mojtabapordel

(ويژه) آموزش وبلاگ دهي به كاربران بدون استفاده از افزونه هاي جانبي در جوملا 2.5

17 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

compat_25

آموزش جامع و كامل وبلاگ دهي به كاربران بدون استفاده از افزونه هاي جانبي در جوملا 2.5 - كاملا تصويري - اختصاصي انجمن جوملاي ايران

سلام

مي خوايم بدون استفاده از افزونه هاي بلاگ دهي، به كاربران سايت جوملاييمون وبلاگ بديم. براي اين منظور از مجوزهاي دسترسي و گروه هاي كاربري كه در جوملا 2.5 (1.6 به بعد) بوجود اومده، استفاده مي كنيم. همونطور كه مي دونيد يكي از ضعف هاي جوملا 1.5 عدم امكان ايجاد مجوزهاي دسترسي مختلف براي انجام كارهاي مختلف بود. در جوملا 1.5 فقط سه سطح دسترسي Public، Registered و Special وجود داشت و گروه هاي كاربري به طور پيش فرض ايجاد شده بودن و امكان تغيير اون ها وجود نداشت. اين گروه هاي كاربري عبارت بودن از:

• Public
  • Registered
  • Author
  • Editor
  • Publisher
  • Manager
  • Administrator
  • Super Administrator

اما از جوملا 1.6 به بعد امكان تغيير و ايجاد سطوح دسترسي و گروه هاي كاربري مختلف ايجاد شده و اين يكي از مهمترين برتري هاي جوملاي جديد نسبت به نسخه هاي قبليه.

حالا مي خوايم با استفاده از همين امكان جديد، به ايجاد وبلاگ براي كاربران سايت بپردازيم. درواقع سناريوي ما اينه كه مجموعه هايي رو داشته باشيم به عنوان وبلاگ، كاربران خاصي مالك اين وبلاگ ها بشن و بتونن در اون ها مطلب ثبت كنن و ساير كاربران سايت بتونن مطالب اون ها را درقالب بلاگ ببينن.

فرضيات:

1. مالك يك وبلاگ نمي تونه تو يك وبلاگ ديگه مطلب بنويسه.
  2. لينك ارسال مطلب به وبلاگ ها فقط براي مالكان وبلاگ ها قابل نمايش و در دسترسه و بقيه كاربران، حتي اون هايي كه عضو گروه هاي Registered، Author، Editor و ... هستند، قادر به ديدن لينك ارسال مطلب نخواهند بود (حتي مدير كل سايت هم ممكنه نتونه اين لينك رو ببينه!!!)
  3. مطالب وبلاگ ها براي عموم كاربران قابل نمايشه.

ادامه آموزش رو توي فايل PDF ضميمه شده به تاپيك دنبال كنين.

درواقع با اين آموزش مي تونين از ACL جوملا به هرشكلي كه مي خواين و لازم دارين استفاده كنين.

ايده اين كار (بلاگ دهي بدون استفاده از افزونه هاي جانبي) وقتي به ذهنم خطور كرد كه ديدم بهترين افزونه هاي بلاگ دهي جوملا تجارين و افزونه خوب رايگاني وجود نداره. اين بود كه تصميم گرفتم خودم دست به كار بشم و براي سايتي كه دارم طراحي مي كنم بجاي اينكه افزونه بخرم، با استفاده از امكانات پيش فرض، بلاگ دهي رو راه اندازي كنم.

اميدوارم اين آموزش به درد دوستان بخوره.

*انتشار اين آموزش در سايت ها و انجمن هاي ديگه با ذكر منبع و نويسنده، بلامانعه.

دانلود فايل آموزش

ویرایش شده در توسط mojtabapordel
1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

وقتی تشکر از کار افتاده می بایست اینجوری تشکر بکنی......:ds6a5d::128fs318181::1:

با سلام...

بسیار ممنون و سپاسگذار ازآموزش فوق العاده ت مجتبی جان...

واقعا که محشر بود...به شخصه خیلی لذت بردم... کامل جامع و ساده راحت....

موفق باشی عزیز:35::35::35:

با سلام و عرض احترام خدمت اساتید مخصوصا استاد mojtabapordel، واقعا عالی بود.gift

:128fs318181:پایدار و یاشار:128fs318181:

يه پلاگين ;كارش اينه كه گروه هاي كاربري رو كه مي خوايم تو فرم ثبت نام نمايش ميده. يعني مثلا دو گروه كاربري ايجاد مي كنيم با عنوان استاد و دانشجو. بعد اين دو گروه كاربري تو فرم ثبت نام نمايش داده ميشه. كاربري كه ثبت نام ميكنه ميتونه تعيين كنه كه استاده يا دانشجو و بطور اتوماتيك عضو همون گروه كاربري موردنظر ميشه. اگه کسی داره بگه

اسم پلاگین: Multi Profiles Registration

اگه پلاگینی مشابه این هم دارید معرفی کنید.ممنون

يه پلاگين ;كارش اينه كه گروه هاي كاربري رو كه مي خوايم تو فرم ثبت نام نمايش ميده. يعني مثلا دو گروه كاربري ايجاد مي كنيم با عنوان استاد و دانشجو. بعد اين دو گروه كاربري تو فرم ثبت نام نمايش داده ميشه. كاربري كه ثبت نام ميكنه ميتونه تعيين كنه كه استاده يا دانشجو و بطور اتوماتيك عضو همون گروه كاربري موردنظر ميشه. اگه کسی داره بگه

اسم پلاگین: Multi Profiles Registration

اگه پلاگینی مشابه این هم دارید معرفی کنید.ممنون

سلام

اين ها كه شما گفتين كه تعريف خودم از اين پلاگينه! دنبالشم تا بخرمش. انشالله با كمك جناب گنجي مدير تيم پارس جوم به زودي ميخريمش.

سلام دوست گرامی موقع دانلود خطای 404 میده لطفا بررسی کنید

compat_25

آموزش جامع و كامل وبلاگ دهي به كاربران بدون استفاده از افزونه هاي جانبي در جوملا 2.5 - كاملا تصويري - اختصاصي انجمن جوملاي ايران

سلام

مي خوايم بدون استفاده از افزونه هاي بلاگ دهي، به كاربران سايت جوملاييمون وبلاگ بديم. براي اين منظور از مجوزهاي دسترسي و گروه هاي كاربري كه در جوملا 2.5 (1.6 به بعد) بوجود اومده، استفاده مي كنيم. همونطور كه مي دونيد يكي از ضعف هاي جوملا 1.5 عدم امكان ايجاد مجوزهاي دسترسي مختلف براي انجام كارهاي مختلف بود. در جوملا 1.5 فقط سه سطح دسترسي Public، Registered و Special وجود داشت و گروه هاي كاربري به طور پيش فرض ايجاد شده بودن و امكان تغيير اون ها وجود نداشت. اين گروه هاي كاربري عبارت بودن از:

• Public
  • Registered
  • Author
  • Editor
  • Publisher
  • Manager
  • Administrator
  • Super Administrator

اما از جوملا 1.6 به بعد امكان تغيير و ايجاد سطوح دسترسي و گروه هاي كاربري مختلف ايجاد شده و اين يكي از مهمترين برتري هاي جوملاي جديد نسبت به نسخه هاي قبليه.

حالا مي خوايم با استفاده از همين امكان جديد، به ايجاد وبلاگ براي كاربران سايت بپردازيم. درواقع سناريوي ما اينه كه مجموعه هايي رو داشته باشيم به عنوان وبلاگ، كاربران خاصي مالك اين وبلاگ ها بشن و بتونن در اون ها مطلب ثبت كنن و ساير كاربران سايت بتونن مطالب اون ها را درقالب بلاگ ببينن.

فرضيات:

1. مالك يك وبلاگ نمي تونه تو يك وبلاگ ديگه مطلب بنويسه.
  2. لينك ارسال مطلب به وبلاگ ها فقط براي مالكان وبلاگ ها قابل نمايش و در دسترسه و بقيه كاربران، حتي اون هايي كه عضو گروه هاي Registered، Author، Editor و ... هستند، قادر به ديدن لينك ارسال مطلب نخواهند بود (حتي مدير كل سايت هم ممكنه نتونه اين لينك رو ببينه!!!)
  3. مطالب وبلاگ ها براي عموم كاربران قابل نمايشه.

ادامه آموزش رو توي فايل PDF ضميمه شده به تاپيك دنبال كنين.

درواقع با اين آموزش مي تونين از ACL جوملا به هرشكلي كه مي خواين و لازم دارين استفاده كنين.

ايده اين كار (بلاگ دهي بدون استفاده از افزونه هاي جانبي) وقتي به ذهنم خطور كرد كه ديدم بهترين افزونه هاي بلاگ دهي جوملا تجارين و افزونه خوب رايگاني وجود نداره. اين بود كه تصميم گرفتم خودم دست به كار بشم و براي سايتي كه دارم طراحي مي كنم بجاي اينكه افزونه بخرم، با استفاده از امكانات پيش فرض، بلاگ دهي رو راه اندازي كنم.

اميدوارم اين آموزش به درد دوستان بخوره.

*انتشار اين آموزش در سايت ها و انجمن هاي ديگه با ذكر منبع و نويسنده، بلامانعه.

دانلود فايل آموزش

با احترام لینک دانلود ایراد داره.امکان داره اصلاحش کنید؟

متشکرم

درود

آموزش بسیار خوبی بود. اما من یک مشکلی دارم.:auau:

زمانی که عضوی مطلبی ارسال میکند - انتشار نیافته در سایت ثبت می شود. و باید کاربر ارشد یا همان مدیر مطالب را انتشار دهد .

زمانی که گروه عضو مورد نظر را از نوع دیگری قرار میدهم مجموعه ها و زیر مجموعه های دیگر گروه ها نیز نمایش میدهد برای این گروه.

لطفا راهنمایی کنید.

سلام منم دقیقا همین سوال web developer دارم

چکار کنم خودش مطلب و بتونه تو صفحه اول هم نمایش بده و همچنین مطلب انتشار پیدا کنه بدوت تایید مدیر

من واسه تمامی افراد فعال که میشناختم پ خ هم دادم که لطف کنن جواب بدن

من کارم خیلی گیره لطفا سریع تر به این تاپیک پاسخ بدین

با تشکر از جناب پردل بابت این آموزش کاربردیشون

درصورتی که بخواهیم کاربران زمان درج تصویر در مطالبی که قرار می دهند، در پوشه image تنها به فلدر خاصی دسترسی داشته باشند و تنها بتوانند در همان فلدر مشخص شده تصاویر را آپلود کنند، باید چکار کنیم؟

متشکرم

سلام دوستان

با تشکر از دوست خوبمون که این راهنما رو اینجا قرار دادن

من بعد از تلاش بسیار تونستم این فایل رو دانلود کنم و برای تشکر از زحمت دوستمون این مطلب رو در وبلاگ خودم با درج لینک قرار دادم و البته در سایت پرشین گیگ هم دوباره آپلودش کردم تا دوستان در صورت نیاز بتونن از اونجا دانلودش کنن

لینک دانلود

لینک درج مطلب در وبلاگ اینجانب

جناب آقای پردل عزیز

یک دنیا ممنون بخاطر این آموزش بسیار عالی تون .:25::25::ds6a5d::25:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری