,$data=null)
   {
       $db = JFactory::getDbo();
       $sql = "SELECT codes FROM #__karshenasi_codes WHERE codes=$value";
       $db->setQuery($sql);
       $result = $db->loadResult(); 
       if($result){
           return true;
       }else{
           return false;
       }

} 

با اینکار یه اعتبارسنجی جدید با نام arasjoomla به بخش اعتبارسنجیهای شما اضافه میشه و برای فیلد مورد نظر میتونید اون اعتبارسنجی رو اعمال کنید

آقا صابر یک دنیا ممنونم

مشکلم حل شد

فقط یک سوال دیگه اگر لطف کنی جواب بدی

من چجوری میتونم کل کدهام رو (که توی یک فایل اکسل هست) توی همون جدولی که گفتم ایمپورت کنم؟

بازهم ممنونم

برای ایمپورت یا باید فایل اکسل رو به sql تبدیل کنید و از همون phpmyadmin استفاده کنید و یا از افزونه هایی که برای اینکار هست استفاده کنید با کدنویسی php هم میشه

این کار رو براحتی با ایجاد یک اعتبارسنجی جدید میتونید انجام بدید با توجه به توضیحاتی که دادید با کد زیر که نوشتم میتونید انجام بدید

به مسیر components/com_rsform/helpers/validation.php برید و متد زیر رو داخل فایل validation.php قرار بدید

{
       $db->setQuery($sql);
       if($result){
           return true;
       }else{
           return false;
       }

} 

با اینکار یه اعتبارسنجی جدید با نام arasjoomla به بخش اعتبارسنجیهای شما اضافه میشه و برای فیلد مورد نظر میتونید اون اعتبارسنجی رو اعمال کنید

سلام این مطلبی که گذاشتید یکی از مشکلات من رو حل کرد ممنونم. می خواستم لطف کنید بهم بگید اگر بخواهم اون فیلد علاوه بر اینکه با ستون یک جدول (مشابه همین جدول کد کارشناسی)

مقایسه بشه،چک کنم که این کد فقط یک بار ثبت بشه و یکتا باشه،میشه بگید چه کدی به کد بالا اضافه کنم که هر دو همزمان چک بشه.

یعنی می خوام کد کارشناسی که کاربر وارد میکنه اولا حتما توی اون جدول کد ها موجود باشه و دوم اینکه قبلا کسی با این کد ثبت نام نکرده باشه.

ممنونم

سلام این مطلبی که گذاشتید یکی از مشکلات من رو حل کرد ممنونم. می خواستم لطف کنید بهم بگید اگر بخواهم اون فیلد علاوه بر اینکه با ستون یک جدول (مشابه همین جدول کد کارشناسی)

مقایسه بشه،چک کنم که این کد فقط یک بار ثبت بشه و یکتا باشه،میشه بگید چه کدی به کد بالا اضافه کنم که هر دو همزمان چک بشه.

یعنی می خوام کد کارشناسی که کاربر وارد میکنه اولا حتما توی اون جدول کد ها موجود باشه و دوم اینکه قبلا کسی با این کد ثبت نام نکرده باشه.

ممنونم

برای اینکه کد یکتا باشه باید چک کنید ببینید که قبلا در دیتابیستون اگر ثبت شده باشه اجازه ثبت مجدد رو ندید که در واقع در کد بالا جای true و false رو عوض کنید همون میشه

{
       $db->setQuery($sql);
       if($result){
           return false;
       }else{
           return true;
       }

}

برای اینکه کد یکتا باشه باید چک کنید ببینید که قبلا در دیتابیستون اگر ثبت شده باشه اجازه ثبت مجدد رو ندید که در واقع در کد بالا جای true و false رو عوض کنید همون میشه

{
       $db->setQuery($sql);
       if($result){
           return false;
       }else{
           return true;
       }

}

ممنونم از پاسختون اما این راهی که گفتید داره یکتا بودن تو جدولی که کدها قرار داره رو چک میکنه،درسته؟

من می خوام کسی داره ثبت نام میکنه،کدش رو اول توی جدول karshenasi_codes (جدولی که فقط یه ستون داره حاوی کدهای معتبر کارشناسی)چک کنم بینم اصلا همچین کدی معتبر هست و وجود داره(که تا اینجا اوکی هست و مشکلی ندارم)

بعد از اون می خوام چک کنم توی جدولی که اطلاعات فرم ثبت نام قراره ثبت بشه کس دیگه ای با این کد ثبت نام نشده باشه.یعنی این کد توی جدول مربوط به rsform یکتا باشه.

ولی نمی دونم باید کدش رو چطور به کد قبلی اضافه کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید

از کد زیر اسفاده کنید

{
       $db->setQuery($sql);
       if($result){
           $query = "SELECT FormId FROM #__rsform_submission_values WHERE FieldValue=$value";
           $db->setQuery($query);
           if($result){
               return false;
           }else{
               return true;
           }  

}else{
           return false;
       }

}

از کد زیر اسفاده کنید

{
       $db->setQuery($sql);
       if($result){
           $query = "SELECT FormId FROM #__rsform_submission_values WHERE FieldValue=$value";
           $db->setQuery($query);
           if($result){
               return false;
           }else{
               return true;
           }  

}else{
           return false;
       }

}

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی دقیقتون

سلام . وقت بخیر

من از کد validation زیر تو RSform وارد میکنم ولی متاسفانه این خطا رو میده . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

خطا : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1

کدی که من وارد validation کردم

{
       $db->setQuery($sql);
       if($result){
           $db->setQuery($query);
           if($result){
               return false;
           }else{
               return true;
           }  

}else{
           return false;
       }

}

سلام دوستان بنده هم همین مشکل رو دارم اگر میشه کمک کنید

سناریو بنده به این شکل هست :

کاربر ابتدا در فرم اول پرداخت انجام میده و کد رو یاداشت میکنه

در فرم دوم در مرحله اول باید کد پرداخت رو وار کنه با کد ملیش

میخوام فرم برای ثبت شدن بتونه بخونه که :

1- کاربر پرداختش بدرستی انجام شده

2- کاربر فقط یکبار بتونه از اون کد استفاده کنه و برای ثبت نام بعدی اون کد قابل استفاده نباشه

ممنون میشم کمک کنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری