Hamed_taghipur

نحوه بدست آوردن دامنه ها ir. که دست افراد سودجو افتادن

11 پست در این موضوع

با سلام .

خیلی از دامنه های مهم هستش که خیلی ها دنبالشن . برای مثال دامنه یک شرکت که یک شخصی میاد زود تر از اون شرکت اون رو میخره و از صاحب شرکت طلب پول زیادی میکنه تا دامنه رو بهش بفروشه . یعنی یک جور بازار سیاه به وجود میاره. این موضوع به نظرم مهم اومد و این تاپیک رو زدم تا راهکارش رو اعلام کنم شاید روزی به درد کسی خورد و مارو مورد دعای خیرش قرار داد.من راهکار هاش رو میگم

فرض کنید شرکتی به نام میهن دامنه مورد نیازش mihan.ir باشه و اونوقت یک شخصی به عمد یا غیرعمد اومده باشه و mihan.ir رو به اسم خودش ثبت کرده باشه. برای اینکه شرکت میهن به این دامنه برسه دو راه وجود داره.

1- دو طرف باهم صحبت کنن و به یک نتیجه ای برسن ، حالا یا در قبال دریافت وجه یا بدون دریافت وجه دامنه انتقال پیدا کنه به شرکت

2- شرکت میهن بره دادسرا و یک شکایت نامه پر کنه مبنی بر اینکه چون شرکت میهن شرکته یعنی شخص حقوقی هستش دامنه mihan.ir بیشتر بهش ارجعیت داره. اون موقع دادگاه بررسی میکنه اگه واقعا ارجعیت داشته باشه به nic نامه میده که دامنهmihan.ir رو به شرکت میهن انتقال بده . اون فرد سودجو هم به هیچ جایی نمیتونه برسه.

یک سری نکات فنی و امنیتی هستش راجب کار که حتما باید رعایت بشه . بخصوص بخش دامنه ها که متاسفانه ، متاسفانه ، متاسفانه بعضی از دامنه ها رو بعضیا میان ثبت میکنن به نام خودشون و از طرف مقابل اخاذی میکنن.

موفق و پیروز باشید

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام حامد جان ممنون از پستهای خوبتون اما من فکر کنم شما بدون تحقیق این تایپیک را زدی هر کسی دامنه ای در اختیار داره و سایت روی اون هست مالک اون دامنه هست حالا با هر نیتی ثبت کرده باشه و فکر نکنم به راحتی این نامه را صادر کنند .

سلام حامد جان ممنون از پستهای خوبتون اما من فکر کنم شما بدون تحقیق این تایپیک را زدی هر کسی دامنه ای در اختیار داره و سایت روی اون هست مالک اون دامنه هست حالا با هر نیتی ثبت کرده باشه و فکر نکنم به راحتی این نامه را صادر کنند .

درود

من یکی از اقوام نزدیکم توی nic هستش . و این موضوع رو اون به من گفت. پس حتما صحت داره. دادگاه و دادسرا اعلام میکنه که این دامنه بیشتر به چه کسی ارجعیت داره. اون شخصی که میاد دامنه رو میخره و در ازای پولش طلب پول زیادی میکنی خب به طبع دامنه باید ازش گرفته بشه.

حامد جان من از نظر حقوقی دارم عرض می کنن نمیتونن اگر ثبت شده باشه برای طرف ثبت کننده امتیاز اجتماعی حساب میشه و میتونه اصلا واگذار نکنه دادگاه هم نمیتونه بدون استعلام و مراجعه به قانون خدمات رایانه ای صدور حکم کنه البته قصد ادامه دادن ندارم فقط خواستم دوستان نگران ثبت دامنه نباشن چون یه نوع سرمایه گذاری حساب میشه

ارسال شده در (ویرایش شده)

حامد جان من از نظر حقوقی دارم عرض می کنن نمیتونن اگر ثبت شده باشه برای طرف ثبت کننده امتیاز اجتماعی حساب میشه و میتونه اصلا واگذار نکنه دادگاه هم نمیتونه بدون استعلام و مراجعه به قانون خدمات رایانه ای صدور حکم کنه البته قصد ادامه دادن ندارم فقط خواستم دوستان نگران ثبت دامنه نباشن چون یه نوع سرمایه گذاری حساب میشه

من بازهم قوانین nic رو خوندم .گفتم شاید حرف شما درست باشه اما توش ذکر شده که اگه کسی مدعی که شخصی از دامنه شبیه به نام تجاری وی داره استفاده میکنه اگه بتونه اثبات کنه دامنه بهش میرسه

اینم لینکش سیاست*نامه حل اختلاف در زمینه ثبت نام دامنه (تحت .ایران) – ایرنیک

ویرایش شده در توسط Hamed_taghipur

ارسال شده در (ویرایش شده)

به طور خلاصه بگم ، نشدنی نیست . ولی راحت هم نیست .

دامنه های شرکتی معمولا .co.ir هست که باید گواهی ثبت شرکت ارائه بشه .

نام دامنه شرکتی دو حالت داره . یا باید نام کامل شرکت باشه . مثلا پویندگان راه اندیشه دات آی آر .

یا مخفف این عبارت متشکل از حروف اول کلمات عنوان شرکت . PRA.ir

حالا کی میره این همه راهو . کسی این شرایطو داره ? بسم الله :)

با توجه به سه یا چهار سیلابی شدن عنوان شرکت ، مثلا اگه من اسم شرکتم گروه طراحان سلام باشه نمیتونم ادعایی راجع به مالکیت دامنه salam.ir و یا حتی salam.co.ir داشته باشم

این راه ، یکی از روش های کسب درامد اینترنتی هست . طرف صد تا دامنه ثبت و هرسال تمدید میکنه ، به امید اینکه یکی بره ی***و بخره . من خودم متنفرم از این سیستم . ولی قانونی مبنی بر منع این کار وجود نداره و دامنه در مالکیت اون شخص قرار داره :)

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

آفرین کاملا درسته و من هم از نظر حقوقی گفتم نشدنی چون تاریخ ثبت دامنه هم مهم هست بطور کل نشدنی هست .

بله شدنی هست و نه تنها برای دامنه .ir بلکه برای دیگر دامنه ها با پسوندهای مختلف نیز شدنی هست ولی نه به این سادگی ، چند روز پیش بود خوندم گوگل یکی از دامنه ها که مربوط به اندروید بوده را دادخواست داده بود براش.

درود

در صورتی که نام دامنه همعنوان شرکت شما باشه و فردی که اون دامنه رو ثبت کرده بلا استفاده قرارش داده باشه و نتونه ثابت کنه که ارتباطی با نام دامنه داره پیگیری میشه .

درود

در صورتی که نام دامنه همعنوان شرکت شما باشه و فردی که اون دامنه رو ثبت کرده بلا استفاده قرارش داده باشه و نتونه ثابت کنه که ارتباطی با نام دامنه داره پیگیری میشه .

به به سلام امیرآقا صدیقی

بله حالا یا همعنوان شرکت و یاهمون شخص حقوقی باشه یا شبیه به نشونه تجاری باشه بازهم پیگیری میشه. خداروشکر کم کم توی ایران داره قوانین رایانه ای راه میفته

خلاصه اینکه دوستان من حق دادنی نیست ، حق گرفتنیه